Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman şu an için alınacak en iyi şarjlı pil varta mı diyoruz?

Varta 2700 mAH olarak da accu almıyoruz öyle mi? yani linkteki ürünü mü?

http://www.serhatticaret.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29832
  • yok o değil photo acu diye geçiyor bu power acu, bipekkan hocamızın ilk tavsiye ettiği bu model bende bunlardan alıcam fiyatta uygun sanırım.http://www.pilburada.com/Sarjli-Piller/VARTA-PROFESSIONAL-2-x-AA-2700-mAh--SARJ-EDILEBILIR-KALEM-PIL-6-224.htm.

aynı sitede diğer pillerin fiyatları, bipekkan hocam fiyatlar genelde uygun gibi heralde, 2 grup piller arasında yorum alacaktım ama bayadır okuyamıyorum bi önceki sayfaları okuyayım ona göre sorarım

GP 2700 SERIES 4+2 AA SIZE Ni-MH 2600 mAh -------- 25.00 TL
    DURACELL 2 x AA SIZE Ni-MH 2650 mAh ---------------- 11.00 TL
    ENERGIZER 4xAA 2500 mAh ------------------------------ 28.62 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu2500 mAh ---------------13.68 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu2700 mAh ---------------16.30 TL
    VARTA PROFESSIONAL 2 x AA 2700 mAh ---------------- 16.69 TL

GP RECYKO 4 x AA 2050 mAh ---------------------------- 20.16 TL
    PANASONIC INFINIUM 4 x AA 2100mAh ------------------ 28.00 TL
    VARTA 2 x AA READY2USE 2100 mAh -------------------- 11.72 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 20 Ekim 2009; 16:40:19 >
  • @shockfiyat,
    Valla bir şarjlı pili Yurt dışı bir siteden almak hiç aklıma gelmemişti..... +2 şarjlı pil neden "ihtiyaç fazlası" olur, onu da pek anlamış değilim. Genelde herkes bir gezide veya başka bir ortamda fotograf çekerken 2 adet şartlı pilide yanında YEDEK olarak bulundurmak ister. Örneğin benim makinalar hem 4 ad. pille ve bazılarıda paket batarya ile çalışır Yanımda bir yığın yedek AA pil ve yedek Batarya taşırım AYAZA KALMAMAK için. Kaldı ki aldığınız pilin Varta Ready2Use adı altında benzerini sadece pil olarak 2 adedi 12 TL' ye bütün ŞOK ve Migros marketlerinde de satılıyor. Hele hele Antep' te bu pilleri Belediye pasajı ve benzeri diğer çarşılarda sürü sepet ve neredeyse 1/3 fiyata daha da ucuza bulabilirdiniz. Bizim Ankara' da 20 TL' ye zar zor aldığımız şarj aletleri sizin orada neredeyse yarı fiyatına....
    quote:

Orijinalden alıntı: shockfiyat

Hocam ilginiz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Açıklamalarınız üzerine şarjlı pil almaya karar verdim ve şarj aletiyle birlikte olmak üzere 2'li GP ReCyko 2000mAh 1.2V Ni-MH sipariş ettim.Fiyatı da gönderi dahil 22 TL'ye gelicek.

http://www.bestofferbuy.com/gp-recyko-2000mah-12v-nimh-rechargeable-aa-batteries-2pack-with-ac-charger-p-6584.html

