Şimdi Ara

Seashell kullanıcıları!!!(1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1201x) 131 kişi olduk!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.227
Cevap
11
Favori
173.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kafalardaki tüm soru işaretlerini silecek umarım bu mesajım

1005ha'nın 3 alt modeli bulunuyor (önceden 2 demiştim ancak 3 taneymiş evet.b diye bir model daha varmış)

1005ha-b:

dikmenibo'nun bahsettiği 3 hücreli bataryası olan model bu

n270 cpu var.4 küsür saat süreli 23w 3 hücreli batarya var.bluetooth yok,eee storage hizmetinden faydalanılamıyor ve kılıf gelmiyor yanında.ancak webcam'i yine 1.3mp ve ekranı parlak (ekranının parlak olmadığı ve 0.3mp webcam'e sahip olduğunun söylendiğini de duydum ki aslında bence böyle)

1005ha-v:

n270 cpu var.8.5 saat süreli 48w 6 hücreli batarya var.bluetooth yok,yanında kılıf gelmiyor,webcam'i 0.3mp ve ekranı parlak değil.ancak eee storage hizmetinden faydalanılabiliyor

1005ha-p:

işte hedefimizdeki model bu olmalı

n280 cpu var.10.5 saat süreli 63w 6 hücreli batarya var.bluetooth var,webcam'i 1.3mp,ekranı parlak,eee storage hizmetinden faydalanılabiliyor ve yanında kılıf geliyor

http://www.amazon.com/ASUS-1005HA-PU1X-BK-10-1-Inch-Black-Netbook/dp/B002DYIXMI

burdaki ilk 2 yorumu baz alarak yazdım bunları ve de son derece güvenilir kaynak olduğunu düşünüyorum daha önce verdiğim adresteki tabloyu da göz önünde bulundurarak

peki hepsiburada.com'a hangi model geliyor?

hepsiburada'nın müşteri hizmetlerine mesaj yoluyla tüm alt modelleri gösterip hangisinin geleceğini sordum ve bana n280 cpu'lu modelin geleceğini söylediler.diğer 2 modelin n270 cpu kullandığı göz önünde bulundurulursa p modeli satışa sunulacak demektir.ürün bilgilerinde bluetooth'un mevcut olduğunun yazılması da p modelinin geleceği konusundaki bir başka işaret.peki neden 0.3mp webcam ve 48w'lık batarya yazıyor derseniz,bu bence bir hata ve hangi model gelecekse bilgilerin ona göre düzeltilmesini de söyledim,yarın görürler mesajı ve umarım gereğini yaparlar

son olarak,

-ethernet bağlantısı 1005ha serisinde bulunuyor elbette
    -batarya 1008ha'nın aksine değiştirilebiliyor
    -kimani'nin seçimi elbette 1005ha olmalı (tabii ki p modeli),ondan üstün netbook göremiyorum şu an.600tl'ye müthiş bir f/p ürünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interrupt -- 9 Eylül 2009; 1:05:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo

kimani21@
    batarya değişimi yapılabiliyor
    pil olarak birde benim kullandığım 10.5 saat dayanan 63wattlık var
    kablo ile nete bağlanamıyorsun, ki artık pek gerek de yok hani

elrohiremre@
    yabancı foruma baktım, orda hiç deneyen olmamış, burda zaten seashell yeni yeni alınmaya başlandı

tmm kardeş, çok sağolasın, tüm karışıklılkar gitti kafamdaki, yarın ilk iş hepsiburada dan vereceğim siparişimi, deneyimlerimi paylaşırım ben de buradan...
  • interrupt@
    bitirmişin işi hocam

kimani21@
    eğer gerçekten interrupt ın dediği gibi o model P modeli ise, o fiyata sakın kaçırma derim
  • @kimani21

Sonucu bende merakla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: interrupt

peki hepsiburada.com'a hangi model geliyor?

