Şimdi Ara

Say 231K ile ne yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
44
Cevap
0
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayısalda 231K tyt de 181K yaptım. Bilgisayar veya yazılım uzun zamandır hayalim ancak düzgün bir devlet gelmiyor ve yatay geçiş hakkında hiçbir bilgim yok. Özel olarak İstanbul içindede araştırdığım kadarıyla pek birşey bulamadım.
    Tekirdağ'da makine mühendisliği geliyor ve çevrem bunun iyi olduğunu söylüyor bilgisayar yerine makine yazmamın daha iyi olacağını söylüyor. Ancak ben makineye çok sıcak bakmıyorum açıkçası.
    Mezuna kalıp çalışma konusunda kendime çok güvenmiyorum ayt de ilerleyebilirim elbette ama tyt puanım şu ana kadar denemeler dahil alabildigim en yüksek puan.
    Şu an bilgisayar olarak şehir dışı devlet veya İstanbul'da %50 burslu özel bakıyorum ancak çok kararsızım.
    Şu an mantıklı olan hangisi:
    Erzincan Tunceli gibi yerlere veya yeni açılmış devlet bölümlerinde şansımı deneyip girersem yatay geçiş için mi calismaliyim?

Yoksa Tekirdağ Edirne veya Ege Akdeniz taraflarında bilindik olmasada bir üniversitede makine yazıp bölümü sevip sevmeyecegimi mi gormeliyim? ( Sevmezsem ortalama ile geçiş yapamıyorum başka bölüme diye biliyorum bu yüzden tekrar sınava girerek şansımı deneyebilirim girdikten sonra)

İstanbul'da %50 veya daha yüksek burs kazanıp bilgisayar okusam şehirdışı ile aynı masraflara gelirmi yaklaşık bu mantıklı mı?

• Özeli tavsiye etmem sıralamalarını tercih robotuna gir tüm seçeneklerini değerlendir şehrinde okumanı tavsiye ederim.
  • bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümüne bakabilirsin trakya ve mersin ünisindeki geliyor

• rayli82 kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da yaşıyorum ve istediğim bölümler gelmiyor özel dışında maalesef.
  • Infernix kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz bölümün genel olarak bilgisayar mühendisliği ve yazılım mühendisliği ile farkları nelerdir makine yerine avantajları nelerdir benim açımdan. Yani önerme amacınız ilgi alanına daha yakın ve birazdaha iyi şehirlerde olması mı başka sebepleri varmı?
  • Mert Ali C M kullanıcısına yanıt

ben 5 bin sıralama ile bu bölümü bilkent'te yazdım. diğer ünilerde nasıl hiçbir fikrim yok. Bizdeki daha çok yazılım mühendisliğine benziyor, bilgisayar mühendisliği teorik, bu bölüm uygulama ağırlıklı. mezunlar genel olarak yazılım geliştirici, yazılım mühendisi, siber güvenlikçi, networkçü, devops engineer vs. olarak çalışıyor ama tabii dediğim bilkent özelinde, diğer üniversiteleri bilmiyorum.

araştırmanı öneririm, kafana yatarsa yazabilirsin.

• Fen bilgisi öğretmenliği olabilir.Arastir seversen yazabilirsin 3 ay yaz tatili var 1 ay kış tatili bunların haricin 1 haftalık 2 adet ara tatil.Son olarak da part time gibi yarım gün calisiyorlar
    Biraz araştıracağım eğer dediğiniz gibi diğer üniversitelerde de benzer durumlar varsa yazabilirim doğuda okumaktan çok daha mantıklı duruyor şu anda.
    Ayrıca az önce okuduğum bir forumda bazı üniversitelerin bilgisayar mühendisliğinde olan bunda olmayan birkaç dersi fazladan alıp çift diploma imkanı bile varmış. Tabi benim sıralamada bu pek mümkün değil ama çap ile bilgisayar mühendisliği diploması dahi alinabiliyormus sanırım.
    Bu bölüm tavsiyeniz için teşekkür ederim belki bu benim için çok daha iyi bir tercih ve çıkış yolu olabilir.
  • Havadan56 H kullanıcısına yanıt
    İnsanlarla iletişimim pek iyi değil asosyal olarakta anildigim oluyor çoğu ortamda bu yüzden öğretmenlik pek bana göre bir meslek değil ancak imkanları iyi teşekkürler yardımınız için. Aklımda bulunsun.

çift diploma olayını duymadım bizim okulda öyle bir şey yok.

trakya'dakine baktım, müfredat yazılım geliştirici olmak için gerekli altyapıyı veriyor, gerisi senin çabalarına kalmış.

ama şunu da göz önünde bulundur, en başarılı öğrenciler yazılım alanını seçiyor, ileride onlarla rekabet edebilecek misin?

ataması kolay bir öğretmenliği de düşünebilirsin.

Aynen kpss den sonrada issiz kalsin
    Hocam hemşirelige bakın en mantıklısı o
  • biliyorum su an cok sacma gelecek ama hic mezuna kalmadiysan yapistir 2 yillik bilgisayar programciligi sonra dgs yap su an hayal edemedigin yerlerde bilgisayar muhendisligi oku

• Aktüerya'ya da bir bak
    tyt puanınla yazabileceğin çıkınca iş sorunu yaşamayacağın bir sürü bölüm var, yerinde olsam kapadokya uçak teknolojisi istanbul yazardım. 3 yıllık eğitim veriliyor ve bildiğim kadarıyla o alanda en fazla yetkiye sahip okul (bu sana mesleğe başladığında daha az sınava girerek yükselmeni sağlıyor). bitirince uçak bakım teknisyeni oluyorsun. illa lisans okicam diyorsan sen bilirsin tabii bu tarz bölümlerden belki haberin yoktur diye söyledim.
  • Cirkinkurubaga kullanıcısına yanıt

Kpss den en fazla alım yapilan ogretmenliklerden fen bilimleri Ve bir şekilde ataniyorlar devlete

Senin CTİS dediğin bölüm bu mu?

Birkaç yeni ünide daha açılıyormuş girebilirim aslında. İşverenlerin bu bölüme karşı tavrı ne acaba?

Mühendis olmuyoruz sanırsam ama mühendis donanımlı oluyoruz.
  • o puanla eli düzgün bir yer gelmez

kendini biraz daha sayısal yönden donanımlı hale getirmen lazım, zaten senin herhangi bir yazılım/mühendislik bölümüne alsak alt yapı yetersizliginden orda dikiş tutmaz

kodlama yapmak istiyorsan programcılık okumayı deneyebilirsin ben mühendislik için konuştum

• YKS2024Hedef15000 kullanıcısına yanıt

Benim bölümüm bu işte. Ama başka üniversiteler hakkında en ufak fikrim yok, muhtemelen müfredatları da farklıdır

Bilkent özelinde mezunlar çok iyi. Mühendis ünvanı olmuyor türkiye’de, ben odtü, itü’nün sağlam mühendisliklerine girebiliyorken yazdım, çok da umurumda değil etiketi

şu konudaki benim postuma bak.

https://forum.donanimhaber.com/bilkent-endustri-mi-yoksa-bilkent-ctis-mi--159140516

Zor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.