Şimdi Ara

Scirocco alıcam düz mü ? otomatik mi ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
0
Favori
16.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobilde oldugum icin tum mesajlari okuyamadim ama vakit ayirdiginiz icin tesekkurler. Aksam eve gecince detaylica okuycam hepsini.
  • VW GOLF 5 1.6 FSI dsg şanzıman aracım vardı ,ara ara arıza lambası yakıyordu üzerinde durmuyordum periyodik bakım için aracı izmir-gönen vw e götürdüm ( gönen iyi firmaydı cidden devretmelerine çok üzüldüm) ciddi bir arıza var dediler FSI motorlarda tirigel kayışı yok çark yan gelmiş dsg aktarmasında sıkıntı vs gibi hiiiiç anlamadığım arızalardan bashettiler ,sonuç dedim? 4000 TL bir masrafı var dendi aracı satarım dedim grantiside bitmişti ,ama ben biraz cins adamım kimseninde canını yakamam yaptırayım bari dedim,

Orada bayram ve ya şaban isminde servis yetkilisi ben plakanızı sorgulattım grantiniz bittiği halde aracı servislerinde düzenli olarak bize getirmişsiniz bizde bu yüzden Almanya 'ya mail attık durumu bildirdik onlarda bize iyi niyet grantisi kapmsamında problemi çözün vw Almanya'ya faturalayın demişler sadece 100 TL ye mesele çözülmüştü ancak o zaan sorunun DSG ve FSI uyuşmazlığı olduğunu anlatmışlardı bilginiz olsun ..

• bende tsi golf aldım manuel aldım sizede manuel tavsiye ederim
  • dh mühendis dünyası valla . otomobil markaları burda 2,3 kişi alsa dsg falan hikaye baksana koskoca bir firmanın mühendislerinin tahmin edemediği şeyler dh halkı internetten araştırdığı bilgiler ile bu kanıya varıyor ve akraba eş dosttan birinin dsg sorunu yaşamasınıda tezini destekleyecek bir konu olarak görüyor. ister dsg olsun isten başka markanın başka bir otomatik seçeneği bu devirde otomatik araç büyük kolaylık
  • quote:

Orijinalden alıntı: andantecroma

VW GOLF 5 1.6 FSI dsg şanzıman aracım vardı ,ara ara arıza lambası yakıyordu üzerinde durmuyordum periyodik bakım için aracı izmir-gönen vw e götürdüm ( gönen iyi firmaydı cidden devretmelerine çok üzüldüm) ciddi bir arıza var dediler FSI motorlarda tirigel kayışı yok çark yan gelmiş dsg aktarmasında sıkıntı vs gibi hiiiiç anlamadığım arızalardan bashettiler ,sonuç dedim? 4000 TL bir masrafı var dendi aracı satarım dedim grantiside bitmişti ,ama ben biraz cins adamım kimseninde canını yakamam yaptırayım bari dedim,

Orada bayram ve ya şaban isminde servis yetkilisi ben plakanızı sorgulattım grantiniz bittiği halde aracı servislerinde düzenli olarak bize getirmişsiniz bizde bu yüzden Almanya 'ya mail attık durumu bildirdik onlarda bize iyi niyet grantisi kapmsamında problemi çözün vw Almanya'ya faturalayın demişler sadece 100 TL ye mesele çözülmüştü ancak o zaan sorunun DSG ve FSI uyuşmazlığı olduğunu anlatmışlardı bilginiz olsun ..

fsi motorlu arabalarda dsg şanzıman yok

• Fsi dsg var ancak golfte yok otomatik sanzimandir o birde dsg olmayan rocco ya binilmez dsg gibi bir alternatif varken duz vitesin yanindan gecme derim
  • Bütün yorumlarınızı okudum şahsen konuştuğunuz ve bahsettiğiniz terimler hakkında bir bilgim yok. Pek bu konularla içli dışlı biri değilim. Bundan önce ilk olarak 2007 model astra sonra 2006 model golf kullandım. Golf bir abimin yurt dışına çıktığında arabayı bana 1 senelik emanet etmesi ile kullanma şansı yakaladım. Golf'ün performansından ve rahatlığından çok memnun kaldığım için ilk sıfır olacak arabamin scirocco olmasını istedim. tabi bunda tarzınıda beğenmemin etkisi var.
    Bir çok terimden bahsedilmiş ama açıkçası anlamadım. Ben arabayı aldığım gibi standart kullanmayı seven birisiyim. yükleme felan yapmayı düşünmüyorum. full bir araç alıp 3-4 sene kullanmak hedefim şu anda. En son siyah renk dsg ve full paket bir araçta karar kılmıştım ama gaza yüklenme felan olaylarından bahsedilince kararsız kaldım bir anda. Bende güçlü bir arabayı yeri geldimi hızlı ve gaza yüklenerek kullanmayı isterim.
    Bundan önce Scirocco kullanan 2 arkadaşımla konuştum onlarda benim gibi pek anlamaz bu işlerden birisi 2 yıldır kullanıyor ve bi sorun çıkmadığını söyledi şuana kadar bende sizlere sormak istedim. Yani arabayı alıp herhangi bir yükleme yapmadan kullanıcam. Ama dsg almamın gaza yüklendiğimde sorun çıkartıcağını okumam karamsar bıraktı şuanda beni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rated -- 13 Şubat 2012; 21:26:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rated

