Şimdi Ara

GoldMaster HDM-175 Media Recorder

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
5.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uydu alıcılarıyla tanıdığımız Goldmaster'ın piyasaya sunduğu bu ürünü geçen gün aldım. İlk bakışta sağlam, düzgün bir cihaza benziyor. Cihazı taktıktan sonra çalışmayan bir işlevi yoktu ve buna şaşırdım. Normalde bir medya player sorunsuz olmazdı.

Bugün içine hard disk taktım. Firmware güncellemesi de yaptım. Hard diske format atmama gerek kalmadan içindeki eski tüm filmleri gördü. Ancak sonra çok ama çok garip bir şey oldu. TV yayınını göstermez oldu. AV-IN seçeneğinde sadece siyah ekran görüyorum. Oysa Teledünya HD kutudan gelen görüntüyü göstermesi gerekiyordu. Başta gösteriyordu ama sonra, hard diski takıp güncelleme yaptıktan sonra AV-IN işlevini yitirdi. Video kameramı bağladım, sonuç değişmedi. Farklı kablolarla denemeler yaptım. Hep aynı. Cihazın girişlerinde herhalde bir sorun oluştu.

Bu sorun olmasa çok iyi bir medya player/recorder olabilirdi. Bu aşamada ne yapacağımı bilmiyorum doğrusu.

GoldMaster HDM-175 Media Recorder

• Yalnız şu var ki Goldmaster hakikaten ürünle çok ilgili. Müşterisine yardımcı olmak için hakikaten çaba gösteriyorlar. Telefonla yaptığım görüşmede bunu hissettim ve ürüne güvenim arttı. İnşallah arkası da gelir, hadi bakalım. Sanırım aradığımız media player'ı sonunda buluyoruz.
  • bence o değil kablolu yayın en garantisi maclarda sifre bile girmiyor yaa
  • Sonuç ne yani ? Şu anda çalışıyor mu çalışmıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Yalnız şu var ki Goldmaster hakikaten ürünle çok ilgili. Müşterisine yardımcı olmak için hakikaten çaba gösteriyorlar. Telefonla yaptığım görüşmede bunu hissettim ve ürüne güvenim arttı. İnşallah arkası da gelir, hadi bakalım. Sanırım aradığımız media player'ı sonunda buluyoruz.

Sayın lektem sizi formlardan takip ediyorum.Daha önce inca, dark ve şimdide goldmaster marka medya player kaydedici cihaz kullandınız.Bu cihazlardan anladığım kadarıyla problemler yaşadınız.Peki bu cihazları daha sonra ne yapıyorsunuz, ikinci elde satıyormusunuz.Bir şey daha sormak istiyorum kayıt özelliği olan bu üç cihaz haricinde kullanıp da problem yaşadığınız başka cihazlar varmı?İlgilenip bilgi verirseniz çok memnun olacağım.Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: huuso

quote:

Yalnız şu var ki Goldmaster hakikaten ürünle çok ilgili. Müşterisine yardımcı olmak için hakikaten çaba gösteriyorlar. Telefonla yaptığım görüşmede bunu hissettim ve ürüne güvenim arttı. İnşallah arkası da gelir, hadi bakalım. Sanırım aradığımız media player'ı sonunda buluyoruz.

Sayın lektem sizi formlardan takip ediyorum.Daha önce inca, dark ve şimdide goldmaster marka medya player kaydedici cihaz kullandınız.Bu cihazlardan anladığım kadarıyla problemler yaşadınız.Peki bu cihazları daha sonra ne yapıyorsunuz, ikinci elde satıyormusunuz.Bir şey daha sormak istiyorum kayıt özelliği olan bu üç cihaz haricinde kullanıp da problem yaşadığınız başka cihazlar varmı?İlgilenip bilgi verirseniz çok memnun olacağım.Teşekkürler.

