Şimdi Ara

Sarsılmaz'dan 'Milli Piyade Tüfeği' ve yeni silah teknolojileri DH Özel (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
2
Favori
5.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herşeyimiz gibi silahımızda çakma heckler koch firmasının yaptığı silahların taklidini yapmışlar (adamlar şikayet etti); bişeyide orjinal yapsanız şaşardım zaten yazıklar olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamen milli yapım olucagini/olduğunu düşünmüyorum elbet yabanci elleri deger yapilirken Türkiye henüz ipleri eline alacak konuma gelmedi diye düşünmekteyim. Buda benim görüşüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: erdem3113 Nükleer başlık da var mı orada ? Çünkü modern savaşlar anahtarı çevirip düğmeye basmaya bakıyor.
    Merhaba, Son 50 yıllık süreçte bir çok savaş oldu. Kaçında söz ettiğiniz Nükleer başlıklı füzeler kullanıldı sayabilir misiniz? Benim bu konuda pek bilgim yok :) Sevgiler, Mesut Çevik

Evet fiziksel anlamda bir etkisi olmadı başlıkların fakat psikolojik ve caydırıcılık açısından bir çok yan etkisi olduğu söylenebilir ve Vietnam savaşında savaşın kötü gidişatından dolayı nükleer başlık kullanmak için amerikan hükümeti halktan destek istiyordu fakat o zamanki savaş karşıtlığı politikası yürüten insanlar sayesinde bu olmadı unutmadan bu karşıtlığı yapanların çoğuda öldü.Son çare olarak görülen bir sistem fakat bitirici özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

• Donanımhaber'in son zamanlarda çizgisinin dışına çıktığını görerek, bu duruma kaygı ile bakıyorum ve üzülüyorum. Türk silah sanayisinin tanıtımını yapmak donanımhaber'e mi kaldı?

• quote:

Orijinalden alıntı: BLuRuSh

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdem3113 Nükleer başlık da var mı orada ? Çünkü modern savaşlar anahtarı çevirip düğmeye basmaya bakıyor.
    Merhaba, Son 50 yıllık süreçte bir çok savaş oldu. Kaçında söz ettiğiniz Nükleer başlıklı füzeler kullanıldı sayabilir misiniz? Benim bu konuda pek bilgim yok :) Sevgiler, Mesut Çevik

Evet fiziksel anlamda bir etkisi olmadı başlıkların fakat psikolojik ve caydırıcılık açısından bir çok yan etkisi olduğu söylenebilir ve Vietnam savaşında savaşın kötü gidişatından dolayı nükleer başlık kullanmak için amerikan hükümeti halktan destek istiyordu fakat o zamanki savaş karşıtlığı politikası yürüten insanlar sayesinde bu olmadı unutmadan bu karşıtlığı yapanların çoğuda öldü.Son çare olarak görülen bir sistem fakat bitirici özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Japonya'ya atılan 2 atom bombasını unutmayın.Ayrıca soğuk savaş sırasında Sovyetler geri adım atmasaydı nükleer savaş çıkıyordu.

• Üretildiği tarihten bu zamana kadar olan sürede dünyanın en iyi piyade tüfeği AK-47 dir.Askerlik zamanım boyunca çokça kullanma fırsatım oldu G3 den eksik hiçbir yanı yoktur ve çok daha sorunsuz ve basit bir silahtır tek geri kaldığı yeri nişangahı biraz daha yakın mesafe için uygundur uzak menzilde pek kullanılamaz.Umarım bu denli sorunsuz ve iyi bir tüfek örneğini ülkemiz de geliştirir
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

Donanımhaberin son zamanlarda çizgisinin dışına çıktığını görerek, bu duruma kaygı ile bakıyorum ve üzülüyorum. Türk silah sanayisinin tanıtımını yapmak donanımhabere mi kaldı?

donanımhaber teknoloji sitesi değil mi? teknolojiyle ilgili istedikleri haberi yapabilirler bilgisayar veya akıllı telefon haberi mi yapmaları gerekiyor sadece. yerli firmalarımızın güzel çalışmalarını bize tanıtıyorlar bence güzel bi şey.

• evet yani demek istiyorki sayın arkadaş piyadelerimiz bi 20 yıl daha g3 kullanacak :D

• Size bi şey söyleyeyim bu gerçektir. Bu milli piyade tüfeği %100 orijinal Türk yapımı değildir. Bu silah Alman yapımıdır. Hatta bu konuda açılmış patent hukukunda dava vardır. Bu davadaki bilirkişi benim fakültedeki hocamdır. Sadece namlu Türkiye de üretiliyor. Yani kimse bi tarafından uydurmasın bu silah milli falan değil.

• Askerde AK-47 kullananlar bilir. Benim 68 model AK-47 süperdi. Keske ruhsatlı şekilde alabilsem. Varyanta koyarım bir geçiş noktası ohhh

• quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

Donanımhaber'in son zamanlarda çizgisinin dışına çıktığını görerek, bu duruma kaygı ile bakıyorum ve üzülüyorum. Türk silah sanayisinin tanıtımını yapmak donanımhaber'e mi kaldı?

