Şimdi Ara

Satanizim çok saçma değil mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O Talmud değil miydi? Müslümanlar için Tevrat olan kısım Musa'nın geriye bıraktığı kısım. Talmudun ilk 5 bölümü yani. O 5 bölümde ne şeytan var ne melek var. Şu anda Karen Amstrong'un Tanrı'nın Tarihi isimli kitabını okuyorum orda da güzel değiniyor 2 farklı tanrısı var Talmud'a bakıldığında Yahudilerin. Musa'dan geriye kalan kısımdaki ile sonradan eklenen metinlerdeki tanrı çok farklı. Sanırım ilk defa şeytan Eyüp kısmında geçiyordu. Yahudi inancı çok değişik belliki. Kutsal sayılan kitapları birbirinden çok farklı 2 yazar tarafından şekillenmiş Karen Amstrong'a göre.

İdris'in kitabı diye iddia edilen kitap Talmud'a koyulacak değerde değilse şüphelidir demek lazım Yahudiler için.
    Yine de Enoch'un kitabı değişik bir kitap kesinlikle, oldukça şaşırtıcı bir hayal gücü var kitapta.

O kitabın ne zaman yazıldığı bilinmiyor Musa'dan önce olması gerektiğini iddia edenler komplo teorisyenleri demek daha doğru.

Melek, şeytan vb olağanüstü varlıklar birçok din ve mitte var farklı şekillerde. Yine de Talmud'un Tevrat kısmında olmaması beni şaşırtmıştı onu belirtmek istedim. Yani Musa'nın geriye kitap bıraktığına inanan Yahudiler şeytan ile hiç savaşmamışlar gibi duruyor ilk başta.

• quote:

Orijinalden alıntı: cmpunk01

Ben şeytanada allahada hiçbirşeye inanmıyorum ama satanistler inanıyor madem inanıyorlar allah varken neden şeytan?
    Sizinkisi daha saçma çünkü hiçbir şeye inanmayarak gerçekleri göremiyorsunuz en azından satanistler şeytanın varlığına inanıyorlar yani sizden bir kademe üstünler
  • İkincil olarak şeytana iman insan denen şeye karşı ortak tavırdır.

Bundan 150 yıl önce köle olarak ülkesinden koparılan insanlar bugün o coğrafyada atasına dedesine karşı silah kullanıyor.

Total manada düşünülürse şeytanın insana isyanını haklı gören Bi anlayış mümkün olabilir.

............

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Sizinkisi daha saçma çünkü hiçbir şeye inanmayarak gerçekleri göremiyorsunuz en azından satanistler şeytanın varlığına inanıyorlar yani sizden bir kademe üstünler

Alıntıları Göster
    Üstün derken neye göre üstün? Şöyle demek daha doğru:

Müslümanlar için satanistler, ateistlerden daha çok dine yakındır, çünkü en azından dinin gerçeklerine inanıp, ibadet etmemeyi seçmişler; ateistler ise hiç gerçekleri kabul etmeyerek tamamen mesafelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: atiuser

Üstün derken neye göre üstün? Şöyle demek daha doğru:

Müslümanlar için satanistler, ateistlerden daha çok dine yakındır, çünkü en azından dinin gerçeklerine inanıp, ibadet etmemeyi seçmişler; ateistler ise hiç gerçekleri kabul etmeyerek tamamen mesafelidir.

Alıntıları Göster
    Evet denilebilir, ama satanistlerin ibadet değil tapmaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kütahyalı 77

Evet denilebilir, ama satanistlerin ibadet değil tapmaktır

Alıntıları Göster
    İbadet zaten tapmak demek, aynı şey. Müslümanlar da Allah'a tapar.
  • Başı boş kalınca bölüm gene berbat olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 26 Nisan 2020; 13:21:57 >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Söyledıklerı anlasılıyor en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randall Ascot

Söyledıklerı anlasılıyor en azından.
    Beni tanıyor gibisin.Acaba hangi eski toprağın personasısın
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Tamamen anlısılmıyor degılmıssın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Randall Ascot

Tamamen anlısılmıyor degılmıssın
    Anime bölümümdeki yorumları oku.Hepsi anlaşılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: atiuser

İbadet zaten tapmak demek, aynı şey. Müslümanlar da Allah'a tapar.

Alıntıları Göster
    Yani doğrudur
  • O değil de 90'ların sonu 2000'lerin başında bir satanizm furyası vardı. Çocuğum siyah kıyafetler giyiyor satanist midir acaba diye soruyordu millet. :/

• Çinin bazı eyaletlerinde kedi yemek yasaklandı.
    Tamam da bu ne demek şimdi?

• Kutsal metinleri kabul eden akli basinda biri eger yola devame decekse tanriyi dehistirmek zorundadir.
    Zira mecazilerle dine taklq attirma calabalarini goruuor ve arttiyoruz.
    Seytanin adem ve havaya bahseetigi sey aslinda bilgidir
    İsiktir dogaya ukmetme gucudur.
    Yanisizi yarattim diyen tanri cennet mennet ayagina 2 robot yaratip hadi bakalim
    Mal mal gezin derken seytan onlara bikgelikle birlokte ribot olmakyan cikarmistir.
    Ustelik madem allah daha buyuk seytani cennete sokmasaydi..
    Velhasil nerden baksaniz seytan en kotu ihtimalle allahla ayni sinifta bi tanridir
    Asil patronlarini bilmem..
    Ama allahin seytanin patronu olmadigi k3sindir..
    Yalan diyen motobi8skletin catlak gidonudur.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.