Şimdi Ara

SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜKLERİ İNCELEME MERKEZİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
42
Favori
45.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 tl ye alınacak kaliteli bi gözlük yok mu trden arkadaşlar :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar vr box 3.00 mü yoksa shinecon mu telefon sony xperia z1 5 inc

• serkantok2 S kullanıcısına yanıt
    İkisi arasında kaldıysan Shineconu tercih et bence..vr box tan kaliteli

ya da aşağıdaki megnetliyi tercih et

http://urun.n11.com/sanal-gerceklik-gozlugu/magnet-kontrollu-sanal-gerceklik-gozlugu-vr-world-P115200792
  • DeePoon V3 incelemesi geldi

• Moonlight programının kullanımını anlattığım vede gözlüğünüzde izleyebileceğiniz oyun oynanış videosunu eklediğim 20 dk lık videom hazır arkadaşlar. Tek sorun upload edecek sağlıklı bir İnternete kavuşmam. Dediğim gibi yer değiştirdiğim için burada internetim yok ve bağlatma talebim port yüzünden kabul edilmiyor. Dilekçe vb işlerle uğraştım sonuç bekliyorum. Gününü söz veremiyorum ama yükleyeceğim birgün. Video hazır.

• Hocam iphone 6 plus telefonum ve nvidia gtx 860m ekran kartlı laptop var. Sizce hangi gözlük ve program gta 5 gibi oyunlarda iyi performans verir? Hangisini almalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: 18.Bayezid

Hocam iphone 6 plus telefonum ve nvidia gtx 860m ekran kartlı laptop var. Sizce hangi gözlük ve program gta 5 gibi oyunlarda iyi performans verir? Hangisini almalıyım

Hiç birisi. Vr olarak oyun oynamak için ekran kartının görüntüyü 2 kere çizmesi gerekiyor ve fps yarıya düşüyor, siz oynarken 30 fps alıyorsanız gözlük ile 15 fps alabileceksiniz. Oculus boşuna en düşük sistem gtx970 olsun demiyor, adamlar en kötü ihtimalle bir oyun 120 fps çalışsın tek monitörde ki düzgün oynansın oculus ile diyorlar. Ha diyorsanız benim ekran kartım full HD de 60 fps GTA 5 oynatıyor, gözlükle 30 fps oynarım diyorsanız alabilirsiniz. Oyun için önerim düşük fov

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 3 Haziran 2016; 19:40:00 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Hocam iphone 6 plus telefonum ve nvidia gtx 860m ekran kartlı laptop var. Sizce hangi gözlük ve program gta 5 gibi oyunlarda iyi performans verir? Hangisini almalıyım

Hiç birisi. Vr olarak oyun oynamak için ekran kartının görüntüyü 2 kere çizmesi gerekiyor ve fps yarıya düşüyor, siz oynarken 30 fps alıyorsanız gözlük ile 15 fps alabileceksiniz. Oculus boşuna en düşük sistem gtx970 olsun demiyor, adamlar en kötü ihtimalle bir oyun 120 fps çalışsın tek monitörde ki düzgün oynansın oculus ile diyorlar. Ha diyorsanız benim ekran kartım full HD de 60 fps GTA 5 oynatıyor, gözlükle 30 fps oynarım diyorsanız alabilirsiniz. Oyun için önerim düşük fov

Görüntü bütün halinde olsa yani sadece 2 ye bölünmüş olsa her göze 30ar fps aktarılsa birleşince 15fps mi olur diyorsunuz yani?

• quote:

Kardeşim sen beklet gözlük alma işini. Benin videoyu bekle yayınlamamı.
    Sana bir sorum olacak öncesinde ios mağazasında moonlight adlı uygulama var mı? Varsa bu iş olur yoksa olmaz.
    Fps işine de takılma. Oyun oynanacak performans alırsın. Dediğim gibi çok uzun mesele herşeyi anlattığım video ile çok şey oluşacak kafanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucra -- 3 Haziran 2016; 21:36:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucra

quote:

quote:

Görüntü bütün halinde olsa yani sadece 2 ye bölünmüş olsa her göze 30ar fps aktarılsa birleşince 15fps mi olur diyorsunuz yani?

