E

Yüzbaşı
15 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
silinebilir
Panasonic LCD-TV pazarindan çıkmayi planliyor.

Alinan duyumlara göre firma,fabrikasini telefon ekranlari(agirlikli olarak iPad ekrani)üretimi için yeniden yapilandiriyor.

Panasonic bu sene Plazma TV birimine odaklanmanin yani sira,LCD-TV pazarina büyük bir yatirim yapti.Ancak LCD-TV stratejisi beklenildigi gibi bir basari getirmedi.Elde edilen satis verileride bunu dogrular nitelikte.

Sirket planlarini agirlikli olarak orta boyuttaki cep telefonu ekrani üretimine yöneltmis durumda.Bu baglamda Panasonic,Apple'inda kalitesinden memmun oldugu yüksek çözünürlüklü iPad ekrani prototipini temin etmis durumda.

Bilinen bir diger ayrintida Panasonic'in Himeji tesisleri sektördeki en gelismis tesis olusu.

Bu yilin baslarinda sirket daralan Plazma pazarini sebep göstererek,Plazma Tv üretiminde de bir azalis gösterecek.Kimi görüsler LCD-TV pazarindan çekilisin,Plazma TV üretiminin azalisin OLED TV lerin gelisine isaret ettigi yönünde.

Not:Panasonic'in LCD-TV üretimini sonlandirmasi bekleniyor.Fakat LCD tedarikçiligi konumu ve belli bir süre daha LCD-TV satisi devam edecektir.
Panasonic son derece yüksek çözünürlükteki 8K (7680x4320 piksel) çözünürlüğe sahip ilk 145 inç plazma panelini duyurdu.

8K çözünürlüklü Full HD'ye göre 16 kat daha yüksek kalite sunan panelde toplam 33.177.600 aktif piksel bulunmakta.
Bu yüksek değer,nefes kesen detayları ve fantastik bir görüntü kalitesinide beraberinde getiriyor.Plazma panel NHK ile işbirliği içinde geliştirildi.

Basın açıklamasına göre Panasonic,titreşimi önlemek adına,tamamen yeni bir metod geliştirmek durumunda kaldı.Panelin görüntüleri ise henüz piyasaya sunulmuş değil.

Sharp geçen yıl son derece yüksek çözünürlükteki 85 inç 8K LCD-TV'yi sergilemişti.Aynı şekilde Sharp'ta bu paneli NHK işbirliği ile geliştirmişti.

Sonuç olarak piyasada 8K televizyonlardan önce,ilk olarak 4K paneller FULL HD'lerin yerini alacaktır.

Kaynak:Panasonic Japonya
Japon gazetesi Asahi.com,Panasonic'in Himeji'deki fabrikasında üretilecek OLED TV'ler için 245-370 milyon dolar arası bir yatırım yapabileceğini duyurdu.Fakat Panasonic söylentileri henüz teyit etmiş değil.

CES 2012'de,Panasonic CEO'su Panasonic'in OLED TV ler üzerine çalıştığını söylemişti.

Bir Japon gazetesine göre Panasonic şuan OLED planları üzerinde çalışıyor.
Panasonic zaten OLED'i aydınlatma teknolojisinde kullanıyor,fakat bu sefer firma OLED ekran üretiminde genişleme hedefinde.Bu konuda kesin bir açıklama yapılmamasına karşın,OLED-Info.com'un açıklaması bu üretimin beraberinde bir ortaklık getirebileceği yönünde.
Sharp geçmişte bir kaç kez IGZO tabanlı LCD panel üreteceğini açıklamıştı.Şimdi Sharp IGZO yöntemini kullanarak çeşitli LCD panellerin üretimini gerçekleştirdi.

Sharp'ın Kameyama'daki 2. ekran fabrikası bu üretimin başlangıç yeri oldu.IGZO'nun indiyum,galyum,çinko ve oksit içermesi ve daha ince film transistörleri kullanılması, paneli daha hızlı,daha ince ve daha güçlü kılabilir.IGZO ile Sharp çözünürlüğü arttırabilir ve LCD panellerde güç tüketimini azaltabilir ve aynı zamanda düşük maliyetlerle üretim söz konusu olabilir.

IGZO ile yapılan 3 panel:

7” tablet panel 1280x800 (217ppi)
10”dizüstü paneli 2560x1600 (300ppi)
32” monitör panel 3840x2160 (140ppi)

Ayrıca Sharp IGZO ile daha yüksek çözünürlükteki panellerin üretimide mümkün.
Geçen yıl ki söylentiler Apple'ın iPad ve iPhone'da Sharp'ın IGZO panellerini kullanma planında olduğuda anlaşıldı.
Foxconn bugün birçok üst tüketici elektroniği markalarının ürünlerini üretiyor ve montajını yapıyor. Sharp ve Foxconn şimdi Sakai'deki Sharp 10G LCD panellerin yarısına Foxconn destek verecek şekilde bir ekran ortaklığına girmeyi hedefliyor.

Foxconn Sharp'a yılda 800 milyon USD civarında yatırım yapacak ve şirketten yüzde 10 pay alacak.
Daha da ilginci, Foxcon, şu anda büyük boyutlu LCD-TV'ler üretmek için kullanılan Sharp'ın Sakai LCD fabrikasında,LCD kapasitesinin yüzde 50'i kadarını üzerine alacak.Bu durum Sharp'ın planlarını etkilemeyecek çünkü fabrika şimdiye dek hiç tam kapasite çalışmadı.

