Şimdi Ara

Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin suya yüzde 25 okuma bedeline yüzde 150 zam yapmasına bir tepki de CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan geldi. Ocak ayında yapılan indirimin göstermelik olduğunu söyleyen Hancıoğlu, İstanbul seçmenini uyararak, "Dereyi geçene kadar indirim, geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacaklar. Zamı bindirecekler. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin seçimden önce suya yüzde 15 indirim yaptığını ancak seçimi kazandıktan 2 ay sonra yüzde 25 zam yaptığını hatırlatan CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 23 Haziran’da tekrar sandık başına gidecek olan İstanbullu seçmenleri uyardı.

“GÖSTERMELİK İNDİRİM”
    Hancıoğlu, zam kararının, rantçı belediyecilikle halkçı belediyecilik anlayışı arasındaki farkı, en somut şekilde ortaya koyduğunu ifade ederek, “Bizler seçim döneminde, bütün Samsunluları dilimiz döndüğü ve gücümüz yettiğince vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Koltuklarını kaybetmek istemeyenler, seçim öncesi göstermelik indirimlerle vatandaşlarımızı kandırmaya çalıştılar. ‘Bu anlayış ne gönül, ne hizmet belediyeciliğidir. Anlayış değişmediği müddetçe, bunun bütün faturasını vatandaşlarımıza ödetecekler diye uyardık. İki ayda maskeleri düştü. Bugün göstermelik indirim yapanlar, dereyi geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacak. Tıpkı Samsun’da yaptıkları gibi. Bunun bedelini vatandaşlarımız ödeyecek. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun! Ancak, İstanbulluların önünde bir fırsat var” dedi.
    https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/dereyi-gecene-kadar-indirim-gectikten-sonra-bindirim-4933428/

• ben biktim artik bu milletten.
    samsunlu olarak haberi facede paylastim.
    gidisat su sekildeydi:

~ yalan haber

~ yalanci medya gibisin.
    ve en son olarak
    ~ sen ne zaman vatan haini oldun.

ya akp lisin ya da vatan haini.

hep diyorum ve her zaman da diyecegim; bu geri kafali millet olmedigi surece bize genclere rahat hayat yok.
    en az 20 yil gerekli bu eski geri kafali nesilin olmesi icin.
    Durmak yok yola devam. Herkes hak ettiği gibi yönetilir. Az bile yapıyorlar. Gram acımıyorum.

Belediye seçimlerinde %47'den fazla, meclis seçimlerinde %56'dan fazla oy çıkmış. Bu da demek oluyor ki her 2 kişiden biri oy vermiş. O yüzden tek bir laf söylemeye hakları yok.

Atamızın Kurtuluş Mücadelesini başlattığı şehir üstelik. Yazık, gerçekten yazık. Atam mezardan çıkıp CHP'den seçimlere girse tekrar, bunlar yine de gidip AKP'ye oy verir.
    Bir Samsunlu olarak bu yoruma tamamen katılıyorum. Evet, kurunun yanında bizim gibi yaşlarda yanıyor belki ama bizim milletimiz akıllanacaksa eğer herşey müstahak ben yanmaya razıyım yeter ki artık miiletimiz bilinçlensin ve sandıkta gerekeni yapsın. Dediğiniz gibi Kurtuluş Mücadelesinin başladığı bu şehirden malum partiye bu kadar oy çıkınca insan üzülüyor.
  • aynen. akp bb yi kazansın ertesi ay o suya ve otobüs biletlerine zam gelecektir bundan adım gibi eminim.
  • Halk hak ettiği şekilde yaşıyor işte. İstese %100 yapar. Sıkıntı yooğğğkkk
  • Cümle alem biliyor. Zaten bu yüzden Ekrem abi kazanmıştı. Allah’ın izniyle iki mazbatamız olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durmak yok yola devam. Herkes hak ettiği gibi yönetilir. Az bile yapıyorlar. Gram acımıyorum.

Belediye seçimlerinde %47'den fazla, meclis seçimlerinde %56'dan fazla oy çıkmış. Bu da demek oluyor ki her 2 kişiden biri oy vermiş. O yüzden tek bir laf söylemeye hakları yok.

