Şimdi Ara

Samsung QLED Serisi TV Kullanıcıları [ANA KONU] (660. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.338
Cevap
379
Favori
636.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uydu sinyali düşük olabilir...
    Ayarlar üst tuş sekmelerden cihaz bakımı yaptırabilirsiniz...
    Bir de önbellek dolu olabilir fişi çekin 10a kadar sayıp tekrar takın...benim de bazan yapıyor.. diyorum 100hz televizyon böyle ise 50 60hz de fark eder mi diye düşünüyorum...ya da yayın ile alakalı...inşallah düzelir...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Samsung 50q60t almayı düşünüyorum önerir misiniz?

• vinorosso kullanıcısına yanıt

Merhaba. Tv'niz de ayarlar kısımdan görüntü kısmına gelin. İçerik izlerken hangi resim modunu kullanıyorsanız o seçili olmalı sonra uzman ayarlarına gelin. Görüntü Netliği Ayarlarını bulup girin. Görüntü Netliği Seçip Kişisel yapın.

Titreme azaltma kısmının 3 veya daha daha yüksek yapın. (Ben 3 de kalmasını tercih edin derim). Parazit azaltma otomatik de ise öyle kalsın değilse otomatik seçin. Led Net Hareketli Görüntü ayarı açık veya otomatikse kapalı seçeneğini seçin. Bu işlemlerden sonra ne olacak bakalım.

Gerçi sizin tv 100hz olduğu için Led Net Hareketli Görüntü ayarının açık veya otomatikte olmasının buna yol açmaması gerekir. 60hz model tv'ler deno ayarın açık olması sıkıntı yaratıyor. Led Net Hareketli Görüntü ne işe yarıyor dersen derinlik veriyor. Nesneler ve insanlar keskinleşiyor ve arka fondan ayrılıyorlar. Bu da içerikler de 3d hissi veriyor. Mağazalarda tv bakınca aldığınız hissi alıyorsunuz. Çok güzel bir ayar. Bende q60ta olduğu için o ayarı kapalı tutuyorum çünkü tv 60hz olduğundan çok hareketli sahnelerde sıkıntı oluyor. Sizin tv 100hz olduğundan sorun olmaması lazım ama yinede deneyin açıksa kapatınca ne oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bende Q 80 R var titreme ve bulanıklık için Auto moiton plus ayarında kişisel i seçin alttaki bulanıklık ve titreme azaltmayı 0 yapın deneyin bakalım.

hocam siz cep telefonundan çekilmiş 60fps videolar gibi akıcılık arıyorsunuz ama tv yayınlarında o akıcılığı bulamazsınız çünkü 24 kare siz bu akıcılığı sağlamak için motion ayarlarını açarak araya yapay kare ekletiyorsunuz bu seferde bahsettiğiniz sorunlar ortaya çıkıyor yani normal yayında akıcılık yok dediğiniz hali aslında olması gereken sorunsuz hali...sizi rahatsız eden durumda muhtemelen stutter durumu daha önceden küçük ekran 1080 kullanıyorsanız yeni tv size tuhaf gelmiş olabilir

• Arkadaşlar yeri burası değil ama evde Superonline internet kullanıyorum, Vodafone smart tv uygulamasına üyelik alsam seyrettiğim zaman Superonline internet kotamdan gb eksilir mi ?

• farukakgun kullanıcısına yanıt
    Evet eksilir
  • 5500 TL bütçe için 50q60t modelini önerir misiniz hocam ?

• İyi günler. Kardeşim geçen sene 55q70r almıştı. Alırken vatanbilgisayar 1 sene sonra 1 kumanda daha vereceğiz demiş. Bu şekilde kendine ilinci uzaktan kumanda verilen oldu mu?

• Samsung QE75Q900RBTXTK veya QE65Q950TSTXTK
    Model arasında seçim yapmak gerekirse hangisi daha mantıklı yardımcı olursanız sevinirim
  • ikomaz İ kullanıcısına yanıt
    75 q900r bence
  • Arkadaşlar bu Tizen'de VLC player tadında, xvid falan açabilen bir media player var mı?

• kopgamer kullanıcısına yanıt

Tizen yıldırır hocam, emby kullanmanı tavsiye ederim usb ile yüklenebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: profx

Hocam böyle bişey kurmak garantiyi bozar mı ?

• farukakgun kullanıcısına yanıt

Sanmıyorum hocam, yasal bir uygulama sonuçta emby, root yapmıyoruz bir şey yapmıyoruz Samsung işletim sisteminde, ki onun bile bozmaması lazım garantiyi, usbyi takınca direk olarak yüklüyor tizen işletim sistemi, herhangi bir uyarı falan vermiyor kurulmadan önce

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-80835C5F6

Bu mesaj silindi.

Merhabalar

Evet hocam sıkıntı aynen dediğiniz gibi, ufak titremeler oluyor, çok hızlı sahnelerde akıcılık kayboluyor ve göz/zihin yoruluyor, modelini hatırlamadığım fakat 2018'de ailemin evine aldığım 4K TV'de de aynı problem vardı (Giriş seviyesi bir televizyon), orada bazı ayarlarla azaltmıştım problemi, hatta bir süre sonra kendiliğinden yok oldu, veya gözüme çarpmamaya başladı, belki buna da alışırız :)

@Noctivagant

Merhabalar,

Dediğiniz ayarlarla çok sık oynuyorum, biraz daha katlanılabilir seviyeye getirdim problemi, optimum seviyeye getirince paylaşacağım çözümü, belki faydalananlar olur.

@RNNN

Açıkçası problem televizyonda değilse, normal bir durumsa çok da kafaya takmayacağım, söyledikleriniz içimi biraz rahatlattı, teşekkür ederim.

• Selamlar,

Bugün vatan mağazadan aldığım 55Q95T i servis kurdu. Kurulumda iki adet siyah leke tespit ettiler ve bana sordular değişim talep ediyor musunuz diye. Ben de evet dedim. Servis fişine yazdılar "cihazın panelinde 2 adet leke mevcut. Kullnıcı değişim talep ediyor. Fotoğraf ve video mevcut. Samsung a bildirilecek."
    Samsung dönüş yapınca beni arayacaklarmış.

Sizce Samsung iade alır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuning07 -- 20 Mart 2021; 12:49:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuning07 kullanıcısına yanıt
    Samsung'un bu konularda geri dönüşleri benim yaşadığım kadarıyla hep yapıcı. %99 alacaklardır, 30 gün içinde ayıplı ürün iade/değişim hakkınız zaten var

• samsung servis ve sirket politikasi için alttaki linke tiklayip bakabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-q80t-banding-ve-dse--148117623

• quote:

Orijinalden alıntı: profx

Teşekkürler cevap için.

Emby, Vlcplayer gibi tek kullanılabiliyor mu? Yoksa Plex gibi bilgisayara server mi kurmak lazım?

• 
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.