Şimdi Ara

Scirocco alıcam düz mü ? otomatik mi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
0
Favori
16.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: RALF888

Defalarca Roll lere katıldım, 5-6 tane değişik modlarda Rocco ile karşılaştım 0-100 basetmiyorum ne demek istediğimi anlarsın.Typer yeni kasa derken güncel olan kasadan basettiğim zaten ortada 201 hp dediğime göre.

Kısaca 160 HP lik ROCCO Evotech ile 200 hplere cıkıyor downpipe+BMC hava filtresi ile 230-240 hplere yaklaşıyor. Typeri geçicek kadar güçlü bir roccodan basediyoruz.0-100 değil 100-200 herseyden önce turbolu bir araçtan öncelikle....

http://www.youtube.com/watch?v=SFCYRp85Yps&feature=related

İzleyin videoyu ben scirocco ile benim rollum, bu videodaki rocco ise 330 hplerde 2.0 TSİ ne demek istediğimi anlarsın ozaman :)

Kardeşim bizim karşılaştırmamız 160 lık şirokkoyu modlayıp stock type-r la karşılaştırmak değil mi ? bende dedim ki type-r 'ı almak o kadar kolay değil istediğin kadar modla. Güçlü olması o aracın 200 hp lik aracı geçeceği anlamına gelmez.

Yüklenmiş 330 hplik şirokkodan falan bahsetmişsinde Type-r'ı yüklersek neler olabileceğini tahmin edemiyorum. Öyle bi yüklersin ki type-r'ı adamın aklını alır.

Yazılım+Kat iptali+ Hava filtresinden Typer ne güçleri elde eder ?

Merak ettim gerçekten.

Yok modlasam etsem diyorsunuzda aynı modlamayı Typere yapın bakalım noluyor.

Buna karşın ben zaten Typeri modlasanız geçemez demiyorum, 160 hplik Rocco modlanırsa 3 uygulama toplam 2 bin TL lik işlemle geçer diyorum modsuz Typeri. Buda gayet normal.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Phantoka

Guzel kardesim 160 beygirlik arabayi 230 beygir yapacak duzeyde motora yukleniyoruz.

Yani bu motorun kapasitesi bu. Ki bence bu bile overcapacity...

Birader hic mi dusunmuyosunuz ben o type r i yuklersem nolur?

700 beygire kadar yolu oldugunu hic mi idrak edemiyosunuz...

160 hplik araçın 180 hplik seceneği başka xx modelde mevcut zaten.

Ben burda Typeri modsuz haliyle Modlu bir 160 hplik rocco geçer diyorum zaten, typeri modlasanızda geçemez demiyorum.

Atmosferik araça turbo koymadan yüklenmek nereye kadar gerçi. Turbo candır, yüklenmesi kolay olur, M3 ler evotech ile 450 hp olurken modlu 3 litre twin turbo diğer BMW motorlarıyla beraber yürüyorlar, ne demek istediğimi anlamısındır umarım

Bu arada arkadaşlar rocco kullanan hiçbir arkadaşımın dsg sinde sıkıntı olmadı hepsi caddelerde gazlıyarak redlıne yapmalarına karsın no problemo

Sadece 40 hp almış atmosferik modifiyeli type-r. 211'lik tsi'ın modlu haliyle bile oynar. 1.4 tsi 160 modlu modsuz type-r rakibi değil.

• 1.4 motor 230 hplere çıkınca kaç kmlik ömrü olacak?

yoksa 1.6 atmosferik motordan da 300-400 hp çıkar ama ömrü 1000 km olur.

konuya dönersek sciroccoda dsg 4 bin falan farkediyor, ucuz yani, o yüzden bence dsg alıp garantiyi uzattırmak mantıklı.

d,ğer taraftan 1500-4500 arası 240 nm üreten motora 250 nm maksimum torka dayanan şanzıman koymak nasıl bir mantık anlamış değilim.
  • quote:

quote:

quote:

Guzel kardesim 160 beygirlik arabayi 230 beygir yapacak duzeyde motora yukleniyoruz.

Yani bu motorun kapasitesi bu. Ki bence bu bile overcapacity...

Birader hic mi dusunmuyosunuz ben o type r i yuklersem nolur?

700 beygire kadar yolu oldugunu hic mi idrak edemiyosunuz...

160 hplik araçın 180 hplik seceneği başka xx modelde mevcut zaten.

Ben burda Typeri modsuz haliyle Modlu bir 160 hplik rocco geçer diyorum zaten, typeri modlasanızda geçemez demiyorum.

Atmosferik araça turbo koymadan yüklenmek nereye kadar gerçi. Turbo candır, yüklenmesi kolay olur, M3 ler evotech ile 450 hp olurken modlu 3 litre twin turbo diğer BMW motorlarıyla beraber yürüyorlar, ne demek istediğimi anlamısındır umarım

Bu arada arkadaşlar rocco kullanan hiçbir arkadaşımın dsg sinde sıkıntı olmadı hepsi caddelerde gazlıyarak redlıne yapmalarına karsın no problemo

Sadece 40 hp almış atmosferik modifiyeli type-r. 211'lik tsi'ın modlu haliyle bile oynar. 1.4 tsi 160 modlu modsuz type-r rakibi değil.

160 hplik Rocco Evotech+Downpipe+Havafiltesi ile Modsuz 201 Hplik Typeri geçer,

201 hplik Typer modlanınca modlu 1.4 TSI 230-240 Hplik Roccoyu geçer diyosunuz hacimden dolayı olabilcek birsey,

200 hplik rocco 2.0 TSI modlanınca 201 hplik atmosferik modlanmış typeri geçer.

Bu böyledir arkadaşlar tecrübe ile sabit.

