Şimdi Ara

SAN-TEK STT40RF Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı Hakkında Yorumlar - Kullananlar (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.780
Cevap
101
Favori
39.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oda termostatların hepsi menşei china dır burda montajlanıp yazılım refaransları türetilir, hepsi birbirinin çakması zaten...bu konuda birşeyi ürettiğimiz filan yok yani....yazılımsal açıdan hasan hocanın cihazından biraz daha düşük modeli özeliklisi denebilir belki ha cihazı programlayıp unutuyosan zaten çok ıvır zıvır bir ozelliğide gerek yok..dediğini yapıyorsa cihaz o fiyata f/p..
    şahsi görüşüm faturası kabarık olmayan bir ev için oda termostatları en gereksiz şey zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Ocak 2019; 22:50:51 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Sana katılmıyorum kerimcem.
    Bir cihaz nasıl ortaya çıkar.

***Ya hazır herkesin kullanabileceği bir PCB dediğimiz baskı devre kartı üretilmiştir. Mikrodenetleyiciye herkes kendi amacına uygun bir yazılım yükler. Ortaya bir cihaz çıkar. YÜklenen yazılıma göre fırın kontrolü olur, OT olur, akvaryum kontrolü olur, çiçek sulama olur, ev otomasyonu olur, v.b. olur da olur. Bu tasarım değildir. Bu kartlar, ARDUINO örneğindeki kartlardır.

***Ya da önce hedef belirlenir. Sonra hedefin özellikleri belirlenir. Bu özellikler belirlenirken var olan benzer ürünlerin özellikleri araştırılır ve beğenilen özellikler bir araya toplanır. Gerekirse ki gerekir, yeni özellikler eklenir. Sonradan ekleme yapılabilecek şekilde yavaş yavaş bağlantı şeması oluşturulur. Bu sırada kullanılacak componentler seçilir. Bu tasarımdır. Şema tamamlandıktan sonra. Bu şemanın PCB haline dönüştürme işlemi yani baskı devre kartı çizilir. Baskı devre kartı çizilirken kullanılacak kutu, ekran, dış bağlantılar dikkate alınır ki kutuya monte edildiğinde her şey yerine otursun. PCB tasarımı bitince yazılıma başlanır. Her şey tamamlanınca ortaya bir ürün çıkar. Eğer birden fazla yapılırsa üretim olur. Bu ürünü bir başkası alıp çoğaltırsa montajcılık olur. Elektronik komponentler maalesef ülkemizde üretilemiyor. Çin bu konuda almış başını gitmiş. Mecburen kim üretiyorsa parçaları oradan almak zorundayız. Elektronik malzemeleri dışarıdan almak üretim yapılmadığı anlamına gelmiyor. Araba montajı gibi değil. Arabanın çamurluğunu başka bir arabada kullanamazsın. O çamurluk o model içindir sadece. Bu montajcılıktır. Ama elektronik bir eleman sadece bir ürün için üretilmez. Nerede kullanırsan kullanırsın. Önemli olan şemayı tasarlayıp, o şemaya uygun yazılım oluşturabilmektir.

Bunlar sıfırdan başlayınca kolayca yapılabilen çalışmalar değil. Çok emek var işin içinde. Bir çok firma ARGE sonunda bir an evvel satışa geçer. Ve onun ARGE sine daha fazla bütçe ayırmazlar. Ancak yeni modeline ayırırlar. SİEMENS REV24 belki 10 yıllık belki daha fazla. Tek bir özelliği değişmedi. Benim için ARGE bitmez. Yazılım geliştirmesi bitmez. Benim bütçe kaygım yok çünkü. O yüzden ilk çıktığı günkü cihazdan çok farklı bir cihaz haline geldi. SAN-TEK de yaklaşık 4000 satır yazılım var desem inanır mısın? Daha da artacak. Bu yüzden mikrodenetleyiciyi bile değiştirdim. Hafızası yetmedi.

Sen çoğu zaman kırıcı oluyorsun ve çirkin ördek yavrusunu küçümsüyorsun. Meslek lisesinde öğrencilerin yaptığı işlerden farklı bir iş bu.
    Yiğidi öldür hakkını yeme. Sevgili kardeşim.

• Bu ürünü nerden alabiliriz acaba? Orijinalini soruyorum bu arada çakmasını değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    genel anlamda ot lerin para tuzağı olduğunu düşünüyorum bir aynı odada duvara yapışık koyarak arkasından vitrine koyarak test edebilirsin hiç birisinin odanın gerçek ısısını ölçtüğü filan yok aynı odada duvara yapıştırırsan gider duvarın soğunu çeker, vitrine koyarsan etrafındaki eşyalardan çok daha + ısılarda dolandığını görürsün...

ha devamlı 45-50 de yakıyosundur dokanmıyosundur kombiyi haliyle fatura 400+ geliyordur ha onlarda işe yarar çünkü odayı 24-25 ısı bandına çekiyordur elbette tassaruf sağlar...

teknoloji meraklısı bir insanım sadece buraya yazdığımı sanıyorsan çok yanılıyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Ocak 2019; 0:33:4 >
    Madem gerçek ısıyı ölçmüyor diyorsunuz da ot nin üstündeki görülen değeri başka termometreler ile test edip aynı rakamları o cihazlarda da gördüğümüz zaman ne oluyor? Bütün termometreler yanlış ölçüm yapıyor da, biz mi hep gördüğümüze kanan zavallı fanileriz..