Doğru takip etmişsiniz. Inca'nın Teledünya kutusundan gelen sinyali doğru kaydetme problemi vardı. Kaydedilen görüntü titreştiği için hemen iade ettim, paramı geri aldım.

Bu forumda okuduklarıma güvenerek Dark Record Mania 2 aldım. O cihaz da Teledünya kutusu ile uyumsuz çıktı ama onunki farklıydı. Belirsiz bir süre sonra kaydedilen görüntü titremeye, renklerini kaybetmeye başlıyordu. Teledünya kutusunu tamire göndererek bunu hallettik ama o cihaz da inanılmaz kusurluydu. Sağlam çalışan tek yönü kayıt özelliği idi diyebilirim. Hepsiburada.com, sağ olsun bu ürünü 6 ay sonra iade alarak paramı kurtarmamı sağladı. Dark'ı getiren Akortek de son derece ilgisiz bir firma ayrıca. Belirtmeden geçmeyeyim.

En son Goldmaster'ı aldım. Güncellemesini yükledikten sonra Teledünya kompozit çıkışından gelen sinyali TV'ye aktarmaz oldu. Servise gönderdim. Onun dışında gördüğüm, bu son ürünün diğerlerinden daha farklı olduğu. Nedense bu ürüne karşı içimde bir güven oluştu. Firmadaki ürün müdürü ile sürekli iletişim halindeyiz. Ürünle ilgili uzun sohbetlerimiz oldu. Müşteri ile samimi olarak ilgilendiklerini hissettim. O nedenle, satın aldığım siteye iade hakkım olduğu halde servise göndermeye karar verdim.

Bunlar haricinde başka ürün kullanmadım. Umarım Goldmaster da denediğim son marka olur.

• Servise gönderdiğim ürün bugün elime geçti. Teknik servisten Fatih Bey, her ne kadar cihazınızda bir sorun saptayamadık, burada çalışıyor. O nedenle ellemedik dediyse de bir şeyler düzelmiş ki bende de normal çalışıyor.
  • Sayın lektem,

Ben önce Dark'ın yeni Android modeli başlığındaki mesajınızı gördüm ve oradan da buraya geldim.

Açıkçası ben de bir media player arıyorum fakat halen hangisini alacağımda karar kılmış değilim. Android çok kafamı karıştırıyor fakat aynı zamanda kayıtşı bir cihaz da olsun istiyorum.

Tesadüf ki ben de Teledünya HD kullanıyorum ve kayıt sıkıntısı yaşatmayacak olan bir cihaz öncelikli tercihim olacak. Siz de yorumladığınız bu Goldmaster cihazda ilk başta sorun yaşadığınızı yazmıştınız, şu an durum nedir? Sorunlar tamamen çözüldü mü?

Ayrıca kayıt kalitesi nedir? DVD kalitesi mi? Veya çözünğrlğk açısından nasıldır? HD kayıt yapabiliyor mu?

Ayrıca kayıtları harici bir diske yapabiliyor mu?

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcson -- 12 Mart 2012; 23:15:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcson

Sayın lektem,

Ben önce Dark'ın yeni Android modeli başlığındaki mesajınızı gördüm ve oradan da buraya geldim.

Açıkçası ben de bir media player arıyorum fakat halen hangisini alacağımda karar kılmış değilim. Android çok kafamı karıştırıyor fakat aynı zamanda kayıtşı bir cihaz da olsun istiyorum.

Tesadüf ki ben de Teledünya HD kullanıyorum ve kayıt sıkıntısı yaşatmayacak olan bir cihaz öncelikli tercihim olacak. Siz de yorumladığınız bu Goldmaster cihazda ilk başta sorun yaşadığınızı yazmıştınız, şu an durum nedir? Sorunlar tamamen çözüldü mü?

Ayrıca kayıt kalitesi nedir? DVD kalitesi mi? Veya çözünğrlğk açısından nasıldır? HD kayıt yapabiliyor mu?

