Şimdi Ara

Sandero Stepway (2013) Kronik Sorunlar [Alacak Arkadaşlara Bilgi]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
10.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar 2013 stapway sahibiyim birkaç kronik sorundan bahsedeceğim sırasıyla

• 5. Vites 100-110 KM/H hızda araçta uğultu ve titreme oluyor (Sorunu fabrika daha çözemedi. bana öyle geliyor ki umurlarında bile değil)
    • Kapı döşemeleri gevşeyip ses yapıyor
    • Camlar açma-kapama sırasında ses yapıyor
    • Direksiyonu çevirirken zamanla iki plastiğin birbirine sürtme sesi gibi bir ses geliyor
    • Emniyet kemeri sürekli kullanımda bağlantı soketi gıcırdamaya başlıyor [delirmenize neden olabilir]
    • Emniyet kemerinin metal takma başı (kemerin üstündeki gazoz açacağı gibi olan şey) zamanla ön iki koltuk döşemesinin yan kısımlarına zarar veriyor
    • Emniyet kemerinin üst kısımdaki kaporta bağlantı noktası zamanla birbirine sürterek siyah çıkmaz bir leke bırakıyor
    • Bagajın üstündeki siyah kapak bağajın açılıp kapanmasıyla üzerinde durduğu bej renkli plastik parçayı karartıyor ve leke çıkmıyor
    • tüm kapıların ve bagajın altında kapının metal kısımlarında sanırım aydınlatma takmak için delikler var yağmurda çamurda veya arabayı yıkarken buradan su çamur herşey giriyor (korozyon ve pasa neden olabilir)
    • bagajı açar açmaz hemen aşşağıda delikler var (farların arkaları) o deliklere sanırım fabrikada gress yağı sıkılmış bu yağ azar azar dışarı taşıyor
    • yoğun kullanımda 10.000km de kampana ve diskler ses yapmaya başlıyor (orjinal bakım 20.000 de)
    • dokunmatik ekranlı modellerde 4 kanal değil çift kanal ses çıkışı var (arkalara hoparlör takarken sıkıntısı oluyor)
    • arka koltuk emniyet kemerlerinin durması için yer yok sürekli kapı arasına sıkışıyor

2015 eklemesi. aracı neredeyse 2 yıldır kullanıyorum ve şu anda iç aksam felç durumda yolda giderken gacur gucur bütün plastik aksam dans ediyor bunuda ekleyeyim

bikaç eklemek istediğim birşey daha var iç donanımla ilgili araçla full versiyonunda hız sabitleyici, emniyet kemeri ikaz ışığı gibi özellikler var

ambiance modelinde emniyet kemeri ikaz ışığının hattı var fakat işiğin kendisi yok :D, hız sabitleyici olayına gelirsek araç bilgisayarının (yakıt durumunu vs gösteren ekran değil elektronik devre) hız sabitleyici fonksiyonları bulunuyor fakat direksiyon üzerinde aktik edecek tuşlar yok ufak değişimlerle bunlar elde edilebilir

aracın titreşim hariç bütün sorunları iç donanımda

önerim eğer bu araca sahip ve birazda paranız var ise Symbol Touch modelinin iç parçalarının tümü bu araca uyumlu alıp takabilirsiniz

araç iç donanımdan kaybediyor

kasa ve motordan kazanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnsyln -- 23 Ocak 2015; 8:51:38 >

• harfiyen katiliyorum aynen herseyiyle aynen ozelden numarami yazdim kontakta kalalim saygilar
  • 100 - 110 km arası titreşim için bir çözüm bulunuldu mu ?
  • Çok güzel noktalara değinmişsin. Malzeme kalitesi olarak da çok alt seviyede araç.
  • Merhaba

dacia stepway 2013 sonrası modellerde kronik olan far kolu problemi sıkıntısiz garantili tamiratı yapilir. Bir çok yerde degisim denilip 630 tl ye yapılıyor . Sadece 150 tl ye tamiratı yarım saat gibi kisa sürede yapmaktayiz. Iletişim 0533 390 73 09

Mert

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016-2017'lerde durum nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsinin çözümü var

https://forum.donanimhaber.com/2011-duster-iyilestirme-yenilestirme-uygulamalari--107588395

• Carsever kullanıcısına yanıt
    2011 duster değil 2013 ve sonrası sanderolardan bahsediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtnsyln

2011 duster değil 2013 ve sonrası sanderolardan bahsediyorum

Sanki cok farkli arabalar

• Carsever kullanıcısına yanıt
    sandero, platform olarak yeni clio ve symbol ile aynı ancak,duster tamamen farklı platform. ki konuda bahsi geçen 2 nesil önceki duster 2011 model. evet çok farklı arabalar
  • 2016 Sandero SW

Bluetooth mikrofonda telefonla konuşurken karşı tarafa ses çok az gidiyor.

Düşük viteslerde gaza basıp çekince hötür hötür bir ses geliyor servis borulara yalıtım yapıyor

Emniyet kemeri askısı çok yüksekte boğazını rahatsız ediyor

Not: Bir kere sinyal kolu, bir kere gösterge paneli, bir kere mikrofon garantiden değişti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.