Şimdi Ara

Seagate Backup Plus 6TB - 559TL (Teknosa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.466
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyat dolar kuruna göre çok iyi. Çek kampanyası vs de var. Hatta forumdan Teknosa çekleri temin edilerek de alınabilir.
    https://www.teknosa.com/urunler/125420831/seagate-backup-plus-6tb-35-usb-hub-30-tasinabilir-disk-stel6000200

Seagate Backup Plus 6TB - 559TL (Teknosa)

• Bu model gucunu usbden alanlardan demi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonbalıklı

Bu model gucunu usbden alanlardan demi?
    Adaptörlü.
  • ahmetfx kullanıcısına yanıt
    Peki adaptörlü nasil oluyor yani transfer yaparken fişe takmaliyim demek demi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tonbalıklı

Peki adaptörlü nasil oluyor yani transfer yaparken fişe takmaliyim demek demi?
    Evet.
  • Yuksek terabaytli harici alınmaz bozuldumu yüklediğini herşey gider.Bunlar daha çabuk bozulur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam gibi çek bulamadım, en uygunu ne olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Ne alacağız 6 tb SSD mi ? Neye para verilir örnek verin alalım. Bilmediğimiz teknoloji mi çıktı ?

Kapasiteli HDD lazım ne alalım ? İçindeki HDD cikartilip direk kullanılabiliyor olması lazım PC de.

bozulanlar da oldu 2007 den beri sapasağlamn çalışanları da var. aynı şekilde dahililer de bozuldu ve çalışanları da var.

ihtiyacı olan adaptçörlü alır ihtiyacı olan usb den beslenen. arabaların 4 tekerlek üstünde gitmesi de yüzyıllardır var, ona da eski teknoloji mi diyosun ?
  • bu hardiskleri kullanım için almanızı önermem , yedeklediğiniz arşivlerin 2. yedeği olarak falan alınabilir bunlar, sanıyorum çoğu kişi bu amaçla kullanıyordur ben almam orası ayrı, fiyat uygun değil
  • Hâlâ alınabilir disk linki bekliyorum. 4 tb diske bin TL üstü de vermek istemiyorum önemsiz film arşivi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bakınız sene 2018

biz bu hddleri bir sabitliyoruz yerinden kıpraşmıyor

kasa içi hdd ile aynısı var zaten içinde

düşürürsen hele ki çalışırken düşürürsen her hdd pert olur

birde ısıdan uzak tutacaksın kalitelisini alacaksın

2014de aldığım 5tb hdd halen taş gibi çalışıyor merak etmeyin bişey olmaz hariciye yerinden çok oynatmaz, darbelerden ve ısıdan korursanız

Bunun içindeki HDD yı sokup PC ye takamazmiyiz ?

gayet yerinde örnek bence. sen diske değil adaptörlü olmasına laf etmişsin. herkesin ihtiyacı farklıdır. gel sana senelerdir çalışan harici disk göstereyim. dediğim gibi bozulan da oldu. ama kasa içi olanda da bozulan oldu. o yüzden geçelim bu eski teknoloji geyiklerini. millet te adaptörlü diskler öcü sanıyor sayenizde.
  • SSD'ler üretilmiyor değil. Üretiliyor da aşırı pahalı. Artık komple SSD'ye geçilmeli yanlış bir yorum olmuş. Depolama için SSD kullanan kaç kişi var aramızda? 1TB SSD 1000TL'den başlarken 1TB HDD 200TL civarında. Yani kimse keyfine göre HDD almıyor.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    22 yıllık bilgisayarcıyım. Bir zamanlar harddiskler en ufak darbede veya elektrik kesintisinde bozulurdu...Eskiden bozulan bilgisayarların çoğu harddiskten gelirdi. O zamanlar çoktan geçti. Şu üretilen diskler darbelere, elektrik kesintilerine karşı çok daha dayanıklı. Bırak sallantıyı, 1-2 metreden düşse kolay kolay bozulmuyor.

Yine de uzak olmayan geçmişe bakıldığında sarsıntıdan değil ancak üretimsel problemlerden dolayı 3,5" lik Seagate HDD lerin diğerlerine göre çok daha çabuk bozulduğu düşünülünce ben olsam uzak dururum bu üründen ucuz bile olsa. WD olsa bu fiyata kaçmazdı.

Bir de Adaptörlü HDD lerin içerisinde de kasa içi HDD kullanılıyor zaten. Sadece çoğu WD modeli özel üretim olduğu için çıkarıp kasada kullanılamıyor bütünleşik tasarlandığı için.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    sallama yorum olmuş, kasaiçi hdd ile tamamen ayni bunlar

• hocam buyuk boyutlu (2tb den büyük) birşey bakıyorum. adaptörlü olmaması gerek. önerdiğiniz bi ürün varmı? biraz sağlam olmalı çünkü evimde kullanmayacağım.

edit: haberdar yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonbalıklı -- 20 Mayıs 2018; 5:25:25 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Evde UPS e takıyorum adaptörü o zaman riski azaltmış oluyor muyum?

Yanıt evet ise içim rahat alacağım...

• ooof cahil cahil bir sürü abuk-sabuk yorum...

cep telefonunda fotoğraf çekip, facebook'a yükleyen kendini bilişim uzmanı sanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 7 Haziran 2018; 9:37:13 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.