Şimdi Ara

^^ SE Xperia Neo l 1 GHz l 3.7'' l 8 Mp l HDMI Out ^^ (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.373
Cevap
33
Favori
802.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaw çok uzadı bu xenon flash işi ! Bu saatten sonra üretim hattını değiştirme şansımız yok , gerçi üretim başlamadan da üretimi değiştirme ihtimalimiz yok ! İyi yada kötü, xenon yada led. Neyi tartışıyoruzki ? Telefon çıktı çıkacak, isteyen, beğenen alır. İstemeyene gider xenon lu N8 alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: By40bir

Yaw çok uzadı bu xenon flash işi ! Bu saatten sonra üretim hattını değiştirme şansımız yok , gerçi üretim başlamadan da üretimi değiştirme ihtimalimiz yok ! İyi yada kötü, xenon yada led. Neyi tartışıyoruzki ? Telefon çıktı çıkacak, isteyen, beğenen alır. İstemeyene gider xenon lu N8 alır

Arkadaşlar düşünce oldukça yanlış bence. Emin olun daha çok çok uzun bir süre hiç bir Android, WinMo, Apple tele Xenon flash gelmicek. Bunun birden çok sebebi var; ama bence en bariz sebeplerinden biri video çekim için ayrıca bi tane de led flash gerekmesi ve cidden Xenon flash'ın abartıldığı kadar süper işe yaramaması. Evet tabiki de işe yarıyor ama götürdüklerinin yanında çok da fazla şey getirmiyor.

Götürdükleri:

1. Batarya
    2. Kapladığı alan
    3. Video çekimde işe yaramaması

Bence dediğim gibi cidden olmazsa olmaz bir özellik değil. Sadece kapkaranlık orta, uzun mesafede sadece fotoğraf çekerken işe yarıyan bir donanım, olmazsa da olur. N82'im vardı, sonrasında Xperia X10, Desire, Desire S, iPhone 4 ve Galaxy S2 kullandım. Hiçbirinde N82'deki Xenon flash'ı aramadım

• quote:

Orijinalden alıntı: kralhasanyigit

quote:

Yaw çok uzadı bu xenon flash işi ! Bu saatten sonra üretim hattını değiştirme şansımız yok , gerçi üretim başlamadan da üretimi değiştirme ihtimalimiz yok ! İyi yada kötü, xenon yada led. Neyi tartışıyoruzki ? Telefon çıktı çıkacak, isteyen, beğenen alır. İstemeyene gider xenon lu N8 alır

Arkadaşlar düşünce oldukça yanlış bence. Emin olun daha çok çok uzun bir süre hiç bir Android, WinMo, Apple tele Xenon flash gelmicek. Bunun birden çok sebebi var; ama bence en bariz sebeplerinden biri video çekim için ayrıca bi tane de led flash gerekmesi ve cidden Xenon flash'ın abartıldığı kadar süper işe yaramaması. Evet tabiki de işe yarıyor ama götürdüklerinin yanında çok da fazla şey getirmiyor.

Götürdükleri:

1. Batarya
    2. Kapladığı alan

Bence dediğim gibi cidden olmazsa olmaz bir özellik değil. Sadece kapkaranlık orta, uzun mesafede sadece fotoğraf çekerken işe yarıyan bir donanım, olmazsa da olur. N82'im vardı, sonrasında Xperia X10, Desire, Desire S, iPhone 4 ve Galaxy S2 kullandım. Hiçbirinde N82'deki Xenon flash'ı aramadım

neden o c905de xenonda var led flashda var ayrıca led flashda cok etkılı yanı hemde her xenon kalın olacak dıye bı kaıdede yok satıo cok mu kalın n8 cokmu kalın hem vıdeoda ıse yaramıyor dıye resımlerde ıse yarıyo olurmu oyle sey sonra sarj demısınız hangı o led modellerın sarjı tam 1 gun gıdıyo acaba ben telefonla devamlı faceye gırerım devamlı fotograf cekerım gece de cekerım devamlı muzıkde dınlerım mesaj zaten dız boyu daha gun ıcınde sarjdan kapandıgını benıyarı yolda koydugunu bılmem

• dokunmatık telefon kullanıp da sarjım ıyı gıdıyor dıyen daha karsılasmadım SE telefonlarda yıne dıgerlerı acık gıdıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

quote:

quote:

Götürdükleri:

