Şimdi Ara

Sata driver (hdd'yi görmüyor) \ klavye-fare çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

(Öncesi)
    Dün elime geçen kuzenin sorunlu pcsini çalışır hale getirmek için uğraşmaya başladım. Bilgiayarın sistem dosyalarında bozulma olduğu için bilgisayar başlatılamıyordu. xp cd'si ile onarım veya format atayim diye boot ettim ancak sistem HDDyi görmüyordu (F3'e bas çık ekranı ). Sata driverini aradım bulamadım. sonrasında HDDyi kendi pcme taktım (güncel bir anakart olduğundan sata sorunu olmuyor) güzelce format attım herşey normal çalışır durumda hddyi kendi kasasına taktım. Pc normal şekilde açılıyor ancak kalvye mause çalışmıyor, bios ekranında çalıştıklarını teyit ettim. Bir ihtimal windows 7 de sorun olmaz diye windows 7 dvdsi ile boot ettim ancak oda hddyi görmüyor. Ayrıca usbden windows kurulumuda denedim hddyi görmüyor ancak usbyi görüyor mavi ekranda

(Öngörülen sorun)

---Sata driver yüklenmeli veya işletim sisteminde bir bozukluk var

Anakart marka model

Anakart üstünde yazan
    faxconn p4m9007mb-rs2h

HWİNFO ile baktığımda

Anakart model Faxconn p4m900-8237A
    Anakart chipset VIA p4m900/cn896/vn896

Faxconn'un sitesinde p4m900 modelinde 3 farklı anakart var ordaki driverler ile denediğimde viax64.sys dosya bozuk hatası alıyorum mavi ekranda o dosyayı atmadığımda yine hddyi görmüyor

Çözüme ulaştırabilecek hertür öneri, fikir ve yoruma ihtiyacım var arkdaşlar ben tıkandım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.