Şimdi Ara

Savcı Berk;'Üç gün güldüm ben...'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 Temmuz'da başlayan ve şike davası ile mahkemeye taşınan süreçte iddianameyi mahkemeye sunan ve hakkında çok fazla yorum yapılan Savcı Mehmet Berk görev ve yetkilerinin kaldırılmasından sonra ilk kez konuşarak Fenerbahçeliler'i hedef aldı; "Üç gün güldüm ben..."

HSYK tarafından özel yetkisi kaldırılarak Küçükçekmece Başasavcı Vekilliği’ne atanan Şike Savcısı Mehmet Berk, Radikal’e konuştu. Savcı Berk, görev değişikliği için kendisinin başvurduğunu söyledi.

Berk, giderayak, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmaması gerektiğini savunurken; Şike, Hanefi Avcı, Balyoz ve Emin Arslan operasyonlarındaki uygulamalarının arkasında durdu. Berk, Gülen Cemaati’nin Şike Davası ile FB’ye ele geçirmek istediği iddiasına ilişkin, “Bunu duyunca üç gün boyunca güldüm” dedi. Berk, kendisine yönelik cemaatçi iddiasına ilişkin de, “Eşim geliyor eve, diyor ki ‘Mehmet ne zaman cemaatçi oldun, benim niye haberim yok?’ Bu kadar kolay mı insanlara yafta atmak? Ben torbacı adam alıyorum, adam diyor ki, bu cemaat operasyonu. Fuhuştan adam alıyorum, afedersin kadın satıyor, diyor ki cmeaat operasyonu. Bunu dediği zaman iş bitiyor” dedi.

Acaba Şike Davası ile ilgisi var mı?
    Bilemiyorum. Bu hususlarda pek bizim bilgimiz olmaz. Sadece dört yıllık süremiz doldu. Artık yorulduk da gerçekten. Hırpalandık. İtibarlı bir görev. Neyle alakası var yok, bilemem. İnsanlar yorum yapabilir.O halde şunu da söyleyeyim: Bir yıl oldu Şike süreci. Allah aşkına, basında, kamuoyunda, kahve ortamında geyik dediğimiz o kadar çok şey yazıldı çizildi, bunlar doğru kabul edilip üzerinde yorumlar yapıldı ki, artık bir şey diyemiyorum. Bu süreçte yüzlerce haber çıktı. Haberlerin yüzde 90’ı yalan haberlerdi. O yüzden bir şey diyemiyorum

Talebinizin sebebi neydi? Sıkıldığınız için mi, Şike’den ötürü mü?
    Şike’den ötürü hiç yıprandığımızı düşünmedim. Benim için de zor bir süreçti. Kendim Fenerbahçeliyim. Çayını içtiğim, yemeklerini yediğim insanlar hakkımda işlem yapmak zorunda kaldım. Bunun üzüntüsü ayrı ama elinize bir iş geldiğinde gereğini yapmak ayrı. Yıprandığımı düşünmedim ama dört yıllık süre itibariyle artık yeterli. Biliyorsunuz adliyelerin kapatılması gündemde...

• adam gözaltına alınıyor "beni atatürkçü olduğum için aldılar" diyor. eskiden bu modaydı.

şimdi "bu cemaatin operasyonu" çok moda
  • Savcı Mehmet Berk şüphesiz fenerbahçelilerin sempatiyle bakmadığı bir isim.Ama Türkiyede dengeler dönem dönem öylesine değişiyorki olmaz denilen şeyler oluyor ve zamanla toplumca kanıksanıyor.Savcı Berk için ilerki yıllarda fenerbahçe yönetimine girer ve hatta başkan adayı olur desem özellikle fenerbahçeliler güler hatta kızar.Ama burası Türkiye,herşey olabilir..
  • mehmet berk 3 gün gülmüş ben hala gülüyorum.
  • İtibarmış.

Şimdi K.çekmece itibarını yükseltirsin işte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacaptain

Berk, kendisine yönelik cemaatçi iddiasına ilişkin de, “Eşim geliyor eve, diyor ki ‘Mehmet ne zaman cemaatçi oldun, benim niye haberim yok?’ Bu kadar kolay mı insanlara yafta atmak?

keşke bunlar geçen sene aklına gelseydi. gerçi işinize gelince insanları karalamak kolaydır tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soho

mehmet berk 3 gün gülmüş ben hala gülüyorum.