hayır öyle değil. bir oyunu tridef ile 3D hale getirdiğinizde görüntü 2 tane full hd görüntü olarak çizilir, normalde full hd ile 30 fps alınıyorsa 2 tane full hd çizildiğinde 15 fps olur, ekran kartı ile ilgili bir durum. ha eğer tridef olmadan direk 2D görüntü ikiye bölünerek aktarılıyorsa o zaman fps de düşüş olmaz, ama öyle yapılamıyor sanırım

• quote:

quote:

quote:

quote:

hayır öyle değil. bir oyunu tridef ile 3D hale getirdiğinizde görüntü 2 tane full hd görüntü olarak çizilir, normalde full hd ile 30 fps alınıyorsa 2 tane full hd çizildiğinde 15 fps olur, ekran kartı ile ilgili bir durum. ha eğer tridef olmadan direk 2D görüntü ikiye bölünerek aktarılıyorsa o zaman fps de düşüş olmaz, ama öyle yapılamıyor sanırım

Programı bizzat kullanıyorum onun için sormak istedim. Dediğiniz gibi bir durum yok. Gtx 850m ile need for speed rivals sabit 30fps alıyorum. Program sayacına güvenmeyip birde dikkatle izledim evet tam 30fps görüntü. Üstünde birde makine moonlight ile görüştü aktarıyor. Bana mısın demiyor. Ayarlar medium high arasında bu arada. Birde oyunun 30fps kilidi var o olmasa daha çok verir. Arkadaşın kartı kesinlikle sorun yaratmaz. Onun tek sorunu olur o da tridef v7 yi satın almak zorunda cracklisi yok denemek için trial indirse açar mı bilemiyorum. Ama almaya değer maaşı olan biri iseniz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Programı bizzat kullanıyorum onun için sormak istedim. Dediğiniz gibi bir durum yok. Gtx 850m ile need for speed rivals sabit 30fps alıyorum. Program sayacına güvenmeyip birde dikkatle izledim evet tam 30fps görüntü. Üstünde birde makine moonlight ile görüştü aktarıyor. Bana mısın demiyor. Ayarlar medium high arasında bu arada. Birde oyunun 30fps kilidi var o olmasa daha çok verir. Arkadaşın kartı kesinlikle sorun yaratmaz. Onun tek sorunu olur o da tridef v7 yi satın almak zorunda cracklisi yok denemek için trial indirse açar mı bilemiyorum. Ama almaya değer maaşı olan biri iseniz.

ben oyun 15 fps verir demedim, normal full hd de vereceği fps nin yarısını verir dedim

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    İlginçtir bioshock 2 için dediğinizi denedim normal açtım sonra tridef ile açtım fps farkı yoktu. 2-3 varsa onu bilemem çünkü sahneye göre değişiyor fps ama aynı yerlerde aynı fps vardı

• Arkadaşlar moonlighttan aktarım örneği sizler için uploadladım. Ben görüntüyü kaydederken orjinalde gördüğüm kaliteye göre yüzde 30-50 arasında bir netlik kaybı oldu hele siz birde 1080p telefonda açarsanız epey düşüş olacaktır. Ancak orjinali hakkında fikir versin diye yükledim. Umarım upload ederken dhaber kendisi de kırpmamıştır.
    GÖZLÜĞÜNÜZÜ TAKIP BU VİDEO'YU İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Aman allahım dh çamur etmiş görüntüyü zaten mobilden yüklüyordum 150mb aldı video 20mb a düşmüş arkadaşlar youtube linki aşağıda oradan izleyin

https://youtu.be/ycWHVXmYy1U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucra -- 4 Haziran 2016; 0:53:41 >

• Sucra kullanıcısına yanıt
    Güzel çalışma

Bu arada ben de moonlight deneyimlerimi paylaşayım.

iphone 6s + i7 CPU, 970m GPU, 16gb ram + 5ghz Wireless AC router + windows 10'da, 5Ghz bağlantı ile görüntü net ve akıcı şekilde aktarılıyor. Ancak Tridef ile oyunu 3d yapınca moonlight bağlantısı görüntü vermiyor yada verse bile sorun çıkarabiliyor. Need for speed Rivals ile yaptığım denememde, oluşan ms bazında gecikmeden dolayı mide bulantısı yaşadım ve hemen çıkarttım. Kontroller ile görüntü arasında gecikme olunca da kontrol zorlukları yaşadım.

