Er
08 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Madem kumpas madem deliller sahte madem üç yılda 200 milyon euro zarar etti Fenerbahçe eee o zaman buyrun açın tazminat davalarını.Niye açılmıyor Uefa ve Cas'a tazminat davaları?Fikri olan var mı?
Valla merak ediyorum.Egemen niye gönderildi?Hani yerine üst düzey bir stoper geldi desem o da yok.Enteresan...
İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Bülent Yıldırım'ı aramasından sonra hakemler penaltı çalmaz oldu Fener'e...Çok kolay penaltıları çalan hakemler artık korkuyor penaltı vermeye Fener'e.İşin gerçeği bu beyler..
Gökhan Gönül'ün çalınan uydurma penaltı sonrası hakem İyihuyluyu muhabbetle el sürmesinin kerameti ortaya çıktı.Sıkı bir aile dostu.Sadık bir dost.Ve yediği içtiği ayrı gitmeyen kankiler.Sonuç;Dosta çekilen kıyakla çalınan uydurma bir penaltı.Tek kelimeyle rezalet.Gökhan Gönül ve hakem İyihuylu utanmalısınız.
UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Yargıtay’ın şike kararlarının orjinalini ve tercümesini istedi. UEFA’nın bu talebinin ardından TFF’nin en kısa sürede gereken hazırlığı tamamlayarak Yargıtay kararının Türkçe ve İngilizce metnini hafta sonuna kadar Nyon’a göndermesi bekleniyor. Yargıtay kararını inceleyecek olan UEFA Disiplin Kurulu Türkiye’deki şike olayıyla ilgili görüşünü bir kez daha netleştirerek federasyona bildirecek.
UEFA’nın, daha önce askıya aldığı kişilere cezaları uygulamak için bu tercümeyi istediği öğrenildi.
Cumartesi günü TFF'ye UEFA'nın yolladığı yazı dün de Trabzonspor’a ulaştı. Bordo-Mavililerin merakla beklediği mektup ile rahat bir nefes aldı. Mektupta, ‘Belgelerinizi dikkatle inceledik” söylemi dikkat çekerken, bu durum UEFA’nın şike sürecine bakışını da anlatan önemli bir detay olarak algılandı. Bu mektup ile Trabzonpor’un şike sürecinden alnının akıyla çıktığı resmileşti.

BELGELERİNİZİ DİKKATLİCE İNCELEDİK

PEKİ mektupta ne yazıyordu? İşte UEFA'nın şike sürecine bakışını da anlatan çok önemli mektup:

‘Trabzonspor Kulübü;

UEFA Avrupa Ligi statüsündeki 2.04 ve 2.08 no'lu regülasyonları dikkatlice inceledikten sonra 2012-2013 sezonunda Avrupa Ligi’nde oynamak için kabul edildiniz. İyi şanslar dileriz...'

15 HAZİRAN tarihinde TFF'ye, dün de Trabzonspor’a ulaşan mektubun aynısı Galatasaray'a da yollandı. Doğal olarak Galatasaray için bu metinden farklı olarak 'Şampiyonlar Ligi’ ne katılımınız' ifadesi yer aldı.

KRİTİK 3 ÖNEMLİ MESAJ ÇIKIYOR

PEKİ bu mektubun anlamı ne? 3 ana mesaj çıkıyor.

1 – Trabzonspor Resmen Avrupa Ligi’nde ve bu şekilde önemli bir gelir kaynağının da sahibi olacak.

2 – Avrupa Ligi'ne gidebilmek için gereken kriteri de Trabzonspor yerine getirdi. Bu maddelerin içinde en dikkat çeken nokta; Trabzonspor kulüp, futbolcu ve yönetici kapsamında şike ve şike girişiminde bulunmadığına dair güvence vermesi oldu.

YANİ bir anlamda Trabzonspor, 'Ben temizim' kağıdı verdi ve bu da UEFA tarafından kabul edildi. Galatasaray için de aynı şey geçerli. Hatırlanacağı gibi F.Bahçe'nin de temiz kağıdı şu an inceleniyor ve UEFA'nın 'katılım izni' vermemesi bekleniyor.

3 - UEFA 'dikkatlice incelendi' yorumu ile Türk takımlarıyla ilgili ne kadar da özenli olduğunu gösterdi. Bizim kulüplere karşı aşırı hassasiyet gösteren UEFA'nın bu ifadesi sert bir ültimatom olarak da görülebilir.

HASARSIZ KAPATMA ŞANSI

ÖZETLE; G.Saray ve Trabzonspor günlerdir merakla beklenen mektuba kavuşurken sıra diğer Türk takımlarına geldi. Beşiktaş ve Bursa mali kriterlerden CAS'a gidiyor. F.Bahçe ise idari incelemenin ardından katılım hakkını kazanmazsa, Türkiye’de şikenin TFF yönetimi tarafından üstü örtülemeyecek.

