Şimdi Ara

Scart to Component

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar umarım doğru yere açmışımdır konuyu.
    elimdeki atlanta 500s için scart to component kablo arıyorum hiç bir yerde bulamadım.(internette)

http://www.chaseavdirect.co.uk/ccp6/prod--Profigold-PGV372-Scart-to-Component-Video-Interconnect-1-5m.html

sizin tavsiye edebileceğiniz başka markalarda olur.

• Selam,

Dreambox 500s'i scart to component kablo ile Samsung 40M87BDX LCD TV'ye bağladım.

Görüntü scart to scart'a göre çok flu bir hal aldı !!!

Dreambox'ta yüklü image; Gemini 4.70'tir.

Samsung TV'min Component girişinde DVD player bağlı ve component'ten görüntü performansı olağanüstü diyebilirim.

Kısaca Dreambox receiver, scart to component kablo ile scart to scart'a göre daha kötü görüntü verdi.

Bilginize.
  • demek istediğinizi anladım.

ancak şu an rgb kablo kullandığım için böyle bir şey yapmak istedim.
    aslında tercihim scart to scart gold kablo da olabilir zaten fiyatları çok daha uygun.
    cevabın için teşekkür ederim.
  • Hocam Ankaradaysan, Ulus'ta Anafartalar çarşısında ne alırsan 1TL'cide var
  • quote:

Orijinalden alıntı: yxsdf

Hocam Ankaradaysan, Ulus'ta Anafartalar çarşısında ne alırsan 1TL'cide var

5 per kablo olan ve Scart tarafında sadece gerekli pin'ler var değil mi?

Bende berbat görüntü verdi.

Forumlarda bir yerde okumuştum, component'e görüntü kalitesi image'dan image değişiyor diye !

Diğer image'ları yükleyip, denemekten kaçındım doğrusu...
  • kaliteli bir scart to component ve orjinal cihaz ile görüntüdeki değişime inanamazsınız.

bende orjinal 500s ve profigold scart to component vardı. scart to scarttan sonra bu ikili gerçekten gözlerimin pasını almıştı, renk gerçekçiliği, netlik, hareketli görüntülerdeki performans, hepsi sınıf atlamıştı.

tv ise full hd toshiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gri

kaliteli bir scart to component ve orjinal cihaz ile görüntüdeki değişime inanamazsınız.

bende orjinal 500s ve profigold scart to component vardı. scart to scarttan sonra bu ikili gerçekten gözlerimin pasını almıştı, renk gerçekçiliği, netlik, hareketli görüntülerdeki performans, hepsi sınıf atlamıştı.

tv ise full hd toshiba.

ben de scart to component almak istiyorum ancak bulamadım bir link.
    bir de şu var inca altın uçlu scart fiyatı aşırı uygun

http://www.hizlial.com/bilgisayar/aksesuarlar/inca-3-mt-altin-uclu-scart-kablo-isc-02_30.041.1351.0010.htm

• inca'yla falan olacağını sanmıyorum dostum, profigold gibi dünya markası firmaların ürünlerini temin etmeye bak. iyi sonuç ancak öyle alırsın
  • TTAF' ın geçen aylarda düzenlediği donanımhaber kampanyasından Scart-Komponent kablosu satın almıştım. Sansui SPV7500 cihazda oldukça farkettirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuphoriA

TTAF' ın geçen aylarda düzenlediği donanımhaber kampanyasından Scart-Komponent kablosu satın almıştım. Sansui SPV7500 cihazda oldukça farkettirdi.

kaç liraya aldığını sorabilir miyim?
    bir de ttaf de şu an bizim için indirim var mı?
  • Goldmaster SAT-4250 FTA receiver vatan bilgisayardan almıştım. altın uçlu scarttoscomponent kablo aldım. 42PFL8404 televizyona ypbpr girişinden bağlantı yaptım. görüntüsü çok güzeldi. Fakat açık renk bir görüntüde (özellikle beyaz zeminde) yamulma oluşuyordu. Adamların ağzı biyerde gözü biyerde oluyodu. 32S5500 sony ile yaptığım denemede böyle bir sorun olmadı. Başka component çıkışlı uydu alıcısında da aynı sorun olmadı (sat-1010Hd ve turbo hd ile). Bu sorunu yaşayan, sebebi ve çözümü ile ilgili bir bilgisi olan varmı.
  • arkadaşlar sizce bu ürünü mü alıym yoksa başka bir marka mı?

