Şimdi Ara

Samsung S5620 MONTE Firmware Update ! Resimli Anlatım Sürekli Güncel !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
145.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung S5620 MONTE Firmware Update ! Resimli Anlatım Sürekli Güncel !!

Merhaba arkadaşlar uzun süredir bu konuyu araştırıyorum ve deneme yanılma yöntemiyle sorunu hallettim telefona hernekadar box yardımı ile yazılım yükseltmek zorunda kalsamda :) Şimdi sizlere Firmware işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım resimli olarak yapılması aslında çok çok basit ama Önemli olarak dikkat etmeniz gereken Bir Husus Var oda seçtiğiniz dosyaların doğru olması ve bağlantının kesilmemesi Güncelleme esnasında bundan sonrası zaten basit

Şuan Kullandığım Sürüm ( S5620XBJC1 -2010 Mart Ayı Sürümü ) Google Maps 3

Önemli Nokta !!

İlk Olarak Ne Yapacağım:
    1) Her şeyi kaydedin.
    2) SIM kartı çıkarın.
    3) Micro SD dışarı atın.

Nelere ihtiyacınız var:
    1) Firmware.
    2) Flash programı. (MultiLoader_V5.62)http://r*a*p*i*d*s*h*a*r*e.com/files/407586631/MultiLoader_V5.62.exe (aradaki ** işaretlerini kaldırın)
    3) Flaş kablosu (Orijinal USB kablosu)
    4) Telefonunuz: S5620.

Hadi başlayın.
    1) Telefonu Fabrika Ayarlarına Alın; Şu kod ile. . (Kodu *2767*3855 #)
    2) Senin firmware Koduna Bak (Check Code * # 1234 #)
    3) Bizim firmware listesini kontrol edin ve istediğiniz bir firmware indirin. (Ben S5620XBJC1 kullanım)http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s5620.htm
    4) Flaş programı indirin. (Multiloader v5.62!)http://r*a*p*i*d*s*h*a*r*e.com/files/407586631/MultiLoader_V5.62.exe (aradaki ** işaretlerini kaldırın)
    5) Firmware Unrar(rar dan çıkartın).
    6) Program Unrar(rar dan çıkartın).
    7) Into Firmware üç dosyaları görürsünüz. (Bizim BeniOku, CSC ve KOD)
    8) multiloader açın. (Set BRCM2153 tarafından kontrol)
    9) Boot Change tarafından kontrol ayarlayın.
    10) tıklayın çizme ve çizme dosya gidin.
    11) multiloader ayarlama Tüm Download bir kontrol edin.
    12) Amss tıklayın ve dosyayı gidin.
    13) Rsrc1, Rsrc2, Fabrika FS, CSC, SHP SPP ve PFS ile aynı işlemi uygulayın.
    14) seçmek RSRC2 tarafından her zaman DÜŞÜK versiyonu NOT!
    15) NOT kontrol FFS ve PFS aynı bölgede.
    16) USB kablosunu alın.
    17) Telefonunuzu alın.
    18) Download MODE Telefonunuzu koy. (Ses Anahtar Aşağı + Camera + Power On) (Telefonunuzun önce olduğundan emin olun)
    19) Şimdi görüldü olacaktır: DOWNLOAD MODE veya ALL DOWNLOAD veya BOOT değiştirin.
    20) USB kablosunu telefonla pc arasında bağlantı sağlayın(Cihazı Bulmassa pc kies programını kurun daha sonra deneyin)
    21) ilk sürücüleri yüklemek PC edelim.
    22) Multiloader ve Port Search butonunu tıklayın gidin. Bu arada Telfonun ekranında Büyük telefon resmi çıkacak güncellendiğine dair.
    23) 20 saniye bekleyin.
    24) Altta resimdeki gibi portta cihaz görünecektir. Download tıklayabilirsiniz.
    25) Şimdi bir şey yapmayın. (Güncelleme sonra tekrar edilecektir.)
    26) Tebrikler, Kişisel güncelleme % 100
    27) Firmware Kodunuza Bakın ve güncellendiğinden emin olun (Kodu *2767*3855#)
    28) Telefonunuz telefonunuz kendiliğinden yeniden başlayacaktır.
    29) Simcard ve mikro SD kartınızı takınız
    30) Telefonunuz artık son firmware ve% 100 günceldir.
    İlk önce kullanmamız gerekn programlara gelelim;