Internette android telefonlar için riftcat ve vridge ile daha başarılı sonuçlar alındığını gördüm. Ne kadar düzgün çalıştığını tesrt etmek lazım.
  • quote:

İlginçtir bioshock 2 için dediğinizi denedim normal açtım sonra tridef ile açtım fps farkı yoktu. 2-3 varsa onu bilemem çünkü sahneye göre değişiyor fps ama aynı yerlerde aynı fps vardı

İkisinde de ayrı ayrı fps kaç? Sabit 60 mı? Vsync açık mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Vsycn açıkken sabit 60 ikiside. Kapalı iken 80-120 arasında dolaşıyor. 2 türlü de aynı değerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Güzel çalışma

Bu arada ben de moonlight deneyimlerimi paylaşayım.

iphone 6s + i7 CPU, 970m GPU, 16gb ram + 5ghz Wireless AC router + windows 10'da, 5Ghz bağlantı ile görüntü net ve akıcı şekilde aktarılıyor. Ancak Tridef ile oyunu 3d yapınca moonlight bağlantısı görüntü vermiyor yada verse bile sorun çıkarabiliyor. Need for speed Rivals ile yaptığım denememde, oluşan ms bazında gecikmeden dolayı mide bulantısı yaşadım ve hemen çıkarttım. Kontroller ile görüntü arasında gecikme olunca da kontrol zorlukları yaşadım.

Internette android telefonlar için riftcat ve vridge ile daha başarılı sonuçlar alındığını gördüm. Ne kadar düzgün çalıştığını tesrt etmek lazım.

Teşekkür ederim. Şöyle bir tecrübe aktarayım. Tridef v6.7 ile bioshock 2, nfs rivals, Cs go da hiçbir sorun yaşamadım aktarmada. Tek bir sorunum var onu bir kere aşabildim bir daha hiç ama hiç yapamadım. Bu sorun tam ekranda çalışmaması oyunların. Pencere modunda tam ekrana yayarak çalıştırıyorum. Gecikme konusuna gelince aynı Wifi üzerinden galaxy a7 ve zenfone 5 te 14-18ms gecikme var yani yok sayılır. Ama gm discovery de 80-95ms gecikme oluyor bu ise epey fazla. Gecikme telefonun ağ kartına bağlı sanırım. Umarım faydası olur dediklerimin birde çok önemli bişey var direk masaüstünü shielde ekleme yolu var. System 32 içinde bir exeyi ekliyorsunuz ve direk masaüstü aktarılıyor yani o siyah arkaplan açılıp aktarma olayı olmuyor. Böyle olunca programlar arasında geçiş yaparken telefondan geçiş yapmaya gerek kalmıyor.

Son bir ekleme daha. Eğer monitör 720p veya 768p ise sizin telefon 1080p ise görüntüyü aktarırken hata verir yada aktarmaz. Kısaca monitörü ya 720p ye ayarlayıp 720p görüntü aktarın. Yada tam 1080p yapıp 1080p aktarın. Böyle olunca moonlight hata vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sucra -- 4 Haziran 2016; 9:39:01 >

• Sucra kullanıcısına yanıt
    C:\Windows\System32\mstsc.exe Shield'e eklenınce direkt masaustunu telefona aktarabılıyorsunuz. Fare kontrolu'de calısıyor.

Benım asıl sorunum Tridef ile oyunları baslatınca hata verıp kapanması. Tridef yoksa aktarımda herhangı bır hata/sorun yok. Bu arada sabah gazetesının verdıgı cardboard var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 4 Haziran 2016; 9:59:47 >
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ekranın 1366x768 sayıyorum örnek olarak. Oyuna girip 1280x720p yapıyorsun. Ayarlarda pencere modu vardır full screen no yapıyorsun. Ana menüye dönüp oyunu kapatıyorsun. Sonrasında tridef ignitiondan oyunu açınca pencere modunda açılacak sorunsuz. Yine açılmıyorsa bir tane regedit dosyası var onu vereyim. Ama önce dene dediğimi. Oyun tam ekran çalışmıyor maalesef

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.