Şimdi Ara

sansa clip+ biçimlendirdim orjinal firmware nasıl yüklerim??? yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
3.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sansa clip+ 'ıma rockbox yükledim ama orjinaline döndürmek için cihazı bilgisayardan biçimlendirdim.içindeki tüm dosyalar silinmiş. cihaz açılınca firmware not found yazıyo sonra da plug usb cable yazıp öylece kalıyo. ne yapmam lazım yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al bi snickers ye -- 17 Şubat 2014; 23:46:41 >

• belki problemi çözmüşsünüzdür ama ben gene de sitesinde anlatılanı yazayım.

cihazın firmware dosyalarını manuel olarak yüklemelisiniz.
    şu sitede nasıl yapıldığı anlatılmış:http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/300
    ilgili anlatım:

For the Clip+
    Clip+ Firmware İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
    1. Remove any external card from the Clip+ before performing firmware update. (hafıza kartı varsa cihazdan çıkarınız.)
    2. Ensure your battery is > 50% full. (en az %50 şarj dolu olduğundan emin olun.)
    3. Plug in your Sansa Clip+ to your computer. (clip +'ınızı bilgisayara takın.)
    4. Extract the clppa.bin file from the .zip file you just downloaded into a folder on your computer. (bilgisayara indirdiğiniz zip dosyasından clppa.bin dosyasını ayıklayınız, çıkartınız.)
    5. Once extracted, drag the file to the root directory of your Sansa Clip+. (dosya ayıklanınca clip +'ın kök dizinine kopyalayın o dosyayı.
    6. Disconnect the Sansa Clip+ and let the firmware update begin. (clip +'ı bilgisayardan ayırın ve firmware güncellemesi başlasın.
    7. The player will display 'Firmware Update in Process' and turn off when finished. (firmware güncelleniyor yazısı çıkacak ve güncelleme bittiğinde clip + kapanacaktır.
    8. Turn the Clip+ on, Select your language and region preference. (clip +'ı açın ve dil ve bölge ayarlarını yapınız.
    9. Go to Settings > System Settings > Info, and verify the "Version" is now 01.02.18"x". (ayarlar>sistem ayarları>bilgi>firmware versiyonunun 01.02.18 olduğunu göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsmrc -- 20 Şubat 2014; 21:04:11 >

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    yakşamlar @mrsmrc . 1hafta önce sansa clip+ aldım ve rockbox yükledim.bugün orjinal yazılıma döndürmek amacıyla cihazı bilgisayara bağlayıp ana dosyasını açtım.ancak dalgınlıkla rockbox dosyasıyla birlikte içerideki tüm dosyaları başka biryere kopyalamadan sildim.şuan hiçbirdosyasını bulamadım netten forumlardan(clppa.bin hariç).bu dosyaların downloadını bilen yada özelden kendi clip+dosyalarını kopyalayabilen gönderebilen varsa lütfen yardım edin.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: burobaba

yakşamlar @mrsmrc . 1hafta önce sansa clip+ aldım ve rockbox yükledim.bugün orjinal yazılıma döndürmek amacıyla cihazı bilgisayara bağlayıp ana dosyasını açtım.ancak dalgınlıkla rockbox dosyasıyla birlikte içerideki tüm dosyaları başka biryere kopyalamadan sildim.şuan hiçbirdosyasını bulamadım netten forumlardan(clppa.bin hariç).bu dosyaların downloadını bilen yada özelden kendi clip+dosyalarını kopyalayabilen gönderebilen varsa lütfen yardım edin.teşekkürler

yakşamlar baba

Anladığım kadarıyla ana firmmware'i buldunuz, rockbox için olanları arıyorsunuz?
    Rockbox'sız kullanacaksanız sadece clppa.bin'i kurmanız yeterli.
    Üstte anlattığım şekilde yapmanız yetecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: burobaba

Alttaki linkte bütün sürümler mevcut . İndir inen dosyayı winrardan masaüstününe çıkart ardından clibin içine at, clibi bilgisayardan ayır bekle alet kendini günceller bitti

http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=51524

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ben sorunu çözdüm ama aynı sorunla karşılaşanlar için faydalı olacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rica ederim hocam
    Söz uçar yazı kalır, birileri elbet yararlanır
  • Dostlar benim de bir 4g lık clip+'ım var, içine kendim cd'den riplediğim flacleri atıyorum ancak örnek olarak 4 şarkı yüklüyorsam 8 şarkı olarak görünüyor ve ilk 4 sırada esas yüklediği şarıkıların başına ''.'' 'lı versiyonları var bunları çalamıyor cihaz. Bunlardan birine tıklıyacak olursam cihaz donuyor. Sanatçılardan veya şarkıların tümünü çal dediğim zamanda yine donuyor lütfen yardımcı olun kafayı sıyırcam yakında
    Denediğim yollar;
    Cihaza format attım,
    Fabrika ayarlarına döndürdüm ,
    başka formatlarda ses dosyaları attım,
    Not: Formatı bilgisayar üzerinden deği cihazın kendi içindeki format bölümünden yaptım.
  • Arkadaşlar cihazında orjinal SanDisk sansa clip zip dosyaları olan biri Upload edebilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: endelo46

Arkadaşlar cihazında orjinal SanDisk sansa clip zip dosyaları olan biri Upload edebilir mi

