Şimdi Ara

Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
8
Favori
136.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackrebel

Son 6 adet kalmış.

http://www.delitilki.com/kenwood-hv170-islak-kuru-sarjli-supurge.html

Eyvallah.

Ben de o ürün ve de şunun arasında kaldım.

http://www.ereyon.com.tr/urun/philips-fc6148-sarjli-eco-el-supurgesi.aspx?ref=akakce&v=1.70.2

Philips Minivac 90 TL daha pahalı,daha fazla verip onu mu alsam diyorum karar veremedim.

• kenwood kuru-ıslak alıyor 8.4 v , philips sadece kuru alıyor 10.8 v şarjı biraz daha fazla gider.

bu tip cihazlara çok fazla para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.zaten pilleri ölüyor ve birkaç senede bir yenisi alınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackrebel

kenwood kuru-ıslak alıyor 8.4 v , philips sadece kuru alıyor 10.8 v şarjı biraz daha fazla gider.

bu tip cihazlara çok fazla para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.zaten pilleri ölüyor ve birkaç senede bir yenisi alınıyor.

O linkini verdiğim Philips ürün de ıslak & kuru alıyor, ürün özelliklerinden bakabilirsiniz.

Aslında ben de çok para vermek istemiyorum, Kenwood kafama yatıyor, çok ses çıkarması sorun değil.
    Tek soru işareti bazı yorumlarda yan hava alma yerlerinden tozların döküldüğünden bahsedilmiş. Eğer böyle bir şey varsa hiç almaya değmez.
  • Kenwood olanı bugün gidip Vatan mağazasından satın aldım 119 TL'ye

http://www.vatanbilgisayar.com/hv-190-islak_kuru-sarjli-el-supurgesi.html

Umarım pişman olmayız. :)
  • arkadaşlar ben de bir tavsiye istiyorum lütfen
    ıslak kuru ya gerek yok sadece kuru olabilir,
    sesi önemi değil
    emiş gücü yüksek olsun istiyorum
    en önemlisi AĞIR OLMASIN (Fakir rct 122 vs çok ağır geliyor bana )

bütçe fazla değil 150-200 arası
    tavsiyeniz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umudumsun

arkadaşlar ben de bir tavsiye istiyorum lütfen
    ıslak kuru ya gerek yok sadece kuru olabilir,
    sesi önemi değil
    emiş gücü yüksek olsun istiyorum
    en önemlisi AĞIR OLMASIN (Fakir rct 122 vs çok ağır geliyor bana )

bütçe fazla değil 150-200 arası
    tavsiyeniz var mı ?

Dostum size almayı düşündüğünüz bütçeyle yüksek çekim gücü ve bataryası uzun süre en az 4-5 yıl dayanacak bir ürün tavsiye edemem. Bu özelliklerde ki bir ürün yaklaşık 400-500.-TL arası.

Elbette 100-200.-Tl arası ürünler var ama bunlar 1,5 - 2 sene içinde çöp oluyor. Bataryasının değişmesi gerekiyor. Batarya alana kadar yeni şarjlı süpürge alıyorsun aynı fiyat. Ben rct 144 kullanmıştım halende evde durur. Çok güçlü bir makine hatta arada biten bataryasını kendim değiştirmiştim.

RCT 144'ü bir kenara ayırdım çünkü onunla yerlere dökülen pislikleri temizlemek zor oluyor ( eğil & kalk ). Bunun yerine şarjlı dikey süpürge aldım. Hoover Freejet. Başta çok iyi çalışan makinenin zamanla bataryası öldü ( 2 sene dolmadan )
    Daha sonra Electrolux'ün lithium-ion bataryalı şarjlı dikey süpergisini aldım. Keşke zamanında onu alsaymışım. Hoovere boşa para vermemiş olurdum. Ancak Hoover'i garantiden değiştirdim ve evin üst katında kullanmaya başladım. Bataryası ölene kadar onu üst katta kullanacağız artık.

Geçen yıl anneler gününde kaytınvalideye Fakir Darky miydi neydi hatırlamıyorum onu aldım. Kablolu ( şarjlı değil, elektrikli ) dikey süpürge. Kayınvalide her gittiğimde halen bana bu makine için dua eder.
    Elbette bir kablosuz şarjlı el süpürgesi gibi pratik değil ama ömürlük bir makine. fakir yada başka marka fark etmez. Kablolu (elektrikli) bir süpürgenin çekim gücünü en iyi şarjlı süpürgeyle kıyaslanmaz bile. Elektrikli süpürgenin çekim gücü diğerlerine göre oldukça kuvvetlidir. Yerinizde olsam bahsettiğim ürünü incelerdim. Fiyat olarakta çok makul ( sanırım 80-85.-TL arasında satılıyordu )