İlk olarak bilgisayarımıza : MultiLoader_V5.62 programını indiriyoruz (Portable tek tıkla çalışıyor.)

ikinci olarak Telefonumuza uygun olan Firmware sürümünü seçiyoruz ve bilgisayarımıza indiriyoruz.

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s5620.htm ( Burada güncellemeler mevcut tr dil desteği ( S5620XBJC1 2010 Mart ayı) Versiyonuna kadar var . Diğer 2 sürümde (Nisan Ve Mayıs) yok dikkatinize! Ama Belirtmem gereken husus var Mayıs Sürümünde menü arka planı değişiyor ve IM adlı porgramın yerine daha farklı Program geliyor ayrıca google Maps 3 versiyonu geliyor. Beraberinde tek sorun işe TR dilinin mevcut olmaması

Alttaki resimde kırmızı işaretli yerleri doğru olarak yapıyoruz.

Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra cihaz ingilizce olacaktır. Bunun için menu options phone setting langues seçeneğinden tr seçin tamam dır.

Deneyen arkadaşlar Sonuçlarını Paylaşsınlar Bizimle

• Denedim, çalışıyor. Türkçesi çıkmış ayrıca burada:
    http://www.samsungfirmwareworld.com/samsung-s5620-firmwares-flashguide-t41.html
    S5620BOJE1 indirin.
    Ama dikkatinize, RESMİ YAZILIMI DEĞİL, bu firmware ile götürürseniz teli servise, garanti kapsamından çıkarabilirler.
    Q klavye yok, görev yöneticisi elle açılmıyor yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SalihBA -- 24 Temmuz 2010; 0:53:38 >
  • Arkadaşlar sakın güncellemeyin, pişman olursunuz. Tek yeniliği Google Haritalar 3.0.2, onu da internetten yükleyebilirsiniz. Firmware'ü iyice batırmışlar, zaten resmi firma değil. Mobile TV koymuşlar menüye çalışmıyor, Jukebox var ne olduğunu bilmiyorum başka da bir şey yok. Türkçe çeviride hatalar var. BERBAT. Twitter çalışmıyor, oyun oynarken sürekli yazma izni istiyor.......
    Kullandığım: Mayıs TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SalihBA -- 24 Temmuz 2010; 14:56:02 >
  • kardesler,su an icin en yeni turkce firmware hangisidir?onceden tesekkurler......
  • arkadaslar,hic mi bir bilen yok bu konuda?
  • Bencede Güncelleme yapmayın. İllegal yazılımdır bunlar. Sonuclarındanda memnun kalmayacaksınız. Asıl ihtiyac duyulan task maneger. Q klavye. Kısayol sağlayıcı gibi özellikleri barındıran bir firewire henuz yok. Üstelik yukleyeceginiz firwirelerde değecek bir özellik mevcut degil. Goggle maps 3 zaten firewire yuklemedende yuklenebiliyor.Asıl uyumlu google maps 3 kısa sure sonra servislerden yuklenebilecek.
  • Yeni güncellemeler Yokmu arkadaşlar Sürekli güncel yazılmış ama mart güncellemesi hala quarte klavye hala yokmu
  • arkadaslar en son Turkce dil destegi de olan firmware S5620XXJE4 dir.bilginize.....
  • Yaw bu samsungun sitesi hack lenmişmi ne olmuş istanbul bilişim reklamları var bide kullanıcı adı şihre istiyo
  • evet hacklenmis galiba,bakalim ne zamana kadar boyle kalacak....
  • selamunaleykum.ben telefona attım sistemi fakat tel açılmıyor.ekranda pc ve tel bağlantı resmi çıkıyor.usb kablomu ya da şarj cihazımı taktım mı açılıyor tel.yardımcı olurmusunuz
  • merhaba arkadaşlar bendeki sürüm JTJ C2. bundan daha güncel sürüm varmı acaba?
    verdiğiniz firmware samsung sitesi premium şifre istiyor nasıl alabilirim onu bilmiyorum.
  • Merhabalar, sitede verilen firmwarelerden kurmak istiyorum ama her ihtimale harşı tekrar eski orjinal firmware yüklemem gerekir diye 5620 nin orjinal türkçe firmwareini nereden bulabilirim. veya elinde olan varsa linkini verebilirmi.veya telefondaki firmwarei yedekleme imkanı veya yedekleme programı varmı
  • arkadaşlar en güncel ve en stabil yazılım hangisi şu an??
  • yazılım iniyor bakalım inş problem çıkmaz.
  • arkadaş hangisiymiş en güvenli ve en stabil şu an?
  • firmware sitesi çalışmıyor galiba. yardımcı olabilecek birisi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrafikXer

