Şimdi Ara

Scooter Seçimi Kafa Karışıklığı (Xtown Alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
2.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce 50'den 80cc'ye çıkarılmış bir scooter ile 3-4 ay birlikteliğimiz oldu. Şimdi motor ehliyeti aldım ve maxi scooter'a geçmek istiyorum.

Normalde aklımda 150.000 verip çantalı sıfır Honda Forza almak vardı. Ancak öyle bir piyasa var ki maalesef 220'lere karaborsa'dan almak gerekiyor. Bu motora bu parayı verirsem, ilerde piyasa düzelirse, aradaki fark hiçe gitmiş olacak. Bu nedenle Forza'yı eledik mecburen.

X-Max'te de durum aynı, bunu da eledik.

Kymco Xtown 250'ye baktığımda, sıfırının 135'e alındığını ve stok sorunu olmadığını gördüm. Ancak bunda da TCS (ESP) ve anahtarsız çalıştırma olmaması, ekranının kalitesizliği nedeniyle şimdilik arka plana attım.

Yine Kymco'nun DTX360 modelinin 320cc olması, TCS ve keyless olması güzel. Ancak bunun da sıfırları 205 TL olmuş, biraz bütçemin üzerinde. Yine bu modelin ikinci elleri de 175-185 bandında bulunabiliyor.

En çok Kymco Dink R modelini begendim. Ancak bunun da 150 CC olması yetersiz.

Amacım şehiriçi trafiğinde değil de, haftasonu güneşli havalarda dolaşmalık bir motor. Belki ara ara İzmir-İstanbul yapabilecek, 2 kişi (toplam 150 kilo) taşıyabilecek ve 110-120km/saat hızlarda seyredebilecek bir scooter.

Öneri ve fikirleriniz için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secospacos -- 4 Nisan 2023; 9:37:55 >

• İleride piyasa düzelirse diyorsunuz da ben bu ülkede bir malın orta-uzun vadede fiyatının geriye gittiğini görmedim hiç.

• Anahtarsız çalıştırma olmaması?

Dostum piyasda motor yok anahtarsız çalıştırmaya mı takıldın?

2015 yılında 4 maaşla aldığım motor şimdi 158.000 lira bir de 2022 model.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt

Piyasanın düzelmesinden kastım malın tedariğinin normale dönmesi aslında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rindaman kullanıcısına yanıt

Hocam haklısın ama sınıfındaki diğer ürünlere göre zaten marka algısı ve malzeme kalitesi bir tık geride olan kymco’nun en azından tcs ve keyless’i standart yapması gerekirdi. TCS daha önemli tabi

• Selamlar,

Bütçene göre bir yönlendirme yapamam ama kullanım olarak Suzuki Burgman ve Daelim S3 olarak 2 model daha senin seçeneklerine eklemek isterim.

-Daelim çok güzel bir motor ama ülkede parça sorunu net hep oldu, olmaya da devam edecek ama kalite ve donanım olarak çok iyidir.

-Suzuki burgman ise bence bu saydıklarından daha kaliteli ve oturaklı motordur. o nedenle 2 alternatif önermek istedim. bu modellerin temiz 2. ellerini de bütçene göre bulup alabilirsin... hayırlısı olsun senin için,

• volkan_efe kullanıcısına yanıt

Merhaba, değerli yorumların için çok teşekkürler. Bunları da inceleyip listeye ekleyebilirim.

• Merhaba, Çin malı motorlar hakkında fikrinizi bilmiyorum ama Mondial'in yeni getirdiği Ressivo 250 ye bi göz atmanızı tavsiye ederim. ABS, anahtarsız çalıştırma, Led aydınlatma, elcik ısıtma, sis farı ve daha bir öok özellik mevcut. Şu anda satış fiyatı 99.750 TL Youtube da Longjia XDV olarak aratırsanız inceleme (Çince malesef) videoları da mevcut.

https://www.mondialmotor.com.tr/model/scooter/250-ressivo

Emre ÇAKMAKyoutube
    Mondial Ressivo 250 Piaggio Motorlu ( Longjia XDV 250i )
    https://www.youtube.com/watch?v=lK0TQUytdBk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopeless1 -- 31 Mart 2023; 23:51:3 >

• Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler. Karaborsacılara para kazandırmamak adına Forza ve Xmax'i eledim. Onlardan sonra gelen en uygun ürün Kymco Xtown CT250 oldu. Geçtiğimiz cuma günü satın aldım. Sorularınız olursa yanıtlamak isterim

• secospacos S kullanıcısına yanıt

Hocam öncelikle hayırlı olsun.

Neden kymco downtown 250i değil de xtown? Ben de bu aralar downtown250i araştırıyorum.

Sıfır mı aldınız, kredi kartına taksit yapıyorlar mı?

Sigorta, plaka, noter masrafları kaçı buluyor?

Sizce satmak istendiğinde alıcı kolay çıkar mı

Son sorum, ilk motor olacagından bazıları iyi motor olmasın diyor düşme vs olabilir diye.

A101 e gelen motoru mu alsam tecrübe olması açısından?

• hereiam kullanıcısına yanıt

selamlar, iyi dilekleriniz için teşekkürler. Xtown led farlar ve yeni makyajlanmış olması nedeniyle daha ön plana çıktı benim için. bayide sıfırı vardı ama downtown yoktu.

maslak doğan trend'den sıfır aldım. kredi kartına 6 taksit yapıyorlar veya kendiniz kredi kartınızdan 1.36% ile 12 taksit yapabilirsiniz.

sigorta 3000 civarı çıktı

notere 650 ödüyorsunuz

plaka ruhsat tescil vs bayi hallediyor

satma kısmını bilmiyorum :)

yani biraz daha iyi motor olması iyi olur diyenlerdenim ben. ama A101'dekine şimdi baktım fiyat çok avantajlı bence gidip görün.

• secospacos S kullanıcısına yanıt

Anladım hocam çok teşekkürler cevap için.

Güle güle kullanın :)

• hopeless1 kullanıcısına yanıt

Çok çöp bu mal

• Elimde ki 2021 model nmaxi satıp üzerine koyup KYMCO xtown veya downtown 250lik mi alsam diye düşünüyorum. Şehir içi kullanım yapıyorum. Downtown tasarımı daha hoşuma gitti. Yamahadan kymco ya dönmek mantıklı olur mu Türkiye piyasasına göre?

• camokasahin C kullanıcısına yanıt

şu anda yamahayı pahalı satıp, kymco'yu liste fiyatı ile alabileceğiniz bir dönem. ben öneririm bu nedenle

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.