G.g. ve diğer TR'deki siteleri (pilburada,hizlial vs.) inceledim fakat bu ürün '' GP ReCyko 4'lü şarj aleti+4 pil '' set olarak satılıyor ve fiyatı da kargoyla 35-40 TL'ye geliyor.Nedense ''GP ReCyko AA 2'li+ şarj aleti set'' ne g.g.'de ne diğer sitelerde satılmıyor.4'lü almak istemememin nedeni fotoğraf makinam 2 AA pille çalışıyor ve 4 tane tamamen ihtiyaç fazlası olacaktı.Hem de makinaya verdiğim paranın 4'de 1'ini pil ve şarj aletine vermek istemedim.Umarım bu cihaz uzun vadede işimi görür.
  • @arda3a,
    Kesinlikle en azından ben O İDDİA' da değilim. Mesela Panasonic Örneğin bulabilirseniz SANYO hatta adı sanı TR' de duyulmamış başka markalar HITACHI gibi....
    Ama ben sizin yerinizde olsam 2700 mA yerine özellikle Varta için yazıyorum PROFESSIONAL tercih etmiyorsanız 2500 mA alırdım. Extra vereceğiniz 2-4 TL bu farka değmez hatta gider 1400mA Varta Power serisi alırdım. 2500 mA ile arasında o farka değecek bir kapasite farkı olmadığını deneyerek görürdüm.
    2 örnek vereceğim.
    Canon A-620 (4xAA VARTA size)
    440 fotograf 1400 mA pillerle
    520 Fotograf 2500 mA pillerle
    550 Fotograf 2700 mA pillerle
    (4xAA Panasonic 2100 mA Std pillerle)
    540-550 fotograf
    (4xAA Alkalin özellikli 2100 mA pillerle 3 markada da aynı değerler.)
    ~440-460 fotograf arası.......
    Fuji FinePix S6000FD (4xAA Varta)
    580 fotograf 1400 mA
    660 fotograf 2500 mA
    710 fotograf 2700 mA
    (4xAA Panasonic 2100 mA Std pillerle)
    680-690 fotograf arası......
    (4xAA Alkalin özellikli 2100 mA pillerle 3 markada da aynı değerler.)
    ~590-660 fotograf arası.......
    Buna göre değerlendirin. Bu değerler makna ile oynama menü içinde gezinme vizör veya LCD kullanımı ile flaşlı çekim sayısına göre +/- %25-30 farklılıklar gösterebilir. verdiğim değerle %5-10 Flaşlı çekim değerleridir.

quote:

Orijinalden alıntı: arda3a

o zaman şu an için alınacak en iyi şarjlı pil varta mı diyoruz?

Varta 2700 mAH olarak da accu almıyoruz öyle mi? yani linkteki ürünü mü?

http://www.serhatticaret.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29832
  • bipekkan

bende gp 180 mA şarj cihazı var. varta 2500' lük alırsak

2500/180*1,2=16,6 saat şarj mı etmem gerekiyor.Hesap doğru mu acaba?
  • bipekkan hocam takip edemediğim sayfalarıda okudum bi mesajınızda varta 2500 ve 2700 mAh arasında 2500 olanı tercih edin demişiniz hatta ben olsam 1400mAh lık alırdım 2000mAh lik performansı var demişiniz bu fikrinize göre diyorum altta pil fiyatlarınıda yazdım arada vartanın 1600 den 2700 e kadar pilleri var 1600mAh power acu yada en azından 2100mah power acu yu tavsiye ederim 2700 e o kadar para vermeyin diyorsanız o şekilde tercih yapacam yada fiyata göre alttakilerden başka tavsiyeniz var mı en fazla 6 adet alcam bi grup ni-mh diğer grup alkaline özellikli olacak artık ya ikişer adet yada birinden biri 4 adet olacak.aslında kafamda karıştı alacağım pillerin hepsini alkaline özellikli mi alsam diye, pilede ihtiyacım var bende 2300 ve 2500 serisi yeşil bantlı olan gp ler ve dolduktan sonra birgün içinde yarı yarıya boşalıyor çöp oldu piller.

VARTA 2 x AA Varta Power Accu 1600 mAh ---------------10.41 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu 2100 mAh ---------------11.72 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu 2500 mAh ---------------13.68 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu 2700 mAh ---------------16.30 TL

