Şimdi Ara

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
869
Cevap
8
Favori
43.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistemi kurup oyunları eskide bırakmak oyun yüklenme hızına etki eder mi? Yada sisteme hiç dokunmayıp istediğim birkaç oyunu (COH2 - BF4) direk SSD ye taşıyabilir miyim yani ikişer Steam ve Origin dosyası kullanarak?

@tayfn1907
  • AgentAlaikit kullanıcısına yanıt
    Eski hdd yi olduğu gibi bırak ve sistemi kur ssdye önce sonra gereken driverların hepsini kur sonrasında ise origin i kur giriş yaptığında sana oyunu indir diyecek ssd de olmadığı için indir deyip %2 ye veya 3 e gelmesini bekle ardından indirme işlemini durdur sonrasında ise hdd de oyunun kurulu olduğu dosyayı yani C:\Program Files (x86)\Origin Games uzantısındakı dosyayı veya dosyaları ssd de olması gereken yere kopyala ve indirme işlemine devam et hemen dolacak zaten
  • Dediğiniz yöntemi başka bir şey için kullanmıştım. Fakat anlamadığım sistemi SSD ye yeniden kurma kısmı. Windows 8.1 kullanıyorum(korsan). Onu kurmayı açıklayabilirseniz iyi olur. Birde Steam için bildiğiniz bir yöntem var mı Origin de ki gibi?
    Benim steam hesabım yok ama aynı şekilde yapılıyor diye biliyorum araştırmak lazım biraz Şu anki sistemin hdd ye kurulu değilmi o öylece kalsın sen ssd ye de kur işletim sistemini en sağlıklı yöntem bu olur
  • Sistemim HDD ye kurulu.
    Tamam işte sistemi şimdi ssdye kuracaksın en baştan
  • Dün Ssd elime ulaştı ancak bu seferde sata kablo mu kaybettimişim bir türlü kısmet olmadı işin yoksa şimdi bilgisayarcı ara bide
  • Samsung evo 250 mi sandisk ultra 256 mı? Ne dersiniz arkadaşlar yeni sistem topluyorum.
  • Sistemi SSD ye kurdum ve Origin ile Steam de ki oyunlarımı da buraya taşıdım. Her şey yolunda çalışıyor. Cevaplarınız için teşekkürler.
  • Sonunda bağladım test sonucunuda ekleyeyim:
    https://store.donanimhaber.com/c9/5d/c2/c95dc2e1ec256852ba1b668faed9a017.PNG

Biraz düşük ancak daha ssd firmware'i güncellemedim ve ahci moda almadım çünkü bios dan ahci yi seçince windows mavi ekran veriyor açılmıyor.Biraz araştırdım sanırım ahci moda format atmadan önce almak gerekiyormuş bu işlemi sonradan yapmak mümkün değil mi?

Birde kasada yer kalamdığı için bu şekilde bıraktım diski kasaya

Resmen havada kaldı Bir sıkıntı çıkarır mı bu şekilde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantom7 -- 8 Eylül 2014; 13:17:57 >

• Pek sorun olacağını sanmam ama en azından düz bir şekilde yerleştirirsen daha iyi olur bu arada sonradan ahci mode almanın bir yararı olmaz onu en baştan yapacaksın normal kullanımda nasıl bilmiyorum ama puan çok düşük
    Ne demek yardımlaşmak için buradayız herşey yolundaysa sorun yok demektir
    Ultra plus daha iyi diye biliyorum ben genel olarak daha dayanıklı ve kullanım süresi olarak daha iyi ama normal bir kullanıcı için pek fark etmez bunlar ağır iş yapanlar için önemli olur günlük kullanımda iki diskte pişman etmez içine sineni al bence

• Sonradan alamama olayı kötü oldu 1-2 ay sonra format atarız artık neyse puanı düşük olsada ssd nin ölüsü bile hızlandırır dedikleri böyle bir şeymiş demekki.Ahci modun çok etkisi oluyor mu puanlara?
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Oluyor tabi ama sistem özelliklerde etki ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Oluyor tabi ama sistem özelliklerde etki ediyor

Günlük kullanımda farketmez büyük ühtimalle ama genede şeytan dürtüyor resmen ahci yükle diye
    Bilgisayar yeni daha 2 aylık Fx 8320 falan var ama gel gelelim laptop hard diski takılı olduğu için her açışımda öldür beni diye sayıklıyordu, kurtuldu sonunda
  • @tayfn1907

Kusura bakma geç cevap yazıyorum.

Bu aralar sistemi güncelleme telaşındayım, ondan pek dahili bileşenlere takılamadım. 2. elde dolaşıyorum biraz. Şu üyelerin testleri durumunu ayarlayacağım.

@AgentAlaikit

SSD' niz hayırlı olsun.

Tüm işlemleri de halletmişsiniz zaten.Umarım uzun bir süre sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

@hsntrk

@tayfn dostum gerekli şeyleri yazmış.İncelemenin ilk sayfasındaki yorumlarımda da bu konuya değinmiştim.Oradaki yorumlarda size yardımcı olacaktır. AMD sistem kullanıyorsanız pek EVO' ya yönelmeyin.Bunun dışında ikisi de sizi memnun edecektir.Performansları çok yakın SSD' ler.

@Phantom7

Sonunda almışsınız hayırlı olsun.

Vaktiniz olduğu zaman önce AHCI moda alıp sonra formatlarsınız sistemi.

SSD' nin içinde dönen cd gibi bir yapı olmadığı için (HDD' ki gibi) o şekilde durması pek problem yaratmaz.Ancak siz yine de düz bir şekilde ve kasanın metal kısımlarına çok temas etmeyecek biçimde konumlandırırsanız daha iyi olur.Düşük ihtimal ama bazen SSD' ler manyetik durumlardan etkilenebiliyorlar.

Bu arada arkadaşlar sizleri de kulübe ekliyorum.

• Super bir inceleme olmus ellerinize saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkanenes

Super bir inceleme olmus ellerinize saglik

Teşekkür ederim.

Sizin de yorumunuz için teşekkürler.
  • Ahci modda yüklemenin yararı olacaktır kesinlikle bunu unutma iyi çileden kurtulmuşsun en azından
    Bu arada testler için iki seçenek var önünde ya ilk mesajın sonuna yada üçüncü mesajda sana ait ona eklersin bence bu daha mantıklı ilk mesaj çok fazla uzun olur öbür şekilde
  • Ya ben tam karar vermiştim bunu alacaktım exa'nın sitesinden kaldırılmış heralde stok bitmiş yenisi de gelmeyecek. Bunu Kadıköy'den alabileceğim başka bir yer var mı? Bunun yerine para biriktirip 240 gb extreme olanını mı alsam şimdi?
  • Drakoid D kullanıcısına yanıt
    Kadıköyde eksen bilgisayarda olabilir bir bak derim internet sitesinde128 gb olan var tek gerçi ama illa kadıköyden mi alacaksın bir sürü mağaza filanda var
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.