1. Batarya
    2. Kapladığı alan

neden o c905de xenonda var led flashda var ayrıca led flashda cok etkılı yanı hemde her xenon kalın olacak dıye bı kaıdede yok satıo cok mu kalın n8 cokmu kalın hem vıdeoda ıse yaramıyor dıye resımlerde ıse yarıyo olurmu oyle sey sonra sarj demısınız hangı o led modellerın sarjı tam 1 gun gıdıyo acaba ben telefonla devamlı faceye gırerım devamlı fotograf cekerım gece de cekerım devamlı muzıkde dınlerım mesaj zaten dız boyu daha gun ıcınde sarjdan kapandıgını benıyarı yolda koydugunu bılmem

Akıllı telefonların asıl amacı sosyal medya ve iş dünyası. Evet kamera kalitesi çok ama çok büyük satış potansiyel artırıcısı; ama emin olun dünyadaki insanların %95'i geziye çıkarken cidden fotoğrak çekmek istiyorsa yanında zaten bir tane de fotoğraf makinesi her zaman alıyor. Yani ne kadar artık teller 1080P video çeksede, 12MP'e varan fotoğraflar sunsa da hiçbir zaman telefonu asıl sattıran şey kamera kalitesi olmadı.

Nokia'nın halini görüyoruz zaten. Sadece kamera kalitesi ile bi yerlere gelmeye çalıştı; ama tutmadı.

Bahsettiğiniz C905, N8 tarzı telefonların hiçbiri akıllı telefon özellikleri olarak, Android ve iPhone cihazların yanından bile geçemez. Bahsettiğiniz gibi siz devamlı birşeyler yaptığınız teller ile ayrıca bi de devamlı Xenon ile fotoğraf çekerseniz emin olun pil ömrü çok ama çok daha fazla kısalır.

• Xenona nasıl olur da önemsiz bişey denir anlayamadım. Fotoğrafçılığa önem veren herkes bilir xenonun değerini. Xenon önemli olmasa fotoğraf makinelerine konmazdi
  • yurtdisindan gelen arkadasima telefonu 310 euroya temin ettirmistim. az once elime gecti. kutudan hdmi kablosu cikiyor bunu belirtmek istedim. turkiyede de kutuya koyarlar illaki. ilk izlenimim harika bir tasarimi oldugu. yalniz arka kapak kirilacak diye korktum valla, zor acildi cunku, ama oldukca esnekmis. simdilik bukadar aksama kadar inceleyemeyecegim cunku.
  • Hadi hayırlı olsun bakalım...güle güle kullan....
    İlk izlenimlerini bekliyoruz..Kısmetse 15 güne kadar bende alacam inşallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Xenona nasıl olur da önemsiz bişey denir anlayamadım. Fotoğrafçılığa önem veren herkes bilir xenonun değerini. Xenon önemli olmasa fotoğraf makinelerine konmazdi

+ bütün fotografcılar bılırkı bı fotograf cekımınde baş rol oyuncusu ışıktır. ışık yeterlı ıse fotograflar sıkıntısız cıkar. exmordur tutturmus gıdıyorsunuz exmor o kadar ıyı olsaydı fotograf makınelerıne en ıyısını koyarlardı xenon koymazlardı
  • quote:

N82'im vardı, sonrasında Xperia X10, Desire, Desire S, iPhone 4 ve Galaxy S2 kullandım. Hiçbirinde N82'deki Xenon flash'ı aramadım

Arkadaşım; HTC Desire S kullandığını yazmışsın. Ben bir süredir HTC Desire S ile SE Neo formunu takip ediyorum. Özelliklerine, boyutuna bakılırsa

hemen hemen aynı segmentte gibiler. Desire S in dahili hafızası ( RAM ve ROM ) Neo dan fazla. Neo nun da kamerası 8MP. Foto ve video çekimleri

Desire S den çok iyi. Hafızanın yetersiz olması cihazı uygulamalarda kasmaz mı?

Cihazları kullananlar yada her iki cihazı da kullanma şansı olmuş olanlar objektif olarak cevaplarsa ....