hepsiburada'nın müşteri hizmetlerine mesaj yoluyla tüm alt modelleri gösterip hangisinin geleceğini sordum ve bana n280 cpu'lu modelin geleceğini söylediler.diğer 2 modelin n270 cpu kullandığı göz önünde bulundurulursa p modeli satışa sunulacak demektir.ürün bilgilerinde bluetooth'un mevcut olduğunun yazılması da p modelinin geleceği konusundaki bir başka işaret.peki neden 0.3mp webcam ve 48w'lık batarya yazıyor derseniz,bu bence bir hata ve hangi model gelecekse bilgilerin ona göre düzeltilmesini de söyledim,yarın görürler mesajı ve umarım gereğini yaparlar

son olarak,

-ethernet bağlantısı 1005ha serisinde bulunuyor elbette
    -batarya 1008ha'nın aksine değiştirilebiliyor
    -kimani'nin seçimi elbette 1005ha olmalı (tabii ki p modeli),ondan üstün netbook göremiyorum şu an.600tl'ye müthiş bir f/p ürünü

bu bilgiyi verdiğin için çok teşekkürler interrupt. beklemeye geçiyorum şuan hepsiburada nın vereceği bilgiye göre. bu model vatan biligsayara gelir mi acaba, bir bilgisi olan var mı?

• quote:

peki neden 0.3mp webcam ve 48w'lık batarya yazıyor derseniz,bu bence bir hata ve hangi model gelecekse bilgilerin ona göre düzeltilmesini de söyledim,yarın görürler mesajı ve umarım gereğini yaparlar

Düzeltmişler düzeltmişler ama sadece fiyatını.
    Dün 602 liraydı tekrar 642 ye çıkarmışlar..
  • dün gece hepsiburada'ya yazdığım mesaja bu sabah karşılık vermişler. ürünün asus tarafından teyit edildiğini ve kesinlikle n280 işlemciye sahip olduğunu yazmışlar. ama hala pililin 8.5 saat dayanması ve n280 işlemcili olması biraz kafa karıştırıyor. sence böyle bişey olması mümkün mü interrupt?

evet %5'lik bir indirim vardı onu kaldırmışlar şimdi. taksitli fiyatı 644 TL, havale ile fiyatı da 618 TL olmuş. keşke dün sipariş verseydim. ama emin olmak her zaman iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimani21 -- 9 Eylül 2009; 15:39:14 >
  • Kafamdaki 3 seçenekten son yorumlara bakılırsa 2si gidiyor (1101HA ve 1008HA) ve geriye hepsiburadadan alıcağım 1005HA-p kalıyor. 1005de karar kıldım ama aklımda 2 soru daha kaldı.
    1-)1101in klavyesini gördüm ve çok rahat bir şekilde yazılabiliyordu. Acaba 1005deki klavyede aynı mı?
    2-)Şu touchpadden zoomlamayı falan destekliyor mu? 1005
  • 1005 te touchpad de zoomlama özelliği var

klavyesinde hiç zorluk çekmiyor, sadece masaüstü klavyesinden ona geçiş yaptığımda shift tuşuna alışmam gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo

1005 te touchpad de zoomlama özelliği var

klavyesinde hiç zorluk çekmiyor, sadece masaüstü klavyesinden ona geçiş yaptığımda shift tuşuna alışmam gerekiyor

Artık aklımda hiç bir soru işareti kalmadı bi ara hepsiburada dan siparişi veririm. Aleti aldığımda kendi görüşlerimide yazarım. (nede olsa sadece almak değil vermekda lazım)
  • 1101ha ile 1005ha klayve boyutları farklı, zaten 1101ha nın klayvesi tasarım ödüllü oldukça rahat kullanılıyor.

1101ha gibi yüksek çözünürlüklü yeni modeller ne zaman çıkacak acaba diğerlerinin çözünürlüğü biraz az geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dirtect

1101ha ile 1005ha klayve boyutları farklı, zaten 1101ha nın klayvesi tasarım ödüllü oldukça rahat kullanılıyor.

1101ha gibi yüksek çözünürlüklü yeni modeller ne zaman çıkacak acaba diğerlerinin çözünürlüğü biraz az geliyor.

netbook olarak 11 inçlik modelleri fazla çıkarcaklarını sanmıyorum, çünk ULV tabanlı laptoplar 12 inç civarlarında ekrana sahipler ve netbook lardan daha güçlüler. 11 inçliklerin yaygınlaşması için ion kullanımına ağırlık vermeli firmalar
  • Sizce 1005HA yı almaktansa beklemelimiyim?
    Çünkü 1101 güzel ama işlemcisi zayıf. Peki yeni bir model çıkartırlarsa sizce Türkiye fiyatı ne civarda olur? Çünkü duyduğum kadarıyla Nokia Booklet 3G 573euroymuş.
  • Merhaba, 1008ha almayı düşünüyorum kısıtlı inceleme ve bilgimle :)

Anlamadığım konu şu; ethernet girişi yok mu? özelliklerde bir şey vardı fakat o ne anlamadım, yarımcı olan çıkarsa sevinirim?

