Şimdi Ara

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.609
Cevap
94
Favori
424.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NX1000'de 3G kullanabilyor muyuz kullanamıyor muyuz? Ben adaptör ile 3G kullanılabiliyor diye biliyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Akilli telefonlara baglanarak adaptore gerek birakmiyor telefonunda 3g varsa zaten internete baglisin...kayit yerini telefon secmen yada smartlink ile fotograf makinesinin hafiza kartina uladman mumkun diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: soghan

Akilli telefonlara baglanarak adaptore gerek birakmiyor telefonunda 3g varsa zaten internete baglisin...kayit yerini telefon secmen yada smartlink ile fotograf makinesinin hafiza kartina uladman mumkun diye biliyorum.

Yardımızınız için öncelikle teşekkürler.

Akıllı telefonlardan çekerek internete bağlanabilirsiniz doğru. Fakat iPhone5 kullanan birisi olarak daha şarjı kendine yetmeyen bir cihazın 3G'sini bir de başka bir cihazla paylaştığımı düşünemiyorum. 10 dk zor yeter herhalde.

İkinci bir husus da tek bir sim kartı ile gezmek yerine ikinci bir sim kartı da yanında taşımak, onun internet limitlerinden ayrı yararlanmak da önemli bir avantaj. Cep telefonunu da yanınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz bu durumda.

Ben şu adaptör işini bir araştırayım.

• Dün Samsung NX Kulübü'nün (ben original ismi olan NX Community kullanmayı daha çok seviyorum) düzenlediği Edirne Gezisi'ne katıldım. Gruba kim katıldı, kim hocalık etti söylesem inanmazsınız!!!

Sn. İZZET KERİBAR Hocamız.

Onun hocalığında grubumuz 8-10 kişiydi, Edirne'yi gezdik ve başta Süleymaniye Camii olmak üzere bir çok yeri fotoğrafladık. Hani acemi şansı derler ya bendeki de o hesap, kırk yıllık usta fotoğrafçıların yakalayamadığı şansı ben daha ilk ayda yakaladım.

Huzurunuzda Samsung'a çok teşekkür ediyorum. Kusursuz bir organizasyon olmuştu. Zaten teknolojik ürünler konusunda Samsung'u çok severim, böylelikle sevgim pekişmiş oldu. Teşekkürler Samsung.

Lafı fazla uzatmadan sizlerle 3 kareyi paylaşmak isterim. Samsung NX1000 ile çekilmiştir. Ve baştaki fotoğraf bizzat Sn. İzzet KERİBAR Hocamızın kendisi ve objektifidir.

SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK SAMSUNG NX SERİSİ ANA BAŞLIK

sağ en alttaki foto için, tripod kullandın mı ve hangi lensi kullandın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

quote:

Orijinalden alıntı: soghan

Yardımızınız için öncelikle teşekkürler.

Akıllı telefonlardan çekerek internete bağlanabilirsiniz doğru. Fakat iPhone5 kullanan birisi olarak daha şarjı kendine yetmeyen bir cihazın 3G'sini bir de başka bir cihazla paylaştığımı düşünemiyorum. 10 dk zor yeter herhalde.

İkinci bir husus da tek bir sim kartı ile gezmek yerine ikinci bir sim kartı da yanında taşımak, onun internet limitlerinden ayrı yararlanmak da önemli bir avantaj. Cep telefonunu da yanınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz bu durumda.

Ben şu adaptör işini bir araştırayım.

Herkese Günaydın
    adaptörle uğraşmaya gerek yok vodafone wifi vodem var aynı anda 5 cihaz bağlanabiliyor hemde hafiza kartı takabilir wifi depolama olarak da kullanabilirsiniz mesela PC, telefon, tablet, TV ve fotoğraf makinesi arasında ortak paylaşım merkezi olarak kullanabileceğiniz küçük bir alet
    Şu ara vodafone'da güzel bir kampanya da var 6gb internet paketi 30 tl 12 ay kontrat yaparsanız wifi vodem 45tl'ye geliyor
    Ben 2 tane aldım inanılmaz kullanışlı
    Kendimi vodafone pazarlamacısı gibi hissettim
    Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: hmustafa

sağ en alttaki foto için, tripod kullandın mı ve hangi lensi kullandın.

Mobil sürüm kullanıyorum da, tam olarak hangi resimden bahsettiğinizi anlamadım. Sorduğunuz fotoğrafın konusu nedir?

• Geçen ay aldığım NX20 + 20mm f2.8 ikilisi ile Tekirdağda Roman mahallesi turu yaptık. 20mm lens gerçekten çok başarılı. NX20 ye gelirsek optik vizör fena değil, DSLR ye alışkın olanlar ve ekrandan çekim yapmaktan hoşlanmayanlar için yararlı. Ekranın zor görüldüğü parlak, güneşli alanlarda da işe yarıyor. Bir önceki aynasız makinem nx1000 di. Ona göre AF hızı ve deklanşör gecikmesi daha iyi. İstediğiniz kareyi daha hızlı yakalayabiliyorsunuz. Bir sonraki denememde manuel fokus deneyip hızımı daha da arttırmayı düşünüyorum. Hareketli konularda biraz daha avantaj kazandıracak bana. Bakalım nasıl olacak. NX20 gövde üzerinde bir çok ayara ulaşılabiliyor. Tıpkı DSLR daki gibi. Bu da çekim ayarlarını değiştirirken büyük kolaylık ve hız kazandırıyor. Gövdeyi almadan önce elime almamıştım. Fotoğraflarda daha cüsseli görünüyor. Geldiğinde beklediğimden çok daha küçük olduğunu gördüm. Bu nedenle taşıması ve kullanması çok rahat. boyun askısını bile kullanmıyorum. Elimde taşıyorum. Açılır ekran yerden veya yukarıdan çekim yaparken çok işime yaradı. 20mm, 30mm ve kit lens 20-50mm yi çok başarılı buldum. 20-50mm, 18-55mm OIS den optik olarak daha iyi. Ama son zamanlarda hep sabit odaklı lensim 20mm yi kullanıyorum. Sokak fotoğrafçılığı için çok ideal bir açıya sahip.