Bütün yorumlarınızı okudum şahsen konuştuğunuz ve bahsettiğiniz terimler hakkında bir bilgim yok. Pek bu konularla içli dışlı biri değilim. Bundan önce ilk olarak 2007 model astra sonra 2006 model golf kullandım. Golf bir abimin yurt dışına çıktığında arabayı bana 1 senelik emanet etmesi ile kullanma şansı yakaladım. Golf'ün performansından ve rahatlığından çok memnun kaldığım için ilk sıfır olacak arabamin scirocco olmasını istedim. tabi bunda tarzınıda beğenmemin etkisi var.
    Bir çok terimden bahsedilmiş ama açıkçası anlamadım. Ben arabayı aldığım gibi standart kullanmayı seven birisiyim. yükleme felan yapmayı düşünmüyorum. full bir araç alıp 3-4 sene kullanmak hedefim şu anda. En son siyah renk dsg ve full paket bir araçta karar kılmıştım ama gaza yüklenme felan olaylarından bahsedilince kararsız kaldım bir anda. Bende güçlü bir arabayı yeri geldimi hızlı ve gaza yüklenerek kullanmayı isterim.
    Bundan önce Scirocco kullanan 2 arkadaşımla konuştum onlarda benim gibi pek anlamaz bu işlerden birisi 2 yıldır kullanıyor ve bi sorun çıkmadığını söyledi şuana kadar bende sizlere sormak istedim. Yani arabayı alıp herhangi bir yükleme yapmadan kullanıcam. Ama dsg almamın gaza yüklendiğimde sorun çıkartıcağını okumam karamsar bıraktı şuanda beni

Dsg li alin o zaman.

• quote:

VW GOLF 5 1.6 FSI dsg şanzıman aracım vardı ,ara ara arıza lambası yakıyordu üzerinde durmuyordum periyodik bakım için aracı izmir-gönen vw e götürdüm ( gönen iyi firmaydı cidden devretmelerine çok üzüldüm) ciddi bir arıza var dediler FSI motorlarda tirigel kayışı yok çark yan gelmiş dsg aktarmasında sıkıntı vs gibi hiiiiç anlamadığım arızalardan bashettiler ,sonuç dedim? 4000 TL bir masrafı var dendi aracı satarım dedim grantiside bitmişti ,ama ben biraz cins adamım kimseninde canını yakamam yaptırayım bari dedim,

Golf V'lerdeki 115hp'lik 155nm tork üreten 1.6 FSI motorlar yalnızca 6-ileri Tiptronic (klasik tork konvertörlü geleneksel otomatik) şanzımanla satıldı.

DSG'ler 122-140-160-170hp'lik TSI modelleriyle beraber geldi.

• benim aracın golf 5 beyaz 1,6 fsı motor 115 beygir ve triptoniğin vitesle derinin birleştiği yerde metal kabartmalı dsg yazıyordu ben ona istinaden DSG diyorum kusur ettiysek affola.
  • quote:

benim aracın golf 5 beyaz 1,6 fsı motor 115 beygir ve triptoniğin vitesle derinin birleştiği yerde metal kabartmalı dsg yazıyordu ben ona istinaden DSG diyorum kusur ettiysek affola.

Bi ara klasik şanzumanlara dsg yazıyorlardı o muhabbet mi yoksa ?
  • Valla üstadım benim 2006 model aldığım araçta yazıyordu FSI motordu ,serviste de dsg ve fsi sorunundan bahsettiler bana o zaman, zaten garantisi bitmiş araca o duruma istinaden iyi niyet garantisine sokarak işlem yaptılar, ancak belkide triptoniği kastetmişlerdir ben dsg ye bağlamışımdır kafamda amaaaa vitesde gerçekden yazıyordu :)
  • Evet boyle bi efsane de var.

Var mi aciklayabilecek tiptronicte dsg yazmasini?
  • Arkadasim iki secenekte uzmez tamamen sana bagli,ben olsam duz alirdim cunku araba kullanmayi seviyorum ben rahatima duskunum diyosan otomatik al
  • dsg daha keyif verir diye düşünüyorum
  • Siparis vermeye gittim ama 160 hp dsg arac yokmus ellerinde gelmeside surebilirmis biraz bende babamin arkadasi olan galericiden aliyorum. 2 gundur scirocco ariyor benim icin. Bir tane siyah panaromik cam tavan, zenon,ayna paketli 2012 model arac buldu fakat duz vites diye istemedim dsg istedigim icin simdi dsg bakiyor. 1 haftaya netlesir saniyorum. Fikirleriniz icin tesekkurler gelisme olursa buraya yazarim.
  • Anaaaa Ralf i şutlamışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Anaaaa Ralf i şutlamışlar

Heh bura iste :))

Ralf i niye sutlamislar ya?

Fake miymis yoksa :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

quote:

Alfa Romeo'nun onun aracını tokatlayacak modeli yokmuş ondan.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

quote:

Alfa Romeo'nun onun aracını tokatlayacak modeli yokmuş ondan.

Yok ciddi merak ettim ya

Bi de sinirsiz sutlanmis galiba...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.