Şimdi Ara

Seashell kullanıcıları!!!(1001ha, 1005ha, 1008ha, 1101ha, 1201x) 131 kişi olduk!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.227
Cevap
11
Favori
173.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok ben oyun düşünmüyorum sırf oyun için masaüstü topladım bunu pratiklik açısından alıyım diyorum 1101ha işlemci hızından başka sıkıntısı yok heralde oda okudğum kadarıyla çok sıkıntı olmuyomus profesyonel kullanım için değil bizimki ekran boyutu tam oturmus 1101de teşekkurler verdiğiniz bilgiler için
  • Şimdi bende bir NetTop almaya niyet ettim inşallah ve aklımdaki ilk isim EEE PC oldu. hem görüntüsü hemde asus güvencesinden dolayı... yanlız piyasaya baktığımda birçok model var. tabiki bende en güvenilir kaynak Donanımhaberimize geldim.. bütün başlığı okudum. Aklımda birkaç soru var onları size sormak istiyorum

1005ha-p: modeli okudugum kadarı ile şu anda en mantıklı görüneni... 1008 den artısı pil ömrü deniyor. ayrıca yanlış anlamadım ise 1008HA da N270 işlemcisi olduğu söyleniyor ama Nova bilgisayar internet sitesinde gördüğüm kadarı ile N280 işlemcili 1.1 Kiloluk bir 1008 HA var... bu da acaba 1008 lerin P modelimidir? bu konuda bilgisi olan varmı? Pil değiştirilmemesi gerçekten can sıkıcı...

aslında benimde şu anda aklımda 1005 HA P modeli yattı incelemelerden sonra.

KAfamda şöyle bir soru işareti var... bu sıralar ION2 tabanlı atomlar piyayasaya çıkacak Win7 ile birlikte... bunu beklemek çok zaman alırmı (yani 1 ay 1.5 ay ise belki beklenebilir ama 2-3 ay ise pek gerek yok beklemeye... bilgisayar dünyasında hep bişeyi beklenir zaten.. ölene kadar bekleriz ION3-4 falan derken...)

Aklıma bir de TOSHIBA nın içine Sim kart takılabilen modeli var da... o da biraz tuzlu 930 ytl ye geliyor NB200 diye bir model...

ne dersiniz hala en güncel FP ürünü 1005 HA P midir? 1008 in bu muhtemel P modeli 1005 den iyi değilmdir, ION2 beklemeye değermi , TOSHIBA ya falan gitmek gerekirmi? EEEPC den şaşmamalı mı :D saolun.

Edit: şimdi bi de 1101 çıktı.... işlemcisi kötü imiş ama ekranı vs çok güzelmiş... buyur burdan yak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerhanUygur -- 10 Eylül 2009; 14:49:46 >

• bende sastım kaldım sihftdelete de 1101 incelemesi var mediaplayer açtınmı kasıyo ust uste 3 sayfa açtınmı kasıyo diyor yok mu kullanan arkadaşlar 1101 modelini gerçeten bu kadar kotuyse 1005ha p ye geçecem lütfen yardım pazartesi alıcam acill...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Şimdi bende bir NetTop almaya niyet ettim inşallah ve aklımdaki ilk isim EEE PC oldu. hem görüntüsü hemde asus güvencesinden dolayı... yanlız piyasaya baktığımda birçok model var. tabiki bende en güvenilir kaynak Donanımhaberimize geldim.. bütün başlığı okudum. Aklımda birkaç soru var onları size sormak istiyorum

1005ha-p: modeli okudugum kadarı ile şu anda en mantıklı görüneni... 1008 den artısı pil ömrü deniyor. ayrıca yanlış anlamadım ise 1008HA da N270 işlemcisi olduğu söyleniyor ama Nova bilgisayar internet sitesinde gördüğüm kadarı ile N280 işlemcili 1.1 Kiloluk bir 1008 HA var... bu da acaba 1008 lerin P modelimidir? bu konuda bilgisi olan varmı? Pil değiştirilmemesi gerçekten can sıkıcı...

aslında benimde şu anda aklımda 1005 HA P modeli yattı incelemelerden sonra.

KAfamda şöyle bir soru işareti var... bu sıralar ION2 tabanlı atomlar piyayasaya çıkacak Win7 ile birlikte... bunu beklemek çok zaman alırmı (yani 1 ay 1.5 ay ise belki beklenebilir ama 2-3 ay ise pek gerek yok beklemeye... bilgisayar dünyasında hep bişeyi beklenir zaten.. ölene kadar bekleriz ION3-4 falan derken...)