• Simbo aldık rezil olduk. Sanırım fakir olabilir.
  • Hocam teşekkürler fikirler için,

benim ilk şarjlı süpürgem phılıps idi, valla on yıldır kullanıyorum işimi gördü :)

yıne Philips FC6148/01 modelini buradan duydum onu inceliyorum

ancak pek fazla stoklarda yok burada bulup kendim inceleyemedim ama daha önce satışını yapan görevli baya övdü makineyi
    şuradan buldum stok için soracağım ama bu site güvenilir mi ?

http://www.alisveriskapani.com/?urun-607-philips-sarjli-supurge-fc6148-01-eko&ref=akakce&v=0.90.2

• umudumsun U kullanıcısına yanıt
    Dostum siteyi tanımıyorum.

Bu veya başka bir siteden alışveriş yapacakken önceden siteyi arayıp ürünün stok durumunu kontrol ederseniz daha iyi olur çünkü orada "ürün stoklarımızda" yazsa bile bazen stokta kalmayıp o sayfayı güncellemeyebiliyorlar. En iyisi telefon açıp ürünün stok durumunu sorup hemen kargoya verip veremeyeceklerini öğrenebilirsiniz.

Ürünü siz mi kullanacaksınız?
    Şu nedenle bunu soruyorum. Ürünü siz değil eşiniz (sizin bir bey olduğunuzu düşünürek) mi kullanacak? Alacağınız ürünün şarjlı el süpürgesi olduğunu söyleyin. Bunun yanı sıra birde şarjlı olupta dikey olarak kullanılabilen 2 in 1 dedikleri hem dikey hemde yerinden çıkartılıp şarjlı el süpürgesi olarak kullanılabilen ürünler olduğunu hatırlatın.

Ürünü almakla iş bitmiyor, uygun ürünü almakta gerekiyor

Çünkü şarjlı el süpürgeleriyle yere dökülenleri süpürmek kolay değil. Ha bire eğil kalk yapmanız gerekecek. Eğer şarlı dikey süpürge alırsanız hem yere yatıp kalkmadan temizlik yapabileceğiniz gibi gerekirsede süpürge kısmını çıkartıp şarjlı el süpürgesi gibi kullanabilirsiniz. Bence bunun kararını makineyi her gün kullanacak kişiye sorun derim. Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Dostum siteyi tanımıyorum.

Bu veya başka bir siteden alışveriş yapacakken önceden siteyi arayıp ürünün stok durumunu kontrol ederseniz daha iyi olur çünkü orada "ürün stoklarımızda" yazsa bile bazen stokta kalmayıp o sayfayı güncellemeyebiliyorlar. En iyisi telefon açıp ürünün stok durumunu sorup hemen kargoya verip veremeyeceklerini öğrenebilirsiniz.

Ürünü siz mi kullanacaksınız?
    Şu nedenle bunu soruyorum. Ürünü siz değil eşiniz (sizin bir bey olduğunuzu düşünürek) mi kullanacak? Alacağınız ürünün şarjlı el süpürgesi olduğunu söyleyin. Bunun yanı sıra birde şarjlı olupta dikey olarak kullanılabilen 2 in 1 dedikleri hem dikey hemde yerinden çıkartılıp şarjlı el süpürgesi olarak kullanılabilen ürünler olduğunu hatırlatın.

Ürünü almakla iş bitmiyor, uygun ürünü almakta gerekiyor

Çünkü şarjlı el süpürgeleriyle yere dökülenleri süpürmek kolay değil. Ha bire eğil kalk yapmanız gerekecek. Eğer şarlı dikey süpürge alırsanız hem yere yatıp kalkmadan temizlik yapabileceğiniz gibi gerekirsede süpürge kısmını çıkartıp şarjlı el süpürgesi gibi kullanabilirsiniz. Bence bunun kararını makineyi her gün kullanacak kişiye sorun derim. Selamlar.

Her gün kullanacak o şahıs benim forumu takip eden nadir bayanlardan biriyim heralde

2 in 1 olanı burda da buldum denemedim ama 350 tl fiyat verdiler , bir de onu dıkey kullanırken oldukça ağır gelir diye düşünüyorum , bir ara elektrikli dikey süpürgelere de baktım ama
    ben yıne kullandığım eski tipten vazgeçmeyeyim dedim.

dezavantajlarını biliyorum teşekkürler

• maksimu_s M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar maksimu_s

Lütfen aldığınız süpürgenin performansından bahsedebilir misiniz? Çekim gücü, temizliği, evin ana süpürgesine ihtiyaç bırakıp bırakmadığı (bu model için bırakmadığı iddiası var), kullanım kolaylığı, sağlamlığı, pilin şarj ömrü, pilin şarjı bitene kadar süpürge performansının seyri, vs. gibi konulardan bahsederseniz sevinirim.

