G

Çavuş
01 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar herkese selamlarımı ileterek sizlerden Nokia N8 Renk tercihi yapamayan ve kararsız kalan arkadaşlara (bende dahil) yardımcı olmanız için bu başlığı açma ihtiyacı hissettim. Renkler Hakkındaki Görüşleriniz ve + - yönlerini yazarsanız çok sevinirim.İyi Paylaşımlar

Renkler

Benim aklımdan Beyaz gümüş geçiyor bence telefonu daha çok gösterir gibi ?
Samsung S5620 MONTE Firmware Update ! Resimli Anlatım Sürekli Güncel !!

Merhaba arkadaşlar uzun süredir bu konuyu araştırıyorum ve deneme yanılma yöntemiyle sorunu hallettim telefona hernekadar box yardımı ile yazılım yükseltmek zorunda kalsamda :) Şimdi sizlere Firmware işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım resimli olarak yapılması aslında çok çok basit ama Önemli olarak dikkat etmeniz gereken Bir Husus Var oda seçtiğiniz dosyaların doğru olması ve bağlantının kesilmemesi Güncelleme esnasında bundan sonrası zaten basit

Şuan Kullandığım Sürüm ( S5620XBJC1 -2010 Mart Ayı Sürümü ) Google Maps 3

Önemli Nokta !!

İlk Olarak Ne Yapacağım:
1) Her şeyi kaydedin.
2) SIM kartı çıkarın.
3) Micro SD dışarı atın.

Nelere ihtiyacınız var:
1) Firmware.
2) Flash programı. (MultiLoader_V5.62)http://r*a*p*i*d*s*h*a*r*e.com/files/407586631/MultiLoader_V5.62.exe (aradaki ** işaretlerini kaldırın)
3) Flaş kablosu (Orijinal USB kablosu)
4) Telefonunuz: S5620.

Hadi başlayın.
1) Telefonu Fabrika Ayarlarına Alın; Şu kod ile. . (Kodu *2767*3855 #)
2) Senin firmware Koduna Bak (Check Code * # 1234 #)
3) Bizim firmware listesini kontrol edin ve istediğiniz bir firmware indirin. (Ben S5620XBJC1 kullanım)http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s5620.htm
4) Flaş programı indirin. (Multiloader v5.62!)http://r*a*p*i*d*s*h*a*r*e.com/files/407586631/MultiLoader_V5.62.exe (aradaki ** işaretlerini kaldırın)
5) Firmware Unrar(rar dan çıkartın).
6) Program Unrar(rar dan çıkartın).
7) Into Firmware üç dosyaları görürsünüz. (Bizim BeniOku, CSC ve KOD)
8) multiloader açın. (Set BRCM2153 tarafından kontrol)
9) Boot Change tarafından kontrol ayarlayın.
10) tıklayın çizme ve çizme dosya gidin.
11) multiloader ayarlama Tüm Download bir kontrol edin.
12) Amss tıklayın ve dosyayı gidin.
13) Rsrc1, Rsrc2, Fabrika FS, CSC, SHP SPP ve PFS ile aynı işlemi uygulayın.
14) seçmek RSRC2 tarafından her zaman DÜŞÜK versiyonu NOT!
15) NOT kontrol FFS ve PFS aynı bölgede.
16) USB kablosunu alın.
17) Telefonunuzu alın.
18) Download MODE Telefonunuzu koy. (Ses Anahtar Aşağı + Camera + Power On) (Telefonunuzun önce olduğundan emin olun)
19) Şimdi görüldü olacaktır: DOWNLOAD MODE veya ALL DOWNLOAD veya BOOT değiştirin.
20) USB kablosunu telefonla pc arasında bağlantı sağlayın(Cihazı Bulmassa pc kies programını kurun daha sonra deneyin)
21) ilk sürücüleri yüklemek PC edelim.
22) Multiloader ve Port Search butonunu tıklayın gidin. Bu arada Telfonun ekranında Büyük telefon resmi çıkacak güncellendiğine dair.
23) 20 saniye bekleyin.
24) Altta resimdeki gibi portta cihaz görünecektir. Download tıklayabilirsiniz.
25) Şimdi bir şey yapmayın. (Güncelleme sonra tekrar edilecektir.)
26) Tebrikler, Kişisel güncelleme % 100
27) Firmware Kodunuza Bakın ve güncellendiğinden emin olun (Kodu *2767*3855#)
28) Telefonunuz telefonunuz kendiliğinden yeniden başlayacaktır.
29) Simcard ve mikro SD kartınızı takınız
30) Telefonunuz artık son firmware ve% 100 günceldir.
İlk önce kullanmamız gerekn programlara gelelim;

İlk olarak bilgisayarımıza : MultiLoader_V5.62 programını indiriyoruz (Portable tek tıkla çalışıyor.)

ikinci olarak Telefonumuza uygun olan Firmware sürümünü seçiyoruz ve bilgisayarımıza indiriyoruz.

