Şimdi Ara

R5 2600 4.0Ghz Mugen 5 Rev.B Oyun Strees Testi [RESİMLİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
3.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşlemci; AMD Ryzen5 2600
    Anakart; Msi B450m mortar
    Ekran kartı; Msi Rtx 2060 Gaming Z
    PSU; SHARKOON SilentStorm Cool Zero 650W 80+ Gold
    Kasa; Nzxt H400

Nzxt H400 Kasamda 5 Adet 120mm Fan Mevcut 2Ön 2Arka 1Egsoz 800Rpm de Sabit Dönmektedir.
    İşlemci Stock Soğutucu İle oyunlarda 75 80 derecelerde görmekteydim. Default Kullanıyordum Msı Anakartları Voltage Fazla Verdiğini Duydum
    ve İnceledim Oyunlarda İşlemci Voltage 1.375 - 1.450 Aralığında Çalışmaktaydı 3.800 - 3.850 MHz Lerde Seyrediyordu.

Sonra İnternetden Scythe Mugen 5 Rev.B Modelini baya bi inceledim almak istedim 356tl ye hespiburada dan temin ettim montajı aşırı kolay bi model
    İşlemcime 1.294 Voltage İle 4.0Hz Hızına Sabitleyip 5 Kere r15 Testi 5 kere R20 Testi Uyguladım Sorun Sıkıntı Cıkartmadı Resimlerde Aida64 Testide Mevcutdur.

Not:Bütün Testlerim Fan Ayarları Boşta Cpu 600Rpm Yükse 950 Rpm Cıkabilcek Degerlere Sabitlenmiştir.

R5 2600 4.0Ghz   Mugen 5 Rev.B    Oyun Strees    Testi  [RESİMLİ] R5 2600 4.0Ghz   Mugen 5 Rev.B    Oyun Strees    Testi  [RESİMLİ]R5 2600 4.0Ghz   Mugen 5 Rev.B    Oyun Strees    Testi  [RESİMLİ] R5 2600 4.0Ghz   Mugen 5 Rev.B    Oyun Strees    Testi  [RESİMLİ]

Test Bilgileri

öncelikle İşlemci Hızımı 4.0 olarak belirledim
    Ram İçin Sadece Xamp Açtım 2933Mhz olarak Belirledim
    İşlemci Voltage Olarak 1.295 olarka belirledim.

sistem boşta film izlerken
    R5 2600 4.0Ghz   Mugen 5 Rev.B    Oyun Strees    Testi  [RESİMLİ]

Cinebench R20 Test: işlemci sıcaklığı max 61 derece olarak kayda geçmiştir.
    R5 2600 4.0Ghz   Mugen 5 Rev.B    Oyun Strees    Testi  [RESİMLİ] -

Aida64 Testi İlk 3 Kutucuk Seçili : Max Sıcaklık 62 Derece Olarak Kayda Geçti 20dk.

- Pubg Lite 25dk. Oyun Sonrası

- Pubg Pc Versiyon 2.mac sonrası ort 1 saat

- Gta5 120dk. Oyun Sonrası

- cod warzone2.mac sonlarıan doğru

Umarım Sıkmadan Darlamadan Anlatmısımdır Sende Keyifle Okumuşsundur. Teşekkür Ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 31 Temmuz 2020; 20:47:20 >

• Çift bloklu tasarım ve çift fan ile FUMA 2 daha iyi bir seçenek. QP'nin sitesinden alırsanız daha ucuza mal edersiniz:
    https://www.qp.com.tr/scythe-fuma-2-intel-ve-amd-uyumlu-islemci-sogutucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

Çift bloklu tasarım ve çift fan ile FUMA 2 daha iyi bir seçenek. QP'nin sitesinden alırsanız daha ucuza mal edersiniz:
    https://www.qp.com.tr/scythe-fuma-2-intel-ve-amd-uyumlu-islemci-sogutucu
    hocam keşke stok olsa temın edicemde orda stok yok :D
  • Kusura bakmayın, stokta olmadığını fark etmemişim
    QP de stokta olmayan ürüne fiyat çekmese iyiymiş. İlk bakışta yanılıyor insan; stokta var zannediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

Kusura bakmayın, stokta olmadığını fark etmemişim
    QP de stokta olmayan ürüne fiyat çekmese iyiymiş. İlk bakışta yanılıyor insan; stokta var zannediyor.
    qp nin huyu öle bide n11 deki netteonline satıcısı olamayn malı satıyo sure alıyo ::D
  • 50 Euro'ya ninja 5 alma şansım var (yolcu ile gelecek) sizce değer mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

50 Euro'ya ninja 5 alma şansım var (yolcu ile gelecek) sizce değer mi?
    hocam emin ol bu markayı ilk defa gordum aldım aklımda fuma 2 vardı ama ninja5 cok videosunu izledim gercekten cok buyuk bir sogutucu ala biliyosan fuma2 al kafan daha rahat eder hele fanlar okadar sessizki işlemciye 1.4v verip 4.2 cektim masa üstünde 28 oyunda 49 danlar 600rpmde donuyo hava akımı sesi bile cıkmıyor
  • İyi bakalım bir kaç günde fuma 2 yi inceleyeyim :) ninja 5 kütle olarak gerçekten büyük ama fanlarının 800 rpm olması dezavantaj olur mu kestiremiyorum doğrusu

• quote:

İyi bakalım bir kaç günde fuma 2 yi inceleyeyim :) ninja 5 kütle olarak gerçekten büyük ama fanlarının 800 rpm olması dezavantaj olur mu kestiremiyorum doğrusu
    fuma2 hiç düşünmeden al bulamassan mugen5 revb düşün gerçekten cok kaliteli sogutular
  • Baktım fuma2 de aynı fiyata var. Bu arada soğutucunuz hayırlı olsun güzel günlerde kullanın :)

• quote:

Baktım fuma2 de aynı fiyata var. Bu arada soğutucunuz hayırlı olsun güzel günlerde kullanın :)
    eyw hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 21 Mayıs 2020; 1:12:15 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.