Şimdi Ara

SAMSUNG S24 SERİSİ EKRAN SORUNLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
817
Cevap
35
Favori
29.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar ana konuyu kirletmemek adına buraya bir konu açtım sizde sorun yaşıyorsanız kontrol edebilrsiniz ve bir an önce aksiyon alabilrisiniz.

Öncelikle renkler solgun evet ancak bunun yazılımsal olma ihtimali çok yüksek panel hatası oldugunu düşünmüyorum.

Bizim asıl sorunumuz ekranda gri renklerde özellikle kumlu puslu diye tabir ettigimiz görüntü eğer böyle bir arıza yaşıyorsanız %99 panel hatası vardır ve sorunludur.

Yüzde 20 30 arası parlaklıkta karanlık bir odada özellikle gri renklere dikkat edebilirsiniz bu şekilde test edip kendinizde anlayabilirsiniz.

test edebielecigniz site

SAMSUNG S24 SERİSİ EKRAN SORUNLARItestmyscreen.com
    Test My Screen | Easily test your screen for defects
    https://testmyscreen.com

uygulama

sorunlar ile ilgili bazı resimleri yükleyecegim resimlerin çogu

https://www.android-hilfe.de sitesindeki üyelerden alınmıştır oradada bunula alakalı bir konu var.

Fazlada fotograf yüklemeye gerek yok basit zaten anlaşılır çıplak göz ile baktınızda

Fotograflarını kullandıgım site oradada sorun yaşaan arkadaşlar var

SAMSUNG S24 SERİSİ EKRAN SORUNLARIandroid-hilfe
    Galaxy S24 Serie - Displayprobleme. Bist du betroffen? (Samsung Galaxy S24 Ultra Forum)
    https://www.android-hilfe.de/forum/samsung-galaxy-s24-ultra.4304/grautoene-darstellung-beim-galaxy-s24-ultra-nicht-normal.1078817.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 2 Şubat 2024; 8:20:37 >

• Reddit’te neredeyse tüm yorumları okudum. Bence sıkıntının boyutu beklenenden daha büyük anlaşılan. Kendisi de bu kadar fazla olacağını beklemiyordum demiş. Çok fazla iade var.

Nasıl bir kalite kontrol ekipleri var bunların nasıl panel üreticisi bir firma böyle hata yapabilir anlamıyorum.

Asıl sıkıntı sorunun boyutları herkes de aynı değil. Bazılarında gözardı edilebilecek boyutlarda bazıları çok aşırı bariz.

Adam kendisi bile değiştirmiş onda da varmış. Yeni gelenlerde de olabilir demiş çünkü belirli bir partide olduğu belli değil sıkıntının.

Ayrıca banding sıkıntısı var bir de.

Benim anlamadığım bunlar iPhonelarada ekran veriyor onlarda nasıl böyle sorun yok.

Cihazı değiştirsek yine aynı şey olabilir yani. Şimdi atıyorum biz neyse bir sene sabredelim dedik seneye değişim kampanyasında ekranda yanık vs ve diyip fiyat kırmazlar umarım.
    Bir de hala konu abartıldı diyenler var. Diyecek bir şey yok.

Ben de şunu soyleyim, değişimle gelen cihaz benim gönderdiğim cihazdan daha kötüydü. Paneldeki sıkıntının boyutu herkes de aynı da değil.

Cihazı yine de alacak olan varsa tavsiyem online iade imkanı olacak şekilde alsın kontrol etsin.

Bundan tam 12 sene önce marka benide mağdur etmişti. O günden beridir Apple kullanıyorum. Şimdi insanlara sorun yok diye yıldıracaklar ve sorun yokmuş gibi herkes birbirini kandırmaya çalışacak.

Son zamanlarda S23 ile kanım ısınmıştı markaya ama malesef değişmemişler. Siz en tepe kullanıcılarsınız. Göz göre göre para için yıllarca modelden modele geçen kullanıcılarını görmezden gelerek silmeye razı bir marka.

Geçmişte panel sıkıntım o kadar büyüktü ki . O zamanlar Samsung genel müdürü Tansel beye ulaştım ve sekreteri dönüş yapmıştı.

Sonra anladım ki bu iş Türkiye ayağı felan değil. Bu iş tamamen markanın saçma prosedürü ile ilgili olduğunu anlamıştım.

Sonrasında dedim ki ulan parayı veren benim, koşturanda benim. Resmen paranızla rezil olmaktan başka bir durum değil. Yediğim kazıktan sonra bir daha android’e geçmedim. Özlüyor muyum evet. Fakat Samsung’dan başka bir marka malesef yok. Ve bu yüzden geri dönmek hiç bir zaman istemedim.

O yüzden sorun yaşayan arkadaşlar en ufak sorununuzda paranızı geri alın. Hangi markayı kullanırsanız kullanın. Cebinizden çıkan paranın karşılığı var mı yok mu onu iyi değerlendirin.

Sokak satıcısı bile hep aynı yerinde durur. Bir sorun olduğunda bilirsin ki hep aynı yerde. işte o satıcı sana güven veren satıcıdır.

Ama malesef bu güven Samsun markasında yok.

