Şimdi Ara

Seashell kullanıcıları!!!(1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1201x) 131 kişi olduk!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.227
Cevap
11
Favori
173.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ugur32508

Teşekkür ederim. Zaten 1005ha dan farkları bunlardı bunları da konuşmuştuk tabiki de 10.5 saatlik pil ömrü 6 saatten iyidir ama dediğiniz gibi benim için yeterli şu anda işimi göreceği için bunu tercih ettim. Tabi şu anda Türkiye'de 1005ha olsa kesinlikle 1005ha yı tercih ederdim o da kesin

sağlık olsun, aralarında çok fark yok zaten.
    yinede burdan asus türkiyeye koca bi sadece 4 tane 10'' lik model getirmek ne demek yaa
  • Pilin değişmemesi tam bir kabus. En ufak sorunda servise mi yollanacak bu alet?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Pilin değişmemesi tam bir kabus. En ufak sorunda servise mi yollanacak bu alet?

pilin degismemesimi ? macbook kismina yorum yaziyodunuz heralde
  • peterpan888'in yazdığına göre 1008HA modelinden bahsediyorum. Değişmiyor diye yazmış üstte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

peterpan888'in yazdığına göre 1008HA modelinden bahsediyorum. Değişmiyor diye yazmış üstte.

kusura bakma dikkat etmemişim hiç 1008ha da hiç dikkat etmemişim, bunu neden böyle yaptılarına pek anlam veremedim, macbook air tarzı mı yapmaya çalışmışlar acaba?? vga bağlantısı da gizli, sistemi 1005ha ya göre daha hafif, ve daha ince tutmaya çalışmışlar sankii
  • Sebebi hiç önemli değil. Tercihler sıralamasına girememesi için yeterli bana göre. 1101HA'dan umutluyum. Bir de Asus N10 serisinin yeni modelleri aklımda ama bütçe biraz sarsılıyor o durumda da. Bakalım neler olur...
  • pil dezavantajı haricinden netbook kavramına en iyi uyan laptop heralde, ufak, ince, eksiği de yok sayılır(rakiplerine göre 1 usb eksiği hariç), pil de 6 saat gibi iddialı bir süre

asus global ın sitesinde 1005ha-h diye bi model için link konmuş ama şu an sayfa doldurulmamış, acaba bu win7 li 1005ha mıdır?

edit:jay jay justified@
    ion platformu yaygınlaşmaya başladı, n10 yerine onlara bakardım yerinde olsam, n10 bana çok gereksiz geliyor, sırf daha yüksek grafik performansı sunması adına nvidia 9300 ekran kartı koymuşlar, ionlar daha tümleşik hiç olmazsa, boşuna kenarda dandik bi ekran kartı tutmuyor sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 3 Eylül 2009; 0:40:44 >
  • Hocam Ion'u ben de düşündüm ama şu Ion 2 söylentileri şimdilik tedirgin ediyor. Yani Ion 2 ile ilgili net olmasa da bir tarih alabilirsem onu da bekleyebilirim. 2 tane almak niyetindeyiz zaten. Biri Mobee olabilir. Diğeri de dediğim gibi daha büyük potansiyele sahip bir alet olsun istiyorum. Artık notebook dönemini kapattım. Hiçbir işi tam yapamayan hantal aygıt tanımı iyice oturmaya başladı kafamda. 750-800 TL civarında N10 serisi bir alet alabilirsem gayet iyi olur. Bu fiyat o kapasitede bir alet için hiç de fazla değil. Fakat 900-1000 lira gibi rakamlar gerçekten fazla. Ion'un da gerçek anlamda yaygınlaşmadıkça N10'dan aşağı olacağına ihtimal vermiyorum.
  • anladım.. nedense ion çok geçe kaldı, ben netbook umu almadan önce ionlu modellerin geleceğine inanarak umutlanmıştım. netbook u alma zamınım gelince baktım piyasa ion falan yok, macbook pro 13.3'' modeline yöneldim, sonra göz attım ihtiyaçlarıma, ben zaten hafif, pili çok giden, ufak ve çok basit işleri yapan bi laptop arıyorum, performansı iyi ama istediğim kadar hafif ve ufak değil, vazgeçtim sonunda.
    o zaman da 1005ha yeni çıkmıştı, çok tutulan 1000he den hem hafif hem daha ufak, güzel bir tasarıma sahip, direk aldım.