Atamızın Kurtuluş Mücadelesini başlattığı şehir üstelik. Yazık, gerçekten yazık. Atam mezardan çıkıp CHP'den seçimlere girse tekrar, bunlar yine de gidip AKP'ye oy verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 26 Mayıs 2019; 17:2:36 >
  • Ciddiyim bu toplum için en iyi ilaç Ak parti.Bunlara iyilik falan yapmıyacaksın çatır çatır ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Durmak yok yola devam. Herkes hak ettiği gibi yönetilir. Az bile yapıyorlar. Gram acımıyorum.

Bir Samsunlu olarak bu yoruma tamamen katılıyorum. Evet, kurunun yanında bizim gibi yaşlarda yanıyor belki ama bizim milletimiz akıllanacaksa eğer herşey müstahak ben yanmaya razıyım yeter ki artık miiletimiz bilinçlensin ve sandıkta gerekeni yapsın. Dediğiniz gibi Kurtuluş Mücadelesinin başladığı bu şehirden malum partiye bu kadar oy çıkınca insan üzülüyor.

• ben biktim artik bu milletten.
    samsunlu olarak haberi facede paylastim.
    gidisat su sekildeydi:

~ yalan haber

~ yalanci medya gibisin.
    ve en son olarak
    ~ sen ne zaman vatan haini oldun.

ya akp lisin ya da vatan haini.

hep diyorum ve her zaman da diyecegim; bu geri kafali millet olmedigi surece bize genclere rahat hayat yok.
    en az 20 yil gerekli bu eski geri kafali nesilin olmesi icin.

• Bunlardan bıktık bıktım öğrenciyim en pahalı ulaşımda samsunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesele suya zam yapmalari degil, sorun toplanan paralarin cukka yapilmasi. Vatandas çolugun çocugun rizkindan kisiyor odemeye çalisiyor ama bu adamlar bu paralari kendi paralari saniyor. Bir mudure 3 araba, arabalarin ozel islerinde kullanilmasi. belediyeye alinan malzemelerin 10 misli fiyattan alip farki cebe atmalari. sacma sapan derneklere milyonlarin verilmesi.
    halbuki bu toplanan paralarla neler yapilabilir. Gidin avrupada bir belediye neler yapiyor halki icin.
  • Gel de cevap ver!

• Deveye diken insana seven yaranır.

• Öncelikle söyleyim, bölgecilik yapmıyorum, ancak başka şekilde de açıklama imkanı yok. Samsunlulara, geniş anlamda Karadenizlilere hiç acımıyorum. Eski çalışkan, üretken, milletini , bayrağını seven, dürüst, mert Karadeniz insanı gitti, yerine tam tersi kişiler geldi. Çalışan yok, üreten yok, zaten işte yok...
  • Tekirdağ da yaşıyorum CHP li belediye 4 yıl önce suya %200 zam yaptı ardından seçimler yaklaşırken %20 indirim yaptı.Şimdi seçimlerden bir ay sonra yeniden %20 zam yaptı ve devamının geleceği söyleniyor.Söyelenene göre Tekirdağ Türkiyedeki en pahalı suyu kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosun79

Tekirdağ da yaşıyorum CHP li belediye 4 yıl önce suya %200 zam yaptı ardından seçimler yaklaşırken %20 indirim yaptı.Şimdi seçimlerden bir ay sonra yeniden %20 zam yaptı ve devamının geleceği söyleniyor.Söyelenene göre Tekirdağ Türkiyedeki en pahalı suyu kullanıyor.
    Net olarak %4 indirimdesin suan hala.

• quote:

Tekirdağ da yaşıyorum CHP li belediye 4 yıl önce suya %200 zam yaptı ardından seçimler yaklaşırken %20 indirim yaptı.Şimdi seçimlerden bir ay sonra yeniden %20 zam yaptı ve devamının geleceği söyleniyor.Söyelenene göre Tekirdağ Türkiyedeki en pahalı suyu kullanıyor.
    Chp ise zam yapabilir sıkıntı yok
  • Bir diğer örneği Bursa'dır. Secimden önce bütün billboardlarda suya indirim ulasima indirim diye astilar. Yaklaşık 20-30 kuruş indirdiler fakat seçimlerden sonra direk zam yaptılar. Bursa'da şuan uzun hat dediğimiz mahalleden şehir merkezine giden 10-20 km lik otobüs bileti 3.35 Tl. Mahalleden metroya dediğimiz besleme hatlar var. Onlar da 10 kmyi geçmez uzunluk olarak. Yaklaşık 2.40 tl dir. Metro ya da aktarma felan o da 3.35 tl yapıyor.

