Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (162. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.hepsiburada.com/digimax-828-otopriz-sarj-cihazi4x-2700mah-aa-pilkalem-pil/productDetails.aspx?categoryid=87951&productid=bd98995

Digimax pillerin kalitesiz olduğu daha önce yazılmıştı(bipekkan tarafından). Ben şarj cihazını sormak istiyorum. Özellikleri hakkında bilgisi olan var mı?
    Delta V, trickle şarj var mı mesela. Yarın arkadaşa hepsiburadadan başka bir sipariş vericez onun siparişi ile beraber getirteceğim mağlum kargo
    parası ödemeyelim :) Bu digimax'ın web sitesi falan yok mu, ben bulamadım.

Acele cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • @siyahmurat
    Üstadım merhaba;
    Digimax markasını tavsiye etmiyorum,hem pillerini hemde şarj cihazını.1 saat şarj süresi diyor ama 1 saat'te bile doldurmaz!
    Alacaksanız bir kere Varta,Gp,Energizer markalarından birini alın derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NightStalker035 -- 18 Ekim 2009; 1:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightStalker035

@siyahmurat
    Üstadım merhaba;
    Digimax markasını tavsiye etmiyorum,hem pillerini hemde şarj cihazını.1 saat şarj süresi diyor ama 1 saat'te bile doldurmaz!
    Alacaksanız bir kere Varta,Gp,Energizer markalarından birini alın derim

1 saatte dolduramayacağını biliyorum ama ya bunu ya da konnoc a099 almayı düşünüyorum çünkü söylediğiniz markalarda muadilleri çok
    pahalı(2,3 katı). Zaten kullananlar 2,5/3 saatte doldurduğunu söylemişler. Bu süre benim için yeterli ama ben piller dolduğu zaman şarjı otomatik olarak kesiyor mu(delta V) diye merak ediyorum çünkü hiçbiryerde teknik özelliklerini bulamadım. Gittigidiyorda satan kişiler bile özelliklerini bilmiyorlar.
  • @siyahmurat
    Teklif var ısrar yok üstadım.Almışken 1 kere alın derim.Hayırlı olsun
  • Arkadaşlar, Samsung Video Kameramın pili SB LSM 80, Bu pili kılavuzdaki yönergelere göre şarj ediyorum ama 30 dakikalık Mini Dvd yi ancak doldurabiliyorum, Kılavuzda Full durumdaki pilin minimum 55 Dk maksimum 65 kayıt süresi olduğu yazıyor.
    Örneğin bir süre kullanıp bataryası biraz eksildiğinde kapatıyorum sonra tekrar açtığım da bataryayı full gösteriyor birden göstergesi azalıyor. Acaba cihazda yada pilde kaçak akım benzeri birşeymi var. bu sorun neden kaynaklanır ve nasıl düzeltilir. Teşekkürler.
  • @Tountzai
    Merhaba üstadım;Cihazı kullanalı ne kadar oluyor?Pilinizi hiç boşta bıraktınız mı?Örneğin 2-3 ay kullanmayıp,daha sonra kullanmaya mı başladınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightStalker035

@Tountzai
    Merhaba üstadım;Cihazı kullanalı ne kadar oluyor?Pilinizi hiç boşta bıraktınız mı?Örneğin 2-3 ay kullanmayıp,daha sonra kullanmaya mı başladınız?

Ali bey, cihazımı ilk aldığım Nisan 2008 in ilk günlerde olayın farkında bile değildim açıkçası. Ama sonraki kullanımlarda kendini belli etmeye başladı. Daha önceden kamera tecrübem olmadığından pilleri kimi zaman üzerinde kimi zamanda ambalajında muhafaza ettim. Şarj olayı çabuk bittiğinde de uzun bir süre kullanmadığım oldu. Sonuçta özel günler için almıştım.
  • @Tountzai
    Üstadım pil yavaş yavaş ömrünü tamamlıyor!En az ayda 1 kere doldurup boşaltın ve pili dolu olarak saklayınız.Bu şekilde kullanırsanız,çok uzun süre pilinizi kullanırsınız.Daha ileride piliniz 30 dakka,15 dakka ve 5 dakka dayanacak.Yeni pil aldığınızda yukarıda yazdığım gibi kullanın
  • Sanyo MQ 2500 pil cihazını kullanan varmı? 29tl fiyatı uygun 1000 defa kullanılıyor pilleri.
    yada philipsin cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz
    tşk.
  • @0je
    Sanyo şarj cihazını duymadım.Philips'in cihazlarını kullanmadığım için ne desem yanlış olur.Bence Philips marka olarak sadece ampul'de tanıyorum.Pil işini girdiler ama kendi fabrikalarında değil marka markalara yaptırıyorlar.
    Pil alacaksanız;Sanyo,Panasonic,Varta,Gp,Energizer'den şaşmayın derim.Çünkü bu markaların dünyanın bir çok yerinde kendi fabrikaları var.Bu markalardan birini almanızı tavsiye ederim.Ama şarj cihazı'nında büyük önemi var.Örneğin;5-10TL'lik bir şarj cihazı aldığınızda bir bakın şarj cihazının özelliklerine,sizin alacağınız pilleri dolduruyormu diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Sanyo MQ 2500 pil cihazını kullanan varmı? 29tl fiyatı uygun 1000 defa kullanılıyor pilleri.
    tşk.