Typeri çok kullandım şuanda yakın arkadaşım satıyor elinde kaldı satmaya çalışıyor almak istiyen olursa yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RALF888 -- 13 Şubat 2012; 2:38:17 >

• Anil ariyor iste tayyar :)

Konusun anlasin bakalim :))
  • Şuanda Evotech yazılımı yapan TR de 20 den fazla Rocco vardır. Hepsi gayet arızasız şekilde yollarına devam ediyor. 40 bin kmden fazla yol yapan arkadaşlarım bile mevcut, yazılımdan sonra 40 bin km .....
  • quote:

Şuanda Evotech yazılımı yapan TR de 20 den fazla Rocco vardır. Hepsi gayet arızasız şekilde yollarına devam ediyor. 40 bin kmden fazla yol yapan arkadaşlarım bile mevcut, yazılımdan sonra 40 bin km .....

Haci senin cok arkadasin varmis ama :)
  • Öyle diyorsan öyledir hocam ne diyim şimdi. Anlatamadım derdimi.
  • quote:

Öyle diyorsan öyledir hocam ne diyim şimdi. Anlatamadım derdimi.

Hadi hadi satilik taypar i duydun hemen indirdin kalkanini

:p
  • quote:

quote:

Şuanda Evotech yazılımı yapan TR de 20 den fazla Rocco vardır. Hepsi gayet arızasız şekilde yollarına devam ediyor. 40 bin kmden fazla yol yapan arkadaşlarım bile mevcut, yazılımdan sonra 40 bin km .....

Benim Rocco kullanıp evotech yapıp ilerleyen tanıdığım 5-6 kişiyi geçmez, arada toplanır izmit tem yolunda roll ler yaparız. Sahsen ben 10 bin kmdir Z4 araçımda Evotech yazılımıyla ilerliyorum hiç bir sıkıntı çekmedim downpipe den sonra biraz daha fazla yakıyor

Typer konusunda konuşuruz arkadaşıma yönlenririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RALF888 -- 13 Şubat 2012; 2:42:43 >

• quote:

quote:

quote:

Benim Rocco kullanıp evotech yapıp ilerleyen tanıdığım 5-6 kişiyi geçmez, arada toplanır izmit tem yolunda roll ler yaparız. Sahsen ben 10 bin kmdir Z4 araçımda Evotech yazılımıyla ilerliyorum hiç bir sıkıntı çekmedim downpipe den sonra biraz daha fazla yakıyor

Gozunu seveyim bir de su yumsamayi ogren yahu...

Araçim degil aracim. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gozunu seveyim bir de su yumsamayi ogren yahu...

Araçim degil aracim. :)

Güzel tespit

• 1.4 TSI Polo GTI ve EVOTECH yazılım stage 2

http://www.youtube.com/watch?v=Qr11itrcWwc&feature=related
  • Evotech RS6 stock R8 v10

http://www.youtube.com/watch?v=sAK490IUJyg&feature=relmfu

Evotech RS6 BMW M3 ESS

http://www.youtube.com/watch?v=9H7EQwBM7B0&feature=relmfu

Evotech RS6 Lambo Murcı

http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=8CjcAvh49Y0&NR=1

Evotech RS6 Ferrari 458 İtalia
    http://www.youtube.com/watch?v=N3iwBtgA90A

Mercedes SLS Audi RS6 Evotech
    http://www.youtube.com/watch?v=WoBMofK-mqs&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RALF888 -- 13 Şubat 2012; 3:25:01 >

• @donnaiolo arkadaşa takılıyorum . DSG rahatlığı varken manuel almazdım şahsen. Al DSG'li rocconu keyfini çıkar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: vince_Tr

quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

arkadaşım keyfine bak dsg dururken manuel alınmaz.

burda konuşanların hepsi internetten sağdan soldan dsg hakkında bilgisi olduğunu sanan arkadaşlarımız. mesaj sayın az yakında çözersin burayı anlarsın ne demek istediğimi.

Sağdan soldan mı? Arkadaşımın 160hp lik dsg kombinasyonlu sciroccosu 3 kez şanzuman 2 kez motor değişti daha açık bir örnek ister misin?

Sallama
  • quote:

Defalarca Roll lere katıldım, 5-6 tane değişik modlarda Rocco ile karşılaştım 0-100 basetmiyorum ne demek istediğimi anlarsın.Typer yeni kasa derken güncel olan kasadan basettiğim zaten ortada 201 hp dediğime göre.

Kısaca 160 HP lik ROCCO Evotech ile 200 hplere cıkıyor downpipe+BMC hava filtresi ile 230-240 hplere yaklaşıyor. Typeri geçicek kadar güçlü bir roccodan basediyoruz.0-100 değil 100-200 herseyden önce turbolu bir araçtan öncelikle....

http://www.youtube.com/watch?v=SFCYRp85Yps&feature=related

İzleyin videoyu ben scirocco ile benim rollum, bu videodaki rocco ise 330 hplerde 2.0 TSİ ne demek istediğimi anlarsın ozaman :)

hocam sizin bu arkadaşlar nereli

• quote:

quote:

quote:

Bir sonraki roll'e davetiye beklerim

• scirocco dsg siz bir anlam ifade etmiyor dsg ariza cikarir vs..diyenlere kulak asma bunlar sehir efsanesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeş git dsgli bir scricco al araba kullanmanın keyfini çıkar.bu forumda bir iki dsg de sorun çıktı mı tüm dsgler sorunlu oluyor.benim golfü sıfır aldığımda şanzımanda yağ kaçağı vardı garantiden şanzıman contası değişti ve 7 yıl oluyor sorunsuz kullanıyorum.abartmaya gerek yok bazı şeyleri, vw kalitedir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.