Şimdi Ara

Sapphire Radeon R9 295X2 8GB GDDR5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar Amerika'dan arkadaşım gelecek ve ona ekran kartı getirtmek istiyorum.Sizce bu saatten sonra Sapphire Radeon R9 295X2 8GB GDDR5 ekran kartı alınır mı?Türkiyede 4000 lira civarı satılıyor.1700 lira gibi bir fiyata alabiliyoruz.

http://www.amazon.com/Sapphire-Radeon-PCI-Express-Graphics-21234-00-40G/dp/B00JS8JRHW/ref=sr_1_37?s=pc&ie=UTF8&qid=1431066656&sr=1-37&keywords=gtx+970

• fiyat gayet güzel bence alınır, yalnız psu nu değiştirmen gerekecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Comaa -- 8 Mayıs 2015; 10:18:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NooBy

Merhabalar,
    Arkadaşlar Amerika'dan arkadaşım gelecek ve ona ekran kartı getirtmek istiyorum.Sizce bu saatten sonra Sapphire Radeon R9 295X2 8GB GDDR5 ekran kartı alınır mı?Türkiyede 4000 lira civarı satılıyor.1700 lira gibi bir fiyata alabiliyoruz.

http://www.amazon.com/Sapphire-Radeon-PCI-Express-Graphics-21234-00-40G/dp/B00JS8JRHW/ref=sr_1_37?s=pc&ie=UTF8&qid=1431066656&sr=1-37&keywords=gtx+970

arkadaşın getirirse 1700 (sorun olursa kartın elinde patlar,gümrük ödemediğin için amazon a geri göderemezsin)

amazondan kendin alırsan 2100 tl civarı: sorun olursa amazon a geri gönderirsin 3 yıl amazon garanti verir
     Sapphire Radeon R9 295X2 8GB GDDR5

• quote:

Orijinalden alıntı: Comaa

fiyat gayet güzel bence alınır, yalnız psu nu değiştirmen gerekecek

hocam şu an psu olarak corsair ax 860 var fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum.
  • snop02 kullanıcısına yanıt
    Kendisi Amerika2da h1b ile çalışıyor bir sorun olduğunda ona gönderip kendisi garanti kapsamını başlatamaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NooBy

quote:

Orijinalden alıntı: Comaa

fiyat gayet güzel bence alınır, yalnız psu nu değiştirmen gerekecek

hocam şu an psu olarak corsair ax 860 var fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum.

imzandaki "Xigmatek 700 Watt +80 plus power" görünce yetmeyeceğini düşündüm AX860 varsa sıkıntı olmaz
  • NooBy kullanıcısına yanıt
    ona nsl göndericen,gümrükten nsl geçirecen?
    o kartı alıcana buyur:
     Sapphire Radeon R9 295X2 8GB GDDR5 Sapphire Radeon R9 295X2 8GB GDDR5

• 295X2 980den daha iyi performans versede tek çekirdek değil.O power a 980 daha uygun olur.

snop02 benden sana öneri olsun.Gpubossreviewdan kart karşılaştırması yaptığında çok yanlış sonuçlara + hiç birşeyide görmeden değerlere bakarsın.Anandtech guru3d techpowerup gibi dev siteler dururken bunlar havagazı kalır.980 tek çekirdekte en kuvvetli karttır ama sitenin belirttiği üzere 980 altında değil tam tersi üstündedir performans olarak.(googleda 980vs 295x2 yazınca çıkan ilk site gpuboss :) )

Techpoweruptan alıyorum resimleri birde 1600*900 çözünülük var fakat bu kartlar o çözünürlükte alanda ciddi iq sıkıntısı vardır.

En düşüğü olsa 1080p den 4k ya kadar veriyorum sonuçları değerlendirmesini yaparsın.Bana kalırsada 980 295x2 den iyidir terchi edilebilir ama 295x2 performansında bir kart değildir.

• acelem vardı edit yapana kadar belirtmişsin
    tek çekirdek hızı ve düşük tdp olarak 980 tercih edilebilir
  • snop02 kullanıcısına yanıt
    Gümrük vergisiz aldıktan sonra , bozulursa garanti göndereceğimiz zaman vergisini vermek olmuyor mu?
    oluyor ama çok uğraşman gerekir,memleketimde birokrasi adamı canından bezdirir
  • benim tavsiyem al geç uzun zamandır bende almayı düşünüyorum fakat durumlar el veremedi bir türlü kaldık ortada sen al :)
  • ekran kartında çift çekirdek olayı tamamen yalandır ve hala öyle onun yerine tek çekirdek saglam bi kart al çift çekirdek kartlarda ekranda gördügün fps degeri oyuna direk yansımaz.online oyun oynuyorsan frame time de büyük dezavantaj olur.
  • 4k monitörün varsa 295 . full hd var ise 980
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

ekran kartında çift çekirdek olayı tamamen yalandır ve hala öyle onun yerine tek çekirdek saglam bi kart al çift çekirdek kartlarda ekranda gördügün fps degeri oyuna direk yansımaz.online oyun oynuyorsan frame time de büyük dezavantaj olur.

Şu incelemeye göre 12 oyunun 4'ü crossfire profile destekliyor. 3 oyunda 295x2, 9 oyunda titan X önde şu haliyle.
    [Kaynak]

• Karar veremedim crossfire destekleyen oyunlar az olduğu için aklım gtx 980'e kayıyor.Sonra diyorum 1700 lirayada r9 295x2 kaçarmı :)Bu arada monitörüm 1080p.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NooBy -- 11 Mayıs 2015; 9:07:27 >
    980 alın derim ben.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.