Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.610
Cevap
94
Favori
424.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sessizada

Merhaba. Nx serisinde M42 lensleri kullanmak için çevirici adaptör arıyorum. Elinde olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

50tl den satabilirim hocam istersen helios 77m-4 50mm f1.8 lens de var elimde 175 olur adaptorle birlikte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar nx300/2000 almayı düşünüyorum fakat lensleri Canon ve Nikon kadar bol ve ucuz değil
    Adaptör yardımı ile bu tür lensleri kullanmak mümkünmüş
    Acaba kullanan var mı ?
  • sulocanxxx kullanıcısına yanıt
    Kullanabilirsiniz, ama adaptörlerde elektronik aksam olmadığından lensin diyaframını değişteremezsiniz ve sadece manuel odaklama (ama sanırım stm lenslerde odaklama bile yapılamıyor.) yapabilirsiniz. Ancak eski diyaframı lens üzerinden ayarlanan lenslerin diyaframını değiştirebilir ve odak zirvesi (focus peaking) yardımıyla manuel odakla kullanabilirsiniz.
  • coldasice kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkur ederim hocam
    Hareketli nesneleri cekerken cok zorluk yasatir o ayarlari elle yapmak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Odak zirvesi özelliği adaptör ile beraber manuel lenslerde çalışmıyor yada ben çalıştıramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Odak zirvesi özelliği adaptör ile beraber manuel lenslerde çalışmıyor yada ben çalıştıramadım.

Makineyi M moduna alın. OK butonuna basınca odak zirvesi aktif olur. Tekrar OK butonuna basarsanız odak zirvesi pasif olur.
     SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

• NX300 'ümde mod değiştirme problemi iyice can sıkıcı olmaya başladı. Başlarda sık yapmadığı için üzerine düşüp servise göndermemiştim fakat şimdi de garanti bitti.

Çözümü var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: connectpeople

NX300 'ümde mod değiştirme problemi iyice can sıkıcı olmaya başladı. Başlarda sık yapmadığı için üzerine düşüp servise göndermemiştim fakat şimdi de garanti bitti.

Çözümü var mıdır?

Yağsiz kontak sprayler var philipsin sıkınca hemen kuruyo, ondan mod tekerleginin altina bolca sık hocam hemen mod tekerlegini cevir icine iyice nufus etsin ben bu sekilde sorunu gidermistim

Çok teşekkür ederim acaba daha bilmediğim neler var
  • garuda kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler deneyeceğim

• Rica ederim @Penanggalan

Bazıları luzumsuz gibi dursa da NX 300'ün bana ilginç gelen bazı özellikleri paylaşmak isterim.
    Siz de NX serisinin ilginiz çeken özelliklerini eklerseniz, farkında olmadığımız özellikler için bir rehber gibi olur.

-NX300 de fotoğraf efektlerini video çekerken de kullanabiliyoruz. Mesala sadece kırmızı fotoğraf çekme modunu ayarladığımızda videoyu da sadece kırmızı renk diğer renkler siyah beyaz olarak çekebiliyoruz. Örnek olması açısından minyatür fotoğraf efekti ve 10 kat hızlı kaydetme ile beraber uyguladığım videoya bakabilirsiniz.(1080p izlemeniz önerilir.)

-Bir WiFi ağına bağlanmak sureti ile kameradaki bir veya birkaç fotoğrafı direkt NX300 üzerinden e-posta ile gönderebilirsiniz. Kendi e-posta sunucusunu olduğundan gönderen kısmına bir şey girmenize gerek yok, sadece alıcı kısmına e-posta adresi yazmanız yeterli.

-HDR özelliği için Smart moduna gelip, zengin tonu seçin. Makine hızlı bir şekilde arka arkaya üç farklı pozlama değerinde fotoğraf çekip bunları birleştiriyor.

