Şimdi Ara

//////////Seasonic PSU Kullanıcıları Kulübü\\\\\\\\\\

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
901
Cevap
9
Favori
25.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 155
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 258
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 15 saat 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 123
  • Favoriye Eklediklerim 9
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Dolphin/Lion (258 mesaj) mito1172 (63 mesaj) donanımcı123 (30 mesaj) cankal (28 mesaj) cix_anka (26 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (225 mesaj) Mobil (276 mesaj) Tablet (14 mesaj) Mini (20 mesaj) Uygulama (21 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> //////////Seasonic PSU Kullanıcıları Kulübü\\\\\\\\\\
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3511 Mesaj

iki kritik hata var bir sgx ile ilgili buraya link vereyim. suan pc basinda degilim aktif yardim edemiyorum lakin bakmanda fayda var:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/sgx-service-unavailable/a2bed89f-301a-431e-ba64-222605af5bbe

digeri bizi ilgilendiren kisim kernel 41 hatasina hos geldiniz. bu hata psu kaynaklida olabilir anakart kaynaklida olabilir. psu kaynakli ise yapacak birsey yok, degismesi gerekir. Ama anakart kaynakli ise cok ugrastirir pesinen soyliyim. islemciye biostan verilen voltajin kontrol edilmesi gerekir. islemci gerekende az volt alirsa yine bu hatayi verir ama hata vermeden once mavi ekran hatasi alirsin. mesela oc yaptigim zamanlar en dusuk volttan baslarim prime64 te ilk dakkada mavi ekran hattasi alirim, hata kodumda kernel 41 olur. bu hata konudunun farkli sebebleride var, microsoft soyle yaziyor:

*check the following items:

1 - Overclocking: Disable overclocking to see whether the issue occurs when the system is run at the correct speed.
    2 - Check the memory: Verify the memory by using a memory checker. Verify that each memory chip is the same speed and that it is configured correctly in the system.
    3 - Power supply: Make sure that the power supply has enough wattage to appropriately handle the installed devices. If you added memory, installed a newer processor, installed additional drives, or added external devices, such devices can require more energy than the current power supply can provide consistently.
    4 - Overheating: Check whether the system is overheating by examining the internal temperature of the hardware.
    Defaults: Reset the system back to the system defaults to see whether the issues occur when the system is running in its default configuration

*https://support.microsoft.com/en-us/help/2028504/windows-kernel-event-id-41-error-the-system-has-rebooted-without-clean

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cankal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Asus P9X79 Pro | 3930k + H90 | 4x4gb RipsjawZ 2133 cl10 | Msi gtx 1060 gaming x 6gb | 840 evo 250gb | 1tb wd black | 3tb wd green | Evga 750 G2 | Phanteks enthoo pro m || Asus Crosshair VI Hero | R7 1700 | 2x8gb FlareX 3200 cl14 | Inno3d gtx 770 4gb | 500gb 850 evo | 240gb Ocz Arc100 | Seasonic S12II 620w | CoolerMaster rc-690 || Asus Rampage Formula x48 | Q6600 @3.6ghz Scythe Mugen | 2x1gb + 2x2gb Dominator 1066 cl5 | Ati hd3870 Iceq Turbo 512mb | 1tb wd blue | FSP hyper 700w ||Asus B250G | i5 7500 | 2x8gb CL14 Corsair LPX 2400mhz | Asus gtx 560 ti 1gb | 850 Evo 250gb | Seasonic M12II 620w evo | Zalman R1 || 3TB WD Red WD30EFRX | Sharkoon SilentStorm Icewind 750w | Crucial MX500 250gb |

• Yarbay
    2957 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

iki kritik hata var bir sgx ile ilgili buraya link vereyim. suan pc basinda degilim aktif yardim edemiyorum lakin bakmanda fayda var:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/sgx-service-unavailable/a2bed89f-301a-431e-ba64-222605af5bbe

digeri bizi ilgilendiren kisim kernel 41 hatasina hos geldiniz. bu hata psu kaynaklida olabilir anakart kaynaklida olabilir. psu kaynakli ise yapacak birsey yok, degismesi gerekir. Ama anakart kaynakli ise cok ugrastirir pesinen soyliyim. islemciye biostan verilen voltajin kontrol edilmesi gerekir. islemci gerekende az volt alirsa yine bu hatayi verir ama hata vermeden once mavi ekran hatasi alirsin. mesela oc yaptigim zamanlar en dusuk volttan baslarim prime64 te ilk dakkada mavi ekran hattasi alirim, hata kodumda kernel 41 olur. bu hata konudunun farkli sebebleride var, microsoft soyle yaziyor:

*check the following items:

1 - Overclocking: Disable overclocking to see whether the issue occurs when the system is run at the correct speed.
    2 - Check the memory: Verify the memory by using a memory checker. Verify that each memory chip is the same speed and that it is configured correctly in the system.
    3 - Power supply: Make sure that the power supply has enough wattage to appropriately handle the installed devices. If you added memory, installed a newer processor, installed additional drives, or added external devices, such devices can require more energy than the current power supply can provide consistently.
    4 - Overheating: Check whether the system is overheating by examining the internal temperature of the hardware.
    Defaults: Reset the system back to the system defaults to see whether the issues occur when the system is running in its default configuration