Foxconn bugün en gelişmiş LCD tesisine erişim hakkı kazanacak ve küçük ve orta boyuttaki panellerin yanı sıra,son derece büyük boyutlu,100''ten daha büyük paneller üzerine çalışabilecek.

Ortak bir girişim olan bu iş yapısında Foxconn ve Sharp %46.5,Sony ise kalan %7 lik alanı alıyor.Bunun dışında Sony'nin yatırım ortağı olan Sharp ile başka bir ortaklık planı yok.

İki dev şirketin ortaklıklarındaki belirsizlik ise Taiwan ve Japon bazlı iki firmanın bağlarını güçlendirmek istemesinin sıradışı oluşu.
Samsung OLED bölümü sorumlusu Cho-Soo,Kore Times ile yaptığı röportajda OLED teknolojisinin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaştı.İlginçtir ki,Çin ve Japon üreticilerinin,Samsung'un OLED segmenti için bir tehdit oluşturabileceğini söylüyor.

OLED GÜÇ DENGESİNİ DEĞİŞTİREBİLİR

Cho-Soo Samsung'un OLED segmentindeki rekabetçi konumu hakkında rahat değil.Güney Koreli Samsung ve LG,2012 yılından sonra 55''lik modellerini piyasaya sürüyor olsa da,Japon ve Çin ekran üreticileri önemli bir tehdit oluşturuyor.Bu durum Japon tv üreticilerinden(Sony, Panasonic, Sharp ve Toshiba)henüz hiçbirisinin OLED ürün ortaya koymamasına rağmen,bir tehdit unsuru oluşu durumu daha da ilginçleştiriyor.

Cho-Soo,Japon üreticilerinin rekabet içinde oluşlarının,işbiriliği ve OLED malzeme konusunda avantajlı olduklarını söylüyor.
Bununla birlikte Çin üreticileri ise çok daha güçlü geliyor ve arkasında Çin Hükümeti'nin desteğini alarak hızla büyüyor.

Kendisi ilk OLED panellerin 2013 yılında Çin tarafından piyasaya sürülmesini umarken,onlara bu yarışta kendilerinin de içtenlikle yer alacaklarını belirtiyor.

Bugün Çin üreticileri hala küçük kabul edilebilir ama güç dengesi LCD-OLED ile değişebilir diyor.Samsung ve LG,önümüzdeki yıl için 55''lik bir model planlıyor.Panasonic OLED-TV'ler üzerine çalışmalarını sürdürüyor,Sony gelecekte OLED teknolojisi alanında önemli yatırımlar yapmayı planlıyor.Sharp'ın ise bu noktada henüz somut bir projesi yok.

Kaynak:Korea Times
Japonya'daki ekonomik sarsıntıdan etkilenen Japon elektronik devleri, plazma televizyon pazarında geri adım atmaya başladı.

Ürettiği kaliteli ürünler ile dünyaca ün salan Japon elektronik devi Sharp, plazma televizyon üretimini yüzde 50 azaltacağını duyurdu. Japonya'nın Nihon Genzai gazetesindeki habere göre, Osaka'daki fabrikasında ayda 1 milyondan fazla 40 inç plazma televziyon üreten Sharp, böylelikle bir sene içinde iki kez üretimde azaltmaya gitmiş oldu.

Plazma televizyon pazarında geri adım atan bir diğer Japon devi ise Panasonic. 5 fabrikada plazma televizyon üreten Panasonic, bundan sonra bunlardan sadece 2'sinde üreteceğini duyurdu.

Japonya'nin önde gelen markalarından Sony de havlu atanlar arasında yerini aldı. Güney Kore'nin Samsung'u ile ortak plazma televizyon üreten Sony, ortaklıktan çekildiğini açıkladı.

KAYNAK:habertv.org
Merhaba

Yaklaşık 1 ay kadar makine araştırıyorum.Kompakt mı dslr mi derken kafam allak bullak oldu.

İlk amacım aradığım kriterler doğrultusunda doğru cihazı seçmek.Onları bir sıralayayım;

1-Kesinlikle net canlı makrolar
2-Geniş açılı manzara çekimleri
3-Evde tatilde kısaca günlük hayatta çekliecek olan görüntülerin tatmin edici olması

Bunlara ek olarak video çekimlerinide eklediğimde hepsini bir arada yapan cihazlar bir hayli yüksek fiyatlarda ama çok da kötü olmasın istiyorum.

Benim bulduğum cihazlar şunlar

1-Pentax k-x
2-Nikon d5000
3-Canon 500d
4-Sony hx-1
5-Canon sx-1
6-Panasonıc FZ35
7-Nikon d90

Bunlar için veya başka cihazlarla ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.
Merhaba

Yaklaşık 1 hafta kadar araştırıyorum isteklerime en yakın olan kulaklığı bulabilmek için.Öyle ki cx500 bose in ear arasında kaldım.CX500 de karar kıldım gibi fakat en temel faktör orijinal sahte mevzusu sonra fiyatı beni ikilemde bıraktı.Rock metal ağırlıklı müzik dinliyorum.Aradığım özellikler ise;

Kesinlikle temiz berrak ses
Enstrumanların seslerini ayrı ayrı duyabilmek
Yüksek seslerde bozulma olmaması

Bu anlamda dengeli bir kulaklık arıyorum.Iphone umda kullanmak üzere.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 610
İkinci El Bölümü Mesajları: 70
Konularının görüntülenme sayısı: 27.104 (Bu ay: 50)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.