Şimdi Ara

Samsung OLED piyasasına endişeli giriyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung OLED bölümü sorumlusu Cho-Soo,Kore Times ile yaptığı röportajda OLED teknolojisinin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı.İlginçtir ki,Çin ve Japon üreticilerinin,Samsung'un OLED segmenti için bir tehdit oluşturabileceğini söylüyor.

OLED GÜÇ DENGESİNİ DEĞİŞTİREBİLİR

Cho-Soo Samsung'un OLED segmentindeki rekabetçi konumu hakkında rahat değil.Güney Koreli Samsung ve LG,2012 yılından sonra 55''lik modellerini piyasaya sürüyor olsa da,Japon ve Çin ekran üreticileri önemli bir tehdit oluşturuyor.Bu durum Japon tv üreticilerinden(Sony, Panasonic, Sharp ve Toshiba)henüz hiçbirisinin OLED ürün ortaya koymamasına rağmen,bir tehdit unsuru oluşu durumu daha da ilginçleştiriyor.

Cho-Soo,Japon üreticilerinin rekabet içinde oluşlarının,işbiriliği ve OLED malzeme konusunda avantajlı olduklarını söylüyor.
    Bununla birlikte Çin üreticileri ise çok daha güçlü geliyor ve arkasında Çin Hükümeti'nin desteğini alarak hızla büyüyor.

Kendisi ilk OLED panellerin 2013 yılında Çin tarafından piyasaya sürülmesini umarken,onlara bu yarışta kendilerinin de içtenlikle yer alacaklarını belirtiyor.

Bugün Çin üreticileri hala küçük kabul edilebilir ama güç dengesi LCD-OLED ile değişebilir diyor.Samsung ve LG,önümüzdeki yıl için 55''lik bir model planlıyor.Panasonic OLED-TV'ler üzerine çalışmalarını sürdürüyor,Sony gelecekte OLED teknolojisi alanında önemli yatırımlar yapmayı planlıyor.Sharp'ın ise bu noktada henüz somut bir projesi yok.

Kaynak:Korea Times

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekkir -- 2 Mart 2012; 22:50:35 >

• Sony nin bundan sonra OLED ekranlara dönmesi hayal gibi.Artık yoluna CLED le devam edecek gibi görünüyor.

Sony nin üst mühendislerine göre OLED ekranların gelişime açık olmadığını bu yüzden üretimine son verildiğini söylüyorlardı..

Umarım CLED le istedikleri ivmeyi yakalarlar....
  • Bundan Sonra her türlü SONY alacam Samsung kalitesiz cihazlarında yaşadığım sorunlarda bıktım usandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehramX

Bundan Sonra her türlü SONY alacam Samsung kalitesiz cihazlarında yaşadığım sorunlarda bıktım usandım.

Ben şu an tv almaya kalksam kesinlikle sony alırdım. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.