Ayrıca süpürgeyi nereden aldığınızı da paylaşabilirseniz iyi olur. Şu anda benim görebildiğim en uygun fiyat 528TL'ye world'e 9 taksit kargobedava ile "Aynı Gün Kargo" sitesinde. Tefal mağazalarında 680TL'ye satılıyor.

Teşekkürler şimdiden..
  • sultanhalim S kullanıcısına yanıt
    Rowenta Air Force Lithium RH8871 ürününü biraz geç alabildim birde üstüne Üniversitedeki yarıyıl koşturmacası girince yazmak için doğru dürüst vaktim olmadı ve deneyemedim birde 2-3 haftalık birikim yapalım dedim ama siz de cevap yazınca bu akşam oturup bir inceleme yazısı yazdım.
    Buyrun http://forum.donanimhaber.com/m_102111100/f_//tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksimu_s -- 28 Ocak 2015; 23:29:43 >
  • maksimu_s M kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkürler maximu_s.

Ben de İstanbul Bilişim'den aldığım Fakir RCT 144'ten (bekar evinde idare etmesi amacıyla) hiç memnun kalmayınca iade girişimini başlattım. Zira temizlik yapmak yerine pisliğin yerini değiştirmek mantığıyla çalışıyordu, bir süre sonra bir yerden topladığı pislikleri tıkanan filtresinin ve azalan şarjının etkisiyle düşen çekim gücünden dolayı başka bir noktada geri çıkarıyordu; filtresini temizlemek zahmetli, çabucak haznesi doluyor ve turbo başlığı hem fazla işe yaramıyor, hem de temizlemesi imkansız gibi birşey. Parmaklarınızla fırçadaki pislikleri çekiştirip ayıklamaktan başka geçerli bir yol bulamadım. Cam kapağını çıkarmaya çalıştıkça bir tarafını kıracakmışım gibi hissediyordum. Hoş, çıkarsam bile yine elimle pislikleri çekiştirmek, parmaklarımla fırçayı sıyırmaktan başka bir yolu yok gibi. Turbo başlığını uzatma aparatıyla kullanamıyorsunuz, eğilip temizlemeniz gerek, ki uzatma boruları da basit bir lastik marifetiyle birbirine tutturulmaya çalışılmış, sanki mekanik tasarımcı bulamayınca "şuraya bi lastik sıkıştıralım olup bitsin" der gibi, sürekli dağılıp duruyor.

Kısacası ucuz ürün alarak tasarruf etmeye çalışırken, ki basit bir el süpürgesi için çok ucuz da sayılmaz, hem evin temizliğinden, hem zamandan ve enerjiden feragat ediyorsunuz ki bunlar tahmin ettiğimizden daha değerli bana göre. Vehbi Koç mu demişti, "ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim" diye, çok haklı bence . Az bir miktar parayı çöpe atmaktansa, biraz daha fazla parayı iyi bir ürünle değerlendirmek daha doğru ki benim durumumda iş bu noktaya geldi..

Bakalım İstanbul Bilişim bana iade sürecinde ne gibi sorunlar çıkartacak.. Bu konudaki gelişmeleri de buradan paylaşacağım..

Herkese iyi günler, ve iyi alışverişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sultanhalim -- 29 Ocak 2015; 16:06:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: abdrhm

yani şarjlı süpürgeye 320 tl ödemek istemiyorum. boshun free'e süpürgesini 420 tlye aldım 100 tl versem bi bosh daha alırım 100-150 tl arası güzel. temizlerken toza ellemek istemiyorum hoover çok düşük çeker sizce? daha önce 9 V kullandınız mı?

Hocam Hoover'i geçin bir kalemde. Ben kullandım ve daha ilk yıl dolmadan pili bitti. Garantiden değişim talebinde bulunduk. Makineyi değişmeyi kabul ettiler ama 3 aydan fazla oldu daha makine gelmedi.

Bende Electrolux aldım. Fiyat biraz pahalı ama 10 numara, 5 yıldız bir makine. Bataryasının Lithium-Ion olmasına dikkat edin yoksa sorun yaşarsınız.

Hoover Freejet şarjlı dikey süpürgenin bataryası garanti süresi içinde perte çıktığı için servise vermiştim. Servis sağolsun makine değişimi talebinde bulunmuştu. Hoover makineyi değişmeyi kabul etti fakat bir türlü yeni makineyi göndermedi. Bir kaç gün önce servisi ve Hoover'i bu konuyla ilgili sıkıştırdım.

Bugün servisten aradılar ve yeni makinenin geldiğini söylediler. Akşam eve dönerken servise uğrayıp yeni makineyi alayım dedim. Hoover FreeJet üretimi durduğundan bana sonradan çıkan HOOVER ATHEN ATN18BG 18V SAPLI ŞARJLI DİKEY SÜPÜRGE modelinden göndermiş. Geç bir değişim oldu ama bence buna değdi. Ürünü 24 saatlik ilk şarj dolumuna yatırdım, kullandıkça tecrübelerimi paylaşırım.
     Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz?