Şimdiden teşekkürler

Evet, benim sorun halloldu. Tekrar baş gösterirse de bunu düzeltmenin yolunu biliyorum. (Arkadaki tüm kabloları çıkarıp 5-10 dk. sonra tekrar takmak. Baş şüpheli, HDMI kablosu.)

Kayıt kalitesi, DVD kalitesi. HD kayıt yapmıyor. O becerideki cihazların sayısı hem az hem pahalılar. Dahili hard diske kayıt yapıyor. Hariciye kayıt yapma özelliği de var ama bende harici HDD yok. Dolayısıyla denemedim. Teledünya HD kutudan kayıt yaparken henüz bir sorun yaşatmadı. Hatta dün, programlı kayıt bile yaptım. Yani şu gün şu saatte, şu süreyle kayıt yap özelliği. Dark Record Mania 2'de bu imkansızdı.

Yani çok şaşıracaksın belki ama cihaz şu ana kadar sorunsuz çalışıyor.

Sorunuz olursa Goldmaster'a sorabilirsiniz. Telefonla yardımcı oluyorlar. Facebook'ta da ürün adıyla ararsanız bir destek sayfası var. Dark gibi değiller yani. En ucuz Netsiparis.com'da bulmuştum. Belki başka sitelere daha ucuza da gelmiştir.

Bu arada Wireless adaptör almak istersen, direkt Goldmaster'dan sipariş ver. Başka cihazları çalıştıramadım. Sen hiç uğraşma. Yorulduğunla kalırsın.

• quote:

quote:

Sayın lektem,

Şimdiden teşekkürler

Evet, benim sorun halloldu. Tekrar baş gösterirse de bunu düzeltmenin yolunu biliyorum. (Arkadaki tüm kabloları çıkarıp 5-10 dk. sonra tekrar takmak. Baş şüpheli, HDMI kablosu.)

Kayıt kalitesi, DVD kalitesi. HD kayıt yapmıyor. O becerideki cihazların sayısı hem az hem pahalılar. Dahili hard diske kayıt yapıyor. Hariciye kayıt yapma özelliği de var ama bende harici HDD yok. Dolayısıyla denemedim. Teledünya HD kutudan kayıt yaparken henüz bir sorun yaşatmadı. Hatta dün, programlı kayıt bile yaptım. Yani şu gün şu saatte, şu süreyle kayıt yap özelliği. Dark Record Mania 2'de bu imkansızdı.

Sorunuz olursa Goldmaster'a sorabilirsiniz. Telefonla yardımcı oluyorlar. Facebook'ta da ürün adıyla ararsanız bir destek sayfası var. Dark gibi değiller yani. En ucuz Netsiparis.com'da bulmuştum. Belki başka sitelere daha ucuza da gelmiştir.

Bu arada Wireless adaptör almak istersen, direkt Goldmaster'dan sipariş ver. Başka cihazları çalıştıramadım. Sen hiç uğraşma. Yorulduğunla kalırsın.

Cevabın için teşekkürler.

Benm için o halde harici HDD'ye kayıt yapıp yapmadığı konusu açık kalıyo rbu durumda. Ha bir de şu var; bu cihazı internet tv olarak kullanmak mümkün mü ? Bilindiği üzere Dark'ın Andorid cihazı ile uygulamalar vasıtasıyla bu münkün, bu cihazda nasıl münkün olur? Bu da benim için önemli bir konu.

HDMI kablosunun şüpheli olmasının sebebi; Standby modunda gücünü HDMI üzerinden alıyor olması mı acaba? Ayrıca sanırım Standby modunda da fan sürekli çalışıyor, doğru mu? Buna bir çözüm var mı?

Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Sayın lektem,

Şimdiden teşekkürler

Cevabın için teşekkürler.

Benm için o halde harici HDD'ye kayıt yapıp yapmadığı konusu açık kalıyo rbu durumda. Ha bir de şu var; bu cihazı internet tv olarak kullanmak mümkün mü ? Bilindiği üzere Dark'ın Andorid cihazı ile uygulamalar vasıtasıyla bu münkün, bu cihazda nasıl münkün olur? Bu da benim için önemli bir konu.

