Şimdi Ara

Nissan juke 1.5 Dizel yorumlarınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
49.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nissan juke nasıl kullanan var mı aranızda yakıt tuketimi vs artıları eksileri alınır mı ?

• Tüketim ve performans dengesi iyi. 5.5 litre civarı yakar, performansı tatmin eder.

Tasarım görecelidir fakat bence kötü.

İçi özellikle arkası bir hayli dar, bagajı ufak.

Malzeme kalitesi kötü, dacialardan farksız.

Yalıtım kötü. Yol sesi alıyor.

Süspansiyonlar sert, darbe emişi zayıf.

Trim sesleri bir hayli var.

Aşırı uygun bir araç bulunmadığı sürece, para verilip alınacak araç değil bana göre.
  • İyi araçtır ama arkası çok dar yav
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

İyi araçtır ama arkası çok dar yav

Bindiniz mi diğer özellikleri nasıl yakıt tüketimi sessizliği konforu vs ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PROFESOR_X

quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

İyi araçtır ama arkası çok dar yav

Bindiniz mi diğer özellikleri nasıl yakıt tüketimi sessizliği konforu vs ?

Arkadaşımın araçıydı içeri çok fazla yol sesi almıyordu ,yakıt tüketimi hakkında bilgim yok sadece arkasının çok basık ve dar olduğunu biliyorum.Araç hakkında daha bilgili kişiler yorum yapacaktır.
  • Tüketim ve performans dengesi iyi. 5.5 litre civarı yakar, performansı tatmin eder.

Tasarım görecelidir fakat bence kötü.

İçi özellikle arkası bir hayli dar, bagajı ufak.

Malzeme kalitesi kötü, dacialardan farksız.

Yalıtım kötü. Yol sesi alıyor.

Süspansiyonlar sert, darbe emişi zayıf.

Trim sesleri bir hayli var.

Aşırı uygun bir araç bulunmadığı sürece, para verilip alınacak araç değil bana göre.
  • 2013 model Nissan Juke 1.5 dCi kullandım. Şu ana kadar kullandığım araçların içerisinde hayran kaldığım araçlardandır. Çekişi ve gidişi son derece memnun edici. En çok beğendiğim yönü de bu idi. Motoru Renault motoru, yakıtı da bir Clio kadar olmasa da ekonomiktir. Tasarımı çok hoşuma gidiyor, çok dikkat çeken bir araç. Yalnız önü biraz yüksek, örneğin bir rot-balans ayarına girerken birinin size yön vermesi gerekiyor. Arkası bir SUV a göre dar, buna katılıyorum. Bagaj iki kademeli, yeterlidir diye düşünüyorum. Süspansiyonları biraz sert denilebilir. Ama ikinci el piyasası diğer araçlara göre biraz zayıf. Dolayısıyla bu aracı almak isteyen kişi gerçekten aracı sevdiği için almalıdır. Kısacası zevkli bir araç, kullanmaktan zevk aldığım nadir araçlardandır.
  • Bir daha yanından yöresinden geçmeyeceğim markadır. Yukardaki arkadaşın yazdıklarının üzerine servislerinin de insanları yolma derdinde olduğunu ekleyeyim. 800TL servis ücreti isterler, yaygara yaparsanız 600'e düşerler, yani servis ücretleri "yersen" şeklindedir.
    2015 de sıfır aldığım Qashqai de beni en kısa sürede yolda bırakan araba olarak tarihe geçmiştir (Kronik akü sorunu)
  • Bende 1.6 tutbo benzinlisi var 1 aydır. Yol sesi alıyor pek trim sesi yok malzeme kalitesi çok iyi değil, arkası biraz dar ama ön taraf gayet ferah. Çok yumuşak bir araba değil . Donanımları fena değil kliması falan gayet efektif. Dizelini bilmiyorum benim lastikler de biraz sert olduğunda yol sesi var. Fiyat aralığına göre güzel araç özellikle tasarımını beğeniyorsanız.
  • arkadaşımda var malzeme kalitesi standart plastik . ses sistemi bariz kötü tüketim 6 -7 arası karma . dış tasarım bence güzel bide sürerken farların o uç kısımlarının görünüyor olması hoşuma gitmişti . arka yaşam alanı az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dahakathekiller7

Bende 1.6 tutbo benzinlisi var 1 aydır. Yol sesi alıyor pek trim sesi yok malzeme kalitesi çok iyi değil, arkası biraz dar ama ön taraf gayet ferah. Çok yumuşak bir araba değil . Donanımları fena değil kliması falan gayet efektif. Dizelini bilmiyorum benim lastikler de biraz sert olduğunda yol sesi var. Fiyat aralığına göre güzel araç özellikle tasarımını beğeniyorsanız.

Hayalimdeki motor 1.6 cift turbo olani...

Sizin aractaki motor renault yapimi cift turbolu olan mi ?