http://www.elektrodepo.com/urundetay.asp?urun=2134
    fiyatlardan pek bi haberim yok da aslında bulsam profigold almayı isterim ama üretimi durdurmuşlar herhalde.
  • M3phisto bahsettiğin kabloyu Sat-4250 ile birlikte kullandım. Scart kablodan çok daha iyi görünü vardı. Ama bahsettiğim sorundan dolayı receiver ile beraber iade etmek zorunda kaldım. Açık konuşmak gerekirse HDMI ile bağladığım başka receiver ile arasında görüntü kalitesi olarak bariz fark vardı. Eğer 42PFL8404 ile sorunsuz çalışacağını bileyim NEC veya Samsung chipsetli bir receiver alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_
    5 per kablo olan ve Scart tarafında sadece gerekli pin'ler var değil mi?
    Bende berbat görüntü verdi.
    Forumlarda bir yerde okumuştum, component'e görüntü kalitesi image'dan image değişiyor diye !
    Diğer image'ları yükleyip, denemekten kaçındım doğrusu...

Üstadım kablo 1TL lik bir kablo için çok kaliteli bence. Sizin bahsettiğiniz kablo değil. Scart konnektörü gayet kaliteli ve pinleri tam. Özellikle Scart bağlantı noktaları makaronla kapatılmış, gayet sağlıklı bir şekilde bağlanmış. Kablosu oldukça uzun ve uyduruk bir kablo değil, kalın bir kablo. Diğer uç kısmmları da oldukça kaliteli. Bence oraya yanlışlıkla koymuşlar o kabloyu. Yoksa o kablo bana göre işçilik ve kalite olarak kesinlikle 1TLden fazla.

• quote:

M3phisto bahsettiğin kabloyu Sat-4250 ile birlikte kullandım. Scart kablodan çok daha iyi görünü vardı. Ama bahsettiğim sorundan dolayı receiver ile beraber iade etmek zorunda kaldım. Açık konuşmak gerekirse HDMI ile bağladığım başka receiver ile arasında görüntü kalitesi olarak bariz fark vardı. Eğer 42PFL8404 ile sorunsuz çalışacağını bileyim NEC veya Samsung chipsetli bir receiver alırım.

IBM yazacaktım yanlış yazdım. Düzeltme yapmayı da beceremedim
  • Arkadaşlar bende çok aradım ama en uygun ve kaliteli olanı Gittigidiyor dan bir satıcıda buldum. Hepsiburada fiyatı 45 TL ama burada
    25 TL.

http://urun.gittigidiyor.com/S-LINK-SLX-M997-Scart-male-to-3-x-RCA-male-2m_W0QQidZZ28976574

Scart to Component

• kaliteli bir scart to componentten gene altın uclu olan 21 pinli scart to scartın ne gibi farkı olur.
  • http://www.elektrodepo.com/?urun-detay_863_Scart_-_3_x_RCA_Komponent_Kablo_24K_Altin_1_5_Metre_96129.html

arkadaşlar ben bu ürünü Dreambox 500S ile kullandım, sonuçları ve kalitesi gerçekten mükemmel... TTAF marka kablolar hem uygun hemde kaliteli... Tereddüt etmeden alabilirsiniz...

Uydu alıcınızın Scart çıkışından alınan video sinyalini taşıyarak TV`nizin yada AV alıcınızın Komponent girişine iletir. Alüminyum folyolu kablo mimarisi ve 24K Altın konnektörleri sayesinde EMI/RFI parazitlerini engelleyerek gölgesiz ve yansımasız görüntü elde etmenize yardımcı olur.
    TEK YONLU OLARAK ÇALIŞIR. UYDU ALICINIZIN SCART ÜZERİNDEN KOMPONENT ÇIKIŞI DESTEKLEMESİ GEREKMEKTEDİR.

ve Dreambox 500S ler bu desteği sorunsuzca veriyor... Tavsiye edeceğim imaj ise PLI Image dır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonmeztolga -- 11 Ekim 2010; 17:36:54 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.