Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (664. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilen arkadaş mutlaka vardır, ben maalesef bilmiyorum.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    Street 451 by ARroWCoLT, on Flickr

• fatihA41 F kullanıcısına yanıt
    Bende 45 mm lensin düzü var. Alırken çok araştırmıştım aralarında kalite anlamında fark yok. Nx30 zaten nx300 den sonra çıktı. Mutlaka 3d çekim yapabilirsiniz. Hatta makinenin menüsünde 3d hdmi çıkışı diye bir menü var. Kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında çektiği görüntülerin 3d performansı nasıldır bilemiyorum. YouTube dan 3d tv biz varsa izleyip karar verebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihA41 F kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflarımı beğendiğinize memnun oldum. Teşekkür ederim Fatih Bey. Zaman oldukça paylaşıyorum. Bazı NX lensler 2. elde nadir olarak bulunuyor, 12-24mm lenste bunlardan biri.

Bildiğim kadarıyla sadece NX300'de 45mm'de 3D desteği var.https://www.camerastuffreview.com/en/samsung-lensreview/samsung-45mm-3d-review linkteki incelemede de, 45mm 3D modelinin sadece NX300 modelinde 3D desteği verdiği yazıyor.

quote:

The 45 mm lens has a switch that allows you to (only on a NX300, not on the other NX models!) back and forth between 2D and 3D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldasice -- 5 Şubat 2018; 10:44:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihA41

değerli form sakinleri;
    sormak istediğim bir soru var: şu sıralar 3d 45mm lens dikkatimi çekiyor. yutub dan videolarını hasbelkader izledim ve etkilendim. bildiğimiz 3d video çekiyormuş. gerçi elimde 3d ekran olmadığı için tam olarak nedir ne değildir seyretme şansım olmadı fakat etkilendiğimi itiraf etmeliyim. bu konuda birkaç sorum olacak.
    1. 45mm 3d lens ile herhangi bir samsung nx makinede 3d çekim yapabilir miyiz? seyrettiğim videolarda hep nx300 nx500 ve nx1 kullanılmıştı. elimde nx30 var 3d çekim yapabilir miyim?
    2. bu lens ile sadece 3d video mu çekilebiliyor? 3d fotoğraf çekmek de mümkün mü?
    3. üretien 3d görüntünün kalitesi tatmin eder mi. yoksa şu basit 3d lerden mi?

formdaki arkadaşların yardım sever olduklarını gördüm. beni de bu konuda aydınlatacaklarını düşünüyorum. şimdiden teşekkür ederim.

1. 45 mm 3d lens ile herhangi bir samsung makinede 3d çekim yapılmaz sadece 3d lens kullanabilen modellerde yapılabilir. NX 30 ile 3d lens kullanabilir, 3d çekim yapabilirsiniz.

2. 3d fotoğraf da çekebilirsiniz.

3. Yeterli ışık varsa kalitesi bayağı iyi olur. 45mm 3d lens 3d modda T6 ışık geçirgenliğine sahip, bu da az ışıkta çok başarılı olmaz demek.
    Nx 30 un video ve fotoğraf boyutları ise 3d modda şöyle: video 1920x1080 30 fps , fotoğraf 4.1 Mpixel 2688x1512 yada 2.1 Mpixel 1920x1080 sadece 16:9 oranında Jpeg çekebilirsiniz.

2d modda zaten çok başarılı bir lenstir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkoguz -- 6 Şubat 2018; 1:39:33 >

• değerli arkadaşlar cevaplarınız için ayrı ayrı teşekküler. nx 30 nx300 den sonra piyasaya sunulduğu için 3d özelliği olmak zoundadır diye düşünüyorum. zaten bilgsi olan arkadaşlar yazmışlar. şimdi sırada temizsinden ve uygun fiyatlısından bir 3d lens bulmak var. açıkçası samsung nx konusunda yerli yada yabancı kaynaklar çok sınırlı. ve henüz samsung piyasadan çekilmeden önce yasılmış bir çoğu. en detaylı yazı bu:http://fotografmania.com/samsung-nx30-kullanici-incelemesi/ burada da 3d den bahzedilmiyor. yabancı kaynaklarda da bulamadım. bir arkadasın yukarıda verdiği linkin tarihi 2013. yani zaman nx30 henüz piyasada değildi. dolayısı ile sahih olamaz. keşke blog yada inceleme yazan arkadaşlar tüm özelliklerini yazsalar.

samsung sistemi bir türlü bırakamıyorum. elimde farklı makineler olmasına rağmen nx30+1855mm gözden çıkaramıyorum. yeni lensler alarak denemek istiyorum. içten gelen bir istek bu. daha önce çok marka kullanmama rağmen böyle bir istek hiç oluşmamıştı. az bulunur ve az bilinir olmasından mıdır nedir bilemedim.
    yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkürler. farklı lensleri satmak isteyen olursa bana yazabilirler.

