Şimdi Ara

Sanırım haklı çıktım Snr değerleri normale dönenler buraya.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sanırım bende olduğu gibi Snr değerlerinde düşüş yaşayanlar değerlerinin havalar serinledikçe yani yaklaşık 10-15 gündür bendeki gibi yükseldiğini tahmin ediyorum ve şuan Snr tavan yapmış durumda 14dbde 1-2 aydır özellikle düşüşün sebebini sürekli bundan kaynaklandığını özellikle dolaplardaki filtrelerin bakımlarının Telekom tarafından yapılamsı gerektiğini vurguluyuyordum haklı çıktım sanırım.

• filtre dediğiniz soğutma işlemi yapan fan lardan mı bahsediyorsunuz

yoksa başka bir şey mi
  • Çok etkisi olacağını düşünmüyorum. Cihazların sıcakta performansı düşer ama bu direkt olarak SNR yi etkilemez. Belki gecikme süresinde yükselmelere veya yoğun saatlerde hız düşümüne sebep olabilir. Ama dediğim gibi SNR çok farklı bir şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok öyle birşey.
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Çok araştırdın heralde çok iyi biliyorsun bu tesadüf olamaz ben böyle olacağını tahmin ediyordum ve oldu sizler neye dayanarak öyle birşey olamaz diyorsunuz.Saha dolaplarında filtre var tamamen tıkanmadan yani sorun vermeden bakımları şart yoksa düşersiniz.
  • Bakımları yapılıyor.
  • SNR nin ne olduğunu araştırırsanız öyle bir şey olamayacağını anlarsınız.

• Kablolar yazın esner kışın sertleşir bununla ilgili bir alakası olabilir mi acaba. Ben yoğun kullanıma bağlıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Snr'nin ne olduğu önemli değil nelerden nasıl etkilendiğidir herhangi bir direnç ciddi şekilde snryi etkiler Ramazan bayramından sonra yükselen sıcaklıklardan sonra düşen SNr değerleri tekrar yükselişte gerçi bende yüksek olduğu için sıkıntı olmuyor fakat 4dB gibi bir farkta az değil. Ayrıca arkadaşım ben bu durumu. özellikle takip ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 5 Eylül 2017; 18:47:21 >
  • Sizin de üzerinde durduğunuz gibi kabloların (bakır altyapı için geçerli) sinyal gürültü oranları sıcaklık artışı ile orantısal olarak azalmakta. Yazdığınız görüşünüz üzerine birkaç makale sonucunda sizi haklı gösterecek ve bu orantısal düşüşü grafik ile gösteren bir çalışma bulabildim. Karşı düşüncede olanlar linkten inceleyebilirler.

http://www.belden.com/pdfs/Techpprs/Temperature.pdf

• Kubilaykaracam K kullanıcısına yanıt
    Tablonuzdaki değerler hava şartlarındaki değerler ve kapalı sistem iç sıcaklığı dahada yüksek ve 4dBlik bir fark oluşuyor özellikle nemli havalarda dahada etken bu farkların dahada az olması için Sh dolabındaki fanların periyodik temizliği şart şuan saha dolabı gayet sessiz çalışıyor nedeni de havalar bayağı serinledi.Tekrar yazayım bir ara bölge arızası çıkmıştı elemana sorun nedir diye sormuştum Sh dolabındaki fanlar tozlanmış onları temizliyordu ve arıza giderilmişti.Tabiki hattın kaldırabileceğin hızdan baya düşük hızda kullananlar daha az etkilenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 5 Eylül 2017; 21:48:36 >
  • Snr'm halen 8.
  • Bu değerlerle alabileceğim maksimum hız nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.