Lpg li mi ? Motor Lpg uyumlu mu ?
  • 1.6 cvt olanı sürdüm sessiz sayılabilir benzinli olduğu için suspansiyon dengesi iyi sert sayılır ama yol tutuşu da güzel sayılır arkası geliyor zorlayınca
    1.5 dci fluence ile hemen hemen aynı yakar şuan 32 ortalama hız ile 5.5 lt ortalamam var ankarada yaşıyorum.
    çekişini biliyorsunuzdur 2000 devirden sonra tutamıyoruz arabayı
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Evet hocam renault nissan beraber yaptığı dig turbo motor 190 beygir. Yalnız bildiğim kadarıyla çift turbo değil hocam. Baya performanslı keyifli bir araba düşünüyosanız tavsiye ederim
  • dahakathekiller7 D kullanıcısına yanıt
    Düşünüyorum para olunca alacağım 50 bine full paketi bedava sayılır. Gidişi nasıl ? Koltuğa yaslıyor mu ? 190 hp kasada hafif uçurması lazım :) Twinturbo olayı yokmuş,hüsrana uğradım.Bütün siteler sadece turbocharger yazmış her yerde,Juke R modelinde varmış TR de satılmıyor.

1315 kg ağırlığındaki Juke’u uçurmaya yeten motor aracı 8 saniyede 100 km/s hıza ulaştırıyor.
    1618 cc hacmindeki motor 18 cc yüzünden bir üst sınıftan vergilendirilmesine rağmen uygun satış fiyatıyla dikkat çekiyor. Vergisi ne kadar ?

Şu da iyiymiş,ses sistemli,cam tavanlı.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-degisen-yok-boya-yok-cam-tavanli-full-417226364/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 1 Nisan 2017; 10:22:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Düşünüyorum para olunca alacağım 50 bine full paketi bedava sayılır. Gidişi nasıl ? Koltuğa yaslıyor mu ? 190 hp kasada hafif uçurması lazım :) Twinturbo olayı yokmuş,hüsrana uğradım.Bütün siteler sadece turbocharger yazmış her yerde,Juke R modelinde varmış TR de satılmıyor.

1315 kg ağırlığındaki Juke’u uçurmaya yeten motor aracı 8 saniyede 100 km/s hıza ulaştırıyor.
    1618 cc hacmindeki motor 18 cc yüzünden bir üst sınıftan vergilendirilmesine rağmen uygun satış fiyatıyla dikkat çekiyor. Vergisi ne kadar ?

Şu da iyiymiş,ses sistemli,cam tavanlı.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-degisen-yok-boya-yok-cam-tavanli-full-417226364/detay

Aracı bir sene kullandım. Dizel olanı 5 senedir var.

Dig t 1618cc çok keyifli bir araç. Koltuğa yapıştırıyor tabiki. Yakıt tabiki uçuyor. Gidip civice 100k verene kadar 2 kere alınır.

1.5 dci ise yakıtı çok ekonomik. Manuel var bende. Trim sesi yok. Malzeme kalitesi Dacia filan değil el insaf gidin inceleyin. Alt takımları öyle kolay kolay bozulmaz. Bagaj dar. Arka yaşam alanı dar. Süspansiyon sert. Dizel 110 beygir gayet iyi gidiyor. Yalnız araç 1400kg hafif değil.

• arkası dar, 3-4 kişi binecekse alınmamalı
  • Kullanıcıları yol tutuşu için şikayet ediyor daha çok.
    Hocam twin turbo olan juke r da nissan gtr motoru var 3.8 o bambaşka bi dünya. 190 hp nin hakkını veriyor koltuğa yapıştırıyor. F30 3.20 i ile roll yaptık juke yedi inanır mısınız. Çok performanslı ve keyifli açıkçası. 0-100 8 veya az daha iyi diyebilirim. Ama devamı da gayet canlı arabanın.

Tr de zamanında az saatttığından piyasası ucuz. O da dediğiniz gibi 1618cc olduğu için. Mtvsi bu sene 6 aylık 420 oldu. Zaten hep 2011 var tr de bildiğim kadarıyla.

Bi sene galan bineyim seneye ufak bi yazılım bile düşünebilirim bakalım.
  • Angelica bey F30 yiyemez demişti,kapak olsun ona

Motor tüpe uyumlu,nissan forumunda taktıran var. Landirenzo taktırmış ama fiyatları çok pahalı geldi,diesel 5-10 bin km deki araç 60 bin full paket üstelik 1.6 turbo benzinli olanları 55 bin enteresan. Üstelik benzinli olanlarda cam tavanda görmedim,benzinli alacağına şunu alıp chip yaparsın daha makul olur :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sahibinden-emsalsiz-bir-arc-412709378/detay

• Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    halaluyacağım görünmüyordun uzun zamandır,ne diyecektim hah peki 1.5 dci 110 hp lik olanı nasıl ? symbol de bayağı iyi kaçıyor diyorlar,piyasa fiyatları çok garip. Cam tavanlı full paket 1.5 dci ile düz 1.6 turbo benzinli aynı fiyatlarda.
    Hocam o dizeli istediğin kadar yazılımla 190 hp nin tadını vermez. Ayrıca bu 190 lığı yazılımlarsanız sonuç çok çok başka olur.

Lpg ben kıyamıyorum taktırmaya bence çok da gerek yok. Son depoda ankara içi ama karma sayılır mesafelerim kısa değil 40 kuruş civarı yaktı. Ama arabayı hiç sıkıştırmadım neredeyse. Ara ara agresif kullanımla da 45 kuruş yakıyor. Çok çok km yapmıyorsanız izmez açıkçası. Otomatik tüplü civicler bile neredeyse 40 kuruş yakıyoe.

Valla 40.yıl 3.20i ile denedik. Muhteşem bi araba tabiki ben de çok beğeniyorum ama 2 boy falan öndeydim ben yalan yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.