Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benzinli 79binde scenikim 52 binde tiger değişti ama tiger 5 seneyi geçtiğinden zaman aşımından dolayı Kastamonu-bartın ve karabükte bildiğiniz bu arabadan anlayan bir usta varmı.bekliyorum cevaplarınızı genel bakım yaptıracağım.
  • 2005 Priviledge Scenic aracımın sol ön aksında arız, ve direksiyonda boşluk vardı. Direksiyonu sağa sola çevirdikçe tık tık ses geliyordu.

Aks arızasını giderince direksiyon da kendiliğinden düzeldi. Aklınızda bulunsun arkadaşlar :)
  • cidelimemo kullanıcısına yanıt
    renault scenic türkiye (T) olan facebook sayfamıza gelin. orada yardımsever çok..yanlış gruba girmeyin, biz renault scenic türkiye (T) olan grubu aile grubuyuz. 4bin e yakın üyemiz vardır...
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Grand Scenic 2 1.5 dci modeli, Grand Scenic 3 1.5 dci modelinden daha mı seri? Yani 3, 2'ye göre hantal mı kalıyor aynı motor bazında?
  • Slm Arkadaşlar 2003 model, 2.0 cc otomatik düşük km max; 30bin tl Scenic 1 aranıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, scenic 2 dynamique 2004 full sadece deri koltuklar yok, araç yaklaşık 6 yıl garajda yattı:) ben en son ort. yakıt tüketimini 7-9 lt biliyordum 3 haftadır kullanılıyor ve ekran da ort. 12lt (şehir içi)tüketim gösteriyor. Tüm bakımı yapıldı, sadece ekran da hafif solma var galiba bir süre sonra tamamen kararacak, enteresandır çakmak çalışmıyor:) ve saat, akü yenilenmesine rağmen sürekli sıfırlanıyor, birkaç kez rampa çıkarken şanzımandan çok yüksek vuruntulu ses gelmiş, ve bazen d de ilerlemiyor araç tamamen stop-start yapıncaya kadar... ben bunların şanzıman yağının değişmediğini biliyorum, doğru mudur? Yakıt tüketimi neden artmış? tavsiyeniz?

Höpüklüyken bir başka:)  SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

• quote:

Orijinalden alıntı: FikriBurada

Merhabalar, scenic 2 dynamique 2004 full sadece deri koltuklar yok, araç yaklaşık 6 yıl garajda yattı:) ben en son ort. yakıt tüketimini 7-9 lt biliyordum 3 haftadır kullanılıyor ve ekran da ort. 12lt (şehir içi)tüketim gösteriyor. Tüm bakımı yapıldı, sadece ekran da hafif solma var galiba bir süre sonra tamamen kararacak, enteresandır çakmak çalışmıyor:) ve saat, akü yenilenmesine rağmen sürekli sıfırlanıyor, birkaç kez rampa çıkarken şanzımandan çok yüksek vuruntulu ses gelmiş, ve bazen d de ilerlemiyor araç tamamen stop-start yapıncaya kadar... ben bunların şanzıman yağının değişmediğini biliyorum, doğru mudur? Yakıt tüketimi neden artmış? tavsiyeniz?

Höpüklüyken bir başka:)  SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM

Şanzıman yağının değişmediğini söylemişsiniz, buna katılmıyorum. Çünkü belli bir km. sonra yağın özelliği/etkisi değişiyor, siz bakmayın bazı ustaların değiştirmeyin! demelerine.. Ehil bir usta, mutlaka zamanında değiştirmeye bakın diyecektir. 6 yıl garajda yatan! aracın motorunda ağır bakım şarttır bence.

• Yetkili servis lüzum yok dedi. Yakıt tüketimi için de bujiler tekrar yenilendi, bonus olarak araç izolasyonu tavsiyesinde bulundular ve bir kaç yerde boya dökülmesi var.
  • Herkese merhaba,

Scenic 2 2005 Model 1.6 16v LPG + Benzinli aracımda motorun soğukken çalıştırılınca rölanti toparlayamayıp stop etmesi (Benzin , LPG fark etmeksizin hararet göstergesi 1 çizgi artınca sorun kalmıyor) , ayrıca sıcak soğuk farketmeksizin klima (AC) son devirde açıkken örneğin 3000 devirde vitesi boşa atınca aynı şekilde rölanti toparlayamayıp stop etme sorunu mevut.

Bir önemli noktada araç çalışırken gaza dokunduğumda devir çizgisi bir kademe eksilip artıyor ve bu esnada araçta elektrik ile çalışan aksamlarda (far, tavan aydınlatması vs.) ışık şiddeti belirgin bir şekilde azalıp devirle birlikte artıyor.