• quote:

değerli arkadaşlar cevaplarınız için ayrı ayrı teşekküler. nx 30 nx300 den sonra piyasaya sunulduğu için 3d özelliği olmak zoundadır diye düşünüyorum. zaten bilgsi olan arkadaşlar yazmışlar. şimdi sırada temizsinden ve uygun fiyatlısından bir 3d lens bulmak var. açıkçası samsung nx konusunda yerli yada yabancı kaynaklar çok sınırlı. ve henüz samsung piyasadan çekilmeden önce yasılmış bir çoğu. en detaylı yazı bu:http://fotografmania.com/samsung-nx30-kullanici-incelemesi/ burada da 3d den bahzedilmiyor. yabancı kaynaklarda da bulamadım. bir arkadasın yukarıda verdiği linkin tarihi 2013. yani zaman nx30 henüz piyasada değildi. dolayısı ile sahih olamaz. keşke blog yada inceleme yazan arkadaşlar tüm özelliklerini yazsalar.

samsung sistemi bir türlü bırakamıyorum. elimde farklı makineler olmasına rağmen nx30+1855mm gözden çıkaramıyorum. yeni lensler alarak denemek istiyorum. içten gelen bir istek bu. daha önce çok marka kullanmama rağmen böyle bir istek hiç oluşmamıştı. az bulunur ve az bilinir olmasından mıdır nedir bilemedim.
    yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkürler. farklı lensleri satmak isteyen olursa bana yazabilirler.

NX30'un Kullanım klavuzunu buldum. @mkoguz 'un da dediği gibi klavuzda NX30'un 45mm 3D desteği olduğu belirtilmiş.

Ben de sizin gibi bu sistemi bırakamıyorum. NX serisinin arayüzü kullanıcı dostudur. Tüm lensleri kendi sınıfına göre kalitelidir. Önceleri cep telefonu ve kompakt makinelerle diyafram, enstantane ISO hakkında hiç bir bilgim olmadan çekim yaparken, daha kaliteli fotoğraf çekebilmek için güzel bir makine almak istedim. Aylarca araştırma yaptım. NX300'de karar kıldım. Hemen almadım, 2-3 ay değişik kaynakları, özellikle bu forumu takip ederek kullanıcı tecrübelerini gözlemledim. O zamanlar mağazalarda bulunduğundan gidip inceledim. Sony A6000 ile Nx300 arasında kaldım. İki makine de yeni çıkmıştı. Sony A6000'e bir türlü kanım ısınmadı. Sonuç olarak NX300 aldım. İkinci bir makine daha almaya karar verdim. Amacım yeni çıkan Canon 70D almaktı. Ölçtüm tartım f/p oranını göz önüne alarak piyasadan çekildiğini bilmeme rağmen birde NX1 aldım. İki makineden de memnunum. İki makineyi de aldığım günden beri aktif olarak kullanıyorum. Önemli olanda bu ne kadar süper olursa olsun kullanmadıktan sonra makine almanın bir anlamı yok. Eğer kullanıcıyı çeken bir havası olmasa bu kadar aktif kullanmazdım.

• nx2000,nx300,nx300m,nx30,nx500,nx1 3d çekebilirsiniz lensin önüne çift perde iniyor ve 3d modunda, ve min. f6 da çekim yapabiliyorsunuz akşam çekimleri için uygun değil gündüz çekebilirsiniz. asus g75 rog 3d 120hz ekranı var ama çektiğim video ve fotoları 3d görüntülüyemedim. Tv de 3d ama tv de hiç denemedim.değişik 3d playerler var ama hiçbirinden randıman alamadım. zaten 2d modunda efsane keskinliği ve bokehi var. 3d için beklentinizi yüksek tutmayın elimde nx500 nx300 nx2000 var hepside 3d çekiyor ama dediğim gibi görüntülemeyi başaramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldasice

quote:

