Şimdi Ara

Sanayi esnafı niye haramdan korkmuyor ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
255
Cevap
0
Favori
25.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
302 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dikkat edin dindar olduklarını iddia eden insanlar haramdan hırsızlıktan ve allahtan hiç korkmazlar.
  • akape sayesinde son 17 yılda haramdan korkmayan dini imanı para olmuş ama sözde müslüman insanlar her yere yayıldı. Bu ustalara iyi bakın net olarak cumaya giderler, hiç kaçırmazlar.
  • akp sağ olsun bu memlekette haramdan korkan kalmadı, sanayi neden farklı olsun?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

akape sayesinde son 17 yılda haramdan korkmayan dini imanı para olmuş ama sözde müslüman insanlar her yere yayıldı. Bu ustalara iyi bakın net olarak cumaya giderler, hiç kaçırmazlar.
    Bunun akla kararla ne alakası var, ak parti düşmanlıgından ne yapacagınızı şaşırdınız iyice, sizin psikolojik destek almanız gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adorer -- 29 Ekim 2019; 13:4:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanayi esnafı niye haramdan korkmuyor ?
  • Ben de merak ediyorum haram yeme neden bu kadar yayıldı? Ticaret yapanlara sorarsan bir 40-50 sene önce senet bile kullanılmadığını, sözün senet olduğunu söylüyorlar. Şimdi bırak haram helale dikkat etmeyi, dolandırıcılıkta hergün yeni çığır açılıyor. Teknolojide bu kadar icat yapılsa çoktan marsa yerleşmiştik herhalde!!!
  • Bugün sanayi ustalarından, milletvekili nden daha fazla kazananlar var. Ama işini iyi yapmayınca haram oluyo o para, hayrını göremiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haram yemeyi domuz eti yemeye, içki içmeye indirgeyen bir anlayışla ancak böyle olur.
    (Bir tarafta biat kültürü diğer tarafta nefret duygusuyla hayata bakanlar maalesef çoğunlukta. Olayı mevcut iktidara yamayabilirsiniz tabii, rahatlama sağlar. Ama mevcut iktidar sadece olayların dış kabuğunu değiştirmiştir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ironeagle -- 29 Ekim 2019; 13:50:8 >
  • Sanayide bi usta şöyle demisti, burada adami mikerler onemli olan az mikecek usta bulmak diye, simdi daha iyi anliyorum

• ne yazık ki herkes para kazanmak için artık haram korkusu kalmamış çok yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Sanayi esnafı ayrı bir şerefsizdir ben araçtan anladığım için birazda meraklı olduğumdan tartışma çıkıyordu genelde e seviyesiz adamlarla birkaç kez birbirimize girdiğimizde çok oldu misal kaynakçı gelmiş rot kolunu ısıtıp gevşetecek benden 120 lira para istiyor haliyle sinirlendim 10 liralık iş yaptığı aslında bir güzel haşladım orda para almaya yüzü tutmadı e yeri geldi yumruk salladığım olaylarda oldu o sebeble bazen lift kiralayıp işimi kendim yapıyorum belki yarım saatlik işi 3 saatte yapıyorum ama kafam rahat böyle çomar lara para kazandırmamak lazım
    Lift nasıl nereden kiralıyorsun ustam?
  • çünkü onlar esnaf,her türlü kazığı atmayı pek severler. vergi ile işleri olmaz.mis gibi geçinir giderler.
  • Sandıkta oylarını atıp cenneti garantilediler nasıl olsa.

• Pazara git esnafin yarisindan cogu dikkat etmezsen ya gramajdan caliyor, ya toplami yukari yuvarliyor.

Sanayi esnafi ile alakasi yok yani fakirlesme ve ahlakı ibadete endekslemekle gelisen toplumsal cokuntu var.

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Nasıl ki hristiyanlar papaza gidip günah çıkartıyor, sanayi esnafı da cuma günleri camiye gidip kendini rahatlatıyor.
    bak allah belamı versin babamda sanayide çalışıyo, karşı dükkanda bi usta(patron) var onun yanında çalışan elemanı var. Eleman (o da usta aslında ama çalışanı) şu senin söylediğin son cümleyi ağzından duymuş.
  • kardeşim kelime kelimesine inanıyorum

maalesef çok haklısın ve çok geçmiş olsun.. tecrübe kimi zaman çok pahalıya mal oluyor. elinden geldiği kadar kendin yapmaya çalış, hiç olmaz ise ben bozdum dersin.. ben hep öyle öğrendim.
  • Gözünüzün önünde parça değişimi yaparken hepsini aldırmasına rağmen yarısını kullanmayanlar da var. Misal komple aldırıyor parçayı ama içinden sadece 2 parçayı değişiyor. Her ne kadar başında dursanızda faydası yok! Güvenilir yerlerde ekstra fahiş fiyatlı oluyor.. En temizi kaliteli sıfır araç almak yıllarca binmek. Ben arabamı satıp motorsiklet aldım bu yüzden , şuan kafam ne kadar rahat. Araba varken değiştir dediklerimin yarısını degiştirmediler. Motoru şanzımanı direksiyon kutusunu indirmek için her seferinde bir tomar para alacakları için sadece..Hatta parçaları aldım verdim gerek kalmadı onlara dediler iade ettiğim oldu!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sadece sanayi esnafı değil bakkalından terzisine pazarcısından doktoruna kadar malesef dürüst insan sorunumuz var. ülkede dürüst insan bulmak çok ama çok zor özellikle büyük şehirlerde
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.