Şimdi Ara

Sava Adapto lastikler nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
7.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu Sava Adapto lastikleri nasıldır? En fazla 3 sene (30-35bin km) idare edecek yaz kış kullanabileceğim lastik alacağım. Kullanan veya yakını kullanan var mı acaba? İdare eder mi?

• Good Year yan ürünüymüş.
  • sembol aracımızin eski lastigiydi sava. bir fren yaptım 90 ile giderken ben bile şoka girdim. lastikten dumanlar çıktı ve inip baktığımda lastiğin bir kısmının yanıp kavruldugunu gördüm. mecburen değişim tabi. o yüzden tavsiye etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turanbelli

sembol aracımızin eski lastigiydi sava. bir fren yaptım 90 ile giderken ben bile şoka girdim. lastikten dumanlar çıktı ve inip baktığımda lastiğin bir kısmının yanıp kavruldugunu gördüm. mecburen değişim tabi. o yüzden tavsiye etmem.

O zaman yan ürününü değil de Good yearın kendisini alayım :)
  • Bir de şunu düşündüm ki, 90 ile giderken fren yapsan hangi lastik dayanır ki.
  • honda aracimda er300 bridgestone var. 170 ile giderken fren yaptım arkada sadece fren izi vardı. lassada da bir sıkıntım olmadı ama sava ile karşılaştığım durum ilk defa başıma geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: turanbelli

honda aracimda er300 bridgestone var. 170 ile giderken fren yaptım arkada sadece fren izi vardı. lassada da bir sıkıntım olmadı ama sava ile karşılaştığım durum ilk defa başıma geldi.

Bridgestone ve lassanın dört mevsimi olsa hiç düşünmeyeceğim de işte...
  • Dunlop nasıl acaba?
  • Michelin iyi bence,primacy hp den çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Michelin iyi bence,primacy hp den çok memnunum

Ben dört mevsim bakıyorum. Michelinde yok.
  • Kullanmadım ama lastik işi önemli hocam koskoca otomobili 4 tane kauçuk parçası yere bağlıyor biraz daha bütçenizi arttırıp daha güvenilir bir ürün alın bence. Çünkü canınızı malınızı onlara emanet ediyorsunuz
  • good year yan sanayisi

Ama ben tavsiye etmiyorum L 300 aracımızda 20.000 km bildiğin lastik bitti

Aynı zamanda ford transit araç içinde almıştık 22.000 km bitmişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: korfezgunesi

Bir de şunu düşündüm ki, 90 ile giderken fren yapsan hangi lastik dayanır ki.

şaka mı bu?
  • Sava - Goodyear
    Barum - Continental
    Lassa - Bridgestone
    Starmaxx - Petlas
    Kormoran - Michelin

sanırım ülkemiz için yan sanayi üretimleri.
  • quote:

Hocam neden yok düşündünmü acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Hocam neden yok düşündünmü acaba?

Bir arkadaşın paylaştığı linklerde birçok büyük markanın farklı ülkelerde dört mevsim lastikleri satılıyordu. Ama Türkiye'de satmıyorlar. O daha ilginç değil mi?
  • Peki bu Michelin energy saver yaz lastikleri kışı ılıman geçen yerde kışın idare eder mi?
  • GoodYear Vector 4Seasons kulanıyorum ben memnunum.

İyi iyi, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. 110 Bg Turbo Dizel araç ile ikinci kışımı geçircem, birde yaz geçti. Herşey yolunda.

• Kesinlikle adapto yu oneririm 2 yaz 2 kis gecirdik yaklasik 30 bin km yaptik lastikler %60 civari az once buz ustunde denedim yine rampada arac gayet guzel kalkiyo gidiyo frenlemedede her ne kadar olsada kayma yapsada araci durduruyo benden tam not aldi bu lastikler omrunu tamamlasin seneye ins bi takim daha alicaz.

• Biraz konuyu hortlatmış olacağım ancak deneyimlerimi paylaşmak istedim..

2012 Nisan ayında 2001 VW Bora 1.6 Otomatik aracımıza 205/55/16 ebatında Sava Adapto HP lastik aldık. Ekim 2019 oldu hala aynı lastikler takılı araçta, yani 7 seneyi biraz geçti. Genelde Ankara'da kullanıldı, Yazları ender olarak Konya, çoğunlukla Antalya'da kullandık. Yaklaşık olarak 50.000 km yol yapıldı.

Ankara'da yolda kar kalacak şekilde yılda 1 yada 2 kez kar yağıyor. 2019 Ocak gibi 45 derece eğimli sulu karlı yolda süratimi alıp çıkarken tekerler arada patinaj yapmıştı ama yokuşta kalmadan çıkmıştım. O zaman anladım ki lastik ömrünü doldurdu. :) Önümüzdeki günlerde kışa girmeden önlere 2 yeni 4 mevsim lastik alacağım.

Lastiklerin son durumu olarak diş derinliği yeterli düzeyde, dişlerinde parçalanma yok denilecek kadar az, yanlarda kılcal çatlaklar var.

Ayrıca 2. aracımızda da 185/65/14 ebatında Sava Adapto kullanıyoruz. 2010-2017 arası kullandık sorun yaşamadık, 2017 de aynı lastikten aldık yolumuza devam ediyoruz. :)

Kısaca fiyat/perfomans lastiği olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.