Aklıma bir de TOSHIBA nın içine Sim kart takılabilen modeli var da... o da biraz tuzlu 930 ytl ye geliyor NB200 diye bir model...

ne dersiniz hala en güncel FP ürünü 1005 HA P midir? 1008 in bu muhtemel P modeli 1005 den iyi değilmdir, ION2 beklemeye değermi , TOSHIBA ya falan gitmek gerekirmi? EEEPC den şaşmamalı mı :D saolun.

Edit: şimdi bi de 1101 çıktı.... işlemcisi kötü imiş ama ekranı vs çok güzelmiş... buyur burdan yak

netbookların hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı performansa sahipler, o yüzden f/p oranı yapmak yerine fiyat/kullanışlılık oranı yapılmalı bence bu durumda 1005ha-p öne çıkıyor 10 inçlik modellerde çünkü hem en fazla kullanım süresini o sunuyor, hem n280 ile geliyor( 66mhz 66mhzdir) hem hafif, hem de tasarımı güzel. ardından, pil değiştirememe dezavantajını saymazsak 1008ha mükemmel bir seçim bence

1008ha da bildiğim kadarıyla çeşit yok, tek tip, değişik renk seçenekleri var sadece. 1005 de ise pil ve işlemci çeşitleri var. 1008ha 1.1kg, yanılmıyorsam 5.5 saat pil ömrü sunuyor ve n280 işlemci opsiyonu var

ayrıca 1005ha dada simkart girişi var anladığım kadarıyla sadece anakarta bağlantısı yok, ilerleyen zamanlarda illaki bağlantı yapmayı deneyen biri olur yada asus serviste birşeyler sunar, simkart girişini boşuna koymadıklarını düşünüyorum.

ben haziran ayında ion lar yaygınlaşır diye bekliyordum, çünkü ion yanılmıyorsam mayıs ayında piyasaya sürüldü, ama halen bi patlama yapamadı, ion2 konuşulmaya başlandı, pine-trail m piyasaya yakın zamanda sürülecek... bekle bekle bekle bekle... ben en başından, temmuzda 1005ha-p çıkınca aldım, şu an da düşünmüyorum hiç bişi...

• cevaplar için çok teşşekkürler. 1005ha da ki sim kart girişi, Edge ve 3G için kullanılabiliyor değilmi? (ana kartla bağlantısı yok falan diyince sormak ihtiyacı hissettim)

Pil değişimi önemli bence. 2. pil vs, tatilde uzun yolda vs çok işe yarar diye düşünüyorum. Aklıma anlattıklarınız doğrultusunda 1005 HA daha yatkın geldi. piyasaya çıkıp bir bakayım hangisine ulaşabilirim.
  • bende karar kıldım artık gidiyim bi 1101 alayım pazartesiye...tşkler verdiğiniz bilgiler için
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

cevaplar için çok teşşekkürler. 1005ha da ki sim kart girişi, Edge ve 3G için kullanılabiliyor değilmi? (ana kartla bağlantısı yok falan diyince sormak ihtiyacı hissettim)

Pil değişimi önemli bence. 2. pil vs, tatilde uzun yolda vs çok işe yarar diye düşünüyorum. Aklıma anlattıklarınız doğrultusunda 1005 HA daha yatkın geldi. piyasaya çıkıp bir bakayım hangisine ulaşabilirim.

simkart girişi var, bağlantı yok, yani hiç kullanamıyorsunuz. yabancı forumlarda genelde bu tip şeyler için insanlar bireysel çalışmalar yapıyorlar, kendileri kablo bağlıyorlar yada adaptör alıp monte ediyorlar vs. kart girişinin kullanımı şu an için yok maalesef.

MKG42@
    umarım memnun kalırsınız en kısa zamanda izlenimlerinizi bekliyoruz

• saolasın valla bende öle umuyomda performans konusunda biraz gözümü kararttım gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKG42

saolasın valla bende öle umuyomda performans konusunda biraz gözümü kararttım gibi