• @SpyWar,
    Evet iyi bakmışsınız aynen öyle yazmıştım. Ama bu dediğim 1400 mA Vartalar için geçerli. Bu kapasite 2500 mA Power serisi ile birlikte piyasaya sürüldü. Ben sırf denemek amaçlı almıştım 2 paket 4 adet. En azından S6000FD' d 250-300 fotograf çeker demiştim ama bu sayı şarj etme sayısı arttıkça 600 fotografa doğpru gidince ampulle test ettim gerçekten bazıları 2100 mA kadar kapasite verdi ama hiçbiri 1800 mA altında değildi ve Şok' tan epey bir aldım. Çifti şu an 7.5 TL civarında tanesi gelir 3.75 TL civarına. Sonra sı benzer yakın kapasitede olanları gruplandırdım böyle 10' unun üzerinde 1400 mA lerden 4.' lü grup var. Özellikle bu pilleri 1400 mA olarak belirtilip satılmasının bir nedeni olması gerek. Çünkü 1400 mA Ni-MHd pil hiç olmadı ve ilk çıktığında hatırladığım 1600 mA olarak çıktı bu tip piller. Buna göre bu pillerin atıyorum 2500 mA imalatı sırasında istenilen kapasite olmayanlar bu etiketle piyasaya sürüldü diye düşünüyorum. Verdiğiniz diğer kapasiteler gerçek kapasitelerdir mutlaka ve bana bir hayli de pahalı geldi. Gerçi son 2 aydır pillerle pek ilgilenemedim ama.
    Bunun dışında Panasonic (STD) 2100 mA' lerden de gerçek kapasitelerinin üstünde verim alınıyor ve 2500 mA Vartalar ile aralarında önemli bir fark göremedim.
    GP' lerin önemli bir kısmı böyle durdukları yerde çabuk boşalıyor. Son olarak yazın ucuz bulup Kipa' dan aldığım Sony 2500 ve 2700 mA' lerde 15 günde durdukları yerde boşalıyor. Hemen kullanılırsa bir sorun yok ama Varta Kodak ve Panasonic gibi değiller.
    Makinenizi aralıklı olarak kullanıyorsanız Alkalin benzeri pilleri tercih edin Varta veya Panasonic hatta bulursanız SANYO Enlope tercih edin. Ancak benim hesap bir şarjı hatta 2 şarjı bir bilemediniz kısa aralıklarla 2 defada bitiriyorsanız Standart şarjlı pilleri tercih edin.
    quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

bipekkan hocam takip edemediğim sayfalarıda okudum bi mesajınızda varta 2500 ve 2700 mAh arasında 2500 olanı tercih edin demişiniz hatta ben olsam 1400mAh lık alırdım 2000mAh lik performansı var demişiniz bu fikrinize göre diyorum altta pil fiyatlarınıda yazdım arada vartanın 1600 den 2700 e kadar pilleri var 1600mAh power acu yada en azından 2100mah power acu yu tavsiye ederim 2700 e o kadar para vermeyin diyorsanız o şekilde tercih yapacam yada fiyata göre alttakilerden başka tavsiyeniz var mı en fazla 6 adet alcam bi grup ni-mh diğer grup alkaline özellikli olacak artık ya ikişer adet yada birinden biri 4 adet olacak.aslında kafamda karıştı alacağım pillerin hepsini alkaline özellikli mi alsam diye, pilede ihtiyacım var bende 2300 ve 2500 serisi yeşil bantlı olan gp ler ve dolduktan sonra birgün içinde yarı yarıya boşalıyor çöp oldu piller.

VARTA 2 x AA Varta Power Accu 1600 mAh ---------------10.41 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu 2100 mAh ---------------11.72 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu 2500 mAh ---------------13.68 TL
    VARTA 2 x AA Varta Power Accu 2700 mAh ---------------16.30 TL

• @epsilon7,
    Pillerinizden biri büyük ihtimalle elden çıkmış. Hangi pil olduğunu bulmak için tüm pilleri şarj edin ve teker teker bir Fener ampulü ile (2.2-2.5 V-500 mA) deşarj edin. Biri belki 2 adedi yaklaşık 2-3 dk. içinde boşalacaktır. Bu pil veya pilleri değiştirin.
    quote:

