A

Yüzbaşı
10 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 70 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba. Skype üzerinden yaptığım toplantılarda birileri mikrofonları kapatıp birilerinide toplantıdan atıyorlar ve buna müdahale edemiyorum. Toplantıyı açan benim başkası mikrofonları kapatıp toplantıdan başkasını çıkarabiliyor. Bunun çözümü var mıdır?
Ordu tam 2,00 lira
Şu anda indiriyorum. Developer sütümü otaya verildi.
150 m2,lik kör çatıma Knauf marka 10 cm 120x800 lük camyünü çatı şiltesi serdim. İnanılmaz bir ısı kaybım vardı. çatı kenarları kapalı değil. Evi 3-4 derece farkettirdi.

1- Tüm çatıyı güzelce boşalttım ve süpürerek temizledim.
2- 150m2 çatıma 15 adet Knauf 10cm kalınlık 9,6 m2'lik (120x800cm)çatı şiltesi aldım.(1 Adet arttı)
3- Tüm çatıya güzelce serdim. (Direkler borular zorluk yaratıyor. alan ne kadar boş ise o kadar rahat seriliyor.)
4- 55'te yaktığımız kombi ısıtıyor ama ısıyı tutmuyor üşüyorduk. Şimdi evin her yanı 45'te yakıyoruz 22-23 derece ideal sıcaklıkta.,
5- Yakıt ve ısı olarak çok farketti. Bina kuzey cephesi ve güneş almıyor. Deniz kenarı. Mantolama yok.

Bu konuda epey araştırma yaptım. Üzeri boş çatı olan arkadaşlarımın çeşitli soruları olursa elimden geldiği kadar cevaplarımla yardımcı olabilirim.

ozur dileyerek ufak bir sorunumu sormak istiyorum.

ttnetin 587 portunu aktiflemesinden sonra okudugum bir makalede aşağıdaki değişiklikleri yaptıktan sonra posta gonderebiliyorum ama bir gun sonra deaktif oluyor ve tekrar aynı işlemi yapmak zorunda kalıyorum. acaba tekrardan 587 portunun deaktif olmasının sebebi acaba ne olabilir?

saygılarımla.

Alper KURUCU

The iptables way:
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --dport 587 -i eth0 -j REDIRECT --to-ports 25

The xinetd way (recommended):
# cd /etc/xinetd.d
# cp smtp_psa smtp_additional
# vi smtp_additional

Make the first line say “service submission” and save the file. Then restart xinetd:

/etc/rc.d/init.d/xinetd restart
Merhabalar acaba HD 5 Kanalını izsleyebilen arkadaslar var mı su anda sifresiz HD yayın yapmakta cunku. izleyebilen arkadaslarim acaba cihazlarınıda yazarlarsa cok sevinirim. ozellikle Crea HD (af-8000HDCI) kullanicilari izleyebiliyorlar mı acaba?

Uydu Listesi: Eutelsat W3

Frekans: 10880

Sembol oranı: 17360

Polarite : V

Transport: DVB-S2 8PSK

Pilot: Kapalı

FEC: 3/4

Arama Modu: Tüm kanallar

Şebeke Arama: Kapalı
Hakkında
Meslek: Öğretmen
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 617
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.256 (Bu ay: 174)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 130 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.