netbook alıyorsun, müzik dinlerken nette gezineceksin, bide msn açık, kaldırır sistem
  • onu kaldırsa yeter de shiftdelete bi anlatım yapmıslar iptal makina oyun oynanmaz zaten netbooklarda sadece net ama tabide takılma olursa sinir bozar neyse pazartesi paylasayım izlenimlerimi saolun tekrardan
  • Bu arada 1101HA için 2 GB bellek + hız aşırtma için epeyce bir araştırma yaptım. 309 kodlu BIOS ile bunun aşıldığından bahsedenler var fakat uygun bellek modelleri gerektiği yazılmış. Tabi bazıları ilk denemede bunu başardıklarını fakat bir daha yapamadıklarından bahsetmiş. Bazıları için de hayat-memat meselesi olmuş bu durum :) Yeni marka/model bellekler alıp sürekli deneyenler var. Asus İtalya'nın verdiği cevap şu biçimde "Diğer kullanıcılar da sorun yaşıyorlarsa 2 GB bellek yükseltmesi yapmayın". Bir başka yerde ise Asus yetkilileri 2 GB 533 MHz ile çalıştırılması gerektiğinden bahsetmişler lakin bu şekilde de sonuca ulaşamamış henüz herhangi biri. Bir de kullanıcılardan birinin Asus Norveç'e yolladığı 3 sorunun Tayvan'dan gelen cevapları şu şekilde:

1. Will Asus publish a list of compatible memory units that is compatible with the overclocking feature?

Answer: 4 RAM types:

DDRII800 SO-D HYNIX 1GB 200P

DDRII800 SO-D A-DATA 1GB 200P

DDRII800 SO-D SAMSUNG 1GB 200

DDR2-667 SO-D UNIFOSA 2GB 200P

DDRII800 SO-D HYNIX 2GB 200P

2. Will Asus soon supply a bios upgrade that will remove this issue and enable overclocking for all types of compatible memory units?

Answer: NO, the issue can’t be removed. It would more possibly result in system performance instability if enable it for all types. We don’t recommend it.

3. Does Asus have any plans of upgrading the current CPU and Chipset supplied with the 1101HA to reach 1,5-1,6GHz as with mainstream netbooks?

Answer: No, ASUS doesn’t have it in schedule now.

Bir de arada kaçırdığım bir nokta var ki bu önemli. Aşağıdaki ürünle birlikte 2 GB bellek ve hız aşırtma aktif hale geliyor. Kullanıcılardan biri denemiş bir sonuç pozitif.

THE HYNIX HYMP125S64CP8-S6 MEMORY MODULE IS ARRIVED AND I TESTED IT. 

FINALLY IT WORKS! OVERCLOCK WORKS WELL AND ALSO SPEEDSTEP

Diğer tavsiye sayfasına da yazmıştım burada olması da iyi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo

quote:

saolasın valla bende öle umuyomda performans konusunda biraz gözümü kararttım gibi

netbook alıyorsun, müzik dinlerken nette gezineceksin, bide msn açık, kaldırır sistem

tam ekran 3D Zuma Deluxe ve yetisports oyunları sorunsuz çalışıyor yalnız ekran kartı 8mb,

FIFA99 Half life1 veya quake1 gibi eski oyunları denemeyi düşünüyorum :)

sitedeki en son biosu yükledim 2gb ram ile oc seçeneği tekrar çıktı, bununla ilgili de bilgilendireceğim.

• Arkadaşlar bildiğim kadarıyla bende konulara açıklık getirmek isterim.
    Bende 1005 1008 ve 1101 arasında kalanlardandım. Bayadır araştırıyorum. Ve 1005'e karar verdim (daha siparişimi vermedim)
    ilk başta 1008 ve 1005'in benim gördüğüm faklarına bakalım:
    http://event.asus.com/eeepc/comparison/eeepc_comparison.htm bu siteden tüm modellerin farklarına bakabilirsiniz.
    Ben kendi bildğim farklarını söylersem. 1008HA nın biraz daha ince olduğu ve bataryasının çıkmadığıdır.
    Benim seçimim burda 1005HA olur çünkü özelliklere ve şekile bakılırsa 1008Ha nın geçebileceği tek nokta biraz daha ince olmasıdır. Fakat bize bu 1 + sağlarsa bataryanın çıkmaması ve fiyatının 1005Ha ya göre daha pahalı olmasıda 2 - sağlar.
    İlk yarının galibi 1005HA. Şimdi 2. yarıya geçelim.
    1005HA ve 110HAnın en büyük farkları ekranı ve işlemcisi.
    1005HAda intel n280 1.66ghz kullanılırken 1101de z520 kullanılmaktadır. Bu işlemcilerin hız farklarını benchmark olarak linkteki siteden görebilirsiniz.
    Link:http://www.cpubenchmark.net/low_end_cpus.html
    Gördüğümüz gibi n280 316 alırken z520 253 almıştır. Eğer işlemcinin özelliklerini karşılaştırmak gerekirse linke buyrun.
    Link:http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=41174,41411,
    1101Ha ya baktığımız zaman netbookların en büyük eksisi olan ekran çözünürlülüğün gittiğini görüyoruz fakat benim gibi netbooku aldıktan sonra warcraft 3 age of empires gibi oyunlar oynayacaksanız 1101HAda ki 1.3ghzlik cpu size yetmeyecektir hatta yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla bazıları youtubeden video izlerken bile videoların takıldığını söylüyor.
    1101Hada overclock:
    Bazılarına z520de ki 1.3ghz yetmemiştir ve dayanamayıp biosdan overclock yapmıştır. Okuduğum kadarıyla o/c yapanlarda bir sorun çıkmamış!! Fakat eğer netbookunuzun ramini 2gbye yükseltmek ister ve doğru rami takamazsanız o/c özelliği kayboluyor. Ve gördüğümüz kadarıyla sadece Hynix marka ramler uyumlu fakat gördüğüm kadarıyla türkiyede bu ramlerden de bulamadım eğer yürtdışından getirmek istersenizde baya pahalıya patlıyor.
    Belki ben zaten oyun oynamayacağım diyebilirsiniz. Ama 3 sayfa açıp birde müzik açtığınızda 1101 yine yavaş kalıyormuş. Bu yüzden benim seçimim !!!!!1005HA!!!!!!!!! oldu.
    Bu arada hatırlatmakda yarar var 1005Ha-p 1101Hadan 150lira daha ucuz.

