Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
142
Favori
1.356.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu güne kadar hiç bir üstadım yayınlamamış.Kısmet banaymış inşallah birilerinin işine yarar :-)

Sensörler ve anlamları:

http://www.renaultclubtr.com/forum/showthread.php?t=5402

Bu güne kadar üretilmiş tüm Renault'ların teknik detayları:

http://www.globalcar.com/datasheet/Renault/1999_Renault_Scenic_1.6_16v.htm

• hayırlı olsu Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın!!!
  • 2002 RENAULT SCENİC rxt var bunun için koltuk KILIF LAZIM NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ. nereye gittiysem hem bulamadım. hemde özel diktir dediler doğrumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: herif24

2002 RENAULT SCENİC rxt var bunun için koltuk KILIF LAZIM NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ. nereye gittiysem hem bulamadım. hemde özel diktir dediler doğrumu

Eğer aracınızda yan hava yastığı varsa koltuk kılıfı tavsiye edilmiyor. Yada özel dikişli koltuk kılıfı bulmanız gerekli.
  • koltuk kılıfını bende araştırdım malesef özel dikiyorlar adı özel ya 150 tl'den başlıyorlar yukarı doğru tırmanıyor sceniclere göre hazır kılıf yok genelde tüm kılıf ve oto aksesuar işi yapanlar yardıcı oluyor saygılar!!!
  • 75 değil 45 lt olması lazım.. Yaklaşık 90 TL eder. Ben 45 lt ile istanbul trafiğinde 380-400 km civarında yapıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: sipindilzeren

Teşekkürler saoğlun.suanda babam uzun yolda. bir depo gaz ile( yaklaşık 75 tl lik gaz aldı) 360 km yol yapmışlar ortalama hız 100-110 sizce bu değer normal mi?
  • ben 45 lt gaz ile ankarada yaklaşık 320-330 km falan gidiyorum 13-14 lt/100 km de yakıyor,
    gidip bir gaz ayarlarına baktırayım...

quote:

Orijinalden alıntı: Galile

75 değil 45 lt olması lazım.. Yaklaşık 90 TL eder. Ben 45 lt ile istanbul trafiğinde 380-400 km civarında yapıyorum.

quote:

Teşekkürler saoğlun.suanda babam uzun yolda. bir depo gaz ile( yaklaşık 75 tl lik gaz aldı) 360 km yol yapmışlar ortalama hız 100-110 sizce bu değer normal mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

ben 45 lt gaz ile ankarada yaklaşık 320-330 km falan gidiyorum 13-14 lt/100 km de yakıyor,
    gidip bir gaz ayarlarına baktırayım...

quote:

Orijinalden alıntı: Galile

75 değil 45 lt olması lazım.. Yaklaşık 90 TL eder. Ben 45 lt ile istanbul trafiğinde 380-400 km civarında yapıyorum.

quote:

bende istanbul da 45 lt ile 380 410 km arası değişiyor lpg 1.79 tl

• Arkadaşlar merhaba .Sonunda istemeden benım aracı satmak zorunda kaldım aracım cok temız sorunsuz bır arabadır kıme gosterırsenız gosterın.deyışık yerlere ılan verdım .İsterımkı sceanıc seven isteyen bırıne gıtsın masrafsızdır bılgınız olsun.bakmak ısteyen sah . com.23875344 ılana baksın .inşallah doğru yere yazdım .selamlar.
  • Forumdaki herkese iyi günler

Bende İstanbuldanım LPG 1.99 TL.

Scenic II Otomatik ile 51 lt şehir içi - dışı karma kullanım 470 - 480 km gidebiliyorum.
  • ankaradaki lpg rekabeti istanbulada bulaştı herhalde bağcılar fullpet milangaz 1.79tl kağıthane bp mogaz 1.89tl
  • Bir önceki 2005 Scenic II aracımda BRC sıralı sistem takılıydı karışık 100km de 9litre lpg yakıyordu...
  • 2000 scenic 1.6. 16v rxt sunroof su giderleri.arkadaslar su giderleri ön taraf davlumbazın arka ust kısmında.arka su gıderlerı ıse tamponların hemen ıc kısmında.foto da koyuyorum.belkı bır yardımımız olur.arabasını su basan arkadaslar ılk sunroof gıderlerını temızlesınler.saygılarımla.5-6 cıvar foto vardı ama dosya buyuk dedı sadece bunu koyuyorum.dıyerlerınıde yenıden boyutlandırıp ekleyecegım arkadaslar.

• dıyer resımler arkadaslar

• fotolara devam

• sevgili lahana sever
    aracın ilk çalıştırmada çalışmama sorununda dediklerinizi uygulamaya çalıştım ama olmadı.
    volan sensörü değişti.problem düzelmedi....(yalnız forumun bir köşesinde yeniden yazılım yüklemesi gerekir diye yazıyordu .ben işlemi yaptırmadım.)
    ardından boğaz kelebeği temizlendi.problem düzelmedi...
    şimdi ustam ''yakıt pompasının % 99 arızalı onun değişmesi gerekiyor'' diyor.
    tavsiyeniz nedir? yardımlarınızı bekliyorum...
  • arkadaşım araç ilk çalıştırmada sesli çalışıp stop eiyor sonra normal çalışıyor ise bir hafta önce ben yaptırdım eksantirik dişlisi ve triger değişti normale döndü.
  • arkadaşlar scenic ıı nin paspasları pek bulunmuyor megan 2 ler olur diyorlar.olurmu mu birde kaç liradır.internetten araştırdım nepaspas nede kolcak hiç adı geçmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: C 200

arkadaşlar scenic ıı nin paspasları pek bulunmuyor megan 2 ler olur diyorlar.olurmu mu birde kaç liradır.internetten araştırdım nepaspas nede kolcak hiç adı geçmiyor

Ben 15 gün kadar önce Servisten (Aksesuar kataloğundan) seçip aldım. Arabanın iç döşemeleriyle aynı renk (bej) Halı paspas ve çok kaliteli. 178 TL + KDV.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamimar

sevgili lahana sever
    aracın ilk çalıştırmada çalışmama sorununda dediklerinizi uygulamaya çalıştım ama olmadı.
    volan sensörü değişti.problem düzelmedi....(yalnız forumun bir köşesinde yeniden yazılım yüklemesi gerekir diye yazıyordu .ben işlemi yaptırmadım.)
    ardından boğaz kelebeği temizlendi.problem düzelmedi...
    şimdi ustam ''yakıt pompasının % 99 arızalı onun değişmesi gerekiyor'' diyor.
    tavsiyeniz nedir? yardımlarınızı bekliyorum...

Sizin aracınızdaki boğaz kelebeği telli sistem mi (gaz pedalına telle bağlı eski sistem) yoksa elektrikli mi ? Eğer elektrikli ise (Hız sabitleyici araçlarda böyle oluyor) temizlemek çözüm değil. Bende de benzer sorun vardı ve Boğaz kelebeği değişti. Sorun bitti.

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.