• Beyler 200 liraya kadar, araç içi koltuk ve paspas toz toprak ve kırıntılarını almak için hangi süpürgeyi önerirsiniz? 12V çakmaklık ile araçta çalışan var mı yoksa normal şarjlı bataryalı bir model mi doğrusu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 70 tl (puanla 50 tl ye bile alınabilir)
    yorumlar çok ii..
    Conti CMS 311
    http://www.sanalpazar.com/Conti-Cms-311-Forte-Sarjli-Supurge__isp39539959
    http://www.rss2blog.com/sarjli-supurge-tavsiyesi/#comment-382

14.4 V Şarjlı el süpürgesi/üfleyici
    Kablosuz kullanım kolaylığı
    Etkili temizlik için çıkabilen motorlu turbo fırça
    Ni-Cd pil
    İki özellik bir arada vakumlama / üfleme
    Kenar - köşe aparatı
    Temizlenmesi zor noktalara ulaşım sağlayan
    Üç başlıklı yumuşak uzatma borusu
    Pratik kullanımlı şarj ve saklama standı
    Çıkarılabilir ve temizlenebilir filtre
    Yüksek emiş ve üfleme gücü
    Ergonomik tasarım
    Yatak, deniz yatağı şişirme özelliği
     Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 12 Şubat 2015; 23:06:54 >

• Herkese merhaba,

Benim gibi bu konunun da düşkünleri olduğunu görmek güzel :) Evde eşim ve benim haftada 3-4 kez yerlerde biriken toz ve yün, tüy, saç gibi topakları süpürmek için şarjlı dikey süpürge arayışı içerisindeyim. Son olarak şu iki marka ve model arasında kaldım, sizden görüş alabilirsem çok sevinirim.

1.http://www.teknosa.com/urunler/115040566/bosch-bch6ath25-kablosuz-dik-sarjli-supurge
    2.http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DE-LONGHI-Colombina-XLR-32LMD.W-32-V-Dikey-Tip-%C5%9Earjl%C4%B1-Elektrik-S%C3%BCp%C3%BCrgesi-Beyaz,103452,465742,1575293.html?langId=-14

eşim marka sevdalısı olduğu için bosch daha çok hoşuna gidecek, bundan eminim ancak o 25Volt delonghi 32Volt. Bir de bosch'un akülü vidalaması var bende 199TL'ye almıştım sanırım, li-ion bataryası var ve gerçekten hakkını veren bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Yani bosch li-ion konusunda iyi piller kullanıyor sanırım, bendeki algısı bu. İnternette bir karşılaştırma bulamadım. Yorumlarınızı ve tercihlerinizi beklerim. Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: eistanbullu

Herkese merhaba,

Benim gibi bu konunun da düşkünleri olduğunu görmek güzel :) Evde eşim ve benim haftada 3-4 kez yerlerde biriken toz ve yün, tüy, saç gibi topakları süpürmek için şarjlı dikey süpürge arayışı içerisindeyim. Son olarak şu iki marka ve model arasında kaldım, sizden görüş alabilirsem çok sevinirim.

1.http://www.teknosa.com/urunler/115040566/bosch-bch6ath25-kablosuz-dik-sarjli-supurge
    2.http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/DE-LONGHI-Colombina-XLR-32LMD.W-32-V-Dikey-Tip-%C5%9Earjl%C4%B1-Elektrik-S%C3%BCp%C3%BCrgesi-Beyaz,103452,465742,1575293.html?langId=-14

eşim marka sevdalısı olduğu için bosch daha çok hoşuna gidecek, bundan eminim ancak o 25Volt delonghi 32Volt. Bir de bosch'un akülü vidalaması var bende 199TL'ye almıştım sanırım, li-ion bataryası var ve gerçekten hakkını veren bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Yani bosch li-ion konusunda iyi piller kullanıyor sanırım, bendeki algısı bu. İnternette bir karşılaştırma bulamadım. Yorumlarınızı ve tercihlerinizi beklerim. Selamlar.

Hocam madem bu fiyatlara çıkabiliyorsanız (aslında iyide yapıyorsunuz) niye Electrolux ZB 5012 Ultra Power düşünmüyorsunuz?

• celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam bakmıştım aslında ama aklımdan çıkmış. Özellikle fırçaya dolanan saçları pedala basıp tek bir bıçak darbesi ile keser konusu beni benden aldı diyebilirim. :) Elektrolux'u de dahil ettim listeye. Hattta seçenek 2'ye indi tekrar, bosch veya elektrolux diyelim :)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.