Şimdi Ara

Sapphire 7900xt pulse hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Slmlar Sapphire 7900xt pulse almayı düşüyorum şuan hepsi buradada 21k civarlarında bu model hakkında kulağınıza gelen yada kronik bir sıkıntısı olduğunu duygunuzmu bu fiystlsra daha iyi bir seçim gelmiyor aklıma. Şimdi 5600 ile kullanacağım daha sonra işlemci değişecek. Teşk

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• hocam 26k ya xtx pulse vardi onu kacirmayin derim eger imkan varsa.

• canozturk21 kullanıcısına yanıt
    4k düşünmüyorım hocam 2 k oynayacağım bütçe çok kritik. Birde xtx lerde çok sıkıntı oluğunu okumuştum incelemeler oyüzden hiç girmiyorum ki işlemcim de yeteri kadar darboğaz yapacakdaha da fazla yapsın istemiyoum açıkçası

• Ayrıca Kara cuma indirimi vs daha ucuza düşme şansı olabilşr mi kafamda deli sorular :(

• Hiçbir sorun olmaz hem xt, hem de xtx ile. Bütçe varsa xtx çok daha mantıklı aslında. Xtx dediğimiz kart 4080 ile kapışıyor. İşlemci de upgrade ederseniz mis gibi olur.

• sukrullex kullanıcısına yanıt
    Ne bakımdan sorun olmaz hocam açarmısınız. Bütçe max 20 21 civarı malesef xtx i kafadan elemek zorundayım :( pulse veya Nitro sorunsalı var karşımda bir taraftan kimi pulse için hiç iyi şeyler yazmamış dünden beri ikilemdeyim fiyatları da kaçırmak istemiyorum. Sorunlu kart da kullanmak istemiyorum açıkçası bu arada power 750 gold corsair rm750x. Onu değiştir mek içn de mitçem yok açıkçası

Sırasıyla RX 5700, 6900XT ve 7900TXT kartlar kullandım. RX 5700'de arada wattman hatası alıyordum, PSU'yu değiştirince sorunlar çözülmüştü. Son iki kartımsa tak çalıştır oldu, sitede yaptığım testler de var, ne bir çökme

gördüm ne de yarım kalan test ve benchmark. Sistem dengeliyse, yani parçalar uyumluysa ve PSU kaliteliyse sorun yaşama ihtimali çok düşük.

• ScreamEagles kullanıcısına yanıt
    Sizin sorundan kastınız nedir hocam ben anlayamadım? Xfx merc 7900 xt de kullandım onda mesela ilk partilerde macun taşması sorunu vardı ama benimkinde sorun yoktu. Mayıs ayında almıştım. safir pulse nitro bunlar harika kartlar.

• Zenohsama kullanıcısına yanıt
    Radeon kartların biraz daha hassas olduğu doğrudur ama işi bilen kullanıcı cayır cayır kullanır genel olarak.
    Pulse rx 5700
    Sapphire nitro 6900 xt bundan 2 3 tane elime geçti farklı zamanlarda
    Xfx merc 6900 xt
    Nitro 6800 xt
    Xfx merc 7900 xt
    Bunların hiçbirinde kronik soruna rastlamadım. Yaşanan sorunlar windowsun saçmalıklarından kaynaklanıyor.

Şimdi de asrock phantom 6800 xt aldım uyguna. Yüzde 99 bu da cayır cayır çalışacak benim sistemde.

Mpo gpu fix programı ile ayarlamaları yaptıktan sonra Radeon kartların stabilitesi harika. Belki de yeni driverlar bu fixleri default olarak uyguluyordur. Haberim yok ama sorun yaşamamanız, bunu gösteriyor.

Bende 1000w fsp hydro g pro var gold bir psu ve japon kapasitör.
    13600kf ddr5 sistem ile akıyor gidiyor.