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOPHiS_AKi_TAi -- 21 Temmuz 2011; 15:31:50 >

• quote:

Xenona nasıl olur da önemsiz bişey denir anlayamadım. Fotoğrafçılığa önem veren herkes bilir xenonun değerini. Xenon önemli olmasa fotoğraf makinelerine konmazdi

Sen cep tel ile fotoğrafçılık yapıosan vay senin haline
  • quote:

Orijinalden alıntı: APOPHiS_AKi_TAi

quote:

N82'im vardı, sonrasında Xperia X10, Desire, Desire S, iPhone 4 ve Galaxy S2 kullandım. Hiçbirinde N82'deki Xenon flash'ı aramadım

Arkadaşım; HTC Desire S kullandığını yazmışsın. Ben bir süredir HTC Desire S ile SE Neo formunu takip ediyorum. Özelliklerine, boyutuna bakılırsa

hemen hemen aynı segmentte gibiler. Desire S in dahili hafızası ( RAM ve ROM ) Neo dan fazla. Neo nun da kamerası 8MP. Foto ve video çekimleri

Desire S den çok iyi. Hafızanın yetersiz olması cihazı uygulamalarda kasmaz mı?

Cihazları kullananlar yada her iki cihazı da kullanma şansı olmuş olanlar objektif olarak cevaplarsa ....

Şimdiden teşekkürler.

Neo'nun kamerası daha iyi, Desire S ise HTC olduğu için birazcık daha oturaklı denebilir.

Bana sorarsan Neo al. Hem denidiği gibi 999'a çıkarsa Desire S'den daha ucuz oluo, hemde kamerası daha iyi.

• quote:

quote:

+ bütün fotografcılar bılırkı bı fotograf cekımınde baş rol oyuncusu ışıktır. ışık yeterlı ıse fotograflar sıkıntısız cıkar. exmordur tutturmus gıdıyorsunuz exmor o kadar ıyı olsaydı fotograf makınelerıne en ıyısını koyarlardı xenon koymazlardı

Yahu Exmor ne alaka, Xenon ne alaka.

Exmor, nası Nokia Carl Zeis'i varsa, SE'nin de Exmor'u var. Yani mercekle alakalı. Xenon direk, kullanılan aydınlatma. Xenon çok kısa süreli, abartı ışık verir. Led ise öyle değil.

Fotoğrafçılık için cep tel kullanılmaz, eğer karşılaştırmanız buysa yanlış yapıyosunuz ben size diyim.

• yav dalgamı gecıyon bı dıyosunuz gece exmor daha ıyı ceker bı diyonuz gebd exmor ne alaka bu bir ıkıncis carl zeis nokıanın degıl sadece tlfonlarinda kullanıyo
  • quote:

quote:

çok komik
  • Flaş konusunu kapatsanız da telle ilgili şeyler yazsanız.
  • quote:

yav dalgamı gecıyon bı dıyosunuz gece exmor daha ıyı ceker bı diyonuz gebd exmor ne alaka bu bir ıkıncis carl zeis nokıanın degıl sadece tlfonlarinda kullanıyo

Güzel kardeşim EXMOR MERCEK. CARL ZEIS'de aynı onun gibi bir mercek.

XENON, LED muhabbetinin alakası yok MERCEKLE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

Flaş konusunu kapatsanız da telle ilgili şeyler yazsanız.

ben diyecektim...Bu konulara daha sonra değinilir....
  • yav arkadasim bunu sana kım dedıkı ben diyorum kı bu telefonda xenon olsa daha iyiymis dıyorum
  • quote:

quote:

Cep telefonu ile de çok güzel ve başarılı fotoğraflar çekilebilir, forum da da bir çok örneği var . Fotoğrafçılıkta en önemli unsur Sensör - Lens - Yazılım - Flaş . Xenon olan bir cihaz Led'e göre her açıdan üstündür , perde hızı ve pozlama süresi çok daha iyidir. Xenon flaşlı C905 sıfır ışıkta mükemmel fotoğraflar çekebilirken , Led flaşın hiç şansı yoktur. Sensör ne kadar kaliteli olursa olsun kaliteli çekebilmesi için illa ki ışık gerekli olur, manzara çekilecekse Xenon'a değil Sensöre bakılır .

Şu fotoğraf C905 ile sıfır ışıkta çekilmiş.

Bu fotoğraf sence Xenon olmasa çekilebilir mi ?

Yada bu

Arkadaşın demek istediği şu. Exmor R tamam iyi ama keşke Led yerine Xenon flaş koysaymışlar. Xenon istense çok ince modele de konabilir tıpkı C901 de olduğu gibi .

C901 ve Neo aynı kalınlıkta 13 mm yani , C901'e konabiliyorsa istense Neo'ya da konulabilirdi

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2671&idPhone2=3734

Aynı konuşmalar Arc için de geçmişti ama şunu söyleyeyim bu modeller kamera ağırlıklı telefon değiller. SE Cyber-shot serisine Xenon koyuyor . Neo da olsa çok çok iyi olurdu ama Xenon yok diye de almamak çok mantıksız olur

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.