HDMI kablosunun şüpheli olmasının sebebi; Standby modunda gücünü HDMI üzerinden alıyor olması mı acaba? Ayrıca sanırım Standby modunda da fan sürekli çalışıyor, doğru mu? Buna bir çözüm var mı?

Teşekkürler

Öyle İnternet Tv filan olmuyor tabii ki. Daha doğrusu şöyle. Biliyorsundur, Youtube'a girip video seyredebiliyorsun. Böyle birkaç site var. Ama TV yayınlarını o şekilde göremiyorsun. İhtiyacım da yok. Teledünya yetiyor da artıyor. Harici diske kayıt yapma konusunu firmaya sorarsan cevap veriyorlar. Bence çekinmeden sor.

HDMI kablosunun taşıdığı elektrikten ben de şüpheleniyorum. Benim TV'de 2 HDMI giriş var. Ancak şu anda 3 HDMI çıkışlı cihazım var. Ben de bu nedenle 3 çıkışlı HDMI Switcher aldım. Düğmesine basıyorum, Goldmaster'ı gösteriyor, bi daha basıyorum Philips DVD player'ı gösteriyor. Goldmaster'ı kapattıktan sonra düğmeye basıp Philips'in çıkışını aktif hale getiriyorum.Hem fan susuyor hem de gereksiz elektrik yüklemesi olmuyor.

• Bu cihazin kayit artisi var, o halde androidli cihazin da tv artisi ve uygulama artilari var.

Hdmi konusunda da benzesiyoruz soyle ki benim tvde 1 adet cikis var ben de dolayisiyla 3lu bir switch almayi dusunuyorum. Ever switch uzerinde cihazla isim bittikten sonra cihazi bekleme moduna alip switchi de baska cikisagecirirsem, orn. Dvd player veya bilgisayar, cihazin fan susar diyorsun? Peki cahilligimden soruyorum, bu cihaz olduktan sonra teledunya hdyi direkt bu cihaza mi bagliyoruz? Yani teledunya ile televizyon arasinda bit hdmi baglanti olmuyor mu artik?

Cok tesekkurlerk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcson -- 14 Mart 2012; 0:57:53 >
  • quote:

Bu cihazin kayit artisi var, o halde androidli cihazin da tv artisi ve uygulama artilari var.

Hdmi konusunda da benzesiyoruz soyle ki benim tvde 1 adet cikis var ben de dolayisiyla 3lu bir switch almayi dusunuyorum. Ever switch uzerinde cihazla isim bittikten sonra cihazi bekleme moduna alip switchi de baska cikisagecirirsem, orn. Dvd player veya bilgisayar, cihazin fan susar diyorsun? Peki cahilligimden soruyorum, bu cihaz olduktan sonra teledunya hdyi direkt bu cihaza mi bagliyoruz? Yani teledunya ile televizyon arasinda bit hdmi baglanti olmuyor mu artik?

Cok tesekkurlerk

HDMI kablosunu, switcher yoluyla devre dışı bırakınca fan susuyor. Doğru.

Teledünya HD kutuyu TV'ye direkt, TV'deki HDMI girişlerinden biri üzerinden bağlıyorum. Goldmaster'a bağlantı ise üç renkli RCA kablosu ile sağlanıyor. Sarı, kırmızı, beyaz uçlu kablo var ya, o.

Bu aletin artılarından biri harici HDD gibi kullanılabilmesi. Yani USB kablosu ile PC'ye bağlayabiliyorsun ve üzerinde her türlü değişikliği (dosya adı, klasör adı değiştirme, dosya taşıma, vs.) kolayca yapıyorsun. Tak-çalıştır.

Ama benim için en önemli özellik, tekrar ediyorum, arkasında bir firma desteği olması.

En önemlisi bu.