Şurdaki "click here to download" linklerinden birini indirebilirsiniz
    forums.sandisk.com/t5/Sansa-Clip-Sansa-Clip/Sansa-Clip-Firmware-Update-01-02-18/td-p/280756
  • Cevap için teşekkürler hocam fakat bu firmware ile güncelleme yapamıyorum yeşil ekranda kalıyor bende orjinal dosyaları içine atarsam olucak gibi geliyor

• quote:

Cevap için teşekkürler hocam fakat bu firmware ile güncelleme yapamıyorum yeşil ekranda kalıyor bende orjinal dosyaları içine atarsam olucak gibi geliyor

Öyle olur mu bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez herhalde
    Benimki clip+. Aynı başlık altında geçtiğine göre aynı sistem olmalı.
    Bu linkten dosyaları indirebilirsiniz:https://mega.co.nz/#F!3dZgkJzS!h3FsYmir51z-jRyUqsmOAQ
  • Çok teşekkürler hocam akşama eve gidince deneyeyim bakalım

EDİT: Malesef olmadı arkadaşım Elinde başka clip zip dosyası olan paylaşabilirmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endelo46 -- 26 Nisan 2015; 13:00:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

quote:

Cevap için teşekkürler hocam fakat bu firmware ile güncelleme yapamıyorum yeşil ekranda kalıyor bende orjinal dosyaları içine atarsam olucak gibi geliyor

Öyle olur mu bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez herhalde
    Benimki clip+. Aynı başlık altında geçtiğine göre aynı sistem olmalı.
    Bu linkten dosyaları indirebilirsiniz:https://mega.co.nz/#F!3dZgkJzS!h3FsYmir51z-jRyUqsmOAQ

Hocam nolur yardım edin deniyorum deniyorum olmuyor tane tane anlatır mısınız benim tek istediğim şey şu

Sansa zip var bende 2. el aldım rockbox yüklü geldi ben rockboxu tamamen kaldırmak istiyorum yani mesela cihaz kapalıyken üst tuşla açayım rocbox yazısını bile görmeyeyim istiyorum ne yapmam lazım

• NedenAllahım kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer rockbox kalsın derseniz sol tuş+açma tuşuna birlikte basarsanız kendi oynatıcısı açılır(eğer rockbox yüklerken orijinali yüklenmişse)..
    1-Rockbox kullanmam derseniz de cihazı bilgisayara bağlayınca usb gibi görünüyor ya, usb biçimlendirir gibi biçimlendirirn cihazı. Bomboş olsun yani.
    2-Sonra aşağıdaki adresten orijinal dosyasını indirin ve sıkıştırılmış dosyayı çıkartın(ayıklayın).
    3-Ve biçimlendirdiğiniz cihazın içine o çıkarttığınız dosyayı kopyalayın.
    4-Cihazı bilgisayardan çıkarın.
    5-Cihaz yüklemeye başlayacaktır, yükleme bitince cihaz kapanacaktır.
    6-Tekrar açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şu adresten indirin:http://downloads.sandisk.com/firmware/clipzip/clipzip01.01.21.zip

• quote:

Hocam eğer rockbox kalsın derseniz sol tuş+açma tuşuna birlikte basarsanız kendi oynatıcısı açılır(eğer rockbox yüklerken orijinali yüklenmişse)..
    1-Rockbox kullanmam derseniz de cihazı bilgisayara bağlayınca usb gibi görünüyor ya, usb biçimlendirir gibi biçimlendirirn cihazı. Bomboş olsun yani.
    2-Sonra aşağıdaki adresten orijinal dosyasını indirin ve sıkıştırılmış dosyayı çıkartın(ayıklayın).
    3-Ve biçimlendirdiğiniz cihazın içine o çıkarttığınız dosyayı kopyalayın.
    4-Cihazı bilgisayardan çıkarın.
    5-Cihaz yüklemeye başlayacaktır, yükleme bitince cihaz kapanacaktır.
    6-Tekrar açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şu adresten indirin:http://downloads.sandisk.com/firmware/clipzip/clipzip01.01.21.zip

Ohhh bee

Allah razı olsun hocam ya çok çok teşekkür ederim harikasınız

Oldu mu? Yaptınız mı?
  • quote:

Oldu mu? Yaptınız mı?

Oldu hocam, ya ben zamanında rockboxa ne yaptısam,yanlışlıkla yalnız açma düğmesine basınca plug usb falan diyodu iki saat onu bekliyodum kapatıp sol+açma düğmesine basıyodum öyle dinliyodum müzikleri sadece ve sadece bundan nefret ediyorum ben aslında.

Rockbox hiç bir işime yaramıyor sonunda kaldırdım gitti ya Allah razı olsun :)
    İyi bakalım :)
    Rica ederim, iyi dinlemeler
  • quote:

İyi bakalım :)
    Rica ederim, iyi dinlemeler

dostlar merhaba aynı sorun benimde başıma geldi. format atıp , zipten çıkan dosyayı içine atıyorum ama USB'den çekince kurulum olmuyor. power tuşuna basınca rockbox'ı açmaya çalışıyor, power ve açma tuşunu basınca önceden orijinal yazılımla açılıyordu artık oda açılmıyor.
    biçimlendiriyorum ama 7.36 gb gösteriyor. acaba tam biçimlemiyormu ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.