Şimdi Ara

LG TV ses var görüntü yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
1
Favori
158.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TV açılıyor LG logosu çalışıyor sonra yayın açılıyor tabi görüntü yok sesinden anlıyoruz. Smart tuşuna bassak bile hiç görüntü değişmiyor. Nasıl yapacağız anlayamadım?

Teşekkürler

• lg nin internet sitesinden Ankara'da en yakın (keçiören) servisinin numarasını alıp aradım, ilk aradığımda konuşmaya başlar başlamaz siz bi 20 dk sonra ararsanız iyi olur burası biraz fazla yoğun dediler :) neyse 20 dakika sonra bir daha aradım konuyu anlattım garantisi kısa bir süre önce bitti ve böyle bir sorun oluştu nasıl yapacağız dedim, klasik bir sorun olduğunu led panel sisteminin arıza yaptığını söyledi hiç görmeden telefon başında buda demek oluyor ki garanti ömrüne eş değer ürün parça montajı yapılmış yedek parça ve teknik servisten parayı kaldırmak için neyse fiyat ne olur dedim tahminen 400-450 civarı siz getirirseniz biz gelip alırsak 60-70 de öyle servis parası alırız dedi bende teşekkür edip kapattım.. ev kirası kadar para girdi yani.. elektronikçi bir arkadaşım dedi ne kadar doğru bilmiyorum lg özellikle led tv lerde led ışık panellerinin lamba ömrünün tam iki yıla odakladığını söyledi garanti biter bitmez cortlasın diye bazı kişiler benim tv çok sağlam çıktı diyenler var onlarda evinde fazla tv kullanmadığı için ampul saati dolduğunda onlara da haşırttı blackboard olacak yani dedi, şöyle düşünelim bir daha tv alırken 1500 tv ücreti + 150 tv aparatı + led panel tamiri 550 tl = 2200 tl ediyor böyle dandik mal alıp uğraşacağıma 1500 e lg değil 1800-1900 e samsung almak lazımmış demek ki neyse başıma böyle boktan bir iş geldi tavsiyem lg tv de sınıfta kaldı almayın aldırmayın tavsiyemdir
  • Aynı sorun bendede var , Logo geliyor sonra görüntü gidiyor ses var görüntü yok.
  • Kutluk Şad K kullanıcısına yanıt
    Anakart yanmış. Garanti değiştirdi
  • Bugün itibari ile bende aranıza katılmış bulunmaktayım. Garantisi biten 32lm620 tv min görüntüsü yok, sesi var. Açıldığında Lg logo ekrana geldiği gibi çok hızlı bir şekilde yok oluyor ve sonrası da görüntüsüz tv. Yetkili servisler teşhis ücreti alıyo mu acaba? Bir de yetkili servisten önce özel bir servise baktırayım mı? Ne dersiniz?
  • xweser X kullanıcısına yanıt
    Hocam benim tv de bu lcd ekranlarda olan florasanlar değişmişti ( Şu an son teknolojide ismi ne bilmiyorum) Değiştikten sonra garantisi bitmişti. TV Yi götürüp yapmışlardı. 1 ay sonra yine aynı sorun oldu bu sefer eve panel getirip komple paneli değiştirdiler.(Garantisi bitmişti)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutluk Şad

Hocam benim tv de bu lcd ekranlarda olan florasanlar değişmişti ( Şu an son teknolojide ismi ne bilmiyorum) Değiştikten sonra garantisi bitmişti. TV Yi götürüp yapmışlardı. 1 ay sonra yine aynı sorun oldu bu sefer eve panel getirip komple paneli değiştirdiler.(Garantisi bitmişti)

Panel değişiminden ücret aldılar mı?
    muhtemelen son işlemin parça garantisi ile ücretsiz değiştirdiler...
    Almadılar hocam
  • merhaba bende de 42 inç var lg led tv ses var goruntu yok garantısı bıttı ekran paneli çalışmıyor bu konuda ne yapmam lazım
  • Ulan hep aynı sorun aq, bende bugün bu sorun mağduru oldum. Garantisi biter bitmez arızaya geçti, logo bir saniye görünüyor ardından kararıyor ses var görüntü yok. Anakart arızalı olsa komple gider. Buradaki tamircilere de güvenilmez şimdi, servis çağırsak onlarda tv kadar para isterler.. Napcaz bi fikir verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: oNuR0675

Ulan hep aynı sorun aq, bende bugün bu sorun mağduru oldum. Garantisi biter bitmez arızaya geçti, logo bir saniye görünüyor ardından kararıyor ses var görüntü yok. Anakart arızalı olsa komple gider. Buradaki tamircilere de güvenilmez şimdi, servis çağırsak onlarda tv kadar para isterler.. Napcaz bi fikir verin