KATILIM KRiTERLERi

MADDE 2.04

Turnuvaya katılabilmek için kulübün aşağıdaki kriterleri mutlaka yerine getirmesi gerekir:

a) Turnuvaya sportif liyakatla kalifiye olmalı

b) Giriş dökümanlarını doldurmalı, 1 Haziran 2012'ye kadar UEFA'ya göndermeli

c) UEFA Kulüp Lisansı ve Mali Fair Play Talimatı'na uygun olarak ulusal federasyonundan lisans almalı ve bu lisansı UEFA yönetimine son tarihe kadar teslim etmeli

d) 3. Madde'deki turnuvanın masumiyetini garanti altına alan kuralları kabul edilmeli

e) Kulübün kendisi, futbolcuları, görevlileri UEFA'nın statü, talimat, yönetmelik ve kararlarına saygı duyacağını yazılı olarak taahhüt etmeli

f) Kulübün kendisi, futbolcuları, görevlileri Uluslararası Spor Mahkemesi'nin (CAS) kararlarını tanıyacağını ve CAS dışında bir mahkemeye gitmeyeceğini yazılı olarak taahhüt etmeli

g) UEFA Ana Statüsü'nün 50. Maddesi doğrultusunda doğrudan ya da dolaylı olarak, ulusal ya da uluslararası bir maçın sonucunu etkilemeye yönelik herhangi bir aktivitede bulunmadığını yazılı olarak taahhüt etmeli

KATILIM PROSEDÜRÜ

MADDE 2.08

UEFA Genel Sekreteri, kulübe katılım kararını yazılı olarak bildirir, bir kopyasını da federasyonuna gönderir. Bu karar, nihaidir.
3 Temmuz'da başlayan ve şike davası ile mahkemeye taşınan süreçte iddianameyi mahkemeye sunan ve hakkında çok fazla yorum yapılan Savcı Mehmet Berk görev ve yetkilerinin kaldırılmasından sonra ilk kez konuşarak Fenerbahçeliler'i hedef aldı; "Üç gün güldüm ben..."


HSYK tarafından özel yetkisi kaldırılarak Küçükçekmece Başasavcı Vekilliği’ne atanan Şike Savcısı Mehmet Berk, Radikal’e konuştu. Savcı Berk, görev değişikliği için kendisinin başvurduğunu söyledi.


Berk, giderayak, özel yetkili mahkemelerin kaldırılmaması gerektiğini savunurken; Şike, Hanefi Avcı, Balyoz ve Emin Arslan operasyonlarındaki uygulamalarının arkasında durdu. Berk, Gülen Cemaati’nin Şike Davası ile FB’ye ele geçirmek istediği iddiasına ilişkin, “Bunu duyunca üç gün boyunca güldüm” dedi. Berk, kendisine yönelik cemaatçi iddiasına ilişkin de, “Eşim geliyor eve, diyor ki ‘Mehmet ne zaman cemaatçi oldun, benim niye haberim yok?’ Bu kadar kolay mı insanlara yafta atmak? Ben torbacı adam alıyorum, adam diyor ki, bu cemaat operasyonu. Fuhuştan adam alıyorum, afedersin kadın satıyor, diyor ki cmeaat operasyonu. Bunu dediği zaman iş bitiyor” dedi.


Acaba Şike Davası ile ilgisi var mı?
Bilemiyorum. Bu hususlarda pek bizim bilgimiz olmaz. Sadece dört yıllık süremiz doldu. Artık yorulduk da gerçekten. Hırpalandık. İtibarlı bir görev. Neyle alakası var yok, bilemem. İnsanlar yorum yapabilir.O halde şunu da söyleyeyim: Bir yıl oldu Şike süreci. Allah aşkına, basında, kamuoyunda, kahve ortamında geyik dediğimiz o kadar çok şey yazıldı çizildi, bunlar doğru kabul edilip üzerinde yorumlar yapıldı ki, artık bir şey diyemiyorum. Bu süreçte yüzlerce haber çıktı. Haberlerin yüzde 90’ı yalan haberlerdi. O yüzden bir şey diyemiyorum

Talebinizin sebebi neydi? Sıkıldığınız için mi, Şike’den ötürü mü?
Şike’den ötürü hiç yıprandığımızı düşünmedim. Benim için de zor bir süreçti. Kendim Fenerbahçeliyim. Çayını içtiğim, yemeklerini yediğim insanlar hakkımda işlem yapmak zorunda kaldım. Bunun üzüntüsü ayrı ama elinize bir iş geldiğinde gereğini yapmak ayrı. Yıprandığımı düşünmedim ama dört yıllık süre itibariyle artık yeterli. Biliyorsunuz adliyelerin kapatılması gündemde...
Hakkında
Konum: Trabzon
Hakkımda:
81968fe165f1b908a25a42a7a31afd523.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 2
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 594
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.294 (Bu ay: 34)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 263 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.