Ben de bunlara gülüyorum

quote:

bir insanın bir işletmeyi bu kadar kötü yönetebilmesi için gerçek anlamda düşünme yeteneğinden ve akıl kavramından yoksun olması gerekir.
    sonuçta yd gerçek anlamda gerizeka değil, en azından bunu biliyoruz, yani adamın bir aklı ve düşünme yeteneği var yani daha önce çıktığı programlarda sorulan soruları anlayabiliyor ve kavrayabiliyor, idrak yeteneği var ve bu paralelde cevaplar verebiliyor yani bu adam bildiğimiz gerizekalı veya akıl ve düşünce kapasitelerinden eksik değil.

o halde geriye tek bir şık kalıyor, başka bir şık seçenek kalmıyor.

aylar önce söyledim, bir kişi bir işletmeyi bilinçli olarak bu kadar kötü yönetemez, istese de yönetemez, bu işin bu kadar kötü yönetilmesi arkasında muhakkak bir komplo ve bir organizasyon olduğunun göstergesidir.. bunun başka bir açıklaması yok..bu bir beşiktaş'ı bitirme operasyonuydu, yd beşiktaş'ı bitirmek amaçlı getirilmiş bir aktör, karşılığında neler elde etti kimlerden neler aldı bilmiyoruz, ama bu iş kesinlikle bir organizasyon işi.

quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Yazının tamamında açıkça görülüyor YD kulübü resmen sabote etmiştir ve bunların tamamı Beşiktaş Kulübünü bitirme operasyonudur başka bir izahı olamaz.

• söyleyecek çok söz var da söylememek en iyisi olacak.
    ne de olsa devletin savcısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

quote:

mehmet berk 3 gün gülmüş ben hala gülüyorum.

Ben de bunlara gülüyorum

quote:

bir insanın bir işletmeyi bu kadar kötü yönetebilmesi için gerçek anlamda düşünme yeteneğinden ve akıl kavramından yoksun olması gerekir.
    sonuçta yd gerçek anlamda gerizeka değil, en azından bunu biliyoruz, yani adamın bir aklı ve düşünme yeteneği var yani daha önce çıktığı programlarda sorulan soruları anlayabiliyor ve kavrayabiliyor, idrak yeteneği var ve bu paralelde cevaplar verebiliyor yani bu adam bildiğimiz gerizekalı veya akıl ve düşünce kapasitelerinden eksik değil.

aylar önce söyledim, bir kişi bir işletmeyi bilinçli olarak bu kadar kötü yönetemez, istese de yönetemez, bu işin bu kadar kötü yönetilmesi arkasında muhakkak bir komplo ve bir organizasyon olduğunun göstergesidir.. bunun başka bir açıklaması yok..bu bir beşiktaş'ı bitirme operasyonuydu, yd beşiktaş'ı bitirmek amaçlı getirilmiş bir aktör, karşılığında neler elde etti kimlerden neler aldı bilmiyoruz, ama bu iş kesinlikle bir organizasyon işi.

quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Yazının tamamında açıkça görülüyor YD kulübü resmen sabote etmiştir ve bunların tamamı Beşiktaş Kulübünü bitirme operasyonudur başka bir izahı olamaz.

bu kadar gaddar olmayalım
    yapma bunu yapma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu açıklamayı okudum ya bende en az 3 gün gülerim artık..
  • Ne diyecektik adam evet niyetimiz fenerbahçeyi ele geçirmemi denecekti.
  • 3 gün iyi biz 1 yıldır gülüyoruz ufo ihalesine
  • quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

3 gün iyi biz 1 yıldır gülüyoruz ufo ihalesine

kaptan körk atılgan'dan aziz yıldırım'a mesaj göndermiş ufo ihalesine girme yanarsın demiş aziz yıldırım dinlememiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

3 gün iyi biz 1 yıldır gülüyoruz ufo ihalesine

Ufo değil o helikoper. Yok yok tank tank. Tank da değildi de ya neyse işte cemmatin oyunları bunlar. Kurcalamayın fazla.
  • bakmayın güldüğümüze aziz yıldırım'a gülmüyoruz umarım en kısa zamanda dışarı çıkar ama fb'yi cemaat ele geçiriyor söylemi tam bir savsata.
  • @ soho,

Ne damasın ya. Bunu da sildir soho .

quote:

Kankan kim onu da merak ettim. Ama bunun SS'ini aldım haberin olsun . Her mesajının altına bunu yapıştırıcam eğer sildirirsen bilgin olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.