Şimdi Ara

2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
4
Favori
5.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 Duster aracımıda zaman içinde (zayıf yönlerini keşfedip ihtiyaç duydukça) iyileştirmeler yaptım.

Bunlar;
    1) Komple iç yalıtım( taban, kapı içleri, arka bagaj bölümü vs)
    2) Pütür işlemi (dıştan alt ve davlumbaz içleri)
    3) Far sensörü/Led gündüz farı (farları açık unutmaktan kurtuldum ve far koluyla işim bitti)
    4)Konsol fitili (Orjinaldeki sünger fitil zamanla çıkıyor ve garantiden yenileniyordu, Almanyadan aldığım fitil mükemmel)
    5)Silecek altı plastiği (Rusyadan getirttim)
    6) Bluetooth/USB teyp (hem şık hem işlevsel oldu)
    7) Cam altı fitili (2013ün son parti araçlarında bu fitile geçtiler, amacı oluklu fitildeki havuzlamanın önüne geçip, suyu kapı içi yerine dışa atmak)
    8) 2014 fitiller (makyajlı kasanın tavan, kasa ve kapıyan fitilleri yenilendi, ben de bunları alıp uyguladım)
    9) Kaput tozluk fitili
    10) Amortisör vida kapakları (Almanyadan temin ettim)
    11) Fiberli kilit karşılıkları (döner mekanızması ile kapıların tok kapanmasını sağlıyor)
    12) Goodyear Efficentgrip SUV (67db ile en sessiz SUV lastiği)

2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları 2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları 2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 3 Temmuz 2015; 12:29:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Led gündüz farı/far sensörü

• Devam

2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları 2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları 2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları

• Devam

• Devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 3 Temmuz 2015; 12:28:09 >
  • Devam
     2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları 2011 Duster İyileştirme/Yenileştirme Uygulamaları

• hiçmi üşenmiyosun zamanınmı çok arkadaş,doğru düzgün bi araba almak varken uğraşıp duruyosun

• Modifiye bir yaşam tarzıdır

Donanımlı araca da binsem yapıcak bişeyler bulurum.

Ki günümüzde ne kaliteli araçlara yalıtım yaptırıyor millet, bi Ziebart'a uğra istersen, gör.

• ben bi teyibi değiştirdim pişman oldum,düzgün takamadılar kaç kere gittim,bazen düzgün çalışmıyor.
    paspası bile değiştirmem en iyisi orjinali.
    masrafa yazık.

• Duster Technical Turkey, bu araçtan bir tane 2 çeker, bir tane 4 çeker olarak iyileştirdi. Yani bir tane daha istesen yok. Çünkü parçalarun temini füç, para harcıcak adam yok vs vs

4 çeker olan(2012model) Mayıs ayında 50bin TLye satıldı.

2 çeker olanı (2011) şimdilik bende.

Bu masraf değil, yaklaşık 5bin tl harcandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 8 Temmuz 2015; 19:30:03 >
  • Elinize sağlık gayet güzel çalışmalarda bulunmuşsunuz. Rusyadan malzeme getirme imkanınız varsa arka çamurluk davlunbazlarını getirebilirsiniz. Ben Hyundainin bir modelinin davlunbazını kullanarak arkaya davlunbaz taktım ama orjinal dustere göre yapılan bir davlunbaz çok daha güzel olurdu. Orjinal Renault referans numaralarıda yazıyor sitede fakat Türkiyedeki servislere sorduğumda bu parçanın olmadığını öğrendim sitenin linkini aşağıya koyuyorum. Servislerin getirtme imkanları yokmuş.

https://www.renault.ru/vehicles/range/duster/accessories.html

Yalıtım hususunda da şunları söyleyeyim tavana da yalıtım yaparsanız harika olacaktır. Tavan önemli derecede ses ve ısı almaktadır. Dusterin Tavan gergilerinin arası yalıtım malzemesi koymak için müsait. Öncelikle tavan sacına bitüself (ben yapışkanlığı daha iyi olduğu için yeşil renkli onduline marka olanıyla yapmıştım) yapın daha sonra ses yalıtımı için firexi çift taraflı bant ile yapıştırın (orta ve arka taraf 10mmlik ön şöför tarafı 5mmlik yapın yoksa tavan döşemesinin ön kısmı oturmaz) en sonda da hani yapı marketlerde satılan bir tarafı aleminyum folyolu diğer tarafı ısı yalıtım köpüğü olan thermaflexi yine çift taraflı bant ile yapıştırın. Böylece aracınız tavanını sandviç çatı yapmış olacaksınız. Ayrıca tavanı hazır sökmüşken orta ve bagaj kısmına tavan lambası takabilirsiniz. Ben orjinal tavan lambasını fiber kalıp hazırlatarak hem ortaya hemde bagaj kısmına monte ettim ve tavanı yeni bir döşeme ile kaplattım çok güzel bir aydınlatma sağladım. Bu dediklerim sayesinde yazın aracınız daha serin olacak ve daha az klima ihtiyacı hissedeceksiniz kışın ise arabanızın içi sıcaklığını daha fazla süre koruyacaktır.

Tavan su oluk fitilini bende yeni tip yaptım eski fitilde yağmur suyu süzülerek aşağı inerdi bu fitil onu engelliyor. Ayrıca tozda aldırmamasından dolayı memnunum.

• Püskürmetli su fiskiyeleri (tüm cama eşit püskürtme)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Püskürmetli su fiskiyeleri (tüm cama eşit püskürtme)

Herseyi guzel yqpmissin , lastigide suv takmasan 10 numara olacakmis 67 db ama suv lastigi iste

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Binek lastik alsam, benim girdiğim arazi koşullarında ya yırtılır ya da çok aşınır hocam.
    Bunları bile değiştirmeyi düşünüyorum.

• uzun kapı yan fitilini nerden buldun fiyatı ne kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Nereden tedarik ettiniz acaba? Yeni Lodgy Stepway'lerin de böyle ama parça numarasını bulamadım fıskiyelerin.

• Yeni SYMBOL fiskiye memesi hocam

• Carsever kullanıcısına yanıt
    kaput fitilini sanayide kimlerden temin edebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raphae1

kaput fitilini sanayide kimlerden temin edebiliriz?

Oto Camcılarda var hocam

• Carsever kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.