Şimdi Ara

SAR değerleri, son modeller dahil , özgül soğurma oranı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
50.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sioux

bu menü işi böyle oluyor... dün arkadaşın n72 sini elime aldım dedim bir inceleyim bir yandanda kol kası yapayım.. ve baya bi yabancılık çektim menüde. alışkanlık meselesi tamamen.. o iş te 1 hafta sürer çok değil.

72 nin N kötü hali herhalde. Küçük bir takoz mesela ya da hacışakir kıvamında gliserinli bir sabun kadilli reksona
  • Arkadaşlar ben bu konuda öyle muzdaribim ki çok uğraştım. şu an elimde k750i var ve sar oranı 0,99. ve bu da çok yüksek demek. değiştirmeye niyetlendim. çok uzun süre araştırma yaptım ve çok yoruldum. benim için hem sar oranı düşük, hem de mesaj yazımı güzel yani hızlı, hem de mesaj yazarken ses çıkarmayan telefon lazım. ilk başta LG kg800 yani chocolate telefonunu kafaya taktım .ünkü 0,10 veya 0,20 civarları yani çok düşük. sonra o olmadı. LG ke770'e baktım. herşey iyi ama, mesaj yazarken ses çıkarıyor :) o da olmadı. sonra samsunglara bakayım dedim, onların hepsi zaten mesaj konusunda çok geri. nokiada ise 3500 0,40 civarıyla alınabilecek gibi duruyor. hala kafam karışık. bana yardım edebilir misiniz kriz geçireceğim artık :) en son S.E K790i mi alsam diye düşünüyorum sar oranı 0,50
  • Ülkemiz insanlarına artık acımıyorum çünkü defalarca anlattık SAR değerinin nasıl algılanması gerektiğini ama bir Allah'ın kulu da umursamadı.. Rating peşinde koşan ve "reklam" paraları ile geçinen televizyonda duysanız inanırsınız (böylece SAR değeri kısmen düşük çıkan telefonlar üreten markalar TV'lere verdikleri reklam ve/veya yanıltıcı haber yapma parasını siz onlardan ürün alınca misli misli çıkarır) ama araştıran öğrenen ve sizlerin iyiliği için gerçekleri anlatan bizlere inanmazsınız.

Mesela size desem ki kullandığınız klavyeler cep telefonlarından on kat yüz kat daha fazla radyasyon yayıyor, hala kucağınıza alıp yazmaya devam edersiniz ama desem ki X cep telefonunun SAR değeri Y'den 0.5 puan daha yüksek, X'i ölüm makinesi ilan edersiniz; oysa ki bilmezsiniz aslında Y sizin etkileneceğiniz şekilde daha fazla radyasyon yaratmaktadır ve X sağlığa daha az tehlikelidir; çünkü bilmiyor ve öğrenmek istemiyorsunuz SAR değerlerinin nasıl ölçüldüğünü ve neyi ölçtüğünü, o yüzden siz "muzdarip" olmaya devam edin...

Aranızdan merak eden birisi çıkarsa özelden ulaşsın, anlatırım şahsen; ama buralara yazdığımızda kaaleye alınmadığından uğraşmayacağım, kusura bakmayın...

• Çin malı telefonların sar değerlerini nerden öğrenebiliriz.
  • güzel bi çalışma olmuş eyw
  • SAR Value 0.353 W/Kg ----! iyi midir ? bu value :D
  • iyidir idare eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: mclarenmercedes

Çin malı telefonların sar değerlerini nerden öğrenebiliriz.
  • moto L9'umun Sar değerleri beni sarmadı.
  • İşte benim kulaktan dolma haberlerle konuşan ülkem ya hiç şaşırmadım.Çin malı telefonları sar değerlerinden dolayı yerden yere vururlar.Ama gidip Nokia E Serisi telefon alırlar veya Sony Ericsson K ve W serisi.Forumlarda bakıyorum kimse araştırma yapmadan etmeden boyuna kötülüyor çin mallarını ama esas felaket en güvendikleri o telefonlardan geliyor haberleri yok bu konuyu bütün telefon modellerinin sayfalarında açsan çok güzel olur herkes görmeli bence.
  • sar değerleri ile sinyal gücü(telefonun şebeke çekim gücü) arasında bağlantı var mı? yani sar değeri yüksek olan telefon şebekenin zayıf olduğu yerde daha iyi çeker denebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taganaga

sar değerleri ile sinyal gücü(telefonun şebeke çekim gücü) arasında bağlantı var mı? yani sar değeri yüksek olan telefon şebekenin zayıf olduğu yerde daha iyi çeker denebilir mi?