Ledler değişiyor ve servis 300 tl ye yakın ücret alıyor.
  • 250-300 ise yine iyimiş :) eski vestel 32 inç tv tamircisine götürmüştüm iki ay önce 500 tl lik tv ye 350 tl istemişti :) bu 106 ekran ve kazıkların şehri ankara bakalım yarın arayacağım artık servisi
  • lg nin internet sitesinden Ankara'da en yakın (keçiören) servisinin numarasını alıp aradım, ilk aradığımda konuşmaya başlar başlamaz siz bi 20 dk sonra ararsanız iyi olur burası biraz fazla yoğun dediler :) neyse 20 dakika sonra bir daha aradım konuyu anlattım garantisi kısa bir süre önce bitti ve böyle bir sorun oluştu nasıl yapacağız dedim, klasik bir sorun olduğunu led panel sisteminin arıza yaptığını söyledi hiç görmeden telefon başında buda demek oluyor ki garanti ömrüne eş değer ürün parça montajı yapılmış yedek parça ve teknik servisten parayı kaldırmak için neyse fiyat ne olur dedim tahminen 400-450 civarı siz getirirseniz biz gelip alırsak 60-70 de öyle servis parası alırız dedi bende teşekkür edip kapattım.. ev kirası kadar para girdi yani.. elektronikçi bir arkadaşım dedi ne kadar doğru bilmiyorum lg özellikle led tv lerde led ışık panellerinin lamba ömrünün tam iki yıla odakladığını söyledi garanti biter bitmez cortlasın diye bazı kişiler benim tv çok sağlam çıktı diyenler var onlarda evinde fazla tv kullanmadığı için ampul saati dolduğunda onlara da haşırttı blackboard olacak yani dedi, şöyle düşünelim bir daha tv alırken 1500 tv ücreti + 150 tv aparatı + led panel tamiri 550 tl = 2200 tl ediyor böyle dandik mal alıp uğraşacağıma 1500 e lg değil 1800-1900 e samsung almak lazımmış demek ki neyse başıma böyle boktan bir iş geldi tavsiyem lg tv de sınıfta kaldı almayın aldırmayın tavsiyemdir

• Merhaba

2013 model lg 640s 119 cm tv sahibiyim .Tv ilk acildiginda ses geliyor ,görüntü kayboluyor .Kumandadan bir kaç kez ac kapat yaptığımda düzeliyor .Yetkili servis 640 modellerinde led degismediğini ,panel in komple değismesini gerektiğini ve bunun bedelininde 1900 tl yi buldugunu soyledim .Arastirmalarimda bu sorunu bir cok lg kullanicisi yasiyor .servisde bu tv lerin ömrünün üç dört yıl olduğunu söylüyor .Biz 4 yılda bir tv mi yenileyeceğiz.

Bu arıza sadece LG ye mahsus bir arızamı ,diger markaların ömrüde bu kadarmi .?

Panel i değistirmek ,baska sorunları yaninda getirirmi? ,tamir ettirmekmi ,yoksa tv yi değistirmekmi mantıklı ?

Bu güne kadar çok memnun olduğum Lg markasının ,samsung'dan ucuz olmasının nedeni ,dayanıksız olmasimı?
  • Merhaba

Bu tip ariza ile karsılasan arkadaslar 1900,2000 tl panel parası vermekden ise tv 'nin yenisini alırım diyerek tv nizi gözden çıkarttiysaniz .

Tv nizi yumuşak bir zemine yatiriniz .İlk önce ayaklığındaki iki civatayı sokerek alınız .Arka kapakdaki 8,10 civatayı sökerek kapagı cıkartınız.Korkmayın icinden kablolar ,devreler fışkırmiyor .Kapağı acıkken tv nizi çalıstırınız ,ve led kontrolü yapınız .Hepsi yanıyorsa bilinki arıza anakartında .Bana yetkili servis panelin komple değişmesi gerektiğini söylemisti .Anakart panele 4 civata ile bağlı.tv numaraniz veya anakart üzerindeki numara ile google'da aratığınizda bir cok satıcı cikiyor .Dort civata ile söktüğünüz karti yerine takip ,kartınizin fişli kablosunu taktığınızda islem bitiyor .Çok sükür benim tv im de ses var görüntü yok problemi bitti .Maliyet 300 tl anakart ücreti .
  • Arkadaşlar aynı sorun LM640s serisi tv mde oldu,logo gelmiyor açılıyor ses var görüntü yok,kumanda geç alıyor birkaç kapa aç yapıyorum olmuyordu.Garantide bitmişti.Formda takip ettim bozuldu değiştirin servis 1500-2000 tl ister falan okuyunca bozuksa emin olayım dedim.Elektrik ve elektronikten azbiraz anlarım ona güvenerek açtım.Bir güzel içini temizledim toz kir ne varsa.Ogünden buyana sıfır gibi devam ediyor. LG TV ses var görüntü yok LG TV ses var görüntü yok

• bilq B kullanıcısına yanıt
    valla arkadaşım siz bence o tv yi bi okutup üfletin.Fişi çekiyorsun hala çalışıyor...
  • Arkadaşlar konuyu hortlatacağım ama bende de aynı sorun var ses var görüntü yok logo falan hiç gelmiyor ama arada açıldığı oluyor.Geçen senede olmuştu ledleri değişti düzeldi ama ledler bozuk olsa hiç açılmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz
  • bende lg plazma var arkadaslar aynı sorun cıktı ayrıca 3 boyutlu gozluklu flan 6 yıl once aldıgım bir model 50 inch. Başına gelen var mı lede gore daha tuzlu olacak galıba ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olricksm

Arkadaşlar konuyu hortlatacağım ama bende de aynı sorun var ses var görüntü yok logo falan hiç gelmiyor ama arada açıldığı oluyor.Geçen senede olmuştu ledleri değişti düzeldi ama ledler bozuk olsa hiç açılmaz diye düşünüyorum siz ne dersiniz
    ledelri kac tlye değişmişti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 10 Nisan 2019; 13:5:29 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.