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-s5620.htm ( Burada güncellemeler mevcut tr dil desteği ( S5620XBJC1 2010 Mart ayı) Versiyonuna kadar var . Diğer 2 sürümde (Nisan Ve Mayıs) yok dikkatinize! Ama Belirtmem gereken husus var Mayıs Sürümünde menü arka planı değişiyor ve IM adlı porgramın yerine daha farklı Program geliyor ayrıca google Maps 3 versiyonu geliyor. Beraberinde tek sorun işe TR dilinin mevcut olmaması

Alttaki resimde kırmızı işaretli yerleri doğru olarak yapıyoruz.

Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra cihaz ingilizce olacaktır. Bunun için menu options phone setting langues seçeneğinden tr seçin tamam dır.

Deneyen arkadaşlar Sonuçlarını Paylaşsınlar Bizimle
S5620 MONTE Firmware update yaparken yükleme esnasında sorun yaşadım ve bağlantı kesildi daha önce 1 2 güncelleme yaptım sorun yaşamamıştım şu an cihaz açılıyor ancak sim kart takılıyken pin kodunu soruyor ve onayladıktan sonra karşıma kare içerisinde cihaz versiyonu ile ilgili detayları içeren bir mavi kare ekran çıkıyor ve cihaz öylece kalıyor cihaza tekrar verisiyon yüklemesi yapamıyorum çünkü usb den cihaz görünmüyor. pinden sonraki ekran gelmediği için arkadaşlar acil yardımlarınızı bekliyorum. Daha farklı bir Firmware yükleme şekli varsa (cihaz açılmadan) yardımcı olun lütfen.
Merhaba arkadaşlar daha önce almış olduğum s5620 cihazımı suya düşürdüm ve lcd ekranın değişmesi gerekiyor. Malesef hiç bir yerden ulaşamadım 1 ay falan süreceğini belirttiler yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varsa sevinirim bu konu hakkında cihazım bozuk olduğu için sizlerede yardımcı olamıyorum ve paylaşımlardan mahrum bırakıyorum kusura bakmayın umarım sorunu halleder etmez paylaşımlarıma devam edicem :)
Merhaba arkadaşlar Google Maps 3.0.2 tr versiyonunu sizinle paylaşıyorum Diğer Linkler ölmüş Buyrun.

İndirme Linkihttp://********.com/files/390469575/grafixer_map.rar Not: ******** olan yerler (rapid share) arada boşluk yok !

Şayet Yeni Harita Yüklemesinde Sorun Yaşayanlar yada Eski sürümğü geri yüklemek isteyen arkadaşlarımız için Google Maps 2.3.2 Versiyonun Linklerinide Paylaşıyorum İndirebilirsiniz...

Yüklemede Sorun Yaşayan Arkadaşlarımız İçin Eski Versiyon Olan Google Maps 2.3.2 Versiyonunuda Sizlerler Paylaşıyorum
Google Maps 2.3.2 Versiyon

İndirme Linkihttp://********.com/files/390684831/Grafixer_Maps_2.3.2.rar Not: ******** olan yerler (rapid share) arada boşluk yok !
Merhaba arkadaşlar Samsung Monte Kullanıcılarının yardımına koşmak istedim oyun isteyipte bulamayan arkadaşlarımız oldukça fazla ve genelde kalitesiz, tam ekran olmayan basit oyunlar mevcut ama ben kendi toparladığım ve kullandığım Tam ekran kaliteli güzel oyunları sizlerle paylaşmak istedim umarım yardımcı olabilmişimdir sizler için ekran görüntülerinide paylaşıyorum. Oyunlarda emeği geçen arkadaşımız "by qimoo" teşekkürlerimi sunuyorum..