değerli arkadaşlar cevaplarınız için ayrı ayrı teşekküler. nx 30 nx300 den sonra piyasaya sunulduğu için 3d özelliği olmak zoundadır diye düşünüyorum. zaten bilgsi olan arkadaşlar yazmışlar. şimdi sırada temizsinden ve uygun fiyatlısından bir 3d lens bulmak var. açıkçası samsung nx konusunda yerli yada yabancı kaynaklar çok sınırlı. ve henüz samsung piyasadan çekilmeden önce yasılmış bir çoğu. en detaylı yazı bu:http://fotografmania.com/samsung-nx30-kullanici-incelemesi/ burada da 3d den bahzedilmiyor. yabancı kaynaklarda da bulamadım. bir arkadasın yukarıda verdiği linkin tarihi 2013. yani zaman nx30 henüz piyasada değildi. dolayısı ile sahih olamaz. keşke blog yada inceleme yazan arkadaşlar tüm özelliklerini yazsalar.

NX30'un Kullanım klavuzunu buldum. @mkoguz 'un da dediği gibi klavuzda NX30'un 45mm 3D desteği olduğu belirtilmiş.

Ben de sizin gibi bu sistemi bırakamıyorum. NX serisinin arayüzü kullanıcı dostudur. Tüm lensleri kendi sınıfına göre kalitelidir. Önceleri cep telefonu ve kompakt makinelerle diyafram, enstantane ISO hakkında hiç bir bilgim olmadan çekim yaparken, daha kaliteli fotoğraf çekebilmek için güzel bir makine almak istedim. Aylarca araştırma yaptım. NX300'de karar kıldım. Hemen almadım, 2-3 ay değişik kaynakları, özellikle bu forumu takip ederek kullanıcı tecrübelerini gözlemledim. O zamanlar mağazalarda bulunduğundan gidip inceledim. Sony A6000 ile Nx300 arasında kaldım. İki makine de yeni çıkmıştı. Sony A6000'e bir türlü kanım ısınmadı. Sonuç olarak NX300 aldım. İkinci bir makine daha almaya karar verdim. Amacım yeni çıkan Canon 70D almaktı. Ölçtüm tartım f/p oranını göz önüne alarak piyasadan çekildiğini bilmeme rağmen birde NX1 aldım. İki makineden de memnunum. İki makineyi de aldığım günden beri aktif olarak kullanıyorum. Önemli olanda bu ne kadar süper olursa olsun kullanmadıktan sonra makine almanın bir anlamı yok. Eğer kullanıcıyı çeken bir havası olmasa bu kadar aktif kullanmazdım.

değerli hocam kullanıcı klavuzu zahmetiniz için de teşekkür ederiz. böylece kati şekilde ıspatlamış oldunuz.

Samsung sistem devam ediyor olsa idi bence bambaşka bir noktada olabilirdi. Niçin piyasadan çekildiğini anlamış değilim. Dediğiniz gibi makineleri kullanıcı dostu. Günümüz teknolojisinin her türlü nimetinden faydalanmışlar. Ele alınca hissedebiliyorsunuz. Bir fotoğraf sanatçısına 60 yıllık alıştığı Nikon-Canon u bıraktırmak kolay değil tabiki ama biraz daha sabretselerdi bence çok daha iyi bir yerde olabilirlerdi. Mesela Sony de sonradan girmişti pazara. 2006 da minoltayı aldıklarında gitsin araba radyosu üretsin diyorlardı. Ama 10 yıl geçmişti ki aradan farklılık yaparak büyük rakiplerine ciddi göz dağı verdiler. a7 full frame piyasaya sürdüklerinde retro- seyahat için bir havası vardı. Lakin piyasada daha önce yapılmayan bir ürün olduğu için (ve demek ki ihtiyaç da varmış) 2.sersi, hatta şu aralar 3. serilerine geçtiler. 2. seriler, için ben çok canon-nikon bırakan insan tanıyorum. daha da önü açık. keşke Samsung da bırakma sa idi. 3-5-10 yıl sonra farklı noktada olabilirdi. Rekabet de her zaman kullanıcıya yarar. 3 bin tl bi 750d ye vereceğimize nx1 e veriyor olurduk şimdi. Ben bir müddet daha Samsung a devam edecek gibiyim. Ama farklı lensler denemem lazım. özellikle şu 3d 45mm lensi. elimde 18-55mm var değiştirmek isteyen arkadaşlar ulaşsınlar lütfen.
    Sağlıcakla Kalın...