Sizin bileşenler de baya üst düzey. Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 12 Eylül 2023; 10:50:51 >
    Tşk hocam. Şuan ddr5 sisteme geçecek durumum yok ama 5800 3d ileriki yıllarda geçeceğim. 7900xt pulse alsam 750w corsair ve 5600 ile %20 darboğaz ile( belki daha fazla bir süre kullanabilir miyim) hem psu dan hem işlemci den çok sıkıntı çeker miyim. Isın ma konusunda dediğim gibi pulse için kötü yorumlar vardı acaba az daha beklesem Nitro için mi kasmalıyım. Gpu ya göre sistemi yenileceğim ileride çünkü

• 7900 XTX'de AMD referans soğutucu tasarımından kaynaklı aşırı ısınma sorunları vardı ama diğer firmalar kendi çözümlerini ona göre yaptılar. Yani problem GPU' kaynaklı değildi.

4090'da da güç konnektörünün yapısı değiştirilmişti ve yeni konnektör ısıdan dolayı zarar görüyordu ama problem yine GPU'da değildi.

Isılar genel olarak bu şekilde.

Ses normalize edilmiş şekilde kıyaslamak doğru olur. O da aşağıda hocam

5600 evet biraz darboğaz yapabilir 1440pde. İdare edilir yine. 750w yeterli. Sıkıntı olmaz.

Şimdi xfx merc biraz fazla fan açıyor daha sesli çalışıyor. Asus tuf iyi ama onun da fiyatı malum. Pulse bence büyük f/p şu ekonomide. Radeon ayarlarından undervolt seçeneğini seçersiniz. Fan eğrisi yaparsınız, tatlı tatlı kullanırsınız.
    Zaten fps sabitleyerek kullanırsanız radeon kartlar gayet enerji verimli çalışıyor. Fps sınırsız olursa işler değişir tabii.

Çok tşkler hocsm. Son olarak fiyst olarak ne diyorsunuz. Kara cuma beklenir mi yoksa alınır mı sizin düşünceniz

Rica ederim. Fiyat iyi. Beklerseniz, artarsa bu sefer kötü hissederim. Düşer mi belli değil. Bence alırsanız üzülmezsiniz şu durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 12 Eylül 2023; 11:34:7 >

Teşekkür ederim. :) Belki ileride güç kaynağını da değiştiririm ama şimdilik yeterli geliyor.

Ozman pulse olanı alıyorum hocam. Kasım indirimleri in ne olacağı belli değil gibi. 7800xt düşünüyordum fiyattan ama sonra vazgeçtim. Pulse konusuna takılma diyorsun anladım. Sonradan pişman olmayım yeter bana zaten 2 k da kullanıyorum oyunları

Hocam 7800 XT hiç alınmaz benim şahsi fikrim. O kart 6800 XT ile çok fark açamıyor. Uyguna 6800 XT alıp geçilmesi daha iyi o yüzden. Ha belki FSR3 çıktığında bu 7000 serisi kartlardaki yapay zeka çekirdekleri iş yapar, fark yaratır. İşte o zaman 7800 xt vs. değerli olur. Onun dışında 7900 XT gayet kaslı bir kart. XTX ise 4080 ile kapışıp, yer yer geçen bir kart. Şimdiden hayırlı olsun.

• Merhabalar. Sapphire Pulse 6600 ve 6800 kullandım. Görüşlerime gelince;

1. Sapphire güvenilir bir amd ekran kartı üreticisi yıllardır bilinir.
    2. Sıcaklık konusunda Nitro serisi kadar olmasa da yine gayet serin. Gerekirse Adrenalin yazılımından kişiye özel fan profili de kullanılabilir zaten.
    3. Şu an için bu modelin 20-21 bin tl sıfır fiyatı 7900xt için bence iyi bir fiyat. Bu fiyat varken 17-18 bin tl fiyatlara 7800xt alınmaz.
  • dovahkiin_16 kullanıcısına yanıt
    Tşk hocam 3 gün önce aldım taktım kullanıyorum. Şöyle bakınca bu fiystlarambu performas yok gibi. 2el piyasasında 3090 ti vs alınabilir daha düşük paralara. 2 ele de çok girmek istemiyorum çok temiz bulamadıktan sonra

Evet ikinci elde uygun fiyatlara rx 6900xt, 3090,3090ti vb. bulunabiliyor ama malesef mining olayı yoğun olarak yapılıyordu bu kartlar çıktığında dolayısıyla temizini bulmak zor. O yüzden hayırlı olsun kartınız.Sapphire 7900xt pulse hakkında 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.