Oyunların Hepsi Dokunmatik ve Tam ekran (Touchscreen + Fullscreen) dır.
Ekran Görüntüleri

İndirme Linki : Toplam 15 mb
Part 1:http://********.com/files/389307635/Grafixer.part1.rar ******** lar (rapid share)olacak arkadaşlar, ortada boşluk yok.
Part 2:http://********.com/files/389311781/Grafixer.part2.rar ******** lar (rapid share)olacak arkadaşlar, ortada boşluk yok.

Arkadaşlar Oyunları Paylaşan "by qimoo" arkadaşımızın emeğine sağlık
Merhaba arkadaşlar sürekli olarak ACER AS5740G-333G32MN Intel Core i3 330M ve ACER AS5740G 434G50MN Intel Core i5 430M araştırmaktayım İ3-330M olursa hemen İ5-430M 1-2 haftadan alacağım fiyat farkı dolayısıyla bayağı bir kararsızım gönlüm hep AS5740G CORE İ5-430M dan yana ama sorun yaşayan arkadaşlarımız var Hizli Al yönetimine mesaj attım bu konuyla alakalı cevapları yazılımsal olduğunu ve çözüldüğünü belirttiler herhalde biosla alakalı. Sizce ne almalıyım bana alan arkadaşlarımı karşılaştığı sorunları yazarlarsa bir nebze yön vermiş olurlar kararımda kendi başına geleni kimse başkasınında yaşamasını istemez sanırım o yüzden engin bilgilerinize ihtiyacımız var hem ben hem alacak olan arkadaşlarımızın şimdiden teşekkürlerimi size bir borç biliyorum

Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar donanım haberin kalitesine güvendiğim ve doğru ürünü seçebileceğim konusunda bir nebze yardım alabileceğim düşüncesinde olduğum ve sizlerden yardım almak için bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. Yardımcı olursanız Çok sevinirim :) Ürünlerimiz Acer AS5739G CORE2DUO P7350 ve Acer AS5740G CORE İ3-330M bu ürün arasında kalmış durumdayım :( İsterseniz Ürünlerin detaylarını inceleyelim ilk önce;

AS5739G CORE2DUO P7350 2.0GHZ-4GB-500GB-DVDRW-15.6''CAM-1024MB GT240M-BT

Ürün Kodu AS5739G-734G50MN

Özellikler
İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
İşlemci Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
İşlemci Numarası P7350
İşlemci Hızı 2.0 GHz
İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Sabit Disk Kapasitesi 500 GB
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
VGA Chipset Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli GT240
Ekran Boyu(inch) 15.6" " CRYSTAL BRITE
Monitör Tipi WXGA
Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
Ağırlık 2.8 KG
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza
FİYAT 1.374 TL

Bu üründe hoşuma giden ve öne çıkan özellikleri Laptopdaki Tuba Dolby Home Theater ve Dokunmatik Media Tuşlar. Ve resimlerdende görücek olursanız Tasarımı..

2.
AS5740G CORE İ3-330M 2.13GHZ-3GB-320GB-DVDRW-15.6''CM-1024MB HD5650(DX11)-WV7BAS

Özellikleri

Ürün Kodu AS5740G-333G32MN-1GB
İşlemci Teknolojisi Intel Core İ3
İşlemci Hızı 2.13 GHz
İşlemci Numarası 330M
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 3 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Sabit Disk Kapasitesi 320 GB
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
VGA Chipset Markası ATI
VGA Chipset Modeli HD5650 (DX11)
Ekran Boyu(inch) 15.6" " CRYSTAL BRITE
Monitör Tipi WXGA
Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
Mobil Özellikler Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim Sistemi Win 7 Home Basic Tr
Ağırlık 2.8 KG
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza
FİYAT 1.452 TL

Bu üründe öne çıkan özellikler ise İşlemcisi Intel Core İ3, Ekran Kartı ATI 1024Mb HD5650 (DX11) Ürünün tasarımı diğerine nazaran basit Tuba teknolojisi yok ve dokunmatik Media tuşlarına sahip değil :(

Ekran kartı olarak Sizce hangisi daha performanslı ATI HD5650 (DX11) 1024 MB & NVIDIA GT240 1024 MB ?

Sizce arkadaşlar tercihimi hangisinden yana kullanmalıyım ?

Hakkında
Meslek: Grafiker
İlgi Alanları: Design, pc, teknoloji...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 80
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 365.444 (Bu ay: 41)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Cep Telefonları
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.