Orijinalden alıntı: epsilon7

merhaba
    yaklaşık 1 yıl önce Duracell supreme AA 2'Lİ 2650 mAh ve Ataba- AT908 şarj aleti aldım.
    Samsung S85 foto.mak için almıştım. ilk zamanlar harikaydı, pil çok uzun süre gidiyordu,neredeyse bitmiyordu, 30 dakika video çekip üstüne 10 larca fotoğraf çekiyordum ancak şimdi en fazla 5 foto çekebiliyorum.
    cihaz ile 4 lü tam şarj edip (deşarj+şarj da denedim) pilleri takınca foto.mak pilleri tam gösteriyor ancak bir kaç foto.dan sonra piller zayıf diyerek otomatik kapanıyor.
    zaten bu foto mak acayip pil tüketiyor onu biliyorum ama bu kadar sürede bu piller ömrünü doldurur mu ? (ortalama ayda 1 ya da 2 kez şarj etmişimdir)
    elimde başka şarjlı pil olmadığından şarj aletinde sorun olup olmadığını test edemiyorum.
    sorun piller ise foto.mak için önerebileceğiniz pil nedir?
    şimdiden teşekkürler.
  • merhaba arkadaşlar
    electroworld den 5 saat şarj süreli şarj aleti ile birlikte 2 adet 2700 GP marka pil aldım,yedek olsun diye de 2 tane 2300 GP marka aldım,2700 ler gayet uzun gidiyor fakat 2300 ler dolum oluyor ama fotoğraf makinasını açar açmaz boş pil işareti çıkıyor.Servise yollayacaklarını söylediler,ne sonuç çıkar acaba?
    Başına böyle bir olay gelen var mı?Sonuç ne oldu?
  • @arda3a,
    Hesap %80 verimle tam doğru, Tabi teorik olarak. Bu süre piller için verilen ortalama bir değerdir. Pillerin yeni olup olmamasına, hızlı şarja uygun olup olmamasına hatta imalat tekniğine göre iç direnç farklılıklarına görede değişebilir.
    Ancak size tavsiyem, şarj cihazınızın verdiği akım 2500 mA pil için pil başına 250 mA (1/10 h) altına düşmemesidir.
    quote:

Orijinalden alıntı: arda3a

bipekkan

bende gp 180 mA şarj cihazı var. varta 2500' lük alırsak

2500/180*1,2=16,6 saat şarj mı etmem gerekiyor.Hesap doğru mu acaba?
  • @adtemel,
    Bu topiğin son 5-6 sayfasına bir göz atıp pillerinizi keşke öyle alsaydınız. Pilleri aslında bir hafta içinde sorgusuz sualsiz geri almaları gerekir. Sizi neden servisle oyalıyorlar? Anladığım bunlar arızalı dediniz. Halbuki bunlar yetersiz geldi 2700 mA ler ile değiştireceğim deseydiniz fark verip en azından servisle filan oyalanmazdınız.
    quote:

Orijinalden alıntı: adtemel

merhaba arkadaşlar
    electroworld den 5 saat şarj süreli şarj aleti ile birlikte 2 adet 2700 GP marka pil aldım,yedek olsun diye de 2 tane 2300 GP marka aldım,2700 ler gayet uzun gidiyor fakat 2300 ler dolum oluyor ama fotoğraf makinasını açar açmaz boş pil işareti çıkıyor.Servise yollayacaklarını söylediler,ne sonuç çıkar acaba?
  • bipekkan pilleri alalı 1 ay oldu,daha önce deneme fırsatım da olmadı,çünkü 2700 lük 15 gün idare ediyordu,acaba şarj cihazı sadece 2700 için olabilir mi?Öyleyse 2300 ler servisten geldikten sonra 2700 değişim talebimi electroworld tarafından nasıl karşılanır?2 pil için de yazışmaydı,tüketici haklarıydı filan uğraşmak istemiyorum.tavsiyen ne olur?
    Orijinalden alıntı: bipekkan

@adtemel,
    Bu topiğin son 5-6 sayfasına bir göz atıp pillerinizi keşke öyle alsaydınız. Pilleri aslında bir hafta içinde sorgusuz sualsiz geri almaları gerekir. Sizi neden servisle oyalıyorlar? Anladığım bunlar arızalı dediniz. Halbuki bunlar yetersiz geldi 2700 mA ler ile değiştireceğim deseydiniz fark verip en azından servisle filan oyalanmazdınız.

merhaba arkadaşlar
  • @adtemel,
    Tabi aradan 1 ay geçince helede org. ambalajıda yoksa ister istemez servisin Bozuk raporunu isteyecekler. Sizin Başınıza gelen bu olay benim ve forumda bazı arkadaşlarında başına Varta PHOTO AKKU(Japon) pillerde başımıza geldi ve biz ithalatçı firmaya doğrudan başvurup Power serileri ile değiştirmiştik. Bu Pile form şarjı piyasaya verilmeden sürülmesi veya çok uzun beklemede şarj gerilimin 0.7 volt altınada düşerek bir daha geri getirilemeyecek şekilde pilin boşalmasından ileri gelir. Bu konuyla ilgili son 10 sayfa içinde farklı şekilde de olsa bir kaç defa değinmiştim.
    Zaten servis pille ilgili bozuk raporu (Kullanıcı hatası demezlerse (!) verirlerse ya bedelini iade ederler ya da değişim aynı markada olması da şart değil, yaparlar. Tersi olursa zaten yapacak bir şey yok Pilleri siz bozmuşmuş (!) olursunuz. Şarj cihazı Universaldır yani marka ve/veya kapasite ile bağımlı/sınırlı değildir.