Merhaba arkadaşlar uzun süredir bu konuyu araştırıyorum ve deneme yanılma yöntemiyle sorunu hallettim telefona hernekadar box yardımı ile yazılım yükseltmek zorunda kalsamda :) Şimdi sizlere Firmware işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım resimli olarak yapılması aslında çok çok basit ama Önemli olarak dikkat etmeniz gereken Bir Husus Var oda seçtiğiniz dosyaların doğru olması ve bağlantının kesilmemesi Güncelleme esnasında bundan sonrası zaten basit

Şuan Kullandığım Sürüm ( S5620XBJC1 -2010 Mart Ayı Sürümü ) Google Maps 3

Önemli Nokta !!

İlk Olarak Ne Yapacağım:
    1) Her şeyi kaydedin.
    2) SIM kartı çıkarın.
    3) Micro SD dışarı atın.

Nelere ihtiyacınız var:
    1) Firmware.
    2) Flash programı. (MultiLoader_V5.62)http://r*a*p*i*d*s*h*a*r*e.com/files/407586631/MultiLoader_V5.62.exe (aradaki ** işaretlerini kaldırın)
    3) Flaş kablosu (Orijinal USB kablosu)
    4) Telefonunuz: S5620.

Hadi başlayın.
    1) Telefonu Fabrika Ayarlarına Alın; Şu kod ile. . (Kodu *2767*3855 #)
    2) Senin firmware Koduna Bak (Check Code * # 1234 #)
    3) Bizim firmware listesini kontrol edin ve istediğiniz bir firmware indirin. (Ben S5620XBJC1 kullanım)http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s5620.htm
    4) Flaş programı indirin. (Multiloader v5.62!)http://r*a*p*i*d*s*h*a*r*e.com/files/407586631/MultiLoader_V5.62.exe (aradaki ** işaretlerini kaldırın)
    5) Firmware Unrar(rar dan çıkartın).
    6) Program Unrar(rar dan çıkartın).
    7) Into Firmware üç dosyaları görürsünüz. (Bizim BeniOku, CSC ve KOD)
    8) multiloader açın. (Set BRCM2153 tarafından kontrol)
    9) Boot Change tarafından kontrol ayarlayın.
    10) tıklayın çizme ve çizme dosya gidin.
    11) multiloader ayarlama Tüm Download bir kontrol edin.
    12) Amss tıklayın ve dosyayı gidin.
    13) Rsrc1, Rsrc2, Fabrika FS, CSC, SHP SPP ve PFS ile aynı işlemi uygulayın.
    14) seçmek RSRC2 tarafından her zaman DÜŞÜK versiyonu NOT!
    15) NOT kontrol FFS ve PFS aynı bölgede.
    16) USB kablosunu alın.
    17) Telefonunuzu alın.
    18) Download MODE Telefonunuzu koy. (Ses Anahtar Aşağı + Camera + Power On) (Telefonunuzun önce olduğundan emin olun)
    19) Şimdi görüldü olacaktır: DOWNLOAD MODE veya ALL DOWNLOAD veya BOOT değiştirin.
    20) USB kablosunu telefonla pc arasında bağlantı sağlayın(Cihazı Bulmassa pc kies programını kurun daha sonra deneyin)
    21) ilk sürücüleri yüklemek PC edelim.
    22) Multiloader ve Port Search butonunu tıklayın gidin. Bu arada Telfonun ekranında Büyük telefon resmi çıkacak güncellendiğine dair.
    23) 20 saniye bekleyin.
    24) Altta resimdeki gibi portta cihaz görünecektir. Download tıklayabilirsiniz.
    25) Şimdi bir şey yapmayın. (Güncelleme sonra tekrar edilecektir.)
    26) Tebrikler, Kişisel güncelleme % 100
    27) Firmware Kodunuza Bakın ve güncellendiğinden emin olun (Kodu *2767*3855#)
    28) Telefonunuz telefonunuz kendiliğinden yeniden başlayacaktır.
    29) Simcard ve mikro SD kartınızı takınız
    30) Telefonunuz artık son firmware ve% 100 günceldir.
    İlk önce kullanmamız gerekn programlara gelelim;