Günlük 6.7 TL
    Haftalık 33.5 tl (5 gün)
    Aylık 134 TL yapar!

Bir diğer ornek ise Bursa'da öğrenci abonman 90 TL den 100 TL ye yukselttiler. Fakat okulla kapatilana kadar 15 Haziran'a kadar 90 TL ye indirdiler. Istanbul 40 TL veriyor biz 100 veriyoruz. Burada da yapsınlar madem.

Ayrıca hicbir zaman 19 Mayıs'ta ücretsiz olmayan otobüs. Bu sene ücretsiz oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meco2 -- 28 Mayıs 2019; 12:52:39 >
  • Türkiye'de siyasette izlenilen yolun özeti bu maalesef. Belediye seçimlerinden evvel hep indirimler teşvikler yapılır. Seçim sonrasında ise bu yapılan geri alındığı gibi üstüne daha da zam yapılır. Şaşırmamak lazım.
  • Hiç bir partiyi fanatiklik bağlamında desteklemiyorum.(HDP parti değil bana göre terörist yuvası)Ak parti son 3 yıl öncesine kadar güzel şeyler yaptı özellikle savunma alanında bunların tamamını destekliyorum.Ama formda körü körüne AK particiler ve chp liler var özelikle son dönemli belediyileri talandan kurtarıyormuş havaları varya chplilerin ona ayar oluyorum.Çünkü yok öyle bir şey.Çerkezköyde yaşıyorum Ak partinin en iyi dönemlerinde sanırım 2005-2015 yıllarında belediye onlardaydı ve Tüm ülkede yol kaldırım park bahçe en kral hizmetler yapılırken Çerkezköyde meydana 1 tane saat yapıldı bu kadar.Sonra CHP kazandı son 5 yıldır onlarda ilk önce alışveriş merkezinin oraya heykeller yaptılar bakın ilk icraat buydu.Sonra bir kaç tane daha heykel yaptılar.Sonra suya %200 zam yaptılar ,Sonra muhtemelen 3 te 1 fiyatına mal olması gereken güzel bir park yaptılar.Sonra 1 tane daha park yaptılar.Söz verdikleri mahalle yolunu 5 yıldır yapmadılar ve hala yapmadılar .Her 6 ayda bir yapıacaz diye demeç verdiler seçime 6 ay kala hızlandırdılar sonra yine durdu.Mesela bi yol var burda 2 km lik onu 1 yılda 3 kere asfaltladılar her seferinden asfalt 1 ayiçinde dağıldı.Sonra seçime son 3 ay kala acilen büyük bir park daha yaptılar ve seçimi kazandılar.Şimdi yine bir şey yapmıyorlar yani kötü bir belediyenin arkasından gelip 2 park ve heykel yaparak başarı kazandılar başkada bir şey yaptıkları yok.Ama konserler eksik olmuyor o yönden süper umrumuzdamı dünya hep eylencedeyiz:)Yola kaldırma temiz bir çevreye ihtiyacımız yok bizim yeterki heykellerimiz olsun.

• quote:

Pardon başkanı dinledin mi? Türkiye nin sayılı organize sanayii bölgelerini barındıran Tekirdağ da artık su çıkartmak çok Zor. Sanayi heleki tekstil sanayii günde Bir mahalleden daha fazla tüketim yapıyor.

Tekirdağ ve civar ilçelerin su kaynakları artık kısıtlı eskiden yüzeye yakın çıkan su artık 100-150 hatta bazı yerlerde 250 metreyi aşmış durumda. Suyun çıkartılması zorlaştıkca maliyetleri artıyor.

Hem büyükşehir statüsünde suyun bedeli yüklü oluyor. İstanbul da su bedava da kalkmış Türkiye nin en pahalı suyu diyorsunuz. Aylık ortalama 5-7 m³ tüketen biri atık su dahil 22 TL ödüyor.

Aynı oranda İstanbul'da kaç ödeniyor bilenler yazsın..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.