Pilinin çıkmaması çok mu büyük bir sorun? Çünkü tarasımı gerçekten çok güzel ve almak istiyorum.

Divx olarak dizi ve film izleyeceğim, sürekli de indiriyorum bunları, çok kasar mı bilgisayar?

Kutusunda bir de cdsi var diyor, kurulum cdsi falansa neye takacağız ki ille haricioptik sürücü mü almamız lazım?

Forumda ilk mesajım yalnışım olduysa kusura bakmayın :)
  • ilk başta hoşgeldin

ethernet girişi var, kim yok dedi eski tip dial-up modem girişi yok sadece

cd yi kullanabilmek için doğal olarak harici cd okuyucu alman gerek, sana tavsiyem kenarda bi tane dvd-cd okuyucu bulundurman

ben k-lite codec paketi ile 720p filmlerde sorun yaşamıyorum, 1080p ler olmuyo doğal olarak yani sorun yaşamazsın

pilin çıkmaması şu açıdan sorun, ilerde pil ömrünü doldurursa, yada pilde sorun çıkarsa, yada pili çıkarman gerekirse, bu şansların yok, laptop servise yollanacak, para verilecek, pil değiştirilecek (kendin kasayı açmadığın sürece)

• Dostlar benimde bir sorum olacak. 1005ha modeline max kaç gb ram takabiliriz? Bildiğim kadarıyla tek slot var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igguneyli -- 10 Eylül 2009; 4:37:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igguneyli

Dostlar benimde bir sorum olacak. 1005ha modeline max kaç gb ram takabiliriz? Bildiğim kadarıyla tek slot var...

2Gb takabilirsin ama doğal olarak eski 1gbyi sökmen gerekli.
  • mrb arkadaşlar 1101ha almayı düşünüyom teknosadan 800 tl fiyat verdi nasıl değer mi siz ne önerirsiniz tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKG42

mrb arkadaşlar 1101ha almayı düşünüyom teknosadan 800 tl fiyat verdi nasıl değer mi siz ne önerirsiniz tşk

Bende 1101 almayı düşünüyordum fakat işlemcisi yavaş geldi bana çünkü ben warcraft 3 age of falanda oynamak istiyorum bu yüzden vatan computerden 1008HA alayım dedim ama onunda batarya süresi kısaymış ve bataryası çıkmıyormuş bu yüzden daha ucuz fiyata hepsiburada dan 1005HA-P alıcam. Bence sende öyle yap. Ama 1101in de şöyle güzel bir özelliği var ekranı 1366*768 yani internete girerken falan büyük +. Eğer oyun oynamam dersen sadece bi kaç web sayfası açıcam dersen senin için ekranın çözünürlüğü ön planda demektir. O zaman seçimin 1101HA olsun.
    Bu arada 1005Ha nın fiyatı 644lira

• quote:

Orijinalden alıntı: elrohiremre

quote:

Orijinalden alıntı: MKG42

mrb arkadaşlar 1101ha almayı düşünüyom teknosadan 800 tl fiyat verdi nasıl değer mi siz ne önerirsiniz tşk

Bende 1101 almayı düşünüyordum fakat işlemcisi yavaş geldi bana çünkü ben warcraft 3 age of falanda oynamak istiyorum bu yüzden vatan computerden 1008HA alayım dedim ama onunda batarya süresi kısaymış ve bataryası çıkmıyormuş bu yüzden daha ucuz fiyata hepsiburada dan 1005HA-P alıcam. Bence sende öyle yap. Ama 1101in de şöyle güzel bir özelliği var ekranı 1366*768 yani internete girerken falan büyük +. Eğer oyun oynamam dersen sadece bi kaç web sayfası açıcam dersen senin için ekranın çözünürlüğü ön planda demektir. O zaman seçimin 1101HA olsun.
    Bu arada 1005Ha nın fiyatı 644lira

650 lira olmuş hergün artıyor fiyatı bence biran önce verin siparişinizi...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.