Istediğinizi düşünmekte serbestsiniz de azıcık bilime, irfana bağlı kalarak değerlendirme yapmakta fayda var diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • duplexer D kullanıcısına yanıt
    dediğimi yanlış anlamışsın yanına koyarsan elbette aynı ısıyı veririr şoyle odada başka bir nokatya koy bakalım ne olcak mesala duvara yapışık değilse duvara yapıştır duvarın bir güzel soğunu emsin
    Bende ot duvarda yerden 1.75 m yüksekte monteli, diğer termometre ise TV ünitesinin üzerinde duruyor, duvardan 60 cm uzak ve yerden 45 cm yüksek. Ot 23c ise termometre 22.5 22.6 larda geziyor. Senin dediklerini daha önce düşünüp bu şekilde ölçüm yapmaya başlamıştım, geldiğim noktada ise, en azından benim evimde, senin dediğin geçerli değil ustam. Ot uyumlu ev içi ısısıyla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 15 Ocak 2019; 11:29:46 >
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    valla profu olduğumu idda etmedim denediğim 2 evdede aynı oda içinde şahane ısı farkları var, ozellikle duvara yapıştırılan ot duvarın soğuk ısısını çekip daha düşük gosteriyor 1 dereceden fazla vitrine koy, +1.2 oynuyor bende elimde prof ısı tabancasıda var odanın her noktası farklı ısılarda hangisi benim gerçek ısım e: hepsi hani ot kullanıp her odam ayrı bir terhane oldu ısılar çok dengesiz oldu diyip şikayet eden dolu ya forumda internette ha ana nedeni o işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 14:3:57 >
  • Bir ölçümü peteğin yanından bir ölçümü soğuk duvara koyarak başka bir ölçümü de plasma tv yanına koyarak farklı değerler görürsünüz, normal

Önemli olan odanın içindeki ortama sıcaklık

Siz nasıl isterseniz öyle düşünün. Hiç kombi kullanmayarak sıfır harcama ile muazzam tasarruf da yaparsınız.

Mesele rahat, konforlu ve ucuz ısınma.

Doğalgaz kaynaklı kombi ile ısınma genel kuralları belli. Ne siz bir şeyler dediniz, ne de biz bir şeyler dedik diye..

Kuralları ısı transferi ve enerji dönüşüm yasaları belirliyor

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Hocam ben general ht400 kullanıyorum şu an pişmanım aldığıma hep kopuyor modemle bağlantı kurmuyor benim
    DAİKİN premix kombim var ev 330m2 3cm strafor yalıtımlı dört tarafı açık 3katlı bana hangi san tek modeli önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 19 Ocak 2019; 22:39:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MeraklıForumcu M kullanıcısına yanıt
    Şartlarınız o kadar kötü ki termostat öneremiyorum.
    Daikin sayfasında bu kombiyle ilgili çok bilgili arkadaşlar var.
    Dış hava sensörü ve minimum kombi ayarıyla kullanan da var.
    Bence onlara danışın önce.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136751653
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    Gardaş ntc ile dış hava sensörünü kendin 5tl gibi makul fiyatlara yapabilirdin

Eline termometre alıp evin merkezinde ölçüm yaparsın ve termostatdan ölçtüğün değere kadar +, - kalibrasyon ayarı yaparsın ve tamam duvarda olsa bile ısı ölçümü doğru

Hocam mütahitle konuştuk bende 13yıldır oturduğum evde ısı yalıtımı olduğunu öğrendim 3cm strafor varmış dışarıdan

Hocam düşük sıcaklıkta daha fazla yakıyor kombi 2hafta her koşulda sıcaklıkta ot dhs test ettim en tasarruflu su ot+dhs olarak belirledim

• Ot +dhs günlük 6m3 santek te olursa 4m3 e indirebilirim belki ev 23derece 35kw daikin premix kombi

Kardeş sen 330 m2 eve günlük 6 m3 yakıyorsan daha ne arıyorsun:)))

Doğrudur hocam ama öyle bir çözüm olduğunu bilmiyordum.

• alperkurucu A kullanıcısına yanıt
    Azıcık daha tasarruf ve konfor bu baş belası ht400 yüzünden bir donuyorum bir ısınıyorum sözde 0,1 hassasiyet yemişim sizin 0,1 hassasiyetinizi Şu ht 400 ü terastan atıp üstüne gaz beton bırakmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 19 Ocak 2019; 23:36:56 >
    Santek ten herkes memnun dene derim

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.