Şimdi Ara

[SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Satıldı! Bu ürün DH Forum dışına satılmış ve ilan pasifleştirilmiştir.
    1
    1 [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL
    Merhaba Arkadaşlar,

2009 Yılında Aldığım ve 2011 Yılına Kadar Kullandığım (Askere Gittim), Giderken Parçalarını Temizleyip ve Kasayı Stretch Film Sarmıştım. Askerden Geldikten Sonra Notebook Kullanmaya Başladığımdan Bu Kasayı Hiç Açmadım. Arada Canım Sıkıldığında Hobi Amaçlı Açıp Kurcalardım. İlk Göz Ağrısı PC. Daha Sonraki Yıllarda Kasa Modlama Hevesi İçerisindeydim Ama Onu da Gerçekleştiremedim. Geçen Ay Gözüme Çarptı Kasa. Yer Tuttuğu İçin İhtiyacı Olan Birisine Uygun Fiyattan Vermeyi Düşünüyorum. Satın Alacak Kişiye Mahçup Olmamak İçin Kasayı Komple Söküp Fanlarının Millerine Kadar Temizleyip WD40 İle Çok İnce Yağladım (PSU ve İşlemci Fanı Dahil). Anakarttaki Kuzey Köprüleri Dahil Tüm Chipsetlerin Termal Macunları Temiz Bir Şekilde Yenilendi. Kasa Üzerinde ve İçerisinde Tozdan ve Kirden Eser Yoktur. Bundan Sonrada Fazla Tozlanmaması İçin Hava Alan Bölümlere Evimdeki Malzemelerle Filtre Yerleştirdim. Şimdi Niye Bu Kadar Anlatıyorsun Bu Kasayı Derseniz Yıllardır Aklımda Olan ve Satıp Satmama Kararı Alamıyordum. Ev PC Dolduğu İçin Artık Elden Çıkartma Kararı Aldım. Satmama Sebebim İse Evime Aldığım Kendime Ait İlk Bilgisayarım Olmasıdır. Philips 17" CRT Monitörü Hala Aktif Çalışmaktadır. 1280x1024 ve 1024x768'de 85Hz Çalışabiliyor. Bolca Fotoğraf Koyuyorum. Nostarji PC'si Olarak Modifiye Edilebilir. Asus'un Kasası Aşırı Sağlam ve Saç Levhaları Günümüzün Kasalarına Göre Kalındır (2004 Üretimi).

Bilgisayara Bu Gün Windows 7 Pro SP1 Kurdum. Sorunsuz Çalışmakta.

Anakart: Gigabyte GA-P35C-DS3R (Rev. 2.1) -http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-p35c-ds3r_21
    İşlemci: Intel® Pentium® Processor E2180 -https://ark.intel.com/tr/products/31733/Intel-Pentium-Processor-E2180-1M-Cache-2_00-GHz-800-MHz-FSB
    Ram: Kingston 2X1GB ve Kingston 1X2GB DDR2 Ram (Toplam 4GB)
    PSU: Asus A-30F ATX 20pin 300W PSU -https://i.hizliresim.com/RnJnyn.jpg
    Kasa: Asus Chassis Beyaz (İnternette Hiç Fotoğrafı Dahi Yok)
    GPU: Sparkle GeForce 8600GT (PCI-e, 512MB)
    HDD1: Samsung HD161 160GB SATA HDD
    HDD2: WD Caviar 250GB SATA HDD
    DVDRW: HP DVD±RW Dual Layer Lightscribe SATA Optical Drive -https://www.amazon.com/HP-Lightscribe-581600-001-575781-500-GH40L/dp/B00QR515QK
    FDD: Floppy Disk
    Monitor: Philips 107 T5 17"

Gelelim Bu Kasayı Alacak Kişinin Yapacaklarına (Benim 1/2 Senedir Yapmaya Niyetlendiğim Olaylar);
    1- İşlemci Xeon E5450 İle Değiştirilecek (Aliexpress'te 70TL)
    2- Anakart OC'ye Açıktır ve Kaliteli Bir Anakarttır. (https://www.google.com.tr/search?q=Xeon+E5450+Overclock )
    2- Ekran Kartı Olarak 250/300TL Gibi Bir Rakama GTX 750Ti Alınacak.
    3- Anakart DDR2 ve DDR3 Ram Desteklemekte. İstediğiniz Ram'leri Seçebilirsiniz.