• quote:

Orijinalden alıntı: garuda

nx2000,nx300,nx300m,nx30,nx500,nx1 3d çekebilirsiniz lensin önüne çift perde iniyor ve 3d modunda, ve min. f6 da çekim yapabiliyorsunuz akşam çekimleri için uygun değil gündüz çekebilirsiniz. asus g75 rog 3d 120hz ekranı var ama çektiğim video ve fotoları 3d görüntülüyemedim. Tv de 3d ama tv de hiç denemedim.değişik 3d playerler var ama hiçbirinden randıman alamadım. zaten 2d modunda efsane keskinliği ve bokehi var. 3d için beklentinizi yüksek tutmayın elimde nx500 nx300 nx2000 var hepside 3d çekiyor ama dediğim gibi görüntülemeyi başaramadım.

3d tv ye fotoğraf makinesini hdmi dan bağlayın ve gözlüğünüzü takın.
  • ben nx300'ü bimeksten almıştım ama şimdi fatuırasını bulamıyorum. e fatura muı gönderdiler basılı kağıt mı onu da hatırlamıyorum. 1 aydan fazla garantisi var ve şu kendi kendine mod değişimi için garantiye vereyim diyorum ama fatura olmadığı için de yapamıyorum.

illegallik olacak ama fatura üstünde seri no vs yazmıyorsa biriniz bna yardımcı olabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

ben nx300'ü bimeksten almıştım ama şimdi fatuırasını bulamıyorum. e fatura muı gönderdiler basılı kağıt mı onu da hatırlamıyorum. 1 aydan fazla garantisi var ve şu kendi kendine mod değişimi için garantiye vereyim diyorum ama fatura olmadığı için de yapamıyorum.

illegallik olacak ama fatura üstünde seri no vs yazmıyorsa biriniz bna yardımcı olabilir mi

E-mail adresi gönderin bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nx sistem için kablolu uzaktan kumandam var düşünenler özelden yazabilir. (Timelapse, uzun pozlama, yıldız pozlama)
  • kalan son setide satıyorum,

nx300 siyah full kutu faturalı sıfır ayarı
    30mm f2 ön arka kapak kılıf var sıfır ayarı
    50-200 ön arka kapak parasoley var sıfır ayarı
    18.55 ön arka kapak parasoley var sıfır ayarı
    2adet batarya
    batarya harici şarj cihazı
    m42-nx adaptör
    samsung retro kahverengi çanta (tüm seti alır)
    zenit 58mm f1.8 44m-7
    32gb kingston hafıza kartı
    yedek deri orjinal sıfır boyun askısı

1800TL
  • Samsung NX1 50-200mm (Makineden çıktığı gibi)
    2018-02-11_10-10-56 by Mehmet Atacan, on Flickr

Samsung NX300M 12-24mm
    2018-02-05_11-16-09 by Mehmet Atacan, on Flickr

2018-02-05_11-15-13 by Mehmet Atacan, on Flickr

2018-02-05_11-15-33 by Mehmet Atacan, on Flickr

• Herkese merhaba. Nx 3000 cihazımda kullandığım 16-50 lenste sorun vardı ve çalışmamaya başladı. İçini açtığımda bir kablonun kopuk olduğunu gördüm ve tamir edemedim. İzmir'de lens tamir eden bir yer mevcut mu ?

Tamiri mümkün değilse 16-50 veya 18-55 uygun fiyatlı ve temiz lens satan mevcut mu?

Yardımınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: commad

Herkese merhaba. Nx 3000 cihazımda kullandığım 16-50 lenste sorun vardı ve çalışmamaya başladı. İçini açtığımda bir kablonun kopuk olduğunu gördüm ve tamir edemedim. İzmir'de lens tamir eden bir yer mevcut mu ?

Tamiri mümkün değilse 16-50 veya 18-55 uygun fiyatlı ve temiz lens satan mevcut mu?

Yardımınız için teşekkür ederim.

çok temiz ön arka kapak ve parasoleyi tam siyah 18.55 var 330tl den verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldasice

Samsung NX1 50-200mm (Makineden çıktığı gibi)
    2018-02-11_10-10-56 by Mehmet Atacan, on Flickr

Samsung NX300M 12-24mm
    2018-02-05_11-16-09 by Mehmet Atacan, on Flickr

2018-02-05_11-15-13 by Mehmet Atacan, on Flickr

2018-02-05_11-15-33 by Mehmet Atacan, on Flickr

Martı süper çıkmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi akşamlar arkadaşlar. Nx mini 17 mm lens arıyorum. Elinde temiz ve uygun fiyatlı olan varsa özel mesajdan irtibata geçerse sevinirim.

• MertMeteAlp kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Merhaba. Nx serisinde M42 lensleri kullanmak için çevirici adaptör arıyorum. Elinde olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.