Yazı ve çektiğim fotoğrafları aşağıdaki linkte görebilirsiniz.
    http://www.miskinlertekkesi.net/?p=4636

• Merhaba ARKADAŞLAR HAFTA SONU BİMEKSTEN SAMSUNG N1000 MAKİNE ALDIM BAZI RESİMLER ÇEKTİM. MAKİNE 20MP OLMASINA RAĞMEN FOTOĞRAFLARIN BOYUTU ORTALAMA 3 MB CİVARINDA AYRICA FOTOĞRAFLARI YAKINLAŞTIRDIĞIMDA PİKSELLEME OLUYOR. HANİ BİLİRSİNİZ FOTOĞRAF BİLGİSAYARDA BÜYÜTÜLDÜĞÜNDE ÖNCE RESİM BOZULUR SONRA TEKRAR DÜZELİR FAKAT BEN ÇEKTİĞİM RESİMLERDE BUNU YAPAMIYORUM . BUNUN NEDENİ MAKİNENİN GERÇEKTE 20MP OLMAMASI OLABİLİRMİ?
  • yok olmaz öyle :) Makine ayarlarını kurcalayın, MP seçeneklerini bulup 20.1 e getirin. Bir de kitapçığını alıp okuyun...
  • makineyi 20mp ye getirip resiim çekmiştim. ayarların 20mpde olduğuna eminim. şu an işteyim eve gidince tekrar bakayım.
  • O zaman "quality" seçeneğine bakın. Super fine, fine ve normal seçeneklerinden super fine'ı seçin
  • bunu bilmiyordum sanıyorum sadece mp yi ayarladım.
    tripodu nerden kaça aldın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmustafa

tripodu nerden kaça aldın

Benro Mefoto tripodu Fotografium'dan (Sirkeci) 300.-TL'ye aldım.

Çok kaliteli bişey. Monopod olabiliyor falan. Çok da şık görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mntnr

bunu bilmiyordum sanıyorum sadece mp yi ayarladım.

20 mp'lık fotoğrafın fine, süperfine ayarı ile ilgisi yok. Siz 20 mp ayarlasanız bile makine poza göre, kullanılan moda göre ayarı 5 mp'ye düşürebiliyor. Ve bu da özellikle yüksek zoom yaparak çektiğiniz fotoğraflarda oluyor. Biraz dikkat ederseniz siz de farkedeceksiniz.

Tam olarak açıklama yapmam ancak hafta sonu fotoğraf çekebilirsem olur.

• mntnr kullanıcısına yanıt
    Bu arada elinizdeki cihaz yani Samsung NX1000 gerçek bir fotoğraf makinesi. O yüzden gerçek 20 mp mi değil mi sorusu biraz komik olabilir. Yanlış anlamayın ben normal karşılıyorum tereddütünüzü.

Bu arada makinenin menüsünü iyice karıştırın. Nerede ne var en az 1 ayda öğrenirsiniz. Katıldınız mı bilmiyorum ama İFSAK'ın 5 saatlik ücretsiz eğitimine katılmanızı tavsiye ederim. Hızlı bir şekilde menülere göz atarsınız.

Özel bir yeteneğiniz yoksa makinenin menülerini tam olarak kavramak ve pratik kazanmak en az 3-4 ayınızı alabilir, bilesiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi finansmen1 -- 2 Ekim 2013; 9:54:22 >
  • quote:

quote:

20 mp'lık fotoğrafın fine, süperfine ayarı ile ilgisi yok. Siz 20 mp ayarlasanız bile makine poza göre, kullanılan moda göre ayarı 5 mp'ye düşürebiliyor. Ve bu da özellikle yüksek zoom yaparak çektiğiniz fotoğraflarda oluyor. Biraz dikkat ederseniz siz de farkedeceksiniz.

MP düşmesinin zoom la alkası yoktur. Bu ancak ucuz kompak makineler veya cep telefonlarında bulunan dijital zoom dan kaynaklanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parazitoss

quote:

quote:

MP düşmesinin zoom la alkası yoktur. Bu ancak ucuz kompak makineler veya cep telefonlarında bulunan dijital zoom dan kaynaklanır.

Evet zoom ile alakası yoktur ama arkadaş sanırım başka birşeyden bahsetmek istemiş. Makinedeki sihirli filtreler vs. gibi özel efektli çekim modlarının bazıları fotoları düşük mp ile çekiyor, yoksa A,S,M,P modlarında 20mp ayarlanmışsa daha aşağı çekmesi gibi bir durum olamaz Soruyu soran arkadaşın başka bir hata yapıyor olma olasılığı da var, bilgisayardan bakarken fotoyu %100'ün üzerinde bir değere ayarlayarak bakıyorsa piksellenme kaçınılmazdır, en fazla %100 büyüklükte bakılması gerekiyor...

• Bir ara bulduğum sonra kaybettiğim ardından abime daha önce gönderip tekrar ulaştığım NX300 kullanım klavuzunu paylaşmak istiyorum.

Türkçe olan bu dosya eminim bir çok kişiye yarar sağlayacaktır. Makinenizin özelliklerini detaylı bir şekilde anlattığını özellikle belirtmek istiyorum.

Nx300 Kullanım Klavuzu
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.