Tekrardan geçmiş olsun. İyi forumlar.

• @blackcemre arkadaşımız s24 ultrasını bu sorunlardan dolayı servise gönderiyor ve servis cihaza degişim kararı çıkartıyor.

• Tespit doğru hocam. Ekran genelinde homojen değil fakat bölgesel bu şekilde tonlanma farkları direk panel hatası ve griy renklerde kendini çok iyi belli ediyor. Daha önceden Note 3 Note 4 ve Note 5 cihazlarda aynı sıkıntıyı yaşamıştım. En son ise Poco F3 Pro da bu durumu yaşamıştım. Bazen telefonu farklı açılarda bakınca o farklı tonlar düzelip bu kez normal griy olan kısımlar farklı renklere geçiş yapabiliyor.

Amoledin klasik hastalığı.

2024 yılına geldik hala paneldeki bu durumların yaşanmasını anlamıyorum.

• İçime kurt düştü valla çok kötü oldum şimdi gözüme var gibi gözüktü yaa ekran resim atsam belli olur mu
  • cekto C kullanıcısına yanıt

ekran görüntüsünden belli olmaz direk cihazın resmi ile belli olabilir ama çıplak göz en iyisidir tabiki

• corsairms kullanıcısına yanıt
    Hocam bana test etmek için bi resim atabilirmisiniz gri renk bakayım hatta özelden bi konuşalım size msj atayım ben
  • corsairms kullanıcısına yanıt

Benim sorun her parlaklıkta barizdi. Koyu gri olan kısımlarda kendini belli ediyordu. Bu fotoğrafları tamamen aydınlık ortamda çektim. Sorun karanlık modda koyu gri kısıımlarda bellli ediyor, kumlanma gibi bir görüntü oluyor. Daha çok ama yüzde 50 parlaklık ve altında gözüküyor. Yüklediğim fotoğrafların çözünürlükleri kötü değil aynen ekran böyle gözüküyor, iPhone 15 pro ile görüntüleri çektim.

• Karanlık modda ayarlar menüsünden benimki gibi test edebilirsiniz.

• cekto C kullanıcısına yanıt

hocam illa resimden bakmanıza gerek yok youtuba girin mesela ordaki grilere bakın google girin dark modda bakın zaten var ise bariz belli olacaktır

• bu sorunu yaşamamak için hangi satıcıyı tercih etmeliyim sizce? iphone almak istemiyorum, kılıf sarj aleti vs almıştım bugün ulaştılar. Samsung shop dusunmem ama bayii veya 3rd party (vatan, mediamarkt, amazon vs) hangisinde karsilasmama sansim yusektir sizce? iade ile ugrasmayi hic istemiyorum cunku telefonumu da verip degisim kampanyasindan yararlanmak istiyorum.
  • Biraz beklemeniz lazım yeni üretim cihazların gelmesi için tabiki teknoloji şans işidir bilinmez ama en azından belli bir süre geçerse yeni üretim cihazlarda daha az rastlanabilir

• Bende de inceden var gibi kumlanma ama atılan örneklerdeki kadar değil. Ben güncellemeyi beklicem. Düzelmezse ilerleyen zamanlarda yeni paneller üretilsin paneli değiştirtirim. Şimdi cihaz değişimi istesem yeni gelen cihazda olup olmayacağının garantisi yok. Ama bir kaç ay sonra sorunsuz panel ile değiştirtebilirim diye düşünüyorum. Ben karanlık mod kullanmadığım için rahatsız etmiyor. Gene de güncellemede renk gamı düzeldiğinde buna etkisi olacağını hayal ediyorum :) hakkımızda hayırlısı olsun
  • Beklersem değişim kampanyaları da bitecek telefon gereksiz pahalıya geliyor o zaman da. Ulan Samsung bana iPhone aldiracak bu gidişle...
  • erditepe E kullanıcısına yanıt

mantıklı bir hareket zaten garantili cihazınız bekleyebilirsiniz yeni üretim cihazlar daha hatasız olacaktır.

• Sen kalk s23u ver üstüne 30k daha ver bu sorunlarla cebelleş yazik allah kurtarsin arkadaşlar..
  • Sanırım gri renkte kumlamla işi bendede var.. Ama sadece o var baika herhangi bişey yok
  • erditepe E kullanıcısına yanıt

Aynısı bendede bu kadar bariz değil ama gride kumlanma var

• Arkadaşlar var mı yok mu emin olamıyorsanız bence kendinizi germeyin boşuna.

Ben konuda telefonu ilk alan kişim 19 Ocakta aldım ve ertesi gün farkedip konudan arkadaşlara sormaya başladım. O kadar barizdi. Daha yurtdışı forumlarında bir yazı yoktu bunla ilgili ondan ben de sorun var mı diyorsanız yoktur.
  • Karanlık modda bildirim panelini aşağı çektiğimde gri renk oluyor orada kumlanma var bariz ama gider renk patlamaları gibi şeyler yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnowN -- 1 Şubat 2024; 18:2:51 >
  • KnowN K kullanıcısına yanıt

Bekleyin hocam siz de. En kötü servisten ekranı değiştirirsiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.