edit:
    n10 u neden beğeniyorsunuz,yani, netbook lara göre ne gibi avantajı olduğunu düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 3 Eylül 2009; 2:26:35 >
  • N10 da bir netbook. Ağırlığı, boyutları, kısaca her şeyiyle bunu kanıtlıyor. 9300M GS olması onu farklı kılmıyor. Bilakis netbook'ların tepesinde bulunan seri budur bence. Zaten Atom işlemci kullanmakta. Öyle olmasaydı ultra portatif notebook diyebilirdim bir ihtimal. Fakat her yerde bu aletin kullanıcılar açısından tanımı netbook.

Kafamı karıştıran da bu durum zaten. Ion'un yapabileceği her şeyi yapabiliyor. Yeni çıkan seride G105M ekran kartı mevcut. 2 GB bellek ve 250 GB HDD de "daha ne olsun" dedirten cinsten. Tek sorun biraz uçuk fiyatı. Newegg'de bu bahsettiğim ürün 700 dolar malesef. Türkiye'de fazladan bir 50 dolar daha düşünüyorum bu fiyata. O durumda cazibesini yitiriyor. Burada anda satışta bulunan N10Jc ise HB'de nakit olarak 830 TL. 800'ün altına inerse iyi olur kanımca. Bu kadar küçük bir alette 4-5 saat pil ömrü, çift ekran kartı çok büyük önem teşkil ediyor. Özellikle harici ekran kartı multimedya amacını karşılamak için biçilmiş kaftan. Ion uygun bir fiyattan ve uygun zamanda giriş yapmayacaksa N10J bu ihtiyacı fazlasıyla giderecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 3 Eylül 2009; 5:09:16 >

• hmm, anladım durumu o zaman ne diyeyim, ion lu netbookler kısa sürede gelsin de, alabileceğin en iyi netbook u almış ol
  • ben de 1101ha aldım teknosada 11.6 inch etiketini görünce atladım hemen, diğer eeepcler küçük geliyordu, bu tam kararında müthiş.
    2gb ram ile değiştirdim rami 1gb olarak gördü, asus update ile biosu güncelledim düzeldi. cihaz çok işlem yaparken biraz rahatladı.
    klavyesi pamuk gibi, pili iftardan sahura kadar dayanıyor şu an 1:50 kalmış hala kullanıyorum.
    işlemci n280den biraz yavaş ama overclock özelliğini deneyeceğim, denildiği gibiyse müthiş olcak.
    tasarımına yakışan rengi beyaz ancak ben göze çarpmasın diye siyah aldım, bu da gıcır gıcır.
    bu arada kutudan çanta kılıf veya mouse çıkmıyor. bluetooth mouse alcam işte o zaman tadından yenmeyecek!

She sells sea shells by the sea shore.
    ASUS rocks!
  • hayırlı olsun overclock olayıyla ilgili buraya öğrendiğiniz şeyleri aktarırsanız güzel olur.
    dediğiniz gibi hakkını beyaz veriyor aslında ama ben de gittim siyah aldım(Zaten ya siyah yada lacivert seçeneğim vardı), beyaz ilerde ne renge döner bilemedim, sararmasından korktum
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

ben de 1101ha aldım teknosada 11.6 inch etiketini görünce atladım hemen, diğer eeepcler küçük geliyordu, bu tam kararında müthiş.
    2gb ram ile değiştirdim rami 1gb olarak gördü, asus update ile biosu güncelledim düzeldi. cihaz çok işlem yaparken biraz rahatladı.
    klavyesi pamuk gibi, pili iftardan sahura kadar dayanıyor şu an 1:50 kalmış hala kullanıyorum.
    işlemci n280den biraz yavaş ama overclock özelliğini deneyeceğim, denildiği gibiyse müthiş olcak.
    tasarımına yakışan rengi beyaz ancak ben göze çarpmasın diye siyah aldım, bu da gıcır gıcır.
    bu arada kutudan çanta kılıf veya mouse çıkmıyor. bluetooth mouse alcam işte o zaman tadından yenmeyecek!