-Smart modda en iyi yüz diye ilginç bir özellik var. Diyelimki 5-6 kişilik bir grubun fotoğrafını çekeceksiniz. 4-5 farklı poz çektiniz. Bu pozlarda bir kaçı gözü yumuk ama birkaçı iyi çıktı. Sonuç olarak bu 4-5 foto içinde herkesin tatmin olduğu bir kare yok. Bu durumda megapikselden feragat ederek (5 megapiksele düşüyor çözünürlük) en iyi yüz seçeneği ile çekim yapın. Çıkan karede yüz ifadesini beğenmeyen kişiler NX300 ekranında yüzüne dokunarak sadece yüzününün olduğu kısmı 5 farklı çekimden biri ile değiştirebilir. Böylece herkesin memnun eden tek kare elde edilmiş olur.

En en iyi yüz özelliği en alttaki baya iyimiş :)

Bilinmeyen değil ancak bir çözüm yöntemi olarak eğer telefon kameranın wifi ağına bağlanmıyorsa ayarlar kısmından wifi koruması olarak pin aktif edin.
    Ardından telefonunuz wifiye bağlanacaktır.

Abi ayrıca sizi flickrdan takip ediyorum o makine ile sokağa çıkarken korkmuyor musunuz Fujifilm GFX 50S :)

Ben nx300 ü elime 4-5 kat sarıp sarmalıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 27 Şubat 2018; 18:34:7 >
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Fujifilm bence fotoğrafseverleri en çok destekleyen firma. Hemen hemen her haftasonu İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana'daki showroomlarında sadece hafıza kartı götürüp katılabileceğiniz sokak fotoğrafçılığı atölyesi düzenliyor. Atölye süresince istediğiniz mevcut lens ve makineleri deneyebiliyorsunuz. Ayrıca sorularınızı yanıtsız bırakmıyorlar. Gayet eğlenceli ve fotoğraf dolu bir gün geçiriyorsunuz. Aynı şekilde GFX50S modelinin tanınması ve deneyimlenmesi için de belli zamanlarda atölyeler düzenleniyor. Bu atölyede GFX50S ve mevcut lensleri kullanıp deneyebiliyorsunuz. Canon ve Sony de ara sıra etkinlikler düzenliyor ama Fujifilm bu konuda diğer firmalara fark atıyor. Yani özetle henüz bir Fujifilm GFX50S modeline sahip değilim
    Trabzonda yaşayınca stüdyoya ders almak için gittim kovmadıkları kaldı

umarım sahip olursunuz abi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 27 Şubat 2018; 21:31:26 >
  • Arkadaşlar, çok fazla vakit ayıramadığımdan, makinemi lenslerim ile birlikte satıyorum,

İlan no : 533577956
  • Max 250 tl ye 18-55 satan varsa mesaj bekliyorum :) 16-50 de olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung NX kablolu kumanda ve M42-NX dönüştürücü ile ilgilenenler ilanlarıma bakabilir.

ilan no:
    521723596
    521799967
  • Samsung NX1 50-200mm
    Street cat by Mehmet Atacan, on Flickr

Samsung NX1 12-24mm
    Büyük Mecidiye Camii, İstanbul by Mehmet Atacan, on Flickr

Ortaköy, İstanbul by Mehmet Atacan, on Flickr

Samsung NX1 60mm
    SAM_1553-01 by Mehmet Atacan, on Flickr

• Samyang 500 mm f6.3 lens 2x telekonvertör parasoley ve uv filtre kullanılmamış.
    ilan no 529284003
    foruma özel indirim.
  •  SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK
    SAM_0034 by KadirS0110, on Flickr

SAM_0032 by KadirS0110, on Flickr

26152844_392412344517366_3738755892863041536_n by KadirS0110, on Flickr

SAM_0013 by KadirS0110, on Flickr

SAM_2126 by KadirS0110, on Flickr

SAM_0687.jpg by KadirS0110, on Flickr

SAM_2088 by KadirS0110, on Flickr

SAM_0842 by KadirS0110, on Flickr

SAM_2944 by KadirS0110, on Flickr,

• 
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.