İlk olarak bilgisayarımıza : MultiLoader_V5.62 programını indiriyoruz (Portable tek tıkla çalışıyor.)

ikinci olarak Telefonumuza uygun olan Firmware sürümünü seçiyoruz ve bilgisayarımıza indiriyoruz.

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s5620.htm ( Burada güncellemeler mevcut tr dil desteği ( S5620XBJC1 2010 Mart ayı) Versiyonuna kadar var . Diğer 2 sürümde (Nisan Ve Mayıs) yok dikkatinize! Ama Belirtmem gereken husus var Mayıs Sürümünde menü arka planı değişiyor ve IM adlı porgramın yerine daha farklı Program geliyor ayrıca google Maps 3 versiyonu geliyor. Beraberinde tek sorun işe TR dilinin mevcut olmaması

Alttaki resimde kırmızı işaretli yerleri doğru olarak yapıyoruz.

Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra cihaz ingilizce olacaktır. Bunun için menu options phone setting langues seçeneğinden tr seçin tamam dır.

Deneyen arkadaşlar Sonuçlarını Paylaşsınlar Bizimle

arkadaslar biri bana yardım etsin lütfennnnn
    format atarken security faill!! hatası verdi...nasıl çözecegım lutfen yardımcı olunnn.acillllllllll
  • Bir akrabamın Monte telefonuna yeni yazılım yükleyeceğim fakat telefon bir türlü download mode a geçmiyor.

Ses kısma tuşu+Power tuşu+Kamera tuşu şeklinde deniyorum bir türlü download mode a geçmedi cihaz,kablo takılı şekilde de,kablo bağlı olmadığı şekilde de denedim sonuç yok maalesef.Tuş kombinasyonu haricinde kod ile falan download mode a geçme gibi bir ihtimal olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRkFoX

Bir akrabamın Monte telefonuna yeni yazılım yükleyeceğim fakat telefon bir türlü download mode a geçmiyor.

Ses kısma tuşu+Power tuşu+Kamera tuşu şeklinde deniyorum bir türlü download mode a geçmedi cihaz,kablo takılı şekilde de,kablo bağlı olmadığı şekilde de denedim sonuç yok maalesef.Tuş kombinasyonu haricinde kod ile falan download mode a geçme gibi bir ihtimal olabilir mi?

telefon kapalı iken ses açma+kapama ve telefonu açma tuşuna bas 5sn kadar bekle olur.
    ilk defamı firmware güncelliyorsun. güncellemediysen telefon üzerindeki firmware versiyonu hangisi. ve hangi firmwareyi kuracaksın.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.