bipekkan pilleri alalı 1 ay oldu,daha önce deneme fırsatım da olmadı,çünkü 2700 lük 15 gün idare ediyordu,acaba şarj cihazı sadece 2700 için olabilir mi?Öyleyse 2300 ler servisten geldikten sonra 2700 değişim talebimi electroworld tarafından nasıl karşılanır?2 pil için de yazışmaydı,tüketici haklarıydı filan uğraşmak istemiyorum.tavsiyen ne olur?
    Orijinalden alıntı: bipekkan

@adtemel,

merhaba arkadaşlar

• meraba fotoğraf makinem için varta profossionel 2700 2 adet AA pil almaya karar verdim akat buna uygun şarj aleti bulamadım ataba 908 in bunu şarj etmiyeceğini söylediler ataba 998 edermi yada hangi şarj aleti bu pillere uygun olur yada pillerim sizce doğru bi seçimmi :) teşekkürler
  • niye şarj etmesin ki
  • @dila1008
    Kim uyduruyor bunları, anlamıyorum. Şarj cihazlarının verebildikleri max şarj akımı, Pilin üzerinde yazan "anma akımı" nın 1/10 dan daha az olmadığı ve Ni-Mhd tipi pillerin şarj karakteristiğine uygun olduğu sürece her türlü şarj cihaz cihazı, her marka ve kapasitedeki pili şarj eder. Üstelik AT-908 veya 998 veya 508 veya 408 Varta marka pillerde sorun çıkartmaz. Bu modeller zaman zaman GP' lerle sorun çıkartabiliyor. O da bu şarj cihazlarının yüksek şarj akımı verebilmelerinden kaynaklanıyor.
    Eğer tereddüt ediyorsanız arka sayfada konu ettiğimiz Varta Power Station adlı şarj cihazını alın.
    quote:

Orijinalden alıntı: dila1008

meraba fotoğraf makinem için varta profossionel 2700 2 adet AA pil almaya karar verdim akat buna uygun şarj aleti bulamadım ataba 908 in bunu şarj etmiyeceğini söylediler ataba 998 edermi yada hangi şarj aleti bu pillere uygun olur yada pillerim sizce doğru bi seçimmi :) teşekkürler
  • teşekkür ederim ben halam sipariş vermiştim bu ikisinide konya sokaktan sormuş bikaç yere onada böyle dedikleri için bana başka şarj aleti bak dedi ataba 908 ile 998 arasında fiyat farkı oluyo sanırım 10 lirayı buluyo ondan demiş olabilirlermi acaba. şimdi gönül rahatlığıyla 908 i ve varta pillerimi alabilirim değilmi :)
  • Elbette,@dila1008.......
    quote:

Orijinalden alıntı: dila1008

teşekkür ederim ben halam sipariş vermiştim bu ikisinide konya sokaktan sormuş bikaç yere onada böyle dedikleri için bana başka şarj aleti bak dedi ataba 908 ile 998 arasında fiyat farkı oluyo sanırım 10 lirayı buluyo ondan demiş olabilirlermi acaba. şimdi gönül rahatlığıyla 908 i ve varta pillerimi alabilirim değilmi :)
  • En iyi pil sanırım PANASONIC INFINIUM 4 x AA 2100mAh
    1200 kez sarj kapasitesi var.
  • hepinize selamlar :)
    yaklaşık 1 saati geçti bütün başlığı okuyorum artık benim de soru sorma vaktim geldi =)
    Kodak Z1485 IS makina satın aldım ama insanlar pil canavarı olduğunu yazmışlar yorumlarına oyle okudum .. 2700 MaH lık piller malesef 10 15 fotoğraf kadar idare edebiliyorlarmış. ben de okudum araştırdım KLIC - 8000 modelinde batarya veya muadil batarya mıdır nedir oyle okudm ondan almaya karar verdim GG de bu ürün var bunlar benim işimi görür mü ? insanlar çok methetmiş ama donanımhaber her zaman başı çekiyor karar vermem konsunda :) yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

http://img24.imageshack.us/img24/1646/easysharez1485is.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mech-ic2 -- 22 Ekim 2009; 4:56:06 >
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.