Aracın boğaz kelebeği yaklaşık 3 ay kadar önce temizlendi. Temizlikten önce sürekli stop etme mevcuttu.
    Elektrovana temizlendi, Map sensörü temizlendi (map sensörünün ucunda siyah bir sıvı var idi), Hararet müşürü değiştirildi. Hava, yağ filtresi değiştirildi yağ bakımı yapıldı

Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sanki bu sorunu daha önce yaşayan biri ısı sensörü değişimi ile sorunu çözmüştü diye hatırlıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 25 bin liralık araba düşünüyorum da geniş diye hoşuma gidiyor scenic tavsiye edermisiniz

1.6 otomatik bakıyorum 2002 falan ne dersiniz hiç girmesek mi

• İlk gördüğüümüz scenic galiba 2 sunroof olan,2002 olanlar hala yenilerine göre kasaları daha hoşumuza gidiyor.yeni kasalarda sunroof koymamışlar cam tavan var galiba

50.000 tl civarı olan donanımı full,içi çok geniş olan,7 kişilik yada arkası yatak haline gelecek,parça ve yakıtı uygun olan bir scenic modeli önerirmisiniz.takas yapıcam ben bir link atarmısınız bu araç size uygundur diye ben Balıkesir'deyim.
    bu arada kaç çeşit scenic var?
    En çok tutulan en iyi modeli hangisidir fiyat aralığı nasıldır?
  • Merhaba, yaklaşık 3 senedir kullandigim 2007 grand scenic 2 aracımı yeni bir araç aldığım için satıyorum

İlgilenenler için link aşağıda

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2007-grand-scenic-privilidge-7-kisilik-543997768/detay

• Triger setini değiştireceğim.

2007 scenic 2 benzinli

Serviste ne kadar tutuyor bilen var mıdır

Eskişehir

• bomba4 kullanıcısına yanıt
    Servise ne gerek var. 2017 Temmuz fiyatlarıyla (eğer devir/daim zarar görmemişse) 500 TL civarı idi, şimdi varsın-olsun 600 TL civarıdır.. Servisler 1000 TL ya bağlamanın yolunu ararlar... Tabii ki ben yetkili olanı kast ettim..
  • Sevgili scenic sever arkadaşlar,

bu bir duyuru ve davettir;

6 Mayıs 2018 pazar günü, Bursa'da Türkiyenin en büyük ve ilk Türkiye genelinden katılımlı bulşma tanışma , piknikli aileli etkinlik düzenlenecektir..

Buluşma günü çeşitli çekilişlerle hediyeler olacaktır...

Örnek olarak 5 araca 700 TL. değerinde yazılım ile beygir yükseltme uygulaması hediye,
    5 araca krom çıta takımı hediye,
    7 araca özel tasarımlı koltuk minderleri, çeşitli yağlayıcılar, spreyler, vs. vs. liste uzun....

her scenic kullanıcısını ailesiyle ister tek bekliyoruz...

Tarihi bir gün olacaktır...Yerel haber tv radyo kanalları misafir edilecek ve röportajlar olacaktır...
    yaklaşık 700 ve üzeri katılım söz konusu..

katılım ücretsizdir, her şey gönüllü arkadaşlar tarafından organize edilmektedir...

katılım için : Renault scenic Türkiye (T) olan T daire içinde olan facebook grubuna davet ediyorum...

iller arası whatsapp yardımlaşma gruplarımız da vardır...

herkes davetlidir..

• 6 mayıs pazar günü tüm scenic severleri Bursa ya bekliyoruz.. iller arası genel buluşma olacaktır..

mangal, semaver çay çekilişler olacaktır.. katılım ücretsiz...

katılan herkese grup logo sticker hediye.
  • aslkerf A kullanıcısına yanıt
    map sensörü değiştir.

olmazsa kelebek boğazı oringi değiştir. orjinal oring olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

Sevgili scenic sever arkadaşlar,

bu bir duyuru ve davettir;

6 Mayıs 2018 pazar günü, Bursa'da Türkiyenin en büyük ve ilk Türkiye genelinden katılımlı bulşma tanışma , piknikli aileli etkinlik düzenlenecektir..

Buluşma günü çeşitli çekilişlerle hediyeler olacaktır...

Örnek olarak 5 araca 700 TL. değerinde yazılım ile beygir yükseltme uygulaması hediye,
    5 araca krom çıta takımı hediye,
    7 araca özel tasarımlı koltuk minderleri, çeşitli yağlayıcılar, spreyler, vs. vs. liste uzun....

her scenic kullanıcısını ailesiyle ister tek bekliyoruz...

Tarihi bir gün olacaktır...Yerel haber tv radyo kanalları misafir edilecek ve röportajlar olacaktır...
    yaklaşık 700 ve üzeri katılım söz konusu..

katılım ücretsizdir, her şey gönüllü arkadaşlar tarafından organize edilmektedir...

katılım için : Renault scenic Türkiye (T) olan T daire içinde olan facebook grubuna davet ediyorum...

iller arası whatsapp yardımlaşma gruplarımız da vardır...

herkes davetlidir..
    Mehmet abi Rabbim izin verirse Ankara'dan katılacaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06nakres06 -- 26 Nisan 2018; 17:15:1 >

• 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.