Şarj aleti ve 4 adet pil fiyatımı bu yoksa sadece şarj cihazı mı?

Philips tercih edersenizde sonuçta marka bir ürün.

Geçmiş sayfaları okursanız gayet güzel tavsiyeler mevcut.

Forumda birçok marka ve model şarj cihazı kullanıcısı var, Varta, Ataba, GP gibi.

Pilleri nerede kullanacağınızıda belirtirseniz iyi olur.
  • arkadaşlar pile ihtiyacım var.Duracel ve fiyatı hakkında ne diyorsunuz acaba?

http://www.hepsiburada.com/duracell-sarj-edilebilir-kalem-pil-aa-2li-2650-mah/productDetails.aspx?categoryid=271832&productid=ofisdur8739

bana çok uygun geldi.
  • http://www.pilburada.com/Sarjli-Piller/DURACELL-2-x-AA-SIZE-Ni-MH-2650-mAh-SARJ-EDILEBILIR-KALEM-PIL-6-1023.htm

burdada duracell var ama modeller farklı bu site gerçekten uygun fiyatlardan satış yapıyor.modeller hakkında bilgisi olan arkadaş varsa ona göre seçim yapabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@shockfiyat,
    Denizi geçip, bir kaşık suda boğulmak olayına bir örnek gösterilmek istenilseydi en iyi örnek siz olurdunuz.
    Makina yanında verilen alkalin piller sizin makinayı denemeniz için verilen adeta hediye denilebilecek pillerdir. Modeli belirtmemişsiniz ama motorlu zoomlu bir makina olduğu malum. Üstelik 2 Ad. AA pille çalışıyorki temel olarak motorlu zoomlu makinalar adeta pil canavarıdır. Örnek verdiğiniz 4xAA varta pillerin fiyatı 11 TL diğeri 4.44 TL (?) Üstelik bu piller herhangi bir markette bulunabilecek harcıalem piller. Üstelik çekebileceğiniz fotograf adedi 50' yi bulur ya da bulmaz. 4 adet AA 2500-2700 mA veya 2100 mA Alkalin benzeri şarjlı pil ile 15 TL' lik bir şarj cihazı alsanız size belki 5 paket Varta alkalin pil fiyatına mal olacaktır ama en az 300-350 fotografta çekebileceksiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: shockfiyat

Olympus Fe fotoğraf makinesi satın aldım.Paketten Panasonic Industrial Alkaline AA LR6 2 adet şarjsız pil çıktı.Piller oldukca iyi gibi, ama ne kadar yetecek bilmiyorum.Piyasada ve nette baya araştırdım bu pilleri ama bulamadım.Sanırım parekende olarak satılmıyor.Şarj aletim yok almayı da düşünmüyorum şimdilik.Çünkü fazla fotoğraf çeken biri değilim.Şarjsız pillerle idare etmek istiyorum.Makinenin kullanım kılavuzunda şarjsız olarak yalnızca Alkaline LR6 pillerden kullanmam gerektiği yazıyor.Bu tip pillerden hangi marka& modelleri önerirsiniz?
    Ben 2 model buldum ama işimi görür mü sizce?

http://www.hepsiburada.com/varta-fotograf-makinasi-icin-kalem-pil-4-lu-42064-lu-ambalaj/productDetails.aspx?categoryid=15366&productid=ofisvartaa4206&SKU=OFISVARTAA4206-4

http://www.hepsiburada.com/camelion-4lu-ultra-alkalin-pil-aa-kalem-bt-oi20029/productDetails.aspx?categoryid=21003072&productid=ofiscmbtoi20029

Hocam ilginiz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Açıklamalarınız üzerine şarjlı pil almaya karar verdim ve şarj aletiyle birlikte olmak üzere 2'li GP ReCyko 2000mAh 1.2V Ni-MH sipariş ettim.Fiyatı da gönderi dahil 22 TL'ye gelicek.

