Şimdi Ara

sata hdd ye işletim sistemi kuramıyorum. biosta raid hdd olarak görünüyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 250 gb lık ikinci el sata2 hdd aldım. sıkıntım şu bu hdd yi başka bilgisayarda ikinci hdd olarak kullanabiliyorum. ancak üzerine işletim sistemi kuramıyorum. anakartım MSI 649 NEO-V. cdden ön yüklemeyi yapıyor. windowsu şimdi kurmak için enter a basın dediği yerde entera basınca hdd bulunamadı gibi bi uyarı verip kurulum sonlanıyor. biosa baktığımda hdd yi görebiliyorum ama biosta raid hdd olarak görünüyor ( <raid> samsun hdjj 250...)

160 lık başka bi sata2 hdd ile de denedim aynı şey oldu. ide hdd ile sorunsuz olarak sistem kurulabiliyor.

anakartımdamı arıza var sizce, yada bişeyi mi atlıyorum.

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

• Bios ayarlarında SATA kontrolcüsünün moduyla ilgili bir ayar vardır.

AHCI veya RAID moduna alırsanız eğer, Windows kurarken F6'ya basıp disketle sürücü tanıtmanızı isteyecektir.
    IDE moduna alırsanız, Windows XP SP3 ile bildiğim kadarıyla sorunsuz kurulum gerçekleşiyor.

Ayrıca, anakartınızın raid/sata kontrolcüsünün driverini nLite gibi bir programla herhangi bir windows cdsine entegre edip onunla kurulum yaparsanız hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmaz, RAID/AHCI/IDE harddiskleri görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 26 Eylül 2009; 22:05:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.