evet var. sar ı yüksek olan cihaz daha kuvvetli çeker. (metro vs gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

Orijinalden alıntı: taganaga

sar değerleri ile sinyal gücü(telefonun şebeke çekim gücü) arasında bağlantı var mı? yani sar değeri yüksek olan telefon şebekenin zayıf olduğu yerde daha iyi çeker denebilir mi?

evet var. sar ı yüksek olan cihaz daha kuvvetli çeker. (metro vs gibi)

eyvallah teşekkürler...
  • bu arada ilk mesajdaki sitedeki değerler MAKSİMUM değerler, yani cep teliniz çekmezken ya da baz istasyonuna en uzakkenki değerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceBekcisi

Ülkemiz insanlarına artık acımıyorum çünkü defalarca anlattık SAR değerinin nasıl algılanması gerektiğini ama bir Allah'ın kulu da umursamadı.. Rating peşinde koşan ve "reklam" paraları ile geçinen televizyonda duysanız inanırsınız (böylece SAR değeri kısmen düşük çıkan telefonlar üreten markalar TV'lere verdikleri reklam ve/veya yanıltıcı haber yapma parasını siz onlardan ürün alınca misli misli çıkarır) ama araştıran öğrenen ve sizlerin iyiliği için gerçekleri anlatan bizlere inanmazsınız.

Mesela size desem ki kullandığınız klavyeler cep telefonlarından on kat yüz kat daha fazla radyasyon yayıyor, hala kucağınıza alıp yazmaya devam edersiniz ama desem ki X cep telefonunun SAR değeri Y'den 0.5 puan daha yüksek, X'i ölüm makinesi ilan edersiniz; oysa ki bilmezsiniz aslında Y sizin etkileneceğiniz şekilde daha fazla radyasyon yaratmaktadır ve X sağlığa daha az tehlikelidir; çünkü bilmiyor ve öğrenmek istemiyorsunuz SAR değerlerinin nasıl ölçüldüğünü ve neyi ölçtüğünü, o yüzden siz "muzdarip" olmaya devam edin...

Aranızdan merak eden birisi çıkarsa özelden ulaşsın, anlatırım şahsen; ama buralara yazdığımızda kaaleye alınmadığından uğraşmayacağım, kusura bakmayın...

rica etsem biraz daha ayrıntı verebilir misin?

Tşk

• Niye özelden yazalım anlamadım? Bir şeyi savunuyorsunuz ama destekleyemiyorsunuz.

SAR ı 1 olan neden 1,5 dan daha zararlıymış veya bir başka örnekle 0,34 olan baş ağrısı yapmazken neden 1,59 luk olan baş ağrısı yapıyor?

Kaale alınmayacağını düşünüyorsanız neden bir foruma üye olup yazı yazıyorsunuz?
  • nokia c5 alacaktım sar değeri yüzünden vazgeçtim
  • kimse umursamıyor ama, sar önemli,

basit bir hesapla,

iphone veya nokia n8, hatta yeni çıkan turkcell T10 da 1.2 gibi sar degerleri var,
    ancak samsung galaxy s ve bazı zamsung modellerinde, 0.3 gibi sar değerleri var,
    yani, iphone ile 10 dk bir telefon görüşmesi yapıp da yiyecegimiz radyasyon, galaxy s de 40 dk konusmus gibi oluyor,
    iphone da 40 dk konusmak ise galaxy s de 160 dk konusmus gibi olunuyor

sar önemli , ben iphone , n8 ve t10 dan bu yüzlerden vazgectim
  • Arkadaşlar SAR değerleri konusunda sayfa niye bu kadar ilgisiz kalmış anlaması çok güç . Şu an güncel SAR değerlerini öğrenebileceğimiz site var mı ? Nokia nın SAR değerlerinin güvenilirliği sizce doğru mu ?
  • biraz karısık , google a sar values cell phones falan yazarsan çıkar belki ,

birde tek tek incelemelerde sar yazıyorlar ama bu sitede telefonların incelemelerinin çogunda sar degeri yazar

www.gsmarena.com
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.