http://www.bestofferbuy.com/gp-recyko-2000mah-12v-nimh-rechargeable-aa-batteries-2pack-with-ac-charger-p-6584.html

G.g. ve diğer TR'deki siteleri (pilburada,hizlial vs.) inceledim fakat bu ürün '' GP ReCyko 4'lü şarj aleti+4 pil '' set olarak satılıyor ve fiyatı da kargoyla 35-40 TL'ye geliyor.Nedense ''GP ReCyko AA 2'li+ şarj aleti set'' ne g.g.'de ne diğer sitelerde satılmıyor.4'lü almak istemememin nedeni fotoğraf makinam 2 AA pille çalışıyor ve 4 tane tamamen ihtiyaç fazlası olacaktı.Hem de makinaya verdiğim paranın 4'de 1'ini pil ve şarj aletine vermek istemedim.Umarım bu cihaz uzun vadede işimi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Sanyo MQ 2500 pil cihazını kullanan varmı? 29tl fiyatı uygun 1000 defa kullanılıyor pilleri.
    tşk.

Şarj aleti ve 4 adet pil fiyatımı bu yoksa sadece şarj cihazı mı?

Philips tercih edersenizde sonuçta marka bir ürün.

Geçmiş sayfaları okursanız gayet güzel tavsiyeler mevcut.

Forumda birçok marka ve model şarj cihazı kullanıcısı var, Varta, Ataba, GP gibi.

Pilleri nerede kullanacağınızıda belirtirseniz iyi olur.

Evet pil +sarj aleti 29tl
    Sadece fotoğraf makinesinde kullanacağım 4 lü pil kullanıyor malesef.
    Bu 1300mah 2500mah 2700mah pillerin güçlerini gösteriyor sanırım?2700lük olanı daha fazla gider ozaman makinede.
  • NightStalker035 peki bununla yukarda linki olan supreme arasında kalite farkını biliyonuz mu nasıl vartada photo acu almayın deniyor iki model arasında performans farkı nedir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpyWar -- 20 Ekim 2009; 1:15:50 >
  • @SpyWar,
    Varta Photo Akku almayın derken geçen yıl piyasaya sürülen JAPON malı olan piller için söyledik. Bunu bence genele yaymamak lazım ve bu piller Türkiye distribütörüne gönderildiğinde yine bu forumdan bildiğim kadarıyle hepsi Power serisi ile değiştirildi , benim 4 paket 16 ad. pilim dahil.
    Duracell pillere gelince bende kullandım bu pillerden sırf deneme amaçlı olarak ama benim gördüğüm Varta' nın gerisinde kalmıştı dayanma ve bekleme açısından.
    quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

NightStalker035 peki bununla yukarda linki olan supreme arasında kalite farkını biliyonuz mu nasıl vartada photo acu almayın deniyor iki model arasında performans farkı nedir acaba
  • NEDEN ? @ Oje, Yatın kalkın DUA edin 4 pil kullanmasına. Hangi marka Model bilmiyorum ama makineniz, Aslında şanslısınız.
    mA değerleri o pilin devamlı olarak voltajı düşmeden verebildiği akım kapsitesini açıklar. Elbette bir anlamda GÜÇ te diyebilirsiniz buna ama elektrik- elektronikte GÜÇ farklı anlamdadır. Tabi bu anlamda yüksek değerler daima size daha fazla fotograf çekme imkanı verecektir. İlk paragrafta yazdığımı bu anlamda açarsak aynı kapasitede pil kullanırken 2 pilli, bir makina ile 4 pilli bir makina arasında güç anlamında önemli bir fark vardır. 4 pilli makinalar daima 2 pillilere göre daima %40-%60 arasında daha fazla fotograf çeker. Hele hele bu makinada motorlu zoom yok-sa fotograf çekme adedi % 80 kadar fazla olur. Dahada avantajları da vardır ama bu artık biraz konu dışı oluyor. 4 pil kullanmanın size getirdiği tek dezavantaj makinanın ölçüleri biraz büyür ve ağırlaşır O kadar. !
    quote:

Orijinalden alıntı: 0je,
    Evet pil +sarj aleti 29tl
    Sadece fotoğraf makinesinde kullanacağım 4 lü pil kullanıyor malesef.
    Bu 1300mah 2500mah 2700mah pillerin güçlerini gösteriyor sanırım?2700lük olanı daha fazla gider ozaman makinede.
  • 
Sayfa: önceki 160161162163164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.