ASUS rocks!

Belki pili ve ekranı hayranlık uyandırsa da performans açısından bakarsak aldığınız modelin ShiftDelete' te yapılan incelemesinde "canınızı sıkacak kadar kötü" diye bir yorum okumuştum.Siz memnunmusunuz performasından? Birkaç işlemi birlikte yaptığınızda beklemek zorunda kalmıyormusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: propet

quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

ben de 1101ha aldım teknosada 11.6 inch etiketini görünce atladım hemen, diğer eeepcler küçük geliyordu, bu tam kararında müthiş.

ASUS rocks!

Belki pili ve ekranı hayranlık uyandırsa da performans açısından bakarsak aldığınız modelin ShiftDelete' te yapılan incelemesinde "canınızı sıkacak kadar kötü" diye bir yorum okumuştum.Siz memnunmusunuz performasından? Birkaç işlemi birlikte yaptığınızda beklemek zorunda kalmıyormusunuz?

bilgisayarda ağır yük altında çalışmıyorum internetten birşeyler indirirken birkaç sayfa açıp aynı zamanda chat yaparken bir de müzik açtığınızda bekletmiyor, onun dışında başka şeyler daha yapılırsa kasılır tabi.

overclock yapmayı deneyecektim ancak biosta overclock seçeneği yok olmuş. daha sonraki biosta inşallah koyarlar.

• 1101ha ile ilgili overclock testlerini aşağıda bulabilirsiniz. Sıcaklık değerleride verilmiş biraz fazla ısınıyor sanki işlemci ve donmalar olmuş google translate ile çevirin.

http://notebookitalia.it/asus-eee-pc-1101-test-overclock-cpu-5956.html

Ayrıca 2 gb ram ile biostaki overclock seçeneği kalkıyor bu da enterasan tabi.

Bugün teknosada bizzat inceledim norton kurarken windows mediadan müzik dinledim sykpeyi açıp (oturum açmadan) sistem tepsisine gönderdim. Office de aynı anda açtım. Güç modu en üstün bir altı yani high daydı. Şarja takılıydı. Bu şartlar altında performansını beğendim beni uzun süre bekletmedi 1-2 sn belki office açarken bekletti.

• Bilmiyorum ama dışarıda 419-439 dolara satılan bir netbook için bence 812 lira biraz pahalı gibi.
    En iyisi windows 7 makyajı ile ürünün biraz ucuzlamasını beklemeli.
  • Aslında windows 7li bir ürün olsa çok daha iyi olur. Bu saatten sonra xpye para vermek istemiyorum. Şu modelin daha iyi bir işlemcili ve win7li modeli olsa tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirtect

Aslında windows 7li bir ürün olsa çok daha iyi olur. Bu saatten sonra xpye para vermek istemiyorum. Şu modelin daha iyi bir işlemcili ve win7li modeli olsa tadından yenmez.

Katılıyorum size ama mevcut işlemci ve 1gb ekran ramıyla ne kadar performansı olur onu bilemem.
    Aşağıya test sonuçlarının resimlerini ekliyorum.

Seashell kullanıcıları!!!(1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1201x) 131 kişi olduk!!!

Seashell kullanıcıları!!!(1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1201x) 131 kişi olduk!!!

• genel olarak netbookları teste sokmamak lazım bence 1101ha o işlemci ile günlük hayat için yeterli performans sağlıyorsa, amacına ulaşmış demektir

win7 liler nasıl olacak acaba ben de merak ediyorum. yanılmıyorsam aynı 1005ha ların win7 ile xp arasında fiyat farkı 10 dolar olacak, ki gözden çıkarılabilir bi meblağ(yurtdışında). ama şu da var, xp çok oturmuş bir işletim sistemi, sorunlara çözüm bulmak win7 ye göre daha hızlı ve kolay olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.