1080p Performans İçin Test Videoları:https://www.google.com.tr/search?q=Xeon+E5450+GTX+750+ti+1080p

Gelelim Sorunlara:
    1- Kasada 3 Adet Fan Bulunmaktadır. 1 Adet Önde ve 2 Adet Arkada Olmak Üzere. Bu Fanlar Anakart Üzerinden Değil PSU Üzerinden Beslendikleri İçin Full Speed Modda Çalışmaktadır. (1 Tane PWM Kablom Var Şu An. Fanları Paralel Olarak Tek Kablo İle Anakarta Bağlayabilirim) PWM Fan Kablo İle Anakarta Bağlanabilir yada Aliexpress'ten 5TL'ye Fan Kontrolcü İle Orta Modda Çalıştırılabilir. Elimde PWM Kablo Olmadığı İçin Malesef Gerçekleştiremedim. Ama Full Hızda Çalışmalarına Rağmen Aşırı Bir Ses Üretmemekte. PSU'dan Ses Gelmemekte Ayrıca.
    2- Anakartın 1 Tane USB Portu Çalışmamaktadır. Ama O/I'de Yeterli USB Çıkışı Bulunuyor. Dert Bir Problem Değil. Çalışmayan USB Portu Sıcak Silikon İle Dolgu Yapıldı. Estetik Olarak İyi Gözükmekte ve Problem Yaratmamakta.
    3- DVDRW Kapağı Açılırken Aşağıdan Çekmeniz Gerekmekte. Kasayı Topladıktan Sonra Sistem Kurarken Farkettim. Sonra Tekrar Söküp İçine Bakmak İstemedim. Ama Alıcı Kişi Bir Göz Atarmısın Derse Bakabilirim.
    4- Kasa Önündeki USB ve Ses Çıkışı Olan Board Kayıp Ama Yurtdışından Sipariş Verdim. Gelecektir. (GELDİ)
    5- Ekran Kartı Fanı Çok Azda Olsa (Kasa Kapalıyken Farketmeyebilirsiniz) Birazcık Sesli Gibi. Ama Beni Rahatsız Etmedi Açıkcası.

[SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL [SATILIK] LGA 775 Temiz Sistem (Upgrade'e Açık) 230TL

Fiyat Olarak En Makul'ünden 230TL'dir. Yada Takas Teklif Edebilirsiniz.

Böyle Bir Konu Açacağım Aklıma Gelmezdi :)
    İyi Forumlar Dilerim.
    Fiyat : 230 TL Miktar : 1 Sıfır Ürün : Hayır Garantisi Var : Hayır Satıldığı Şehir : İstanbul Kargo Ücreti : Alıcı Öder Kargo Şirketi : MNG Kargo İlan Durum : Satışa Açık

• takip
  • güzel fiyat
  • Hocam bu bilgisayar satılır mı ya. Bende 775 soket yadigara e5450 takıp upgradelemiştim artık kullanmıyorum ama emektarı satmayı düşünmedim hiç. İnsan kıyamıyor
  • buroigil B kullanıcısına yanıt
    Aslında satma isteğim hiç yoktu. Akşam eve gidince bi foto atayım hocam. 1 oda eski eşyalarım ve 2 desktop ve 5/6 tane notebook yatıyor. Pc parçalarını saymıyorum bile. Üşengeçlikten inşallah diğerlerinin ilanınıda açacağım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • JacquesC kullanıcısına yanıt
    Hayırlı satışlar dilerim hocam
  • JacquesC kullanıcısına yanıt
    belki elinizde x58 anakart vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem satildi mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Sistem Köşede Duruyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.