Bu tür cihazlar çok yeniler. Çok eksikleri var. Androidler bunlardan da yeni. Onların eksikleri haliyle daha fazla. Ben olsam, android almak için teknolojinin birkaç yıl daha olgunlaşmasını beklerdim.

• quote:

quote:

Bu cihazin kayit artisi var, o halde androidli cihazin da tv artisi ve uygulama artilari var.

Cok tesekkurlerk

HDMI kablosunu, switcher yoluyla devre dışı bırakınca fan susuyor. Doğru.

Teledünya HD kutuyu TV'ye direkt, TV'deki HDMI girişlerinden biri üzerinden bağlıyorum. Goldmaster'a bağlantı ise üç renkli RCA kablosu ile sağlanıyor. Sarı, kırmızı, beyaz uçlu kablo var ya, o.

Bu aletin artılarından biri harici HDD gibi kullanılabilmesi. Yani USB kablosu ile PC'ye bağlayabiliyorsun ve üzerinde her türlü değişikliği (dosya adı, klasör adı değiştirme, dosya taşıma, vs.) kolayca yapıyorsun. Tak-çalıştır.

Ama benim için en önemli özellik, tekrar ediyorum, arkasında bir firma desteği olması.

En önemlisi bu.

Bu tür cihazlar çok yeniler. Çok eksikleri var. Androidler bunlardan da yeni. Onların eksikleri haliyle daha fazla. Ben olsam, android almak için teknolojinin birkaç yıl daha olgunlaşmasını beklerdim.

Anlıyorum. VErdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Harici HDD olarak kullanılabilmesi faydalı bir özellik cidden.

Çok faydalı oldu, ben biraz daha araştırıp bir cihazda karar kılacağım bakalım hayırlısı.

• Bak kaç hafta geçti. Cihaz hala sağlam ve çalışıyor yahu! :)
  • Bende bu cihazdan almayı düşünüyorum. Asıl amacım cihazı NAS olarak kullanmak. İlave kayıt özelliğiyle de eski video kamera ile kayıt edilmiş görüntüleri MKV formatında HDD' ye kaydetmek.

NAS özelliği konusunda nedersiniz? Bittorent başarılı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drx1

Bende bu cihazdan almayı düşünüyorum. Asıl amacım cihazı NAS olarak kullanmak. İlave kayıt özelliğiyle de eski video kamera ile kayıt edilmiş görüntüleri MKV formatında HDD' ye kaydetmek.

NAS özelliği konusunda nedersiniz? Bittorent başarılı mı?

Bittorrent olarak hiç kullanmadım doğrusu. NAS özelliği hangisi? Aktif durumda bende ama kullandım mı emin değilim. Fakat bilgisayardan media player'a ulaşabilme özelliği ise kullandım. Çok da basit. Bi ayar yapmadan iki cihazın birbirini görmesi mümkün oldu. NAS, network area storage mı?
  • Evet NAS Network Area Storage. Evdeki diğer bilgisayarlar için merkezi dosya paylaşımı yapacağım. Bu işte profesyonel olan QNAP firmasının ürünleri var ama fiyatları fazla. Goldmaster NAS görevini de QNAP gibi yapabiliyorsa alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drx1

Evet NAS Network Area Storage. Evdeki diğer bilgisayarlar için merkezi dosya paylaşımı yapacağım. Bu işte profesyonel olan QNAP firmasının ürünleri var ama fiyatları fazla. Goldmaster NAS görevini de QNAP gibi yapabiliyorsa alınır.

QNAP'ı bilmem ama PC ve Goldmaster arasında dosya alışverişi rahatça yapılıyor. Yani PC'mdeki bir dosyayı rahatlıkla ve kablosuz olarak Goldmaster'a atabiliyorum. Tabii burada kablosuz bağlantının aktarım hızıyla sınırlısın. Ne kadar hızlı bağlantı, o kadar hızlı aktarım.
  • Geri bildirimleriniz için teşekkür ederim lektem.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.