Kardeşim istersen sana bi çocuk elektroniği reyonu açalım sen orda takıl he?
  • Bayıldım bu Silah Teknolojileri haberlerine. Hep Mobil Mobil canım sıkılmaya başlamıştı iyi geliyor böyle. Birde deneseydiniz harika olurdu :)

• idef fuarınıyıllardır adam gibi takip edemiyorduk dh nin orada olması çok güzel olmuş teşekkürler dh ekibi

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Askerde AK-47 kullananlar bilir. Benim 68 model AK-47 süperdi. Keske ruhsatlı şekilde alabilsem. Varyanta koyarım bir geçiş noktası ohhh

Orjinal AK-47 gibisi var mı? Bizim kışlada 72 model orjinal Alman G-3A1 vardı ve taş gibiydi.

G-3 aslında çok kaliteli bir tüfektir. Hatta NATO'nun en iyi 7.62 piyade tüfeğidir. Sadece bizdeki MKE yapımı yerliler çöptür o kadar.

Makine Kimya Endüstri'mizin ne kadar kötü G-3 yaptığı dillere destan. Bakıma giden tüfeklerin daha feci halde geri gönderildiğini görmüşlüğüm var benim:) 82 model kız gibi tüfeğim boyasını yenileyen dahi yüzünden sürekli tutukluk yapar olmuştu

Sarsılmaz'a gelince; O videodaki tüfek maalesef makyajlanmış M4'ten başka bir şey değil ama bu durum Sarsılmaz'ın suçu da değil. Bu ülkede MKE varken adama yerli tüfek ürettirmezler. KaleKalıp zamanında neler yapmıştı? Accuracy'nin en baba mühendislerini kapıp çok klas ürünler çıkardılar ama puf oldu uçtu hepsi neden? Çünküüüü MKE varken adama milli tüfek ürettirmezler!!!!

Milli piyade tüfeğimize gelince; Koskoca Cumhurbaşkanı'nın eline Alman HK 417'sini tutuşturup "yerli tüfek" diye resimlerini çektirdiler. Almanlar uyanıp dava açmakla da tehdit edince gidip paşa paşa lisansını aldılar aletin. Şimdi milli tüfek MKE'ye emanet ama korkayın. İşin içinde en azından Kalekalıp var da herhangi bir saçmalığa müsade etmiyorlar.

Bunların dışında mekanizma, kabze, dipçik vs. hepsi birbirinin aynıdır zaten onlara takılmamak gerek. Yeter ki tüfek çatışmanın ortasında takılmasın da

• açıkçası teknolojiye olan ilgim eğlence odaklı olan ve teknoloji haberlerini ilgiyle takip ettiğim bir sitede silah haberleri görmek beni rahatsız etti. milli savunma güçlenmelidir evet ama namlusundan ölüm çıkan mekanik bir piyade tüfeğinin tanıtım yeri burası olmamalıydı diye düşünüyorm.. ayrıca bir anda bu tür haberlerin sitede yoğunlaşması bir propaganda aracı olarak donanimhaber fikrini getirdi aklıma.

• Yine herkes sağdan soldan duyduğunu ufak ufak sallamış.
    Mühendislik plastiğiymişmiş, deformasyona uğramıyormuş. Elastik deformasyon nedirr, plastik deformasyon nedir, elastisite modülü nedirr... Ohh ohh...
    Ayrıca AL 7075-T6 / -T62 / -T651 / -T76 / -T73 / -T7351 ... 40 tane çeşiti var, hangisi?

Bu arada adamın elini duvara dayamasından çok rahatsız oldum. Son derece nahoş.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

quote:

quote:

sarılmaz ürettiği milli piyade tüfeği değil

milli piyade tüfeği diye adlandırılan silah MPT
    MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI tarafından MKEK yaptırılan silahtır

DH yetkililerin dikkatine

Merhaba,

Evet MKE ile de bir röportajımız var Sarsılmaz, MKE haricinde kendi tasarımlarını da ortaya koymak istemiş ve ürettiği modellerin ihracatını da gerçekleştirmekte.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

uzun namlulu otomatik silahlar halen yürürlülükte olan kanundan dolayı MKEK dışında ihraç yetkisi yoktur

Kanun konusunda hakkın var.
    Ama ya Türkiye'de üretmiyorlarsa, yurtdışında imal ediyorlarsa o tip silahları?

• quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas
    Bu arada adamın elini duvara dayamasından çok rahatsız oldum. Son derece nahoş.

Ben Mesut abiyi dövecek sandım :) Adama zorla röportaj yaptırıyorlar gibi aynen.

• Güzel çalışmalar böyle videolar görmek güzel. Özellikle bizim savunma sanayimizle ilgili gelişmeleri bizlere aktardığınız için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dovakin1907 Size bi şey söyleyeyim bu gerçektir. Bu milli piyade tüfeği %100 orijinal Türk yapımı değildir. Bu silah Alman yapımıdır. Hatta bu konuda açılmış patent hukukunda dava vardır. Bu davadaki bilirkişi benim fakültedeki hocamdır. Sadece namlu Türkiye de üretiliyor. Yani kimse bi tarafından uydurmasın bu silah milli falan değil.
    dünyada iki tür teknikle otomatik tüfek üretilir bunlar makaralı sistem gaz piston sistem bu tür silahların patent hakkı silah üretimindeki tasarım değişiklikleri ile birbirleri ile olan farklılıkları ile ayırt edilir

Muhtemelen arkadaş bundan bahsediyor...http://www.yarenturkhaber.com/haber/278389/milli-piyade-tufeginde-kriz-cikti.html
    Ben uzman değilim ama HK-416 ya aşırı benziyor sanki...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.