• iyi de arkadaşlar 1005 in parlak ekran olmadığını söylüyorlar.
    birde camera 0.3 mp.
    ayrıntıları linkte görebilirsiniz
    http://hothardware.com/Articles/Asus-Eee-PC-1005HA-Review/
  • birde arkadaşlar 1005 ha nın max 1 gb ram desteklediği yazıyordu yabancı bir sitede. yanlış hatırlamıyorsam.
  • şuan 1005ha; hepsiburada.com'da stokta ve hızlı gönderi seçeneğiye birlikte sunulmuş. arkadaşlar sizlere bir sorum var belki çok abes gelebilir ama hepsiburada.com'dan sipariş verdiğimde sistem tamamıyla yüklenmiş olarak mı gelir bilgisayar yoksa sistem kurulumunu ben mi yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: l_a_b

iyi de arkadaşlar 1005 in parlak ekran olmadığını söylüyorlar.
    birde camera 0.3 mp.
    ayrıntıları linkte görebilirsiniz
    http://hothardware.com/Articles/Asus-Eee-PC-1005HA-Review/

kamera 3 hücreli pile sahip modelde 0.3mp, 8.5 saat ve 10.5 saat pil ömrü vaadeden modellerde 1.3mp
    ayrıca 1005 in ekranı parlak ekran

edit:
    1005ha 2gb ram destekli, kullananlar mevcut, ayrıca ram de seçmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 10 Eylül 2009; 23:34:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kimani21

şuan 1005ha; hepsiburada.com'da stokta ve hızlı gönderi seçeneğiye birlikte sunulmuş. arkadaşlar sizlere bir sorum var belki çok abes gelebilir ama hepsiburada.com'dan sipariş verdiğimde sistem tamamıyla yüklenmiş olarak mı gelir bilgisayar yoksa sistem kurulumunu ben mi yapacağım?

tabiki sistemde herşey yüklü geliyor hatta windows live platformunun tüm programları yüklü geliyor norton internet security geliyor 3 aylık mı ne, ama sakın kurmayın, silmeniz imkansız gibi bişi, nefret ediyorum nortondan. bide 60günlük office 2007 student edition mı ne geldi benimkinde, şu an bi office kullanıyorum ama umarım gerçekten 60 günlük değildir serial bulmam gerekir aksi taktirde

• haydi valla gene kafam karıştı napayım ben arkadaşlar lütfen 1101 hosuma gidiiyo ama öle youtube takılacak 3 sayfa açıp müzik dinleyemeyeceksem almak istemiyorum 1005ha mı alalım şimdi tam karar veriyom kafam karısıveriyo neden 4 5 model yerine 1 tane adamakıllı model yapmazlar ki
  • quote:

haydi valla gene kafam karıştı napayım ben arkadaşlar lütfen 1101 hosuma gidiiyo ama öle youtube takılacak 3 sayfa açıp müzik dinleyemeyeceksem almak istemiyorum 1005ha mı alalım şimdi tam karar veriyom kafam karısıveriyo neden 4 5 model yerine 1 tane adamakıllı model yapmazlar ki

Valla bende 1005 ha alacağım ama suyun durulmasını bekliyorum.Hepsi burada hergün fiyat artırmaya başladı..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.