*https://support.microsoft.com/en-us/help/2028504/windows-kernel-event-id-41-error-the-system-has-rebooted-without-clean
    Hocam bu hatalara baktım.google aracılığı ile eski güç kaynağında sorun devam ediyordu.Dün yeni seasonic psu taktım aynı sorun devam ediyor.Senin verdiğin sayfaları araştırdım ve sgx bios dan kapat ayar vsss yazıyor.Şimdi arkadaşın oraya getirdim kasayı bakalım araştırcaz ama ben anlamadım sorun ya kartta yada anakartda kafayı yiyecem.Yabancı kaynakları bile araştırdım hocam herşeyden yapabilir diyorlar.Bu arada hayatımca hiç oc yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankal -- 15 Şubat 2019; 10:58:29 >
    |
    |

• Yarbay
    15707 Mesaj

psu dan olma ihtimali yok çünkü yeni aldı ve aldığı psu da dandik güç veren psu değil
    |
    |
    Fulton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Binbaşı
    1494 Mesaj
    Seasonic FOCUS PLUS 850W 80+ Gold aldım benide ekleyebilirsiniz
    |
    |
    Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI Ram : Corsair RGB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X Ekran Kartı: MSI NVIDIA GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB 192Bit GDDR6 Psu: Seasonic Focus Plus 850W 80 Gold SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 Monitör: MSI Optix MAG271C 27" 144Hz 1ms (HDMI Display) Full HD Curved Oyuncu Monitör Dark N10 Advanced 5x12cm Kırmızı Fanlı Fan Kontrollü Full Cam Yan Panelli USB 3.0 Bilgisayar Kasası Ses Sistemi: Creative Inspire T3300 2 1 İşlemci Soğutucusu: Arctic Freezer 34 Esports DUO Kırmızı CPU Soğutucu
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj
    Daha takamadım ama Seasonic Focus Plus 850W gold ben de aldım.
    |
    |

Hocam ana konuya beni eklememişsin psu kullanmaya başlayalı 3 ay olucak nerdeyse ekleyin diye söylemiştim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankal -- 25 Mayıs 2019; 18:59:57 >

Hocam haklısınız ne yalan söyleyeyim, işten vakit bulamıyorum :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2957 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

Hocam haklısınız ne yalan söyleyeyim, işten vakit bulamıyorum :(
    Hocam benim hatrıma bir ilgilen hocam çok vaktinizi almaz.😔😔

Bakacağım hocam :)

|
    |
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj
    Adkadaşlar bu arkadaki buton basılı olsada basılı olmasa da fanlar dönüyor devamlı? Nedendir?

Tam olarak hangi model hocam?

|
    |
    GT6 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj

Prime 1300w platinum

|
    |
    Dolphin/Lion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O işte bir gariplik var.

|
    |
    GT6 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    361 Mesaj
    Swichin butonun mekaniği bozuk sanki, bastırınca tık sesi var tersi durumda çıt sesi yok, daha yeni geldi psu..

|
    |
    |
    |
    Şimdi yine bilgsayarı açtım. Bu sefer istedğim gibi, fan normal: Yani buton basılı değil fan dönmüyor. Butona basıyorum dönmeye başlıyor kapatıyorum duruyor. 1 dk sonra bilgisayarı kapatıp açıyorum, bu sefer fan devamlı dönüyor. Buton işlevsiz...

|
    |

|
    |
    AMD Ryzen 9 5900x // Asus ROG Strix X570-E // Gskill Trident Z 2x8GB 3600C15 // Asus ROG Strix 3080 OC // Samsung 970 Evo 1TB NVMe // Corsair H150i RGB Pro XT // Asus ROG Thor 1200 // Thermaltake View 51 // 10x Corsair QL120 // ASUS ROG Spotlight // Asus ROG Strix XG35VQ // Asus ROG Delta // Asus ROG Chakram // Asus ROG Balteus // Asus ROG Throne Qi // Corsair Commander Pro // Asus ROG Strix Flare // Philips HUE Ambient Kit // Logitech Z906 // DXRacer King Series
    |
    Apple iPhone 11 Pro Max 256 Gb Midnight Green
    VCDS Hex-Net Pro Unlimited /\ Vag Can Pro / Kline + VIM
    |
  • Yüzbaşı
    737 Mesaj
    2011 yılında aldığım x-850 psu ile tam 8 seneyi bugün devirmişim, çatıdan kutuları toplarken faturası çıktı.

Halen fanının dönüp dönmediğinden şüpheliyim

Maşallah diyelim hocam 😂 Seasonic benim için psu'da bambaşkadır :)

|
    |
    General Darknes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    252 Mesaj
    merhabalar;

SeaSonic M12II-620 evo tam modüler olanını kullanan var mı? yorumları nelerdir?
    Sessiz mi bobin sesi veya metalik elektrik sesi vs gelir mi?

almayı düşündüğüm modellerden biri de. tavsiyeye ihtiyacım var :d
Sohbet
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Radyo Dinle
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.